Môj účet

Umývacia rukavica Meguiar's Microfiber Wash Mitt

umývacia rukavica z mikrovlákien
Viac o produkte
Pomôžeme vám s nákupom
Umývacia rukavica Meguiar's Microfiber Wash Mitt
-20 %
Lepší produkt je na dosah

Umývacia rukavica Meguiar's Wash Mitt

Umývacia rukavica je najlepšia voľba pre šetrné a účinné ručné umývanie vozidla. Bežné špongie nedokážu absorbovať nečistoty, ktoré priľnú na laku, a špongiou ich pri umývaní pritlačíte na povrch laku a dodatočne ho môžete poškriabať. Kvalitná umývacia rukavica nečistoty účinne absorbuje do seba, a vy tak nepoškriabete svoj lak, pretože ho umývate iba čistými vláknami rukavice. Umývajte teda svoje vozidlo šetrne a tak, aby ste nevytvorili nevzhľadné kruhové škrabance, ktoré na laku odhalia najlepšie priame slnečné lúče. Meguiar's Microfiber Wash Mitt je unikátna mikrovláknová rukavica, vďaka ktorej dosiahnete stopercentne šetrného umytia vozidla. Rukavica účinne zachytáva nečistoty a bezpečne ich absorbuje do seba, zatiaľ čo jej vlákna jemne a bezpečne čistia povrch vozidla. Táto mikrovláknová rukavica je ideálnym pomocníkom pre každého, kto chce kvalitne a bezpečne umyť svoje vozidlo. V kombinácii s prvotriednymi autošampónmi, vám Meguiar's pomôže dosiahnuť oslnivých výsledkov v starostlivosti o vozidlo.

Tipy na umývanie automobilu

 • Nešetrné umývanie je hlavným zdrojom poškodenia laku. Nevhodným ručným umývaním, poprípade navštevovaním portálových / kefových autoumyvární dôjde nevyhnutne k poškrabaniu a poškodeniu laku.
 • Umývajte vždy tak, aby ste eliminovali riziko poškodenia laku.
 • Používajte vždy len vlastný osvedčený šampón a nie voľne dostupné šampóny, ktorých pôvod vám nie je známy a ich umývacie vlastnosti nemáte starostlivo overené.
 • Nepoužívajte umývacie prípravky na riad, do domácnosti, bezkontaktné či aktívne čističe a peny, odmasťovače, rozpúšťadlá a iné detergentné látky! Tieto čističe spravidla nie sú šetrné k ochrannej voskovej vrstve ani leštiacim olejom na povrchu laku, vysušujú ho a zanechávajú ho odhalený a bez akejkoľvek ochrany. Nechránený lak začne veľmi skoro povrchovo degradovať, začne sa prejavovať jeho oxidácia, strata lesku a je veľmi nebezpečne vystavený nepriaznivým vplyvom okolitého prostredia a je výrazne náchylnejší na mechanické a chemické poškodenie.
 • Voda, ktorou umývate svoje vozidlo, by mala mať teplotu, čo najbližšiu teplote karosérie.
 • Používajte metódu dvoch vedier alebo vedro Meguiar's s vložkou Grit Guard.
 • Nepoužívajte molitanové špongie či rukavice s veľkými splietanými vláknami. Tieto špongie a rukavice nedokážu účinne absorbovať nečistoty a ich použitím môžete lak poškriabať. Používajte len šetrnú umývaciu rukavicu s veľmi jemnými chĺpkami z mikrovlákna alebo prírodnej jahňacej vlny, ktoré zachytia drobné nečistoty a absorbujú ich do seba.
 • Po umytí svoje vozidlo vždy osušte. Predídete tak tvorbe vodných škvŕn spôsobenými minerálmi obsiahnutými vo vode. Aktívne sušenie navyše zabráni opätovnému usadeniu prachu v priebehu samovoľného schnutia.
 • Na sušenie používajte iba kvalitný, extrémne savý mikrovláknový sušiaci uterák X2000 Meguiar's Water Magnet, alebo špičkovú prírodnú jelenicu X2100 Meguiar's Natural Chamois. Lokálne môžete ťažko dostupné miesta dosušiť stlačeným vzduchom (pozor na opätovné znečistenie olejom, ktorý môže z trysky vystrieknuť!). Neodporúčame sušenie pomocou silikónovej stierky, ktorá môže zachytiť zrnko prachu a spôsobiť poškriabanie laku.
 • Šampón Meguiar's nemusí pri umývaní vôbec peniť a napriek tomu má všetky svoje skvelé vlastnosti a je 100% šetrný. Miešajte vždy šampón do vody, navyše nie je potrebné šampón napeniť!

Odporúčaný postup umývania automobilu

 • Opláchnite svoje vozidlo od voľných nečistôt tlakovou vodou alebo vapkou smerom odspodu nahor. Spodné časti vozidla sú najviac znečistené, preto pri oplachu odspodu nahor pôsobí voda najdlhšie práve na tých najšpinavších miestach a najdlhšie tak rozmočí nečistoty. Navyše všetky nečistoty z vyšších častí stekajú smerom dole a pomáhajú tak odvádzať odmočené nečistoty z prahov, kolies alebo podvozkových častí.
 • Umyte šampónom celú karosériu odhora nadol, teda od najčistejších častí k tým najšpinavším.
 • Rukavicu pri namočení do vedra vždy starostlivo vyperte, aby uvoľnila všetky nečistoty a vy ste ich nevrátili späť na lak.
 • Opláchnite šampón z karosérie pomocou tlakovej vody alebo vapkou smerom zhora nadol. Stekajúca voda vám pomôže odstrániť šampón aj z ťažko dostupných miest.
 • Na záver vozidlo ešte raz pomaly opláchnite, karosériu odhora nadol, tentokrát však len veľmi tenkým prúdom vody voľne vytekajúcim z hadice bez tlakového nadstavca. Týmto krokom je možné z laku odstrániť až 80% zvyšnej vody a veľmi výrazne si tak uľahčíte následné sušenie.
 • Vozidlo usušte pomocou kvalitného, extrémne savého sušiaceho mikrovláknového uteráka X2000 Meguiar's Water Magnet alebo špičkovej prírodnej jelenice X2100 Meguiar's Natural Chamois.
 • V prípade potreby posilnite ochrannú voskovú vrstvu niektorým z rýchlych voskov Meguiar's.

Všetky mikrovláknové a penové produkty Meguiar’s je naviac možné prať v pračke až na 60°C.

Katalógové číslo:X3002
ZnačkaMeguiar's
Odkazy:Oficiálna webová prezentácia

Hodnotenie

Celkové hodnotenie
100 %
7 zákazníkov hodnotilo
Jaromír Šuster
27. 3. 2020

Spoločnosť

Ohodnoťte produkt:

Mohlo by vás tiež zaujímať

Poorboy's Typhoon Microfiber Cleaner (946 ml)Prací prostriedok na utierky Poorboy's Typhoon Microfiber Cleaner (946 ml)-15 %Rýchly náhľad (6 hodnotení)prací prostriedok na mikrovláknové utierky atď., 946 ml16,97 EUR19,96 EUR SkladomPoorboy's Typhoon Microfiber Cleaner (473 ml)Prací prostriedok na utierky Poorboy's Typhoon Microfiber Cleaner (473 ml)-15 %Rýchly náhľad (7 hodnotení)prací prostriedok na mikrovláknové utierky atď., 473 ml11,07 EUR13,02 EUR 1 až 4 týždneDodo Juice Furry Liquid - Specialist Microfibre Detergent (500 ml)Prací prostriedok na mikrovláknové utierky Dodo Juice Furry Liquid - Specialist Microfibre Detergent (500 ml)AktualizovanéRýchly náhľad (81 hodnotení)prací prostriedok na mikrovláknové utierky a sušiace uteráky, 500 ml11,90 EURSkladomDodo Juice Supernatural Merino Mitt Wash (250 ml)Prací prostriedok pre umývacie rukavice Dodo Juice Supernatural Merino Mitt Wash (250 ml)AktualizovanéRýchly náhľadprací prostriedok pre umývacie rukavice z ovčej vlny, 250 ml10,29 EURSkladomDodo Juice Supernatural Wash Mitt Yeti's FistVeľmi jemná umývacia rukavica Dodo Juice Supernatural Wash Mitt Yeti's FistAktualizovanéRýchly náhľad (3 hodnotenia)veľmi jemná umývacia rukavica z ovčej vlny, 1 ks43,90 EURSkladomFictech APC - All Purpose Cleaner (1 l)Viacúčelový čistič Fictech APC - All Purpose Cleaner (1 l)-15 %TipAktualizovanéRýchly náhľad (4 hodnotenia)univerzálny vysoko koncentrovaný čistič bez parfumácie, 1 l10,12 EUR11,90 EUR SkladomDodo Juice Supernatural Merino Wheel MittRukavica na umývanie kolies Dodo Juice Supernatural Merino Wheel MittTipAktualizovanéRýchly náhľad (2 hodnotenia)malá rukavica z merino vlny na umývanie kolies15,90 EURDočasne nedostupnéDodo Juice Captain Crevice - Wheel MittRukavica na umývanie kolies Dodo Juice Captain Crevice - Wheel MittTipAktualizovanéRýchly náhľad (14 hodnotení)menšia rukavica na umývanie kolies a viac zašpinených častí18,49 EURSkladomMeguiar's Supreme Shine Microfiber TowelMikrovláknová utierka Meguiar's Supreme Shine Microfiber Towel-20 %Rýchly náhľad (13 hodnotení)mikrovláknová utierka (40 x 60 cm)11,07 EUR13,84 EUR SkladomMeguiar's Water Magnet Microfiber Drying TowelSušiaci uterák Meguiar's Water Magnet Microfiber Drying Towel-20 %Rýchly náhľad (2 hodnotenia)sušiaci uterák z mikrovlákna, 76 x 55 cm23,15 EUR28,94 EUR Obvykle naskladňujeme za 1-2 dniMeguiar's Lambswool Wash MittUmývacia rukavica Meguiar's Lambswool Wash Mitt-20 %AktualizovanéRýchly náhľad (36 hodnotení)umývacia rukavica z pravej jahňacej vlny16,30 EUR20,37 EUR SkladomMeguiar's Gold Class Car Wash Shampoo & Conditioner (473 ml)Extra hustý autošampón Meguiar's Gold Class Car Wash Shampoo & Conditioner (473 ml)-20 %AktualizovanéRýchly náhľad (35 hodnotení)extra hustý autošampón s kondicionérom9,76 EUR12,20 EUR Skladom
Spýtajte sa nás
Vaše údaje použijeme len pre zaslanie odpovede.