Môj účet
Košík0
Spôsoby doručenia
Prepravca6 €
Osobný odber BrnoZadarmo

Ako zapojiť externý zosilňovač na originálne autorádio

Originálne autorádiá nemajú RCA výstupy na externý zosilňovač, automobilky nepočítajú dnes s tým, že majiteľ vozidla bude ešte pripájať ďalší zosilňovač. Ak však chcete zosilňovač na originálne autorádio predsa len pripojiť a vylepšiť ozvučenie vozidla, riešením je adaptér HIGH/LOW, ktorý sa napája buď za samotné autorádio paralelne k reproduktorovým káblom alebo priamo k akémukoľvek reproduktoru. Pripojením high/low adaptéra nestratíte nič na kvalite reproduktorov a budú Vám hrať v rovnakom počte aj po pripojení high/low adaptéra, ktorý si vezme iba signál.

Kvalita high/low adaptéra ovplyvňuje výslednú kvalitu zvuku resp. kvalitu samotného signálu. Ak dopĺňate továrenské ozvučenie o subwoofer, zvoľte klasický high/low adaptér typu Sinus Live HL-406. Ak meníte reproduktory a inštalujete aj kvalitné zosilňovače, vyberte aj kvalitný high/low prevodník, ktorý Vám prevodom z nízkoúrovňového signálu vytvorí vysokoúrovňový signál v zodpovedajúcej kvalite.
Autor: Ing. Karel Šudák
Kopírovanie fotografií alebo textu je zakázané! Všetky práva vyhradené.

Podobné články

Neviete, ako vybrať ten správny zosilňovač? Poradíme Vám!
Pri nákupe zosilňovača do auta je potrebné vedieť, na čo sa bude zapájať, aký je jeho výkon a počet kanálov. Ak by ste potrebovali odbornú montáž, obráťte sa na našu brnenskú dielňu.
Celý článok
Ako sa zapája high/low adaptér a na čo slúži
Ukážeme vám teoreticky, ako sa zapája high/low adaptér.
Celý článok
Môžem zapojiť subwoofer na samotné autorádio?
Rady, ako postupovať v prípade nejasností ohľadom pripojenia subwoofera k autorádiu.
Celý článok
Má originálne autorádio RCA výstupy na zosilňovač?
Zodpovedanie otázok týkajúcich sa možnosti pripojenia zosilňovača na originálne autorádio.
Celý článok
Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte.