Môj účet

Reproduktory Gladen HG-130SLIM-3

Ø 130 mm, 3 Ω, montážna hĺbka 32 mm
Viac o produkte
Pomôžeme vám s nákupom
Reproduktory Gladen HG-130SLIM-3
-27 %
Aktualizované

Stredotónové reproduktory Gladen GA-130SLIM-3

Modelová séria M-Line využíva pokročilé technológie vyšších sérií reproduktorov Gladen a rozsiahle skúsenosti s konštrukciou reproduktorov, čo umožňuje skvelú reprodukciu zvuku za prijateľnú cenu. Druhá generácia tohto modelového radu nadväzuje na úspešný bestseller nemeckého výrobcu a prináša niekoľko vylepšení. Za zmienku stojí pevnejší a stabilnejší oceľový kôš s vylepšenou vodotesnosťou a modernizovaná membrána zo sklenených vlákien. Všetky snímače radu M-Line sa vyznačujú vysokou úrovňou účinnosti, ktorá bola dosiahnutá efektívnou kombináciou uloženia a nízkej hmotnosti membrány. Vynikajúca citlivosť spolu so zníženou impedanciou na 3 Ohmy umožňuje pohodlné pripojenie k továrenským a doplnkovým autorádiám bez potreby inštalácie externého zosilňovača. Úspech týchto populárnych reproduktorov spočíva nielen v ich skvelom zvuku za danú cenovú kategóriu, ale aj v ich jednoduchej inštalácii a stopercentnej spoľahlivosti. 


Hlavné vlastnosti reproduktorov Gladen GA-130SLIM-3

  • Stredotónové reproduktory série M-Line.
  • Nízka montážna hĺbka iba 32 mm.
  • Vysoká citlivosť a znížená impedancia 3 ohmy.
  • Modrá oscilačná membrána zo sklených vlákien.
  • Centrovacia membrána - vlnovec z meta-aramidového vlákna so silnou odolnosťou (Nomex).
  • Pevný oceľový kôš s vodotesnou úpravou. 
  • Vrchná časť vibračnej membrány s nulovým výčnelkom pre lepšie šírenie vyšších frekvencií.
  • Stredovýškový magnet s priemerom 70 mm a gumovou ochranou.
  • Gumový záves pre dlhodobú odolnosť.
Katalógové čísloGA-130SLIM-3
ZnačkaGladen
OdkazyOficiálna webová prezentácia
Typy reproduktorov Koaxiálne reproduktory:
Koaxiálne reproduktory sa vyznačujú konštrukciou tzv. Všetko v jednom. Výškový a stredobasový reproduktor sú v jednom koši. Výhodou je jednoduchšia montáž, ale vďaka spojeniu resp. blízkosti pásiem v jednom reproduktore, sa zvyčajne zníži kvalita zvuku. Spravidla uprostred stredobasového reproduktora, je výškový reproduktor, ktorého kmitacia cievka pracuje v druhej vzduchovej medzere spoločného magnatického obvodu. Trojpásmový koaxiálny reproduktor sa skladá zo stredobasového reproduktora, v predu na osobitnom nosníka je stredový reproduktor a samostatný výškový.

Komponentné reproduktory:
Komponentné reproduktory sa vyznačujú rozdelením na jednotlivé frekvenčné pásma, výškové + stredobasové + popr. basové pásmo. Jednotlivé reproduktory sa dajú umiestniť úplne oddelene, čo má za výsledok lepší zvukový aj akustický prejav. V drvivej väčšine prípadov komponentných reproduktorov je dodávaná aj externá výhybka, ktorá rozdeľuje výškové, stredové / stredobasové a u třípásma aj basové pásmo popr. umožňuje nastavenie decibelovej úrovne u výškového reproduktoru (napr. +2 dB, 0 dB, -2 dB), strmosti (napr. 6dB / okt. 12dB / okt.) či aktívne alebo bi-amp zapojenia.
Středobasové
Impedancia Impedancia - meranie elektrického odporu. Pri nákupe reproduktorov, je dôležité, aby sa každý ubezpečil, že impedancia je v súlade so zosilňovačom alebo autorádiom, ktorý používate.
Príklad:
2 Ohmový reproduktor nie je možné pripojiť na zosilňovač, ktorý je stabilný len do 4 Ohmov! 4 Ohmový reproduktor je možné bez problémov použiť na zosilňovač, ktorý je stabilný do 2 Ohmov. Najbežnejšia impedancia reproduktorov je dnes 3 - 4 Ohm.
3 Ω
Priemer stredobasu alebo koaxiálneho reproduktoraPriemer reproduktora uvádzame ako priemer celého reproduktoru, nie vrátane uchytenia, kedy u menších reproduktorov (87, 100, 130 mm) vyčnievajú ešte naviac úchytky. Niektoré reproduktory sú oválne a tam sa uvádza rozmer v palcoch, vždy najkratšiu strana k najdlhšej strane. Jeden palca je cca. 2,5 cm. 130 mm
Montážna hĺbka stredobasu alebo koaxiálneho reproduktoraMontážna hĺbka reproduktora sa meria od najspodnejšej hrany magnetu až po spodný okraj plechového, plastového alebo liateho koša reproduktora, resp. dosadacej plochy reproduktora. 32 mm
Frekvenčná výhybka súčasťou Frekvenčná výhybka je dôležitou súčasťou defacto všetkých reproduktorov. Výhybka zvyčajne obsahuje rôzne hodnoty odporov, veľkosti cievok a typy kondenzátorov, ktoré celkom zásadne upravujú zvuk. Na čo výhybky slúžia popisujeme nižšie.
Komponentné reproduktory:
Súčasťou každého kvalitné komponentného reprosystému je výhybka. Jej úlohou je zabezpečiť rozdelenie frekvencií, ktoré zosilňovač produkuje v celom akustickom spektre kmitočtov tak, aby každý z reproduktorov dostal len tú časť pásma, ktorú môže optimálne zahrať z hľadiska účinnosti a minimálneho skreslenia.
Koaxiálne reproduktory:
U koaxiálnych reproduktorov býva z väčšiny prípadov jednoduchá výhybka (6dB / okt.) Tvorená kondenzátorom u výškového reproduktora.
Ne
Cena zaAk je uvedená cena za pár tak súčasťou balenia býva vždy všetko po 2 kusoch, napr. 2x stredobas, 2x výškový reproduktor a 2x frekvenčný výhybka. Pár

Hodnotenie

Celkové hodnotenie
0 %
Nikto zatiaľ produkt nehodnotil
Ohodnoťte produkt:
Spýtajte sa nás
Vaše údaje použijeme len pre zaslanie odpovede.