Môj účet

Reproduktory ESB Audio 2.6K2

Ø 165 mm, 120/240 W, 4 Ω, 93 dB (2,83V/1m), montážna hĺbka 63 mm
Viac o produkte
Predaj skončil
Vyberte si, prosím, podobný tovar z rovnakej kategórie
Komponentné
Reproduktory ESB Audio 2.6K2
Predaj skončil

Komponentné reproduktory ESB 2.6K2

Základný modelový rad 2000 (Duemila) obsahuje pokročilé technológie, ktoré umožnia počúvanie verného a vysoko kvalitného zvuku v automobile. Všetky znalosti a skúsenosti spoločnosti ESB R & D z ozvučenia domácností boli prenesené do týchto špeciálnych komponentov, aby sa dosiahol maximálny zvukový výkon, šírka pásma, dynamické odozvy a vernejšia reprodukcia zvukových detailov. Rad 2000 vyniká najmä skvelým zvukom, vysokým výkonom, aj jednoduchou inštaláciou. Kôš stredobasového reproduktora z ABS plastu má vysokú mechanickú odolnosť a to oveľa vyššiu ako tradičné kovové koše. Lisovaná papierová membrána zaisťuje najlepšiu rovnováhu medzi výkonom, odolnosťou a stabilitou s vysokým vnútorným tlmiacim faktorom, čo umožňuje nízke skreslenie. Kalota výškového reproduktora je vyrobená z hodvábnej tkaniny impregnovanej fenolovými živicami. Špeciálny magnetický olej pohlcuje prípadné nežiaduce vibrácie a zároveň zlepšuje výmenu tepla medzi cievkou a kovovým telom, čo zaisťuje vynikajúce napájanie reproduktora. Reproduktory sú zamerané okrem iného aj na jednoduchú inštaláciu, preto výhybku nájdete integrovanú na kábli. Pre maximálne využitie reproduktorov odporúčame zapojenie na zosilňovač.

Stredobasový reproduktor ESB Audio 2.165

Membrány vyrobené z papiera sú tým najlepším spojením ľahkosti, tuhosti a schopnosti membrány tlmiť akékoľvek nežiaduce vibrácie. Perbunanová guma závesu zaisťuje dvojakú funkciu vysokého tlmenia a skvelej priečnej stability. To znamená, že membrána je "nútená" iba k vertikálnemu pohybu, čím sú eliminované priečne pohyby, ktoré by mohli spôsobiť kontakt s cievkou a magnetom. 25 mm kmitacia cievka woofera využíva hliníkový nosič a vinutie dvojvrstvovou technológiou medeného drôtu s hliníkovým jadrom. Kôš z ABS plastu vystužený skleným vláknom bol navrhnutý tak, aby získal maximálnu torznú tuhosť, ale zároveň ponúkal minimálny odpor priechodu vzduchu vytláčaného membránou zo zadného čela. Použitý materiál okrem toho, že nie je tak citlivý na tepelné zmeny, je tiež nerezonujúci. Rám ABS navyše umožňuje lepší krútiaci moment upínacej sily než typické lisované oceľové rámy a zaisťuje, že kmitacia cievka zostane dobre vycentrovaná v magnetickom poli. Reproduktory sú vybavené motorom s feritovým magnetom triedy Y-35 s výrazne vyšším výkonom ako klasické "štandardné" feritové magnety, čo zaisťuje ľahšie riadenie výkonu aplikovaného na reproduktor a tiež jeho vynikajúcu účinnosť. Kovové časti motora využívajú nízkouhlíkovú oceľ a boli navrhnuté tak, aby bola dosiahnutá maximálna magnetická saturácia. To zaručuje najlepšie elektroakustické parametre, pretože vírivé prúdy vznikajúce pohybom membrány sú z veľkej časti potlačené.

Výškové reproduktory ESB Audio 2.028

Výškové reproduktory radu 2000 využívajú tenkú látkovú kupolovú membránu impregnovanú hodvábom pre veľmi jemný a prirodzený zvuk. Vonkajšie zavesenie je z rovnakého materiálu, ale je navyše pokryté vysokostratovým tlmiacim materiálom na elimináciu vibrácií a rezonancií. Kopula má extrémne nízku hmotnosť a je oveľa menej náchylná k mechanickej deformácii než iné modely, napriek tomu poskytuje hladkú, lineárnu a veľmi rozšírenú odozvu. 28 mm kmitacia cievka má hliníkovú podperu a veľmi ľahký hliníkový drôt potiahnutý meďou. Cievka disponuje vynikajúcim odvetrávaním s antirezonančnými komorami a je tlmená špeciálnym olejom na báze tekutého železa. Špeciálny ventilačný dizajn SVS (Surround Vented System) poskytuje optimálne chladenie, aby bolo možné zvládnuť vysoký výkon a zamedzilo sa stláčaniu vzduchu v zadnej časti membrány s veľkým obmedzením skreslenia. Vysoko kvalitné neodymové magnety, ako je N-42, sú optimalizované pomocou počítačových simulácií na dosiahnutie lepšej účinnosti a zlepšenie linearity pre zaistenie väčšej a lepšej správy napájania a zvýšenie šírky pásma a účinnosti.

O značke ESB Audio

História ESB Audio spadá až do roku 1972, kedy bola oficiálne táto talianska značka založená. ESB audio patrí medzi najslávnejších výrobcov reproduktorových sústav druhej polovice 19. storočia a počas svojej bohatej histórie uviedli na trh množstvo inovatívnych technológií a mnoho high-end produktov z oblasti domácej audio techniky, ktoré dosiahli obrovský celosvetový úspech. Na základe získaných skúseností sa v roku 1984 začali inžinieri ESB zaoberať výskumom zameraným na optimalizáciu zvuku v automobilovom prostredí a o dva roky neskôr zahájili výrobu prvých reproduktorov do auta. Vďaka veľkému úspechu sa v ESB začali čoraz viac zameriavať na automobilový priemysel a jeho náročné výzvy. Car Audio začína byť fenoménom vtedajšej doby a v roku 2005 bola založená v meste Aprilia, kde ESB sídli, škola zameraná výhradne na ozvučenie vozidiel. Vtedy padlo aj definitívne rozhodnutie opustiť svet domáceho audia a venovať sa výhradne ozvučeniu vozidiel. V súčasnosti ESB spadá spolu s americkým výrobcom audiofilných zosilňovačov a DSP procesorov Zapco pod taliansku spoločnosť Apex Group. V ponuke nájdete niekoľko modelových radov reproduktorov na čele so super high-end trojpásmovým systémom Diecimila, ktorý predstavuje pravdepodobne najkvalitnejšie a najdrahšie reproduktory do auta na dnešnom trhu. A to je aj hlavným poslaním ESB audio. Vyrábať reproduktory najvyššej kvality zamerané na verný zvuk, ktorý umožní užívateľovi takú reprodukciu, akú pri tvorbe intepret zamýšľal. Presne podľa sloganu firmy "Just like live".

Katalógové čísloESB 2.6K2
OdkazyOficiálna webová prezentácia (anglicky)
Typy reproduktorov Koaxiálne reproduktory:
Koaxiálne reproduktory sa vyznačujú konštrukciou tzv. Všetko v jednom. Výškový a stredobasový reproduktor sú v jednom koši. Výhodou je jednoduchšia montáž, ale vďaka spojeniu resp. blízkosti pásiem v jednom reproduktore, sa zvyčajne zníži kvalita zvuku. Spravidla uprostred stredobasového reproduktora, je výškový reproduktor, ktorého kmitacia cievka pracuje v druhej vzduchovej medzere spoločného magnatického obvodu. Trojpásmový koaxiálny reproduktor sa skladá zo stredobasového reproduktora, v predu na osobitnom nosníka je stredový reproduktor a samostatný výškový.

Komponentné reproduktory:
Komponentné reproduktory sa vyznačujú rozdelením na jednotlivé frekvenčné pásma, výškové + stredobasové + popr. basové pásmo. Jednotlivé reproduktory sa dajú umiestniť úplne oddelene, čo má za výsledok lepší zvukový aj akustický prejav. V drvivej väčšine prípadov komponentných reproduktorov je dodávaná aj externá výhybka, ktorá rozdeľuje výškové, stredové / stredobasové a u třípásma aj basové pásmo popr. umožňuje nastavenie decibelovej úrovne u výškového reproduktoru (napr. +2 dB, 0 dB, -2 dB), strmosti (napr. 6dB / okt. 12dB / okt.) či aktívne alebo bi-amp zapojenia.
Komponentní 2pásmové
Výkon RMS RMS výkon reproduktorov je stály výkon celého systému, nie iba jedného reproduktora alebo jednej strany. Ide tiež o výkon nepretržitého používania reproduktorov. Ak sa RMS výkon prekročí na dlhšiu dobu, môže dôjsť k nevratnému poškodeniu reproduktorov! 120 W
Max. (maximálny) výkon Špičkový výkon , ktorý dokáže reproduktor zahrať chvíľkovo (cca 0,5 s), napríklad pri údere bicích nástrojov v skladbe. Ak sa max. Výkon prekročí, zvyčajne dôjde k poškodeniu reproduktorov! 240 W
Citlivosť (SPL 2,83V/1m)Citlivosť, senzitivita čiže účinnosť reproduktora.
Citlivosť reproduktorov sa udáva v decibeloch (dB) a zjednodušene povedané znamená, čím vyššia hodnota, tým menšie nároky na výkon zosilňovača. Jedná sa defacto o hodnotení, ako reproduktor prevádza watty na zvuk. Hodnotenie citlivosti sú v úrovňou hluku merané na 1 meter od reproduktora pomocou 1 W (watt energie) alebo pomocou 2,83 voltu na zdroji na 1 meter.
Vyššia Decibelová úroveň znamená, že reproduktor je hlasnejší s nižším výkonom. Pre každý nárast o 3 dB citlivosti, reproduktor vyžaduje polovičnú silu pre reprodukciu rovnaké hlasitosti. Napríklad, ak 88 dB reproduktor potrebuje 100 Wattov na výrobu určitej hlasitosti, potom reproduktor s 91dB citlivosťou potrebuje len 50 wattov, aby sa dostal na rovnakú hlasitosť.
92 dB
Citlivosť (SPL 1W/1m)Citlivosť, senzitivita čiže účinnosť reproduktora.
Citlivosť reproduktorov sa udáva v decibeloch (dB) a zjednodušene povedané znamená, čím vyššia hodnota, tým menšie nároky na výkon zosilňovača. Jedná sa defacto o hodnotení, ako reproduktor prevádza watty na zvuk. Hodnotenie citlivosti sú v úrovňou hluku merané na 1 meter od reproduktora pomocou 1 W (watt energie) alebo pomocou 2,83 voltu na zdroji na 1 meter.
Vyššia Decibelová úroveň znamená, že reproduktor je hlasnejší s nižším výkonom. Pre každý nárast o 3 dB citlivosti, reproduktor vyžaduje polovičnú silu pre reprodukciu rovnaké hlasitosti. Napríklad, ak 88 dB reproduktor potrebuje 100 Wattov na výrobu určitej hlasitosti, potom reproduktor s 91dB citlivosťou potrebuje len 50 wattov, aby sa dostal na rovnakú hlasitosť.
89 dB
Impedancia Impedancia - meranie elektrického odporu. Pri nákupe reproduktorov, je dôležité, aby sa každý ubezpečil, že impedancia je v súlade so zosilňovačom alebo autorádiom, ktorý používate.
Príklad:
2 Ohmový reproduktor nie je možné pripojiť na zosilňovač, ktorý je stabilný len do 4 Ohmov! 4 Ohmový reproduktor je možné bez problémov použiť na zosilňovač, ktorý je stabilný do 2 Ohmov. Najbežnejšia impedancia reproduktorov je dnes 3 - 4 Ohm.
4 Ω
Frekvenčný rozsahSchopnosť reproduktorov zahrať signál od najnižšieho kmitočtu po najvyššie, resp. schopnosť reproduktora verne reprodukovať zvuk v konkrétnom frekvenčnom pásme.
Odborne:
V oblasti kmitočtov od 40 až po 16 000 Hz sa vyskytuje prevažná väčšina základných i alikvotných (harmonických) tónov všetkých hudobných nástrojov. Nás zaujíma, aký je priebeh vyžiareného akustického tlaku v tomto rozsahu frekvencií pri napájaní reproduktorové sústavy konštantným príkonom. Tomuto priebehu hovoríme frekvenčná charakteristika, ktorá nám udáva úroveň vyžiareného akustického tlaku v decibeloch (dB) v závislosti od frekvencie. Najvýstižnejšie možno vyjadriť frekvenčnú charakteristiku reproduktora alebo reproduktorové sústavy grafom.
Väčšinou ale je frekvenčná charakteristika udávaná uvedením maximálnej tolerancie akustického tlaku v danom frekvenčnom rozsahu, napr. 50 až 15 000 Hz - + 6 dB. Keďže je frekvenčná charakteristika reproduktorov aj sústav všeobecne značne nerovnomerná, neudávajú niektorí výrobcovia z preztižních dôvodov vo svojich kalalozích ani túto maximálnu toleranciu akustického tlaku v decibeloch. Takto ochudobnený údaj je bohužiaľ bezcenný. Čo je platné, že výrobca ponúka reproduktorovú sústavu s kmitočtovým rozsahom 30 až 20 000 Hz, ak sa obáva uviesť maximálne nerovnomernosť akustického tlaku v tomto rozsahu, pretože môže mať toleranciu napr. + - 20 dB.
Nerovnomernost čiže zvlnenie frekvenčného priebehu u dobrých reproduktoprových sústav pre kvalitný prednes hudby nemá prekročiť v pásme 80 až 12 000 Hz + - 3 dB a v pásme 40 až 16 000 Hz + - 6 dB. Väčšia nerovnomernosť už ochudobňuje alebo zdôrazňuje určité tónové oblasti, čo môže spôsobiť počuteľné alebo aj rušivé skreslenie. Mení sa tiež podiel medzi základnými tónmi a vyššími harmonickými, tým sa mení farba zvuku a jednotlivé hudobné nástroje aj celý hudobný obraz znie neprirodzene.
48 - 25000 Hz
Priemer stredobasu alebo koaxiálneho reproduktoraPriemer reproduktora uvádzame ako priemer celého reproduktoru, nie vrátane uchytenia, kedy u menších reproduktorov (87, 100, 130 mm) vyčnievajú ešte naviac úchytky. Niektoré reproduktory sú oválne a tam sa uvádza rozmer v palcoch, vždy najkratšiu strana k najdlhšej strane. Jeden palca je cca. 2,5 cm. 165 mm
Montážna hĺbka stredobasu alebo koaxiálneho reproduktoraMontážna hĺbka reproduktora sa meria od najspodnejšej hrany magnetu až po spodný okraj plechového, plastového alebo liateho koša reproduktora, resp. dosadacej plochy reproduktora. 63 mm
Materiál membrány stredobasu alebo koaxiálneho reproduktoraMateriál, ktorý bol použitý u membrány reproduktora. Nebojte sa papiera, má napodiv veľmi prirodzený a kvalitný zvuk a vďaka povrchovej úprave vydržia bezproblémov aj vlhkosť. Lisovaný papír
Celkový priemer výškového reproduktoraCelkový priemer výškového reproduktora sa uvádza ako priemer samostatného výškaču bez inštalačných domčekov. 28 mm
Materiál kaloty výškového reproduktoraMateriál kaloty, ktorý bol použitý pri výrobe výškového reproduktora. Hedvábí
Frekvenčná výhybka súčasťou Frekvenčná výhybka je dôležitou súčasťou defacto všetkých reproduktorov. Výhybka zvyčajne obsahuje rôzne hodnoty odporov, veľkosti cievok a typy kondenzátorov, ktoré celkom zásadne upravujú zvuk. Na čo výhybky slúžia popisujeme nižšie.
Komponentné reproduktory:
Súčasťou každého kvalitné komponentného reprosystému je výhybka. Jej úlohou je zabezpečiť rozdelenie frekvencií, ktoré zosilňovač produkuje v celom akustickom spektre kmitočtov tak, aby každý z reproduktorov dostal len tú časť pásma, ktorú môže optimálne zahrať z hľadiska účinnosti a minimálneho skreslenia.
Koaxiálne reproduktory:
U koaxiálnych reproduktorov býva z väčšiny prípadov jednoduchá výhybka (6dB / okt.) Tvorená kondenzátorom u výškového reproduktora.
Ano (na kabelu)
Možnosti nastavenia frekvenčnej výhybkyNepísaným pravidlom býva, že čím drahší reproduktory, tým má výhybka viac možnosti nastavenia zvuku. Najčastejšou možnosťou nastavenia výhybky je útlm na výškovom reproduktore. Vyspelejšie výhybky ponúka aj možnosť nastavenia strmosti na stredobasu a výškovom reproduktore prípadne úpravu frekvenčného rozsahu. Ano
Krycej mriežky súčasťou baleniaOriginálne krycej mriežky v balení reproduktorov. Ne
Cena zaAk je uvedená cena za pár tak súčasťou balenia býva vždy všetko po 2 kusoch, napr. 2x stredobas, 2x výškový reproduktor a 2x frekvenčný výhybka. Pár

Hodnotenie

Celkové hodnotenie
100 %
6 zákazníkov hodnotilo
Ohodnoťte produkt:

Montáže produktu

Spýtajte sa nás
Vaše údaje použijeme len pre zaslanie odpovede.