Môj účet

Zosilňovač s DSP Match PP 86DSP

8kanálový zosilňovač s DSP procesorom, 8 x 55 na 4 Ω / 8 x 70 W RMS na 2 Ω, trieda HD digitálna
Viac o produkte
Pomôžeme vám s nákupom
Zosilňovač s DSP Match PP 86DSP

Zosilňovač Match PP 86DSP

Match PP 86DSP je najmodernejší zosilňovač s DSP procesorom pre ľahkú montáž systémom Plug & Play. Pripája sa na originálny systém reproduktorov, z ktorých je schopný vytiahnuť maximálnu možnú kvalitu prednesu a výkon. Originálne jednotky sú na tom so zvukom spravidla zle. Ďalej pridáva možnosť pripojiť jednoducho jeden z troch druhov subwooferov, čo na celkovej hĺbke zvuku pridá ešte výraznejšie. Výroba a vývoj prebieha v Nemecku rodinnou firmou s viac ako 28 ročnou tradíciou.

Unikátne funkcie

Toto zariadenie v sebe kombinuje maximálnu kompatibilitu a jednoduchú inštaláciu. Súčasťou balenia je kompletná pripojovacia kabeláž, preto nie je nutné čokoľvek strihať alebo upravovať. Pre pripojenie na váš automobil potom len vyberiete správny konektor z databázy. Unikátna je ďalej aj možnosť nahrať vyladené nastavenie priamo do zosilňovača. Je k dispozícii obsiahla databáza už hotových odladených vozidiel, ktorú možno jednoducho zdarma využiť a nahrať pomocou micro SD karty do zariadenia. PP 86DSP ponúka aj ďalšie možnosti rozšírenia pomocou MEC (Match Extension Card) a pripojiť k tomuto zariadeniu Bluetooth modul alebo High Resolution Audio USB, ktoré umožní prehrávanie v maximálnej možnej kvalite. Súčasťou každého zariadenia je potom cinchový výstup pre pripojenie ďalšieho zosilňovača.

MEC HD - modul na prehrávanie hudby v nejvyššej kvalite

Aj najnáročnejší používatelia si tu prídu na svoje. Vďaka profesionálnemu a užívateľsky priateľskému prostrediu softvéru DSP PC-Tool, sa individuálne nastavenie totiž stáva úžasne jednoduché. Ak teda nenájdete v databáze nastavenie presne pre váš automobil alebo ho jednoducho chcete doladiť podľa seba, je tento zosilňovač presne pre vás.

Naprosto žiadny zásah do vozidla!

Moderné vysokoúrovňové vstupy ADEP.2 zaisťujú výrobkom značky Match perfektnú funkčnosť aj v najnovších vozidlách. Niektoré vozidlá totiž majú snímač na reproduktory a jednoducho spoznajú, že niečo nie je pripojené ako má a signál vypnú. To potom vedie k problémom so signálom pre externý zosilňovač. Vďaka režimu úspory energie potom zariadenie automaticky vypína po 60 sekundách, keď do neho neprichádza vstupný signál. V autách s CAN zbernicou potom môže zostať zariadenie až "neviditeľne" zapnuté až 45 minút. Odber je ale znížený na 0,25 A. Nevznikajú tak absolútne žiadne problémy s originálnou elektroinštaláciou a vybíjaním batérie.

Technológia triedy HD

V PP 86DSP sú výhody technológie triedy H spojené s princípom zosilňovača triedy D. Výsledkom je neprekonateľná úroveň účinnosti, ktorá opäť prekonáva konvenčné zosilňovače triedy D. Výhody konceptu Class HD sa prejavujú pri nízkych a stredných úrovniach modulácie, pretože napájací zdroj reguluje vnútorné napájacie napätie výkonových stupňov v závislosti na amplitúde vstupného signálu. To drasticky znižuje priemernú stratu výkonu generovanú zosilňovačom.

Inteligentný vstup na vysokej úrovni

Moderné, továrensky inštalované autorádiá sú stále inteligentnejšie, pokiaľ ide o diagnostiku pripojených reproduktorov. Pokiaľ je namiesto toho k rádiu pripojený zosilňovač, obvykle dochádza k chybovým hláseniam alebo strate jednotlivých funkcií napr. nový obvod ADEP (Advanced Diagnostics Error Protection) všetkým týmto problémom predchádza bez toho, aby zbytočne zaťažoval výstupy reproduktorov rádia vo vysokých úrovniach.

Schopnosť Start-Stop

Napájací zdroj v zosilňovači PP 86DSP zaisťuje vnútorné napájanie aj v prípade krátkodobých poklesov až do 6 voltov. Tým je zaistené, že zosilňovač zostane plne funkčný aj pri naštartovaní motora. Pokiaľ napätie na doske klesne pod 10,5 voltu na dobu dlhšiu ako 5 sekúnd, zosilňovač prejde do „Protect Mode“ (stavová LED svieti nepretržite červeno), aby sa zabránilo ďalšiemu vybíjaniu batérie.

Automatická detekcia digitálneho signálu

Prepínanie medzi analógovým a digitálnym vstupom je riadené signálom. Akonáhle je na optickom vstupe detekovaný audio signál, zosilňovač sa prepne na tento vstup. Túto funkciu je možné deaktivovať v softvéri DSP PC-Tool alebo je možné alternatívne zvoliť ručné ovládanie pomocou voliteľne dostupného diaľkového ovládania.

Režim úspory energie

Režim úspory energie umožňuje drasticky znížiť spotrebu energie PP 86DSP (a prípadne dodatočne pripojených zosilňovačov), pokiaľ nie je na vstupe žiadny signál dlhšie ako 60 sekúnd. Akonáhle je aktívny „Power Save Mode“, vnútorné zosilňovacie stupne PP 86DSP a vzdialený výstup sa vypnú, čím sa výrazne zníži spotreba energie. Zosilňovač sa vráti do normálnej prevádzky do 2 sekúnd, akonáhle je na jeho vstupe hudobný signál. Oneskorenie vypnutia je možné meniť alebo úplne deaktivovať pomocou softvéru DSP PC-Tool.

Kľúčové vlastnosti

 • Výkonný 8kanálový zosilňovač triedy HD s integrovaným 9kanálovým 64bitovým DSP.
 • Slot pre rozširujúcu kartu MATCH (MEC) pre ďalšie vstupné/výstupné moduly, ako je streamovanie zvuku cez Bluetooth®, streamovanie zvuku vo vysokom rozlíšení cez USB atď.
 • Inteligentný 6kanálový vysokoúrovňový vstup s obvodom ADEP (Advanced Diagnostics Error Protection).
 • Nastaviteľná vstupná citlivosť od 5 do 11 voltov.
 • Schopnosť Start-Stop až do napájacieho napätia 6 voltov.
 • Optický vstup vo formáte SPDIF so vzorkovacou frekvenciou medzi 12 a 96 kHz.
 • Auto Remote prepínač pre zapnutie/vypnutie automatického zapnutia zosilňovača cez vysokoúrovňové vstupy.
 • Duálny mono cinch výstup na pripojenie ďalších zosilňovačov, napr. zosilňovače pre subwoofer.
 • Jednoduchá inštalácia pomocou priloženého prepojovacieho kábla Plug & Play.

Balenie obsahuje

 • 1 x zosilňovač Match PP 86DSP.
 • 1 x USB kábel.
 • 1 x kabeláž PP-ISO 2 (2,2 metrov dĺžka).
 • 1 x pripojovací kábel pre reproduktory E - H 0,5 m.
 • 1 x pripojovací kábel pre vysokoúrovňové vstupy E + F 0,2 m.
 • 1 x montážny materiál.
 • 1 x inštruktážny manuál.
Katalógové číslo:PP 86DSP
ZnačkaMatch
Odkazy:Oficiálna webová prezentácia
Počet kanálov zosilňovačaZosilňovače sa rozdeľujú na:
- Monobloky
- 2-kanálové
- 3kanálové
- 4kanálové
- 5kanálové
- 6kanálové
- Viac kanálové
Každý kanál slúži na napájanie jedného reproduktora u koaxialneho typu, popr. jednej strany, keď sa jedná o komponentné reproduktory.
Zosilňovače typu monoblok sa používajú hlavne na subwoofery.
2kanálové sú vhodné ako na subwoofery, tak napríklad na prednej pár reproduktorov v aute.
3kanálové sa používa na predné alebo zadné reproduktory + subwoofer.
4kanálové sa používajú na predné + zadné reproduktory alebo 1 pár reproduktorov + subwoofer.
6 alebo 5kanálové sa používajú na 2 páry reproduktorov + subwoofer, najčastejšie.
Můstkování znamená zapojenie zosilňovače do mostíka, keď sa uplatňuje + pól z jedného kanála a - pól z druhého kanála. Vo väčšine prípadov to býva na zosilňovači znázornenej ako "Bridged".
8
Energetická trieda zosilňovačaZosilňovače sa rozdeľujú na dve základné triedy: analógové a digitálny . Analógové zosilňovače (A / B) majú vyššie nároky na spotrebu, ale majú zvyčajne prirodzenejší zvuk. Digitálne zosilňovače (D) majú výrazne nižšiu spotrebu a vyššiu účinnosť, ale zvuk nemusí byť tak verný ako u klasických analógových zosilňovačov. HD digitální
RMS výkon na 4 ΩRMS výkon pri zaťažení reproduktorov alebo subwoofera na 4 Ω. RMS výkon je stály výkon zosilňovača a je to jeden z najdôležitejších parametrov pri výbere zosilňovača. 8 x 55 W
RMS výkon na 2 ΩRMS výkon pri zaťažení reproduktorov alebo subwoofera na 2 Ω. RMS výkon je stály výkon zosilňovača a je to jeden z najdôležitejších parametrov pri výbere zosilňovača. 8 x 70 W
Max. (maximálny) výkon na 4 Ω špičkový výkon "Max." , ktorý zosilňovač dokáže vyvinúť na veľmi krátky čas. Relatívne nedôležitý parameter. Ide hlavne o marketingový ťah, ako na vysoké čísla nalákať zákazníka. 8 x 110 W
Frekvenčný rozsahSchopnosť zosilňovače reprodukovať signál od najnižšieho kmitočtu po najvyššie = verne reprodukovať zvuk v konkrétnom frekvenčnom pásme.
Odborne:
V oblasti kmitočtov od 40 až po 16 000 Hz sa vyskytuje prevažná väčšina základných i alikvotných (harmonických) tónov všetkých hudobných nástrojov. Nás zaujíma, aký je priebeh vyžiareného akustického tlaku v tomto rozsahu frekvencií pri napájaní reproduktorové sústavy konštantným príkonom. Tomuto priebehu hovoríme frekvenčná charakteristika, ktorá nám udáva úroveň vyžiareného akustického tlaku v decibeloch (dB) v závislosti od frekvencie. Najvýstižnejšie možno vyjadriť frekvenčnú charakteristiku reproduktora alebo reproduktorové sústavy grafom.
Väčšinou ale je frekvenčná charakteristika udávaná uvedením maximálnej tolerancie akustického tlaku v danom frekvenčnom rozsahu, napr. 50 až 15 000 Hz - + 6 dB. Keďže je frekvenčná charakteristika reproduktorov aj sústav všeobecne značne nerovnomerná, neudávajú niektorí výrobcovia z preztižních dôvodov vo svojich kalalozích ani túto maximálnu toleranciu akustického tlaku v decibeloch. Takto ochudobnený údaj je bohužiaľ bezcenný. Čo je platné, že výrobca ponúka reproduktorovú sústavu s kmitočtovým rozsahom 30 až 20 000 Hz, ak sa obáva uviesť maximálne nerovnomernosť akustického tlaku v tomto rozsahu, pretože môže mať toleranciu napr. + - 20 dB.
Nerovnomernost čiže zvlnenie frekvenčného priebehu u dobrých reproduktoprových sústav pre kvalitný prednes hudby nemá prekročiť v pásme 80 až 12 000 Hz + - 3 dB a v pásme 40 až 16 000 Hz + - 6 dB. Väčšia nerovnomernosť už ochudobňuje alebo zdôrazňuje určité tónové oblasti, čo môže spôsobiť počuteľné alebo aj rušivé skreslenie. Mení sa tiež podiel medzi základnými tónmi a vyššími harmonickými, tým sa mení farba zvuku a jednotlivé hudobné nástroje aj celý hudobný obraz znie neprirodzene.
20 - 22000 Hz
Harmonické skreslenie (THD)Celkový podiel harmonického skreslenia udáva, nakoľko je vstupný signál v zosilňovačmi skreslený. Skreslenie sa prejavujú ako vrchnej vlny, obsiahnuté vo výstupnom signálu. Podiel pôvodne neprítomných častí signálu sa udáva v percentách, typické hodnoty sa pohybujú medzi 0,001% až 0,5%.
Skreslenie sa meria v ich výkonovom pásme. Pokiaľ od určitého výkonu prekročí hranicu 0,7%, je to hodnota výstupného výkonu daného zosilňovača, od ktorej už nehrá neskreslene a od ktorej zvyčajne skreslenie strmo narastá, takže s nejakým ďalším nárastom výkonu sa už nedá počítať. Čím nižšia hodnota, tým lepšie.
< 0,015 %
Odstup signál / šum (S / N ratio)Odstup signálu od šumu znamená, že výstupný signál zakaždým obsahuje šum. Odstup signálu od šumu vyjadruje, aký veľký je podiel tohto šumu v porovnaní s užitočným signálom. Udáva sa tzv. Hodnota A, ktorá neberie toľko do úvahy hlboké a veľmi vysoké frekvencie. To zodpovedá charakteristike ľudského sluchu, ktorý na hlboké frekvencie nie je tak citlivý, najmä pod 1 kHz. Čím vyššia hodnota, tým je na tom zosilňovač lepšie. 103 dB
Vstupná citlivosťAby mohol zosilňovač plniť správne svoju funkciu, vyžaduje vstupný signál určitej urovne, ktorý je u autorádií rôzny. Meria sa vo "Voltoch" (napr. 2 V, 4 V atď.) Čím vyššia hodnota na výstupe predzosilňovača, čiže autorádia, tým sú kladené menšie nároky na výkon zosilňovača. Zosilňovač ale musí práve túto vstupnú citlivosť umožňovať a z toho dôvodu sa uvádza táto hodnota aj u zosilňovače. 5 - 11 V
Damping faktor DF - Damping Factor , čiže činiteľ tlmenia. Je to pomer záťaže (repro + káble, výhybka a pod.) Ku vnútornému odporu zosilňovača. Čim je väčšia DF, tim sú basy kontrolovanejšie. Zosilňovače s nižším DF maj tendenciu zahučívat. Zahučívání spôsobí aj subwoofery s vyšším Q v basreflexu a niekedy aj v uzavřence. > 100
Hodnota poistiek na zosilňovačiZ hodnoty poistiek na zosilňovaču si môžete urobiť pravdivý obraz o reálnom výkone zosilňovača. 2 x 25 A mini
Rozmery zosilňovača260 x 50 x 190 mm
OstatnéVstupy: 6 x Highlevel repro, 1 x MEC (Match Externí modul), 1 x remote

Hodnotenie

Celkové hodnotenie
0 %
Nikto zatiaľ produkt nehodnotil
Ohodnoťte produkt:
Spýtajte sa nás
Vaše údaje použijeme len pre zaslanie odpovede.