Môj účet

Zvukovoizolačný materiál Comfortmat Blockator

zvukovoizolačný materiál, 700 x 500 mm, hrúbka 3 mm, izolácia 35 dB, hmotnosť 4,65 kg/m²
Viac o produkte
Pomôžeme vám s nákupom
Zvukovoizolačný materiál Comfortmat Blockator
Tip

Zvukovoizolačný materiál Comfortmat Blockator

Comfortmat Blockator je unikátny membránový materiál z najvyššieho radu Expert, ktorý eliminuje vibrácie a hluk schopný prekonať prvé dve vrstvy odhlučnenia. Aplikuje sa teda ako tretia vrstva na plochy s obzvlášť vysokou úrovňou hluku, ako je podlaha a zadné podbehy. Napriek svojej skromnej hrúbke 3 mm sa vďaka špeciálnemu zloženiu podarilo dosiahnuť objemovej hmotnosti 6 kg na m², čo umožnilo vytvoriť membránový materiál s veľmi vysokou úrovňou zvukovej izolácie (až 35 dB) v rozsahu od 50 do 3000 Hz, ak je použitý ako tretia vrstva. Dôležitou súčasťou materiálu je aj najnovšia generácia moderného montážneho lepiaceho tmelu vyvinutého pre sezónu 2018/2019, ktorý zaručuje rovnaký lepiaci účinok pri teplotách od -50 do +150 stupňov. Je možné teda zaručiť, že Blockator sa samovoľne nikdy neodlepí ani na veľmi zakrivených a reliéfnych plochách. Comfortmat Blockator je samozrejme úplne vodeodolný, neabsorbuje vlhkosť, nehnije a nerozkladá sa.

Hlavné vlastnosti materiálu Comfortmat Blockator

 • Membránový materiál, ktorý sa aplikuje ako tretia vrstva odhlučnenia.
 • Zamedzí vibráciám a hluku, ktorý bol schopný prekonať prvé dve vrstvy odhlučnenia.
 • 100% odolný voči vode a vlhkosti, nehnije, neabsorbuje vlhkosť a nerozkladá sa.
 • Extrémne priľnavá samolepiaca vrstva, vďaka ktorej sa materiál samovoľne neodlepí dokonca ani pod vodou.
 • Odolnosť voči extrémnym teplotám - rovnaký lepiaci účinok pri teplotách od -50 do +150 stupňov.
 • Najvyššia úroveň zvukovej izolácie zo všetkých materiálov Comfortmat a to až 35 dB v rozsahu od 50 do 3000 Hz.
 • Pohodlná inštalácia aj na veľmi zakrivených a reliéfnych plochách vďaka vysokej flexibilite materiálu.

Technické parametre materiálu Comfortmat Blockator

 • Hrúbka: 3 mm
 • Rozmer: 700 x 500 mm
 • Zvuková izolácia: 35 dB
 • Hmotnosť: 1,63 Kg (4,65 Kg / m²) 
 • Priľnavosť: 6 až 8 N / cm
 • Cena za: 1 ks

Kam tlmiaci materiál Comfortmat Blockator aplikovať

Comfortmat Blockator sa aplikuje ako tretia vrstva odhlučnenia na plochy s obzvlášť vysokou úrovňou hluku, ako je podlaha, zadné podbehy alebo motorová prepážka. Ako prvú vrstvu zvoľte antivibračný materiál (napríklad Comfortmat D3), ako druhú vrstvu zvukovoizolačný materiál (Comfortmat Vision) a ako tretiu vrstvu práve Blockator. Upozorňujeme, že v niektorých vozidlách je možné, že tretiu vrstvu už z dôvodu veľkej hrúbky nie je možné aplikovať. Zvyčajne však vďaka vysoko flexibilným materiálom Comfortmat tento problém nenastáva. Ak si nie ste istí výberom vhodného materiálu, odporúčame použiť náš konfigurátor odhlučnenia, ktorý ponúkne vhodné materiály aj počet kusov podľa typu auta. Najčastejšie použitie tlmiaceho materiálu Comfortmat Blockator:

 • Podlaha
 • Zadné podbehy
 • Stredový tunel
 • Motorová prepážka

O tlmiacich materiáloch Comfortmat

Spoločnosť Comformat pôsobí na trhu už vyše 10 rokov a za tú dobu sa rýchlo etablovala do pozície popredného svetového výrobcu antivibračných a tlmiacich materiálov. Najmä v Rusku, teda v krajine, v ktorej má samotné odhlučnenie vozidiel pôvod, sú tlmiace materiály Comfortmat™ momentálne najviac využívané pre profesionálne odhlučnenie vozidiel a to predovšetkým z dôvodu ich excelentnej účinnosti. Comfortmat priniesol do automobilového priemyslu nové technológie umožňujúce maximálnu efektivitu, nižšiu hmotnosť materiálov, stálu účinnosť aj v extrémnych teplotách a v neposlednom rade veľmi jednoduchú aplikáciu. To všetko bolo možné dosiahnuť len mnohoročným výskumom v laboratóriách Comfortmat, najvyššou kontrolou kvality v každej fáze výroby, modernizáciou výrobných strojov so zapojením popredných svetových odborníkov do automatizácie výrobných liniek a vytvorenie výskumného centra vybaveného najmodernejšími zariadeniami. Vysoko kvalifikovaní odborníci spoločnosti Comfortmat majú rozsiahle vedecké a výrobné skúsenosti, pravidelne vykonávajú potrebné fyzikálne a mechanické skúšky a disponujú odbornými znalosťami z oblasti vibroakustických vlastností automobilov. Vďaka tomu môžu výrobky Comfortmat™ spĺňať tie najnáročnejšie požiadavky súčasného automobilového trhu.

Katalógové číslo:COM BLOCKATOR
ZnačkaComfortmat
Odkazy:Oficiálna webová prezentácia
Typ materiáluMembránový
Hrúbka3 mm
Rozmer700 x 500 mm
Zvuková izolácia35 db (při použití jako třetí vrstvy odhlučnění)
Protihluková membránaAno
Hmotnosť 1 kusu1,63 Kg
Plošná hmotnosť4,65 Kg / m²
Priľnavosť6 až 8 N / cm
VodeodolnosťAno
Tepelá izoláciaAno
FarbaČerná s bílým potiskem
Cena za1 kus
Poradie vstiev3.

Hodnotenie

Celkové hodnotenie
98 %
40 zákazníkov hodnotilo
36×
Vladimír
6. 9. 2021

Vyskúšané ako tretia vrstva na motorovej prepážke Peugeot 308 1,6 HDI r.v. 2017. Výborný výsledok.

Matúš Benčič
27. 4. 2021

toto by som nalepil vsade, velmi vysoka hustota/vaha vzhladom na poddajnost materialu - vyborne tlmiace vlastnosti

Overený užívateľ
20. 3. 2021

Super

Overený užívateľ
13. 3. 2021

Comfortmat Blockator som potreboval na odhlučnenie skrine klimatizácie a zvyšok som použil (z vonkajšej spodnej strany :-) na antikorové umývadlo kuchynského drezu. V obidvoch prípadoch bolo odhlučnenie zreteľné. Materiál na nerovných plochách pekne kopíruje povrch a veľmi pevne drží.

Daniel Mihňák
25. 1. 2021

Geniálna lepivosť na povrch... Mal som už veľa produktov iných značiek ale toto je vážne topka! Úžasne sa s tým pracuje na akomkoľvek tvarovanom povrchu!

Pavol Gabriš
7. 11. 2020

Ok

Ohodnoťte produkt:
Spýtajte sa nás
Vaše údaje použijeme len pre zaslanie odpovede.
Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte.