Košík0
Spôsoby doručenia
Prepravca6 €
Osobný odber BrnoZadarmo
Doprava zdarma od 100 €

Ako vybrať a použiť tlmenie/odhlučnenie

Tlmiaci materiálChcete dosiahnuť naozaj kvalitný zvuk vo vašom vozidle? Bez vytlmenia to nepôjde. Spevní dvere, zamedzí nežiaducim vibráciám, zvukom zvonka a zlepší dynamiku a čistotu zvuku. Nielen to dokáže tlmenie.   

1. Odhlučnenie vozidla

U mnohých vozidiel je zvuková izolácia buď základná v podobe malého bitumenového plátu cca 20 x 50cm, alebo dokonca žiadna. Preto sa stáva, že s vyššou rýchlosťou sa vo vašom aute vytvára nepríjemný hluk a vibrácie. S potlačením nežiaducich zvukov a rezonancií pomôže kvalitné vytlmenie vozidla.       
 

2. Tlmenie dverí

Pred tlmením dverí je dobré najprv odstrojiť čalúnenie a zistiť, ako a kde sú reproduktory uchytené. Vo väčšine prípadov drží stredobas na vnútornom plechu dverí, ale môže byť tiež na čalúnení (napr. novšie BMW F..). Ak sú reproduktory uchytené na plechu, ten býva často s niekoľkými otvormi (napr. montáž do Ford Mondeo) alebo môže byť plný ako napr. pri montáži do Škody Octavia II. Je treba zabrániť akustickému skratu a dvere tzv. uzavrieť. Ak chcete zabrániť rezonanciám a docieliť lepší zvuk reproduktorov, odporúčame natlmiť aj vonkajší plech. Vznikne tým uzavretá (vytlmená) ozvučnica.
 
Náš Tip:
Na vonkajší a vnútorný plný plech použite tlmiaci materiál Silent Coat M2 alebo slabšiu ekonomickú verziu tlmenia StP Anticor L. Pre výkonnejšie a drahšie aparatúry Silent Coat M4 alebo Silent Coat Mlex. Ak je vnútorný plech s niekoľkými otvormi, môžeme tiež použiť Gladen Aero-Butyl - tlmenie s rovnou a zároveň silnou hliníkovou vrstvou. Za samotný stredobas ako druhú vrstvu aplikujte Gladen Aero-Wave (stačí narezať na 1/2 alebo na 1/4 ak tlmíte 4 dvere).

Na spevnenie čalúnenia používame StP Anticor L alebo ideálne tlmiaci tmel Gladen Aero-Stone. Na zlepšenie akustiky čalúnenia použite Gladen Aero-Foam.

Tlmenie dverí Škoda Octavia 1
(FOTO: www.ahifi.sk)

Tlmenie dverí Škoda Octavia 2
(FOTO: www.ahifi.sk)

Tlmenie dverí Škoda Octavia 3
(FOTO: www.ahifi.sk)

Tlmenie dverí Volkswagen Passat B5.5
(FOTO: www.ahifi.sk)

Tlmenie dverí Volkswagen Touareg II
(FOTO: www.ahifi.sk)

3. Tlmenie podlahy a kufra

Na odhlučnenie podlahy a kufra použijeme veľmi dobre tvarovateľný Silent Coat M2. V prípade výkonného audia alebo väčšieho problému s hlukom odporúčame 3-vrstvý tlmiaci materiál Gladen Aero-Multi, ktorý skvele funguje ako odhlučňovací materiál.

Tlmenie podlahy a kufra Škoda Octavia 2
(FOTO: www.ahifi.sk)

4. Tlmenie kapoty a stropu

Na tlmenie kapoty sa prevažne používajú ľahké materiály, ktoré absorbujú hluk, a niektoré tiež teplotu od motora. K cenovo dostupným patrí Gladen Aero-Neoprene, k termoakustickým StP AK10 alebo silnejší StP AK15. Veľmi účinne na odhlučnenie kapoty motora funguje kombinácia 2 materiálov: 1. vrstva StP Anticor L a ako 2. vrstva Gladen Aero-Wave.

Na strop odporúčame použiť materiál Silent Coat M2 na spevnenie a ako 2. vrstvu Gladen Aero-Neoprene pre maximálny účinok odhlučnenia. Ak chcete ušetriť, použite tlmiaci materiál Sinus Live DSM ako jedinú vrstvu.

Odhlučnenie kapoty Škoda Superb 2 Facelift
(FOTO: www.ahifi.sk)

5. Montáž tlmiaceho materiálu, odhlučnenie vozidla

Bojíte sa, nemáte kde, neviete si dať rady ako rozobrať dvere a tlmenie správne nalepiť? Využite montáže tlmenia zakúpeného v našom obchode a nechajte si dvere, auto vytlmiť od profesionálov. Pred tlmením si môžete všetok tlmiaci materiál obzrieť v našej kamennej predajni, kde ich máme prehľadne zoradené na drôtenom programe, a môžeme vám pustiť vytlmené / nevytlmené dvere priamo v predajni, kde máme vyrobenú konštrukciu s dverami z Škody Octavie 1. Na vaše želanie pred odhlučnením zmeriame hluk za jazdy pomocou profesionálneho hlukomeru Testo 816.

DÁVAJTE SI POZOR NA KLAMLIVÉ INFORMÁCIE NA INTERNETE, KDE NEPOCTIVÝ PRODAJCOVIA UVÁDZAJÚ POKLES DB ÚROVNE HLUKU AŽ 6 DB A NEUVÁDZAJÚ PRI AKEJ RÝCHLOSTI, TENTO ÚDAJ JE POTOM ZAVÁDZAJÚCI A SLÚŽÍ LEN NA NALÁKANIE ZÁKAZNÍKA.
 

6. Video-reportáž Autosalon TV Prima

Odhlučnením vozidiel sa zaoberáme najviac v ČR, a ak vás zaujíma ako to u nás vyzerá pri odhlučnení auta v našej montážnej dielni, odporúčame pozrieť si video v archíve iprima.cz - http://autosalon.iprima.cz/clanky/autosalon-extra-1/15
Autor: Ing. Karel Šudák

Súvisiace produkty

Sinus Live DSMSamolepiaca izolačná pena Sinus Live DSMTipRychlý náhled (48 hodnotenie)samolepiaca izolačná pena, balenie: 1ks (100 x 50cm), hrúbka 1,1 cm, 28,49 EUR za m15,91 EURSkladomGladen Aero Multi3-vrstvý tlmiaci materiál Gladen Aero MultiZapojené v demopaneliTipRychlý náhled (109 hodnotenie)samolepiaci 3-vrstvý antivibračný materiál, balenie: 1ks (46 x 80cm), hrúbka 5 mm, 50,13 za m² 19,00 EURSkladomGladen Aero NeopreneGumopenový tlmiaci materiál Gladen Aero NeopreneZapojené v demopaneliTipRychlý náhled (140 hodnotenie)samolepiaci tlmiaci materiál, balenie: 1ks (50 x 80cm), hrúbka 6 mm, 22,05 za m²9,00 EURSkladomGladen Aero FoamPenový tlmiaci materiál Gladen Aero FoamRychlý náhled (75 hodnotenie)samolepiaci penový tlmiaci materiál, balenie: 1ks (50 x 80cm), hrúbka 5 mm, 20,12 € za m²9,00 EURSkladomGladen Aero WaveAkustický tlmiaci materiál Gladen Aero WaveZapojené v demopaneliTipRychlý náhled (343 hodnotenie)samolepiaci akustický gumomolitan, balenie: 1ks (50 x 80cm), hrúbka 20 mm, 32,64 € za m²14,00 EURSkladomSilent Coat HOOD LINE 20Tlmiaci materiál Silent Coat HOOD LINE 20Rychlý náhled (7 hodnotenie)nehorľavá polyuretánová pena s hliníkovou fóliou na kapotu, balenie: 1ks (90 x 90 cm), hrúbka 20 mm, 56,60 EUR za m²46,30 EURSkladomProfidamp ALUBUTYL 12Tlmiaci materiál Profidamp ALUBUTYL 12Zapojené v demopaneli-32 %TipRychlý náhled (24 hodnotenie)základný ľahký samolepiaci antivibračný materiál, balenie: 1ks (37,5 x 50 cm), hrúbka 1,2 mm, 22,39 € za m² 4,24 EUR6,19 EUR SkladomProfidamp ALUBUTYL 18 V2Tlmiaci materiál Profidamp ALUBUTYL 18 V2Zapojené v demopaneli-26 %TipRychlý náhled (224 hodnotenie)samolepiaci antivibračný materiál, balenie: 1ks (37,5 x 50 cm), hrúbka 1,8 mm, 26,50 EUR za m²5,02 EUR6,81 EUR SkladomProfidamp ALUBUTYL 25Tlmiaci materiál Profidamp ALUBUTYL 25-29 %TipRychlý náhled (11 hodnotenie)špičkový samolepiaci antivibračný materiál, balenie: 1ks (37,5 x 50 cm), hrúbka 2,5 mm, 30,60 € za m²5,80 EUR8,13 EUR SkladomStP Biplast 10Tlmiaci materiál StP Biplast 10Rychlý náhled (2 hodnotenie)samolepiaci zvukovo izolačný materiál, balenie: 1 ks (37,5 x 50 cm), výška 10 mm, 36,77 EUR za m²6,96 EURObvykle naskladňujeme za 1-14 dní
Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte.