Košík0
Spôsoby doručenia
Prepravca6 €
Osobný odber BrnoZadarmo

Umývacia rukavica Meguiars Microfiber Wash Mitt

umývacia rukavica z mikrovlákien
Viac o produkte
Pomôžeme vám s nákupom
Umývacia rukavica Meguiars Microfiber Wash Mitt
-5 %
Lepší produkt je na dosah

Umývacia rukavica Meguiars Microfiber Wash Mitt

Umývacia rukavica je najlepšia voľba pre šetrné a účinné ručné umývanie vozidla. Bežné špongie nedokážu absorbovať nečistoty, ktoré priľnú na laku, a špongiou ich pri umývaní pritlačíte na povrch laku a dodatočne ho môžete poškriabať. Kvalitná umývacia rukavica nečistoty účinne absorbuje do seba, a vy tak nepoškriabete svoj lak, pretože ho umývate iba čistými vláknami rukavice. Umývajte teda svoje vozidlo šetrne a tak, aby ste nevytvorili nevzhľadné kruhové škrabance, ktoré na laku odhalia najlepšie priame slnečné lúče. Meguiar's Microfiber Wash Mitt je unikátna mikrovláknová rukavica, vďaka ktorej dosiahnete stopercentne šetrného umytia vozidla. Rukavica účinne zachytáva nečistoty a bezpečne ich absorbuje do seba, zatiaľ čo jej vlákna jemne a bezpečne čistia povrch vozidla. Táto mikrovláknová rukavica je ideálnym pomocníkom pre každého, kto chce kvalitne a bezpečne umyť svoje vozidlo. V kombinácii s prvotriednymi autošampónmi, vám Meguiar's pomôže dosiahnuť oslnivých výsledkov v starostlivosti o vozidlo.

Tipy na umývanie automobilu

 • Nešetrné umývanie je hlavným zdrojom poškodenia laku. Nevhodným ručným umývaním, poprípade navštevovaním portálových / kefových autoumyvární dôjde nevyhnutne k poškrabaniu a poškodeniu laku.
 • Umývajte vždy tak, aby ste eliminovali riziko poškodenia laku.
 • Používajte vždy len vlastný osvedčený šampón a nie voľne dostupné šampóny, ktorých pôvod vám nie je známy a ich umývacie vlastnosti nemáte starostlivo overené.
 • Nepoužívajte umývacie prípravky na riad, do domácnosti, bezkontaktné či aktívne čističe a peny, odmasťovače, rozpúšťadlá a iné detergentné látky! Tieto čističe spravidla nie sú šetrné k ochrannej voskovej vrstve ani leštiacim olejom na povrchu laku, vysušujú ho a zanechávajú ho odhalený a bez akejkoľvek ochrany. Nechránený lak začne veľmi skoro povrchovo degradovať, začne sa prejavovať jeho oxidácia, strata lesku a je veľmi nebezpečne vystavený nepriaznivým vplyvom okolitého prostredia a je výrazne náchylnejší na mechanické a chemické poškodenie.
 • Voda, ktorou umývate svoje vozidlo, by mala mať teplotu, čo najbližšiu teplote karosérie.
 • Používajte metódu dvoch vedier alebo vedro Meguiar's s vložkou Grit Guard.
 • Nepoužívajte molitanové špongie či rukavice s veľkými splietanými vláknami. Tieto špongie a rukavice nedokážu účinne absorbovať nečistoty a ich použitím môžete lak poškriabať. Používajte len šetrnú umývaciu rukavicu s veľmi jemnými chĺpkami z mikrovlákna alebo prírodnej jahňacej vlny, ktoré zachytia drobné nečistoty a absorbujú ich do seba.
 • Po umytí svoje vozidlo vždy osušte. Predídete tak tvorbe vodných škvŕn spôsobenými minerálmi obsiahnutými vo vode. Aktívne sušenie navyše zabráni opätovnému usadeniu prachu v priebehu samovoľného schnutia.
 • Na sušenie používajte iba kvalitný, extrémne savý mikrovláknový sušiaci uterák X2000 Meguiar's Water Magnet, alebo špičkovú prírodnú jelenicu X2100 Meguiar's Natural Chamois. Lokálne môžete ťažko dostupné miesta dosušiť stlačeným vzduchom (pozor na opätovné znečistenie olejom, ktorý môže z trysky vystrieknuť!). Neodporúčame sušenie pomocou silikónovej stierky, ktorá môže zachytiť zrnko prachu a spôsobiť poškriabanie laku.
 • Šampón Meguiar's nemusí pri umývaní vôbec peniť a napriek tomu má všetky svoje skvelé vlastnosti a je 100% šetrný. Miešajte vždy šampón do vody, navyše nie je potrebné šampón napeniť!

Odporúčaný postup umývania automobilu

 • Opláchnite svoje vozidlo od voľných nečistôt tlakovou vodou alebo vapkou smerom odspodu nahor. Spodné časti vozidla sú najviac znečistené, preto pri oplachu odspodu nahor pôsobí voda najdlhšie práve na tých najšpinavších miestach a najdlhšie tak rozmočí nečistoty. Navyše všetky nečistoty z vyšších častí stekajú smerom dole a pomáhajú tak odvádzať odmočené nečistoty z prahov, kolies alebo podvozkových častí.
 • Umyte šampónom celú karosériu odhora nadol, teda od najčistejších častí k tým najšpinavším.
 • Rukavicu pri namočení do vedra vždy starostlivo vyperte, aby uvoľnila všetky nečistoty a vy ste ich nevrátili späť na lak.
 • Opláchnite šampón z karosérie pomocou tlakovej vody alebo vapkou smerom zhora nadol. Stekajúca voda vám pomôže odstrániť šampón aj z ťažko dostupných miest.
 • Na záver vozidlo ešte raz pomaly opláchnite, karosériu odhora nadol, tentokrát však len veľmi tenkým prúdom vody voľne vytekajúcim z hadice bez tlakového nadstavca. Týmto krokom je možné z laku odstrániť až 80% zvyšnej vody a veľmi výrazne si tak uľahčíte následné sušenie.
 • Vozidlo usušte pomocou kvalitného, extrémne savého sušiaceho mikrovláknového uteráka X2000 Meguiar's Water Magnet alebo špičkovej prírodnej jelenice X2100 Meguiar's Natural Chamois.
 • V prípade potreby posilnite ochrannú voskovú vrstvu niektorým z rýchlych voskov Meguiar's.

Všetky mikrovláknové a penové produkty Meguiar’s je naviac možné prať v pračke až na 60°C.

Katalógové číslo:X3002
ZnačkaMeguiars
Odkazy:Oficiálna webová prezentácia

Hodnotenie

Celkové hodnotenie
100 %
5 zákazníkov hodnotilo
Jaromír Šuster
27. 3. 2020

Spoločnosť

Ohodnoťte produkt:

Mohlo by vás tiež zaujímať

Poorboy's Typhoon Microfiber Cleaner 946 mlPrací prostriedok pre utierky Poorboy's Typhoon Microfiber Cleaner 946 ml-10 %Rychlý náhled (5 hodnotenie)prací prostriedok pre mikrovláknové utierky atď16,95 EUR18,83 EUR SkladomPoorboy's Typhoon Microfiber Cleaner (473 ml)Prací prostriedok pre utierky Poorboy's Typhoon Microfiber Cleaner (473 ml)-10 %Rychlý náhled (6 hodnotenie)prací prostriedok pre mikrovláknové utierky atď11,18 EUR12,42 EUR SkladomDodo Juice Furry Liquid Microfibre Wash 5 LitresPrací prostriedok pre mikrovláknové utierky, Dodo Juice Furry Liquid Microfibre Wash 5 LitresRychlý náhledprací prostriedok špeciálne pre mikrovláknové utierky, 5 l52,45 EURSkladomDodo Juice Furry Liquid Microfibre Wash 500 mlPrací prostriedok na mikrovláknové utierky Dodo Juice Furry Liquid Microfibre Wash 500 mlRychlý náhled (44 hodnotenie)prací prostriedok špeciálne na mikrovláknové utierky, 500 ml10,91 EURSkladomDodo Juice Supernatural Merino Mitt Wash 250 mlPrací prostriedok pre umývacie rukavice Dodo Juice Supernatural Merino Mitt Wash 250 mlRychlý náhledprací prostriedok pre umývacie rukavice z ovčej vlny, 250 ml11,28 EURSkladomDodo Juice Supernatural Wash Mitt 'Yeti's Fist'Dodo Juice Supernatural Wash Mitt 'Yeti's Fist'Rychlý náhledveľmi jemná umývacia rukavica z ovčieho rúna, 1 ks37,36 EURSkladomFictech APC - All Purpose Cleaner (1 l)Viacúčelový čistič Fictech APC - All Purpose Cleaner (1 l)TipRychlý náhled (1 hodnotenie)univerzálny vysoko koncentrovaný čistič bez parfumácie, 1 l7,90 EURSkladomDodo Juice Supernatural Merino Wheel MittDodo Juice Supernatural Merino Wheel MittTipRychlý náhled (2 hodnotenie)malá rukavice na umývanie kolies, 1 ks11,13 EURSkladomDodo Juice Captain Crevice Wheel MittDodo Juice Captain Crevice Wheel MittRychlý náhled (13 hodnotenie)rukavice na umývanie kolies a špinavých častí, 1 ks8,26 EURSkladomDodo Juice Captain CanoodleUmývacia rukavica Dodo Juice Captain CanoodleRychlý náhled (29 hodnotenie)umývacia rukavica z mikrovlákna10,53 EURSkladomMeguiars Supreme Shine Microfiber TowelMikrovláknová utierka Meguiars Supreme Shine Microfiber Towel-5 %Rychlý náhled (8 hodnotenie)mikrovláknová utierka (40 x 60 cm)10,72 EUR11,28 EUR SkladomMeguiars Water Magnet Microfiber Drying TowelSušiaci uterák Meguiars Water Magnet Microfiber Drying Towel-5 %Rychlý náhled (2 hodnotenie)sušiaci uterák z mikrovlákna, 76 x 55 cm23,27 EUR24,49 EUR SkladomMeguiars Lambswool Wash MittUmývacia rukavica Meguiars Lambswool Wash Mitt-5 %Rychlý náhled (22 hodnotenie)umývacia rukavica z pravej jahňacej vlny14,31 EUR15,06 EUR Obvykle naskladňujeme za 1-2 dniMeguiars Gold Class Car Wash Shampoo & Conditioner (473 ml)Extra hustý autošampón Meguiars Gold Class Car Wash Shampoo & Conditioner (473 ml)-5 %Rychlý náhled (26 hodnotenie)extra hustý autošampón s kondicionérom10,00 EUR10,53 EUR Skladom
Spýtajte sa nás
Vaše údaje použijeme len pre zaslanie odpovede.
Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte.