Môj účet

Materiál pohlcujúci zvuk Comfortmat Soft Wave 15

materiál pohlcujúci hluk, 700 x 500 mm, hrúbka 15 mm, hmotnosť 0,51 kg/m² 
Viac o produkte
Pomôžeme vám s nákupom
Materiál pohlcujúci zvuk Comfortmat Soft Wave 15
Tip

Materiál pohlcujúci zvuk Comfortmat Soft Wave 15

Comfortmat Soft Wave je profesionálny viskoelastický materiál pohlcujúci hluk z radu Premium. Soft Wave je vyrobený na báze veľmi hustej mikroporéznej polyuretánovej peny s otvorenými bunkami. V kombinácii s vlnitým povrchom a vysokou flexibilitou je ideálny na odhlučnenie aj veľmi reliéfnych plôch. Jeho výroba je v súlade s technológiou DeepIn, ktorá umožňuje impregnáciu špeciálnymi polymérmi pre ochranu peny pred UV lúčmi a vlhkosťou a vylepšuje tiež zvukovo-absorpčné vlastnosti materiálu. Soft Wave disponuje okrem vynikajúcich schopností absorbovať hluk aj výrazným pamäťovým a tvarovým efektom, a preto je vhodný aj na aplikáciu do stiesnených priestorov. Vlnitý povrch je u tejto tvarovej peny schopný absorbovať viac hluku, než bežný penový materiál s klasickým povrchom (napr. STP Biplast 10). Materiál obsahuje vysoko účinnú samolepiacu vrstvu prispôsobenú na prevádzku v ťažkých podmienkach automobilu, ktorá vydrží aj extrémne zmeny teplôt a vysokú vlhkosť. Tak ako všetky materiály Comfortmat si ponecháva rovnaké vlastnosti v zime aj v lete. Súčasťou fólie je mriežka s rozmerom 5 x 5 cm pre ľahké orezanie materiálu, ktorá slúži aj ako ochrana proti falšovaniu. Comfortmat Soft Wave je k dostaniu v dvoch rozmeroch: 700 x 500 a 1000 x 700 mm a hrúbke 15 mm.

Hlavné vlastnosti materiálu Comfortmat Soft Wave 15

 • Špičkový materiál pohlcujúci hluk s pamäťovým efektom a odolnosťou proti opotrebovaniu.
 • Mäkká elastická štruktúra a vysoká flexibilita na odhlučnenie zložitých reliéfov.
 • Ideálne na zamedzenie vŕzgania plastov interiéru a zároveň odhlučnenie jednotlivých plôch.
 • Tvarový efekt pre aplikáciu do stiesnených priestorov s malým objemom.
 • Vysoká priľnavosť, odolnosť proti vlhkosti a extrémnym teplotám.
 • Extrémne účinná samolepiaca vrstva, ktorá zamedzuje samovoľnému odlepeniu.
 • Ponecháva si rovnaké vlastnosti v zime aj v lete.
 • Technológia Deepln pre ochranu peny pred UV lúčmi a vlhkosťou.

Technické parametre materiálu Comfortmat Soft Wave 15

 • Hrúbka: 15 mm
 • Rozmer: 700 x 500 mm
 • Hmotnosť: 178 g
 • Merná hmotnosť: 0,51 kg / m²
 • Priľnavosť: 6 až 8 N / cm
 • Cena za: 1 ks

Kam aplikovať materiál Comfortmat Soft Wave 15

Comfortmat Soft Wave 15 je profesionálny tlmiaci materiál vhodný na zamedzenie vŕzgania všetkých plastov interiéru a zároveň ich odhlučnenie. Aplikovať ho môžete najmä na plastové obloženie dverí a veko kufra, ale aj na plasty palubnej dosky alebo stredového tunela. Jeho výhodou je aj excelentná schopnosť pohltenia hluku, preto svoje využitie nájde aj ako druhá vrstva na antivibračné materiály Comfortmat na odhlučnenie strechy, veka kufra a ďalších oblastí interiéru, kde je nutné šetriť miestom aj hmotnosťou. Ak si nie ste istí, aké materiály a v akom množstve použiť na odhlučnenie vozidiel, využite náš konfigurátor odhlučnenia. Najčastejšie použitie tlmiaceho materiálu Comfortmat Soft Wave 15:

 • Plastové obloženie dverí
 • Ostatné plasty interiéru
 • Strecha
 • Veko kufra

O tlmiacich materiáloch Comfortmat

Spoločnosť Comformat pôsobí na trhu už vyše 10 rokov a za tú dobu sa rýchlo etablovala do pozície popredného svetového výrobcu antivibračných a tlmiacich materiálov. Najmä v Rusku, teda v krajine, v ktorej má samotné odhlučnenie vozidiel pôvod, sú tlmiace materiály Comfortmat™ momentálne najviac využívané pre profesionálne odhlučnenie vozidiel a to predovšetkým z dôvodu ich excelentnej účinnosti. Comfortmat priniesol do automobilového priemyslu nové technológie umožňujúce maximálnu efektivitu, nižšiu hmotnosť materiálov, stálu účinnosť aj v extrémnych teplotách a v neposlednom rade veľmi jednoduchú aplikáciu. To všetko bolo možné dosiahnuť len mnohoročným výskumom v laboratóriách Comfortmat, najvyššou kontrolou kvality v každej fáze výroby, modernizáciou výrobných strojov so zapojením popredných svetových odborníkov do automatizácie výrobných liniek a vytvorenie výskumného centra vybaveného najmodernejšími zariadeniami. Vysoko kvalifikovaní odborníci spoločnosti Comfortmat majú rozsiahle vedecké a výrobné skúsenosti, pravidelne vykonávajú potrebné fyzikálne a mechanické skúšky a disponujú odbornými znalosťami z oblasti vibroakustických vlastností automobilov. Vďaka tomu môžu výrobky Comfortmat™ spĺňať tie najnáročnejšie požiadavky súčasného automobilového trhu.

Katalógové číslo:COM SOFTWAVE 15
ZnačkaComfortmat
Odkazy:Oficiálna webová prezentácia
Typ materiáluZvuk pohlcující materiál
Hrúbka15 mm
Rozmer700 x 500 mm
Protihluková membránaNe
Hmotnosť 1 kusu178 g
Plošná hmotnosť0,51 Kg / m²
Priľnavosť6 až 8 N / cm
VodeodolnosťNe
FarbaČerná
Cena za1 kus

Hodnotenie

Celkové hodnotenie
98 %
76 zákazníkov hodnotilo
69×
Overený užívateľ
29. 10. 2021

Toto je uz uplne fajne

Overený užívateľ
4. 10. 2020

Výborné, po aplikovaní, určite lepší zvuk ako predtým.

Peter Ciganyik
26. 5. 2020

Veľmi dobre lepí a drží.

Ohodnoťte produkt:
Spýtajte sa nás
Vaše údaje použijeme len pre zaslanie odpovede.
Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte.