Môj účet

Zvukovoizolačný materiál Comfortmat Vision

zvukovoizolačný materiál, 700 x 500 mm, hrúbka 6 mm, izolácia 15 dB, hmotnosť 0,44 kg/m² 
Viac o produkte
Pomôžeme vám s nákupom
Zvukovoizolačný materiál Comfortmat Vision
Tip

Protihluková izolácia Comfortmat Vision

Comfortmat Vision je vysoko účinný zvukovo a tepelnoizolačný materiál, ktorého najväčšou devízou je veľmi nízka hmotnosť a zároveň excelentná schopnosť absorpcie hluku. Moderný materiál uvedený na trh po mnohých rokoch vývoja v roku 2019 je vyrobený z vysoko účinnej akustickej peny AcoFoam na báze zmesi syntetických kaučukov. Vision je extrémne ľahký materiál s hmotnosťou iba 440 g na 1 m², ktorý bol vyvinutý najmä pre inštalácie, kde je hlavnou úlohou príliš nenavýšiť hmotnosť vozidla a pritom ho veľmi účinne odhlučniť. Je veľmi flexibilný a je možné ho aplikovať aj na výrazne reliéfne plochy. Vďaka svojej polymérnej štruktúre kombinuje Comfortmat Vision vynikajúci výkon v širokom teplotnom rozmedzí s vysokou biologickou odolnosťou. Dôležitou súčasťou materiálu je aj najnovšia generácia moderného montážneho lepiaceho tmelu vyvinutého pre sezónu 2018/2019, ktorý zaručuje rovnaký lepiaci účinok pri teplotách od -50 do +150 stupňov. Je možné teda zaručiť, že Vision sa samovoľne nikdy neodlepí ani na veľmi zakrivených a reliéfnych plochách. Vision je samozrejme úplne vodeodolný, neabsorbuje vlhkosť, nehnije a nerozkladá sa. K dispozícii je v dvoch rozmeroch: 500 x 700 mm a 1000 x 700 mm.

Hlavné vlastnosti materiálu Comfortmat Vision

 • Špičkový zvukovoizolačný materiál určený na odhlučnenie takmer všetkých plôch vo vozidle.
 • Najľahší zo všetkých materiálov Comfortmat - ideálne na inštalácie, kde nie je vhodné príliš navýšiť hmotnosť vozidla.
 • Vysoká úroveň zvukovej izolácie až 15 dB pri zachovaní extrémne nízkej hmotnosti 83 g.
 • 100% odolný voči vode, olejom a vlhkosti, nehnije, neabsorbuje vlhkosť a nerozkladá sa.
 • Extrémne priľnavá samolepiaca vrstva, vďaka ktorej sa materiál samovoľne neodlepí dokonca ani pod vodou.
 • Odolnosť voči extrémnym teplotám - rovnaký lepiaci účinok pri teplotách od -50 do +150 stupňov.
 • Pohodlná inštalácia aj na veľmi zakrivených a reliéfnych plochách vďaka vysokej flexibilite materiálu.

Technické parametre materiálu Comfortmat Vision

 • Hrúbka: 6 mm
 • Rozmer: 700 x 500 mm
 • Zvuková izolácia: 15 dB
 • Hmotnosť 1 ks: 166 g
 • Merná hmotnosť: 0,440 kg / m²
 • Priľnavosť: 6 až 8 N / cm
 • Cena za: 1 ks

Kam tlmiaci materiál Comfortmat Vision aplikovať

Comfortmat Vision je určený na odhlučnenie dverí, podlahy, batožinového priestoru, kapoty a predných aj zadných podbehov. Je vhodný na inštalácie, kde nechcete príliš navyšovať hmotnosť vozidla, ale zároveň ho účinne odhlučniť. Ide o výrazne ľahšiu alternatívu (a zároveň o niečo menej účinnejšiu) k materiálom Comfortmat Blockshot a Integra. Aplikuje sa ako druhá vrstva na antivibračný materiál (napríklad Comfortmat D2), ktorý zamedzí vibráciám a zníži nízkofrekvenčný hluk. Pre najúčinnejšiu možnosť odhlučnenia sa aplikuje na Vision ešte tretia vrstva v podobe membránového materiálu Comfortmat Blockator. Ak si nie ste istí výberom vhodného materiálu, odporúčame použiť náš konfigurátor odhlučnenia, ktorý ponúkne vhodné materiály aj počet kusov podľa typu auta. Najčastejšie použitie tlmiaceho materiálu Comfortmat Vision:

 • Predné a zadné dvere
 • Veko kufra (piate dvere)
 • Podlaha
 • Kapota
 • Batožinový priestor
 • Predné a zadné podbehy

O tlmiacich materiáloch Comfortmat

Spoločnosť Comformat pôsobí na trhu už vyše 10 rokov a za tú dobu sa rýchlo etablovala do pozície popredného svetového výrobcu antivibračných a tlmiacich materiálov. Najmä v Rusku, teda v krajine, v ktorej má samotné odhlučnenie vozidiel pôvod, sú tlmiace materiály Comfortmat™ momentálne najviac využívané pre profesionálne odhlučnenie vozidiel a to predovšetkým z dôvodu ich excelentnej účinnosti. Comfortmat priniesol do automobilového priemyslu nové technológie umožňujúce maximálnu efektivitu, nižšiu hmotnosť materiálov, stálu účinnosť aj v extrémnych teplotách a v neposlednom rade veľmi jednoduchú aplikáciu. To všetko bolo možné dosiahnuť len mnohoročným výskumom v laboratóriách Comfortmat, najvyššou kontrolou kvality v každej fáze výroby, modernizáciou výrobných strojov so zapojením popredných svetových odborníkov do automatizácie výrobných liniek a vytvorenie výskumného centra vybaveného najmodernejšími zariadeniami. Vysoko kvalifikovaní odborníci spoločnosti Comfortmat majú rozsiahle vedecké a výrobné skúsenosti, pravidelne vykonávajú potrebné fyzikálne a mechanické skúšky a disponujú odbornými znalosťami z oblasti vibroakustických vlastností automobilov. Vďaka tomu môžu výrobky Comfortmat™ spĺňať tie najnáročnejšie požiadavky súčasného automobilového trhu.

Katalógové číslo:COM VISION
ZnačkaComfortmat
Odkazy:Oficiálna webová prezentácia
Typ materiáluZvukově a tepelně izolační
Hrúbka6 mm
Rozmer700 x 500 mm
Zvuková izolácia15 dB
Protihluková membránaNe
Hmotnosť 1 kusu166 g
Plošná hmotnosť0,440 Kg / m²
Priľnavosť6 až 8 N / cm
VodeodolnosťAno
Tepelá izoláciaAno
FarbaČervená s černým potiskem
Cena za1 kus
Poradie vstiev2. vrstva

Hodnotenie

Celkové hodnotenie
98 %
49 zákazníkov hodnotilo
43×
Peter Liptak
10. 7. 2020

Super

Ohodnoťte produkt:
Spýtajte sa nás
Vaše údaje použijeme len pre zaslanie odpovede.
Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte.