Odstúpenie od zmluvy a vrátenie tovaru

Kupujúci má právo na základe § 1829 ods. 1 zákona č. 89/2012 Zb., občianskeho zákonníka (neplatí pre podnikateľov) odstúpiť od zmluvy v lehote 14 dní a to bez udania akéhokoľvek dôvodu. Odstúpenie od zmluvy musí byť predávajúcemu odoslané v uvedenej lehote 14 dní, ktorá začína plynúť nasledujúci kalendárny deň po prevzatí tovaru spotrebiteľom (ak si zákazník prevezme tovar napríklad v piatok, doba pre vrátenie tovaru sa počíta od soboty vrátane). Oznámenie o odstúpení od zmluvy môže spotrebiteľ zaslať poštou, e-mailom na reklamacie@ahifi.sk alebo osobne odovzdať na našej brnenskej predajni.

Na uľahčenie a urýchlenie vrátenia tovaru vyplňte v našom reklamčnom systéme sekciu "Odstúpenie od kúpnej zmluvy" na nasledujúcom odkaze: https://www.ahifi.sk/reklamacia/. Ďakujem

Podmienky pre vrátenie tovaru

Ak sa rozhodnete odstúpiť od zmluvy, zašlite tovar na vlastné náklady alebo ho osobne odovzdajte na predajni bez zbytočného odkladu najneskôr do 14 dní od doručenia odstúpenia od zmluvy predávajúcemu. V prípade zaslania nesmie byť tovar odoslaný na dobierku, inak nebude prijatý. Vrátený tovar odporúčame dôkladne zabaliť, aby sa predišlo jeho poškodeniu. Pokiaľ bude vrátený tovar v stave, v akom bol pri prevzatí (s prihliadnutím na opotrebenie spôsobenému v rozsahu potrebnom na jeho vyskúšanie a zistení funkčnosti a požadovaných vlastností) a to vrátane kompletného balenia a príslušenstva v danej lehote 14 dní, budú vrátené všetky peňažné prostriedky, ktoré sme na základe zmluvy prijali a to vrátane nákladov na dodanie tovaru kupujúcemu. Peňažné prostriedky budú vrátené do 14 dní od doručenia tovaru. Ak kupujúci vráti tovar viditeľne opotrebovaný (poškriabaný, odretý, bez kompletného príslušenstva, a pod.) a teda nie v stave, v akom tovar obdržal, vyhradzujeme si právo na náhradu v podobe primeraného a preukázateľného zníženia hodnoty vrátenej sumy (hodnota amortizácie 5-75%).

Adresa pre vrátenie tovaru

Zakúpený tovar nám môžete vrátiť buď zaslaním alebo osobne na našej brnenskej predajni. V oboch prípadoch je adresa nasledovná:

Ahifi, s.r.o.
CTPark Brno Líšeň
Trnkova 3140/119g (naproti Rohlik.cz)
628 00 Brno-Líšeň
Česká republika

Vrátenie tovaru až do 90 dní pre členov Ahifi clubu

Ak ste registrovaný do nášho vernostného systému Ahifi club, máte možnosť vrátiť zakúpený tovar až do 90 dní od jeho zakúpenia. Registráciou získate aj mnoho ďalších výhod, medzi ktoré platia napríklad zľavy na základe hodnoty objednávok, záruka na tovar 5 rokov, špeciálne akcie a zľavy pre registrovaných zákazníkov, možnosť vrátenia aj tovaru zakúpeného na predajni a mnoho ďalšieho. Pre získanie možnosti vrátenia tovaru v lehote až 90 dní bez udania dôvodu sa stačí pred nákupom registrovať na našom e-shope a stať sa členom Ahifi clubu.