Košík0
Spôsoby doručenia
Prepravca6 €
Osobný odber BrnoZadarmo
Doprava zdarma od 100 €

Ako zapojiť externý zosilňovač na originálne autorádio

Originálne autorádiá nemajú RCA výstupy na externý zosilňovač, automobilky nepočítajú dnes s tým, že majiteľ vozidla bude ešte pripájať ďalší zosilňovač. Ak však chcete zosilňovač na originálne autorádio predsa len pripojiť a vylepšiť ozvučenie vozidla, riešením je adaptér HIGH/LOW, ktorý sa napája buď za samotné autorádio paralelne k reproduktorovým káblom alebo priamo k akémukoľvek reproduktoru. Pripojením high/low adaptéra nestratíte nič na kvalite reproduktorov a budú Vám hrať v rovnakom počte aj po pripojení high/low adaptéra, ktorý si vezme iba signál.

Kvalita high/low adaptéra ovplyvňuje výslednú kvalitu zvuku resp. kvalitu samotného signálu. Ak dopĺňate továrenské ozvučenie o subwoofer, zvoľte klasický high/low adaptér typu Sinus Live HL-406. Ak meníte reproduktory a inštalujete aj kvalitné zosilňovače, vyberte aj kvalitný high/low prevodník, ktorý Vám prevodom z nízkoúrovňového signálu vytvorí vysokoúrovňový signál v zodpovedajúcej kvalite.
Autor: Ing. Karel Šudák

Neviete, ako vybrať ten správny zosilňovač? Poradíme Vám!
Pri nákupe zosilňovača do auta je potrebné vedieť, na čo sa bude zapájať, aký je jeho výkon a počet kanálov. Ak by ste potrebovali odbornú montáž, obráťte sa na našu brnenskú dielňu.
Ako sa zapája high/low adaptér a na čo slúži
Ukážeme vám teoreticky, ako sa zapája high/low adaptér.
Môžem zapojiť subwoofer na samotné autorádio?
Rady, ako postupovať v prípade nejasností ohľadom pripojenia subwoofera k autorádiu.
Má originálne autorádio RCA výstupy na zosilňovač?
Zodpovedanie otázok týkajúcich sa možnosti pripojenia zosilňovača na originálne autorádio.
Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte.