Môj účet
Košík0
Spôsoby doručenia
Prepravca6 €
Osobný odber BrnoZadarmo

Zvukovoizolačný materiál Comfortmat Neoprene

ľahký zvukovoizolačný materiál, 500 x 700 mm, hrúbka 6 mm
Viac o produkte
Pomôžeme vám s nákupom
Zvukovoizolačný materiál Comfortmat Neoprene
Tip

Zvukovoizolačný materiál Comfortmat Neoprene

Comfortmat Neoprene je účinný, zvukovoizolačný materiál s veľmi nízkou hmotnosťou a zároveň vysokou schopnosťou absorpcie hluku. Je vyrobený z hustej peny na báze zmesi syntetických kaučukov. Technologicky je alternatívou k špičkovému modernému materiálu Comfortmat Vision, ktorý umožňuje vďaka vyššej hustote a novým technológiám výroby výrazne lepšie výsledky odhlučnenia. Vďaka svojej nízkej hmotnosti je ideálny pre inštalácie, kde je hlavnou úlohou príliš nenavýšit hmotnosť vozidla a pritom ho účinne odhlučniť. Zároveň sa hodí do priestoru s vysokou vlhkosťou, pretože je 100% vodeodolný, neabsorbuje vlhkosť, nerozkladá sa a ani nehnije. Môžete ho teda použiť na ľubovoľnom mieste v aute. Vysoko priľnavá samolepiaca vrstva zaručuje, že sa Neoprene samovoľne nikdy neodlepí ani na veľmi zakrivených a reliéfnych plochách. K dispozícii v rozmere 500 x 700 mm a hrúbkou 6 mm.

Hlavné vlastnosti materiálu Comfortmat Neoprene

 • Zvukovoizolačný materiál určený pre odhlučnenie takmer všetkých plôch vo vozidle.
 • Veľmi nízka hmotnosť - ideálny pre inštalácie, kde nie je vhodné príliš navýšiť hmotnosť vozidla.
 • 100% odolný voči vode, olejom a vlhkosti, nehnije, neabsorbuje vlhkosť a nerozkladá sa.
 • Vysoko priľnavá samolepiaca vrstva, vďaka ktorej sa materiál samovoľne neodlepí dokonca ani pod vodou.
 • Odolnosť voči extrémnym teplotám - rovnaký lepiaci účinok pri teplotách od -50 do +150 stupňov.
 • Pohodlná inštalácia aj na veľmi zakrivených a reliéfnych plochách vďaka vysokej flexibilite materiálu.

Technické parametre materiálu Comfortmat Neoprene

 • Hrúbka: 6 mm
 • Rozmer: 500 x 700 mm
 • Hmotnosť: 140 g
 • Merná hmotnosť: 0,44 kg / m²
 • Cena za: 1 ks

Kam tlmiaci materiál Comfortmat Neoprene aplikovať

Comfortmat Neoprene je určený pre odhlučnenie dverí, podlahy, batožinového priestoru, strechy, kapoty a predných aj zadných podbehov a torpéda. Je to univerzálny materiál vhodný pre inštalácie, kde nechcete príliš navyšovať hmotnosť vozidla, ale zároveň ho účinne odhlučniť. Aplikuje sa ako druhá vrstva na antivibračný materiál (napríklad Comfortmat D2), ktorý zamedzí vibráciám a rezonanciám. V našich montážach ho nájdete výhradne pre odhlučnenie torpéda (priestor pod čelným sklom), prípadne kapoty. Ak si nie ste istí výberom vhodného materiálu, odporúčame použiť náš konfigurátor tlmenia, ktorý ponúkne vhodné materiály aj počet kusov podľa typu auta. Najčastejšie použitie tlmiaceho materiálu Comfortmat Neoprene:

 • Predné a zadné dvere
 • Veko kufra (piate dvere)
 • Podlaha
 • Strecha
 • Kapota
 • Batožinový priestor
 • Predné a zadné podbehy
 • Torpédo

O tlmiacich materiáloch Comfortmat

Spoločnosť Comformat pôsobí na trhu už vyše 10 rokov a za tú dobu sa rýchlo etablovala do pozície popredného svetového výrobcu antivibračných a tlmiacich materiálov. Najmä v Rusku, teda v krajine, v ktorej má samotné odhlučnenie vozidiel pôvod, sú tlmiace materiály Comfortmat™ momentálne najviac využívané pre profesionálne odhlučnenie vozidiel, a to predovšetkým z dôvodu ich excelentnej účinnosti. Comfortmat priniesol do automobilového priemyslu nové technológie umožňujúce maximálnu efektivitu, nižšiu hmotnosť materiálov, stálu účinnosť aj v extrémnych teplotách a v neposlednom rade veľmi jednoduchú aplikáciu. To všetko bolo možné dosiahnuť len mnohoročným výskumom v laboratóriách Comfortmat, najvyššou kontrolou kvality v každej fáze výroby, modernizáciou výrobných strojov so zapojením popredných svetových odborníkov do automatizácie výrobných liniek a vytvorenie výskumného centra vybaveného najmodernejšími zariadeniami. Vysoko kvalifikovaní odborníci spoločnosti Comfortmat majú rozsiahle vedecké a výrobné skúsenosti, pravidelne vykonávajú potrebné fyzikálne a mechanické skúšky a disponujú odbornými znalosťami z oblasti vibroakustických vlastností automobilov. Vďaka tomu môžu výrobky Comfortmat™ spĺňať tie najnáročnejšie požiadavky súčasného automobilového trhu.

Katalógové číslo:COM NEOPRENE
ZnačkaComfortmat
Typ materiáluZvukově a tepelně izolační
Hrúbka6 mm
Rozmer700 x 500 mm
Zvuková izolácia13 dB
Protihluková membránaNe
Hmotnosť 1 kusu140 g
Plošná hmotnosť0,440 Kg / m²
VodeodolnosťAno
Tepelá izoláciaAno
FarbaČerná
Cena za1 kus
Poradie vstiev2. vrstva

Hodnotenie

Celkové hodnotenie
94 %
47 zákazníkov hodnotilo
36×
Matúš Benčič
27. 4. 2021

lepi super a je vodeodolne, dobra manipulacia

Tomáš Blaho
22. 2. 2021

dobrý materiál, super sa s ním pracuje (až prekvapivo) aj pri zakrivených plochách. dal som dve vrstvy Comfortmat S2 do podbehov spolu s troma vrstvami Neoprene a asi funguje, lebo zrazu počujem hluk od dverí, ktorý som doteraz nepočul :-D takže pokračujem s dverami...

Martin Mičúch
1. 6. 2019

Výborný materiál, trošku zložitejšia montáž. Dosť sa trhá :-( Treba mať pevné nervy ;-)

Ohodnoťte produkt:
Spýtajte sa nás
Vaše údaje použijeme len pre zaslanie odpovede.
Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte.