Môj účet

Reproduktory pre BMW Gladen HG-101BMW-3

stredobasové reproduktory do BMW, Ø 100 mm, 60 W RMS, 3 Ω
Viac o produkte
Pomôžeme vám s nákupom

Reproduktory Gladen GA-101BMW-3

Sortiment One spoločnosti Gladen zahŕňa reproduktorové systémy, ktoré sú z hľadiska dizajnu a zvukového vyladenia prispôsobené konkrétnym vozidlám. Poslaním série One je dosiahnuť dokonalý súlad medzi jednotlivými komponentmi a továrenským systémom vozidla. Reproduktory sú tvarom, veľkosťou a konektormi zhodné s továrenskými reproduktormi, čo umožňuje veľmi jednoduchú a rýchlu inštaláciu. Všetky reproduktory série One boli testované a optimálne vyladené nielen vo vlastnom laboratóriu spoločnosti Gladen, ale aj v reálnych podmienkach jednotlivých modelov vozidiel. Na konci vývoja prešli všetky reproduktory mnohými testami parametrov a frekvenčnej odozvy a boli jemne vyladené zvukovými inžiniermi spoločnosti Gladen. S jediným cieľom poskytnúť optimálny zvukový zážitok s dôrazom na vysokú kvalitu zvuku, detail a jednoduchú inštaláciu v duchu Plug & Play.

Hlavné vlastnosti reproduktorov Gladen One GA-101BMW-3

  • Stredobasové reproduktory pre vozidlá BMW.
  • Rovnaký tvar, veľkosť a konektory ako továrenské reproduktory pre jednoduchú inštaláciu.
  • Inštalácia bez zásahu do továrenskej kabeláže vďaka špecifickým konektorom.
  • Vysoká citlivosť a impedancia 3 Ohmy umožňujú zapojenie do továrenského systému. 
  • Membrána reproduktora s priemerom 100 mm vyrobená z tvrdeného papiera.
  • Výkonné reproduktory s neodymovými magnetmi.

Kompatibilné vozidlá BMW

  • E60 / 61 / 63 / 64 / 70 / 71 / 84 / 87 / 88 / 90 / 91 / 92 / 93.
  • F10 / 11 / 12 / 13 / 20 / 21 / 25 / 30 / 31 / 35.

O značke

Značka Gladen je jednou z najúspešnejších značiek v Nemecku, kde vznikla a kde má svoje korene. Gladen ponúka vysokokvalitné výrobky, ako sú reproduktory, subwoofery a zosilňovače. Má tiež široké portfólio produktov, ktoré zahŕňa stovky položiek, či už ide o konektory, tlmiace materiály a mnohé ďalšie položky. V minulosti aj v súčasnosti získali výrobky spoločnosti Gladen prestížne ocenenia EISA. Nemci si túto značku obľubujú - jednoducho ju milujú.
Katalógové čísloGA-101BMW-3
ZnačkaGladen
OdkazyOficiálna webová prezentácia
Typy reproduktorov Koaxiálne reproduktory:
Koaxiálne reproduktory sa vyznačujú konštrukciou tzv. Všetko v jednom. Výškový a stredobasový reproduktor sú v jednom koši. Výhodou je jednoduchšia montáž, ale vďaka spojeniu resp. blízkosti pásiem v jednom reproduktore, sa zvyčajne zníži kvalita zvuku. Spravidla uprostred stredobasového reproduktora, je výškový reproduktor, ktorého kmitacia cievka pracuje v druhej vzduchovej medzere spoločného magnatického obvodu. Trojpásmový koaxiálny reproduktor sa skladá zo stredobasového reproduktora, v predu na osobitnom nosníka je stredový reproduktor a samostatný výškový.

Komponentné reproduktory:
Komponentné reproduktory sa vyznačujú rozdelením na jednotlivé frekvenčné pásma, výškové + stredobasové + popr. basové pásmo. Jednotlivé reproduktory sa dajú umiestniť úplne oddelene, čo má za výsledok lepší zvukový aj akustický prejav. V drvivej väčšine prípadov komponentných reproduktorov je dodávaná aj externá výhybka, ktorá rozdeľuje výškové, stredové / stredobasové a u třípásma aj basové pásmo popr. umožňuje nastavenie decibelovej úrovne u výškového reproduktoru (napr. +2 dB, 0 dB, -2 dB), strmosti (napr. 6dB / okt. 12dB / okt.) či aktívne alebo bi-amp zapojenia.
Středobasové
Výkon RMS RMS výkon reproduktorov je stály výkon celého systému, nie iba jedného reproduktora alebo jednej strany. Ide tiež o výkon nepretržitého používania reproduktorov. Ak sa RMS výkon prekročí na dlhšiu dobu, môže dôjsť k nevratnému poškodeniu reproduktorov! 60 W
Impedancia Impedancia - meranie elektrického odporu. Pri nákupe reproduktorov, je dôležité, aby sa každý ubezpečil, že impedancia je v súlade so zosilňovačom alebo autorádiom, ktorý používate.
Príklad:
2 Ohmový reproduktor nie je možné pripojiť na zosilňovač, ktorý je stabilný len do 4 Ohmov! 4 Ohmový reproduktor je možné bez problémov použiť na zosilňovač, ktorý je stabilný do 2 Ohmov. Najbežnejšia impedancia reproduktorov je dnes 3 - 4 Ohm.
3 Ω
Priemer stredobasu alebo koaxiálneho reproduktoraPriemer reproduktora uvádzame ako priemer celého reproduktoru, nie vrátane uchytenia, kedy u menších reproduktorov (87, 100, 130 mm) vyčnievajú ešte naviac úchytky. Niektoré reproduktory sú oválne a tam sa uvádza rozmer v palcoch, vždy najkratšiu strana k najdlhšej strane. Jeden palca je cca. 2,5 cm. 100 mm
Materiál membrány stredobasu alebo koaxiálneho reproduktoraMateriál, ktorý bol použitý u membrány reproduktora. Nebojte sa papiera, má napodiv veľmi prirodzený a kvalitný zvuk a vďaka povrchovej úprave vydržia bezproblémov aj vlhkosť. Tvrzený papír
Frekvenčná výhybka súčasťou Frekvenčná výhybka je dôležitou súčasťou defacto všetkých reproduktorov. Výhybka zvyčajne obsahuje rôzne hodnoty odporov, veľkosti cievok a typy kondenzátorov, ktoré celkom zásadne upravujú zvuk. Na čo výhybky slúžia popisujeme nižšie.
Komponentné reproduktory:
Súčasťou každého kvalitné komponentného reprosystému je výhybka. Jej úlohou je zabezpečiť rozdelenie frekvencií, ktoré zosilňovač produkuje v celom akustickom spektre kmitočtov tak, aby každý z reproduktorov dostal len tú časť pásma, ktorú môže optimálne zahrať z hľadiska účinnosti a minimálneho skreslenia.
Koaxiálne reproduktory:
U koaxiálnych reproduktorov býva z väčšiny prípadov jednoduchá výhybka (6dB / okt.) Tvorená kondenzátorom u výškového reproduktora.
Ne
Cena zaAk je uvedená cena za pár tak súčasťou balenia býva vždy všetko po 2 kusoch, napr. 2x stredobas, 2x výškový reproduktor a 2x frekvenčný výhybka. Pár

Hodnotenie

Celkové hodnotenie
90 %
2 zákazníci hodnotili
Ohodnoťte produkt:
Spýtajte sa nás
Vaše údaje použijeme len pre zaslanie odpovede.