Môj účet

Antivibračný materiál Comfortmat Dark D4

antivibračný materiál, 700 x 500 mm, hrúbka 4 mm, MLF 0,49, hmotnosť 4,54 Kg / m²
Viac o produkte
Pomôžeme vám s nákupom
Antivibračný materiál Comfortmat Dark D4
Tip

Antivibračný tlmiaci materiál Comfortmat Dark D4

Špičkový antivibračný tlmiaci materiál Comfortmat radu Dark, ktorý patrí medzi prémiové materiály spoločnosti Comfortmat. Skladá sa zo špeciálnej samolepiacej butyl-gumovej vrstvy a hliníkovej fólie s obdĺžnikovou lisovanou štruktúrou. Najnovší modelový rad Dark bol kompletne inovovaný v roku 2019 a prináša úplne jedinečné vlastnosti vďaka vysoko účinnému a ultraľahkému zloženiu tmelu D-Formula. Sériová výroba antivibračných materiálov radu Dark bola možno až potom, čo bola vyvinutá nová viacstupňová technológia nízkoteplotného miešania DarkAir. Vďaka tomu sa podarilo dosiahnuť indikátorov, ktoré boli pred touto dobou nedosiahnuteľné. Žiadny iný antivibračný materiál na svete nedisponuje takým pomerom hmotnosti materiálu a jeho účinnosti. V Comfortmate sa teda podarilo vytvoriť unikátny materiál, ktorý si v mnohom odporuje - výrazne sa znížila hmotnosť a zároveň sa zvýšil akustický stratový činiteľ na predtým nedosiahnuteľné hodnoty. Tak ako všetky materiály Comfortmat vyniká aj rad Dark vysokou priľnavosťou na kov, odolnosťou voči vode, vlhkosti a olejom, má antikorózne vlastnosti a vďaka odolnosti proti extrémnym teplotám si ponecháva rovnaké vlastnosti v lete aj zime.

Unikátna technológia modelového radu Dark 

Comfortmat radu Dark je výnimočný najmä vďaka už spomínanej viacstupňovej technológie nízkoteplotného miešania DarkAir. Tá umožňuje zníženie hmotnosti materiálu až o neuveriteľných 40% a zároveň zvýšenie účinnosti. Tiež materiály radu Dark disponujú špeciálnou hliníkovou fóliou, ktorej výrobný proces využíva technológiu dvojitého tepelného spracovania HotAL II. Tá zaručuje zvýšenú tuhosť fólie pri zachovaní vynikajúcej flexibility pri práci. Nová technológia inFliz pre jednoduchú aplikáciu butylovej zmesi na hliníkovú fóliu umožňuje úplnú absenciu vzduchu medzi vrstvami a vďaka rovnomernejšiemu rozloženiu po celej ploche výrazne zlepšuje vlastnosti materiálov. Nový dizajn s mriežkou s veľkosťou 5 x 5 cm pomáha pri rezaní materiálu, uľahčuje inštaláciu a tiež chráni výrobky Comfortmat pred falzifikátmi.

Hlavné vlastnosti antivibračného materiálu Comfortmat Dark D4

 • Prémiový ultraľahký antivibračný materiál s hrúbkou 4 mm, ktorý výrazne znižuje vibrácie a rezonancie.
 • Znížená hmotnosť až o 40% vďaka viacstupňovej technológii nízkoteplotného miešania DarkAir.
 • Excelentný pomer hmotnosti a účinnosti, ktorý neponúka žiadny iný materiál.
 • Vysoká priľnavosť, odolnosť voči vode, vlhkosti, olejom a antikorózne vlastnosti.
 • Rovnaké vlastnosti v zime aj v lete vďaka vysokej odolnosti voči extrémnym teplotám.
 • Technológia HotAL II pre zvýšenú tuhosť hliníkovej fólie pri zachovaní vysokej flexibility pri aplikácii.
 • Jednoduchá inštalácia na všetky typy povrchov bez nutnosti zahrievania.
 • Nová technológia inFliz umožňuje úplnú absenciu vzduchu medzi vrstvami butylu a hliníkovej fólie.
 • Nový dizajn v čierno-oranžovej farbe so špeciálnou mriežkou pre jednoduché rezanie.

Technické parametre antivibračného materiálu Comfortmat Dark D4

 • Hrúbka: 4 mm
 • Rozmer: 700 x 500 mm (0,175 m²)
 • Hmotnosť: 1,59 Kg (4,54 Kg / m²) 
 • Akustický stratový činiteľ (MLF): 0,49
 • Priľnavosť: 10 až 12 N / cm
 • Ražba: Ingot-M 6 x 12 mm
 • Farba: čierno-oranžová
 • Cena za: 1 ks

Kam materiál Comfortmat Dark D4 aplikovať

Antivibračný materiál Comfortmat D4 môžete aplikovať takmer všade, kde je potrebné znížiť vibrácie a rezonancie. Vzhľadom k hrúbke 4 mm a vysokému akustickému stratovému činiteľovi je materiál vhodný najmä pre oblasti so stredne vysokým zaťažením vibráciami. Antivibračné materiály radu Dark sú vďaka svojej veľmi nízkej hmotnosti iideálne takmer pre všetky oblasti, svoje využitie však nájdu najmä pre odhlučnenie podlahy, predných a zadných podbehov, motorové prepážky alebo stredového tunela. V našom článku "ako vybrať antivibračný materiál" sa dozviete všetky ďalšie informácie o antivibračných materiáloch, ich použití, aj o správnom výbere. Ak si nie ste istí, aké materiály a v akom množstve použiť na odhlučnenie vozidiel, využite náš konfigurátor odhlučnenia. Najčastejšie použitie antivibračného materiálu Comfortmat D4:

 • Podlaha
 • Dno kufra
 • Blatníky
 • Predné kovové podbehy
 • Zadné kovové podbehy
 • Motorová prepážka
 • Stredový tunel
 • Torpédo
 • Zadné blatníky
 • Strecha
 • Priestor pod zadnými sedačkami

O tlmiacich materiáloch Comfortmat

Spoločnosť Comformat pôsobí na trhu už vyše 10 rokov a za tú dobu sa rýchlo etablovala do pozície popredného svetového výrobcu antivibračných a tlmiacich materiálov. Najmä v Rusku, teda v krajine, v ktorej má samotné odhlučnenie vozidiel pôvod, sú tlmiace materiály Comfortmat™ momentálne najviac využívané pre profesionálne odhlučnenie vozidiel a to predovšetkým z dôvodu ich excelentnej účinnosti. Comfortmat priniesol do automobilového priemyslu nové technológie umožňujúce maximálnu efektivitu, nižšiu hmotnosť materiálov, stálu účinnosť aj v extrémnych teplotách a v neposlednom rade veľmi jednoduchú aplikáciu. To všetko bolo možné dosiahnuť len mnohoročným výskumom v laboratóriách Comfortmat, najvyššou kontrolou kvality v každej fáze výroby, modernizáciou výrobných strojov so zapojením popredných svetových odborníkov do automatizácie výrobných liniek a vytvorenie výskumného centra vybaveného najmodernejšími zariadeniami. Vysoko kvalifikovaní odborníci spoločnosti Comfortmat majú rozsiahle vedecké a výrobné skúsenosti, pravidelne vykonávajú potrebné fyzikálne a mechanické skúšky a disponujú odbornými znalosťami z oblasti vibroakustických vlastností automobilov. Vďaka tomu môžu výrobky Comfortmat™ spĺňať tie najnáročnejšie požiadavky súčasného automobilového trhu.

Katalógové číslo:COM D4
ZnačkaComfortmat
Odkazy:Oficiálna webová prezentácia
Typ materiáluAntivibrační
Hrúbka4 mm
Rozmer700 x 500 mm
Hmotnosť 1 kusu1,59 Kg
Plošná hmotnosť4,54 Kg / m²
Akustický stratový faktor (MLF)Akustický stratový činiteľ (mechanický stratový činiteľ) vyjadruje schopnosť materiálu pohlcovať šíriaci sa zvuk a premieňať energiu vibrácií generovaných zvukom na tepelnú energiu. Teoretický maximálny stratový faktor je 1, čo znamená, že nedochádza k vibráciám. Napríklad 1 mm hrubá nereflexná oceľ má stratový činiteľ približne 0,001 pri frekvencii 200 Hz. Preto čím vyšší je stratový faktor, tým lepšie. Kombináciou tlmiacich materiálov je možné výrazne zvýšiť stratový činiteľ na hodnoty blížiace sa k 1. 0,49
Priľnavosť10 až 12 N / cm
Hliníkové fólieHotAl II 100 μm
VodeodolnosťAno
FarbaČerná s měděným potiskem
Cena za1 kus
Poradie vstiev1. vrstva

Hodnotenie

Celkové hodnotenie
97 %
24 zákazníkov hodnotilo
21×
Michal
2. 10. 2021

Super materiál, výborné sa s ním pracuje, výsledok pred a po neskutočný. Doporučujem.

Igor Kubo
30. 10. 2020

Super

Ohodnoťte produkt:
Spýtajte sa nás
Vaše údaje použijeme len pre zaslanie odpovede.
Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte.