Môj účet

Antivibračný materiál Comfortmat Dark D2

antivibračný materiál, 700 x 500 mm, hrúbka 2,3 mm, MLF 0,35, hmotnosť 2,48 Kg/m²
Viac o produkte
Pomôžeme vám s nákupom
Antivibračný materiál Comfortmat Dark D2
Tip

Antivibračný materiál Comfortmat Dark D2

Špičkový antivibračný tlmiaci materiál Comfortmat radu Dark, ktorý patrí medzi prémiové materiály spoločnosti Comfortmat. Skladá sa zo špeciálnej samolepiacej butyl-gumovej vrstvy a hliníkovej fólie s obdĺžnikovou lisovanou štruktúrou. Najnovší modelový rad Dark bol kompletne inovovaný v roku 2019 a prináša úplne jedinečné vlastnosti vďaka vysoko účinnému a ultraľahkému zloženie tmelu D-Formula. Sériová výroba antivibračných materiálov radu Dark bola možno až potom, čo bola vyvinutá nová viacstupňová technológia nízkoteplotného miešania DarkAir. Vďaka tomu sa podarilo dosiahnuť indikátorov, ktoré boli pred touto dobou nedosiahnuteľné. Žiadny iný antivibračný materiál na svete nedisponuje takým pomerom hmotnosti materiálu a jeho účinnosti. V Comfortmate sa teda podarilo vytvoriť unikátny materiál, ktorý si v mnohom odporuje - výrazne sa znížila hmotnosť a zároveň sa zvýšil akustický stratový činiteľ na predtým nedosiahnuteľné hodnoty. Tak ako všetky materiály Comfortmat vyniká aj rad Dark vysokou priľnavosťou na kov, odolnosťou voči vode, vlhkosti a olejom, má antikorózne vlastnosti a vďaka odolnosti proti extrémnym teplotám si ponecháva rovnaké vlastnosti v lete aj zime.

Unikátna technológia modelového radu Dark 

Comfortmat radu Dark je výnimočný najmä vďaka už spomínanej viacstupňovej technológie nízkoteplotného miešania DarkAir. Tá umožňuje zníženie hmotnosti materiálu až o neuveriteľných 40% a zároveň zvýšenie účinnosti. Tiež materiály radu Dark disponujú špeciálnou hliníkovou fóliou, ktorej výrobný proces využíva technológiu dvojitého tepelného spracovania HotAL II. Tá zaručuje zvýšenú tuhosť fólie pri zachovaní vynikajúcej flexibility pri práci. Nová technológia inFliz pre jednoduchú aplikáciu butylovej zmesi na hliníkovú fóliu umožňuje úplnú absenciu vzduchu medzi vrstvami a vďaka rovnomernejšiemu rozloženiu po celej ploche výrazne zlepšuje vlastnosti materiálov. Nový dizajn s mriežkou s veľkosťou 5 x 5 cm pomáha pri rezaní materiálu, uľahčuje inštaláciu a tiež chráni výrobky Comfortmat pred falzifikátmi.

Hlavné vlastnosti antivibračného materiálu Comfortmat Dark D2

 • Prémiový ultraľahký antivibračný materiál s hrúbkou 2,3 mm, ktorý výrazne znižuje vibrácie a rezonancie.
 • Znížená hmotnosť až o 40% vďaka viacstupňovej technológii nízkoteplotného miešania DarkAir.
 • Excelentný pomer hmotnosti a účinnosti, ktorý neponúka žiadny iný materiál.
 • Vysoká priľnavosť, odolnosť voči vode, vlhkosti, olejom a antikorózne vlastnosti.
 • Rovnaké vlastnosti v zime aj v lete vďaka vysokej odolnosti voči extrémnym teplotám.
 • Technológia HotAL II pre zvýšenú tuhosť hliníkovej fólie pri zachovaní vysokej flexibility pri aplikácii.
 • Jednoduchá inštalácia na všetky typy povrchov bez nutnosti zahrievania.
 • Nová technológia inFliz umožňuje úplnú absenciu vzduchu medzi vrstvami butylu a hliníkovej fólie.
 • Nový dizajn v čierno-oranžovej farbe so špeciálnou mriežkou pre jednoduché rezanie.

Technické parametre antivibračného materiálu Comfortmat Dark D2

 • Hrúbka: 2,3 mm
 • Rozmer: 700 x 500 mm (0,175 m²)
 • Hmotnosť: 0,87 Kg (2,48 kg / m²) 
 • Akustický stratový činiteľ (MLF): 0,35
 • Priľnavosť: 10 až 12 N / cm
 • Ražba: Ingot-M 6 x 12 mm
 • Farba: čierno-oranžová
 • Cena za: 1 ks

Kam materiál Comfortmat Dark D2 aplikovať

Antivibračný materiál Comfortmat D2 môžete aplikovať takmer všade, kde je potrebné znížiť vibrácie a rezonancie. Vzhľadom k hrúbke 2,3 mm a vysokému akustickému stratovému činiteľovi sú vhodné najmä oblasti so stredným a stredne vysokým zaťažením vibráciami. Antivibračné materiály radu Dark sú vďaka svojej veľmi nízkej hmotnosti ideálne najmä pre vonkajší a vnútorný plech dverí a využitie nájdu tiež ako prvá vrstva pri odhlučnení strechy, blatníkov, torpéda alebo plastových podbehov. Použiť môžete Dark D2 aj na podlahu, dno kufra, podbehy alebo motorovú prepážku, na tieto oblasti však odporúčame zvoliť antivibračný materiál s hrúbkou 3 alebo 4 mm. V našom článku "ako vybrať antivibračný materiál" sa dozviete všetky ďalšie informácie o antivibračných materiáloch, ich použití, aj o správnom výbere. Ak si nie ste istí, aké materiály a v akom množstve použiť na odhlučnenie vozidiel, využite náš konfigurátor odhlučnenia. Najčastejšie použitie antivibračného materiálu Comfortmat D2:

 • Vonkajší plech dverí
 • Vnútorný plech dverí
 • Veko kufra
 • Strecha
 • Torpédo
 • Plastové podbehy
 • Priestor pod zadnými sedačkami
 • Dno kufra
 • Predné kovové podbehy
 • Zadné kovové podbehy
 • Podlaha
 • Stredový tunel
 • Blatníky

O tlmiacich materiáloch Comfortmat

Spoločnosť Comformat pôsobí na trhu už vyše 10 rokov a za tú dobu sa rýchlo etablovala do pozície popredného svetového výrobcu antivibračných a tlmiacich materiálov. Najmä v Rusku, teda v krajine, v ktorej má samotné odhlučnenie vozidiel pôvod, sú tlmiace materiály Comfortmat™ momentálne najviac využívané pre profesionálne odhlučnenie vozidiel a to predovšetkým z dôvodu ich excelentnej účinnosti. Comfortmat priniesol do automobilového priemyslu nové technológie umožňujúce maximálnu efektivitu, nižšiu hmotnosť materiálov, stálu účinnosť aj v extrémnych teplotách a v neposlednom rade veľmi jednoduchú aplikáciu. To všetko bolo možné dosiahnuť len mnohoročným výskumom v laboratóriách Comfortmat, najvyššou kontrolou kvality v každej fáze výroby, modernizáciou výrobných strojov so zapojením popredných svetových odborníkov do automatizácie výrobných liniek a vytvorenie výskumného centra vybaveného najmodernejšími zariadeniami. Vysoko kvalifikovaní odborníci spoločnosti Comfortmat majú rozsiahle vedecké a výrobné skúsenosti, pravidelne vykonávajú potrebné fyzikálne a mechanické skúšky a disponujú odbornými znalosťami z oblasti vibroakustických vlastností automobilov. Vďaka tomu môžu výrobky Comfortmat™ spĺňať tie najnáročnejšie požiadavky súčasného automobilového trhu.

Katalógové číslo:COM D2
ZnačkaComfortmat
Odkazy:Oficiálna webová prezentácia
Typ materiáluAntivibrační
Hrúbka2,3 mm
Rozmer700 x 500 mm
Hmotnosť 1 kusu0,87 Kg
Plošná hmotnosť2,48 kg / m²)
Akustický stratový faktor (MLF)Akustický stratový činiteľ (mechanický stratový činiteľ) vyjadruje schopnosť materiálu pohlcovať šíriaci sa zvuk a premieňať energiu vibrácií generovaných zvukom na tepelnú energiu. Teoretický maximálny stratový faktor je 1, čo znamená, že nedochádza k vibráciám. Napríklad 1 mm hrubá nereflexná oceľ má stratový činiteľ približne 0,001 pri frekvencii 200 Hz. Preto čím vyšší je stratový faktor, tým lepšie. Kombináciou tlmiacich materiálov je možné výrazne zvýšiť stratový činiteľ na hodnoty blížiace sa k 1. 0,35
Priľnavosť10 až 12 N / cm
Hliníkové fólieHotAl II 100 μm
VodeodolnosťAno
FarbaČerná s měděným potiskem
Cena za1 kus
Poradie vstiev1. vrstva

Hodnotenie

Celkové hodnotenie
98 %
192 zákazníkov hodnotilo
173×
19×
Erik Kotán
23. 1. 2022

Kvalitný materiál

Michal Mazur
9. 11. 2021

Ľahko sa s ním pracuje. Dá sa strihať nožnicami, veľmi dobre lepí a tvaruje.

Overený užívateľ
27. 10. 2021

Spokojnosť. Dobre sa s ním pracuje. Decibelové vytlmenie neviem zatiaľ posúdiť.

Matúš Benčič
27. 4. 2021

pocut rozdiel, vytlmene torpedo znamena ze pri akceleracii auto znie ako vzzzz namiesto drrrrrr :)

Jozef Korch
2. 4. 2021

Prestali vŕzgať piate dvere.

Overený užívateľ
10. 3. 2021

OK len ten zápach len na vonkajšie použitie

Overený užívateľ
16. 2. 2021

Super materiál, dobre sa s ním pracuje. Naozaj tlmí vibrácie. Jediné mínus je cena, keďže ho treba veľa.

Pavol Gabriš
7. 11. 2020

Ok

Igor Kubo
30. 10. 2020

Super

Michal Borovsky
4. 10. 2020

Vyborne, tvarne, tenke, uplny okraj ma cca 3 mm bez spodjej vrstvy, ale inak super.

Tomáš Tóth
2. 8. 2020

na trojdverove clio z 2004teho sa minulo 22 platov na celz kufor, podlahu pod yadnou lavicou/sedackou, zadne podbehy a pod zadnymi oknami kam som dosiahol .

Peter Liptak
10. 7. 2020

Prijemna práca. OK

Ohodnoťte produkt:

Mohlo by vás tiež zaujímať

Comfortmat Ultrasoft 10 XLMateriál pohlcujúci zvuk Comfortmat Ultrasoft 10 XLTipRýchly náhľad (27 hodnotení)materiál pohlcujúci zvuk, 1000 x 700 mm, hrúbka 10 mm15,06 EURDočasne nedostupnéComfortmat RollerPritláčací valček Comfortmat RollerTipRýchly náhľad (96 hodnotení)pritláčací kovový valček s drevenou rukoväťou9,35 EURSkladomComfortmat Vision XLZvukovoizolačný materiál Comfortmat Vision XLTipRýchly náhľad (41 hodnotení)zvukovoizolačný materiál, 1000 x 700 mm, hrúbka 6 mm, izolácia 15 dB, hmotnosť 0,44 kg/m² 17,51 EURSkladomComfortmat SkylineZvukovoizolačný materiál Comfortmat SkylineTipRýchly náhľad (42 hodnotení)zvukovoizolačný materiál, 500 x 350 mm, hrúbka 6 mm, izolácia 25 dB, hmotnosť 2,74 kg / m² 4,86 EURSkladomComfortmat IntegraZvukovoizolačný materiál Comfortmat IntegraTipRýchly náhľad (91 hodnotení)zvukovoizolačný materiál, 700 x 500 mm, hrúbka 6 mm, izolácia 28 dB, hmotnosť 2,91 Kg/m² 9,35 EURSkladomComfortmat Soft Wave 15Materiál pohlcujúci zvuk Comfortmat Soft Wave 15TipRýchly náhľad (76 hodnotení)materiál pohlcujúci hluk, 700 x 500 mm, hrúbka 15 mm, hmotnosť 0,51 kg/m² 8,94 EURSkladomComfortmat S2Antivibračný materiál Comfortmat S2TipRýchly náhľad (207 hodnotení)antivibračný materiál, 700 x 500 mm, hrúbka 2 mm, MLF 0,26, hmotnosť 3,23 kg/m²6,08 EURSkladomComfortmat BlockatorZvukovoizolačný materiál Comfortmat BlockatorTipRýchly náhľad (40 hodnotení)zvukovoizolačný materiál, 700 x 500 mm, hrúbka 3 mm, izolácia 35 dB, hmotnosť 4,65 kg/m²8,94 EURSkladomComfortmat BlockshotZvukovoizolačný materiál Comfortmat BlockshotTipRýchly náhľad (79 hodnotení)zvukovoizolačný materiál, 700 x 500 mm, hrúbka 7 mm, izolácia 32 dB, hmotnosť 4,11 Kg/m²10,16 EURSkladomComfortmat ExtremeAntivibračný materiál Comfortmat ExtremeTipRýchly náhľad (12 hodnotení)antivibračný materiál, 700 x 500 mm, hrúbka 3,5 mm, MLF 0,63, hmotnost 5,45 Kg / m²14,65 EURSkladomComfortmat D3Antivibračný materiál Comfortmat Dark D3TipRýchly náhľad (47 hodnotení)antivibračný materiál, 700 x 500 mm, hrúbka 3 mm, MLF 0,41, hmotnosť 3,22 Kg/m²10,98 EURSkladomComfortmat G2Antivibračný materiál Comfortmat G2TipRýchly náhľad (41 hodnotení)antivibračný materiál, 700 x 500 mm, hrúbka 2,3 mm, MLF 0,33, hmotnosť 3,06 kg/m² 7,31 EURSkladom
Spýtajte sa nás
Vaše údaje použijeme len pre zaslanie odpovede.
Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte.