Môj účet

Zosilňovač Powerbass ASA3 1000.1D

1kanálový zosilňovač, 1 x 400 / 700 / 1000 W RMS (4 / 2 / 1 Ω), trieda D
Viac o produkte
Pomôžeme vám s nákupom
Zosilňovač Powerbass ASA3 1000.1D

Zosilňovač Powerbass ASA3 1000.1D

V Powerbass stáli pred neľahkou úlohou – vylepšiť dnes už legendárne zosilňovače radu ASA. Privítajte ASA3! Tretia generácia zosilňovačov radu ASA má užší pôdorys pre všestrannosť inštalácie, zvýšenú ochranu proti prepätiu, širšiu vstupnú citlivosť, nový extrudovaný obal navrhnutý pre lepší odvod tepla. Podarilo sa zachovať všetky obľúbené funkcie, ktoré sa obvykle vyskytujú iba u špičkových radov iných značiek. ASA3 zosilňovače spĺňajú potreby každého naozajstného audiofila. Nový vylepšený extrudovaný chladič využíva viac rebier pri zachovaní čistých línií, vďaka ktorým je ASA klasikou. Tieto zosilňovače poskytujú čistý výkon s dušou rokenrolu alebo akéhokoľvek vášho hudobného vkusu. Variabilná 12 dB, horná/dolná priepust, elektronická výhybka pre nekonečné systémové aplikácie. Napájací zdroj PWM MOSFET pre efektívnu reprodukciu zvuku bez skreslenia, ktorý ponúka 2ohmové stereo alebo 4 ohmy mono stabilné schopnosti. Užívateľsky prívetivé funkcie, ako je variabilné ovládanie zosilnenia basov s 18dB zosilnením pri 45 Hz, ktoré vám poskytujú väčší výkon zo subwooferov. Pokiaľ naozaj chcete seriózne ovládanie výstupu vášho subwoofera, je k dispozícii na dokúpenie diaľkový ovládač pre všetky 2, 4 a 5kanálové modely. Monobloky majú diaľkový ovládač súčasťou balenia.

Hlavné vlastnosti

 • 1kanálový zosilňovač triedy D.
 • Výkon 1 x 400 / 700 / 1000 W RMS (4 / 2 / 1 Ω).
 • PWM MOSFET napájací zdroj.
 • Nízkoúrovňový vstup RCA/nízkoúrovňový priechodný výstup RCA.
 • Diaľkové mäkké oneskorenie zapnutia/vypnutia.
 • Variabilná vysoko/nízkopriechodová elektronická výhybka.
 • Variabilný 18dB Bass Boost EQ pri 45 Hz.
 • Variabilné ovládanie gainu.
 • Ochranný obvod: impedančné preťaženie, skrat reproduktora, tepelné prehriatie a DC výstup.
 • Káblové sekundárne diaľkové ovládanie zisku (voliteľne PB-GAIN1) - nie je súčasťou balenia.
 • Prepínateľné podsvietenie loga.

O značke Powerbass

Spoločnosť Powerbass bola založená v roku 2001 s jediným cieľom a to priniesť na trh skvelé audio produkty ponúkajúce dokonalý zvuk a vysokú spoľahlivosť za dostupnú cenu. Powerbass má sídlo v kalifornskom Ontariu, kde vlastní aj výrobné závody so špičkovým tímom inžinierov a vývojovým manažmentom. Pôvodne sa v Powerbasse zamerali na výrobu vysoko kvalitných OEM reproduktorov, ktoré vo svojej dobe predstavovali nenapodobiteľnú kvalitu v danej cenovej kategórii. V priebehu rokov rozšírili ponuku o mnoho produktov, ako sú subwoofery alebo zosilňovače a samozrejme niekoľko modelových radov reproduktorov, z ktorých najmä základný rad "S" sa stal takmer legendárny. A to vždy s rovnakým cieľom ako vo svojich začiatkoch - ponúkať cenovo dostupné produkty, ktoré prekonávajú konkurenciu. O dve desiatky rokov neskôr ctia v Powerbasse rovnaké hodnoty a ponúkajú svojim zákazníkom ucelené portfólio vysoko kvalitných produktov pre maximálne zlepšenie zážitku z počúvania hudby.

Katalógové čísloASA3 1000.1D
ZnačkaPowerbass
OdkazyOficiálna webová prezentácia (anglicky)
Počet kanálov zosilňovačaZosilňovače sa rozdeľujú na:
- Monobloky
- 2-kanálové
- 3kanálové
- 4kanálové
- 5kanálové
- 6kanálové
- Viac kanálové
Každý kanál slúži na napájanie jedného reproduktora u koaxialneho typu, popr. jednej strany, keď sa jedná o komponentné reproduktory.
Zosilňovače typu monoblok sa používajú hlavne na subwoofery.
2kanálové sú vhodné ako na subwoofery, tak napríklad na prednej pár reproduktorov v aute.
3kanálové sa používa na predné alebo zadné reproduktory + subwoofer.
4kanálové sa používajú na predné + zadné reproduktory alebo 1 pár reproduktorov + subwoofer.
6 alebo 5kanálové sa používajú na 2 páry reproduktorov + subwoofer, najčastejšie.
Můstkování znamená zapojenie zosilňovače do mostíka, keď sa uplatňuje + pól z jedného kanála a - pól z druhého kanála. Vo väčšine prípadov to býva na zosilňovači znázornenej ako "Bridged".
1
Energetická trieda zosilňovačaZosilňovače sa rozdeľujú na dve základné triedy: analógové a digitálny . Analógové zosilňovače (A / B) majú vyššie nároky na spotrebu, ale majú zvyčajne prirodzenejší zvuk. Digitálne zosilňovače (D) majú výrazne nižšiu spotrebu a vyššiu účinnosť, ale zvuk nemusí byť tak verný ako u klasických analógových zosilňovačov. D
RMS výkon na 4 ΩRMS výkon pri zaťažení reproduktorov alebo subwoofera na 4 Ω. RMS výkon je stály výkon zosilňovača a je to jeden z najdôležitejších parametrov pri výbere zosilňovača. 1 x 400 W
RMS výkon na 2 ΩRMS výkon pri zaťažení reproduktorov alebo subwoofera na 2 Ω. RMS výkon je stály výkon zosilňovača a je to jeden z najdôležitejších parametrov pri výbere zosilňovača. 1 x 700 W
RMS výkon na 1 ΩRMS výkon pri zaťažení subwoofera na 1 Ω. RMS výkon je stály výkon zosilňovača a je to jeden z najdôležitejších parametrov pri výbere zosilňovača. Pri zapojení na 1 Ω môže dochádzať k výraznému zahrievaniu zosilňovača. 1 x 1000 W
Dolná pásmová priepusť (LPF) LPF / LP resp. "Low pass filter" ponúka možnosť nastavenia zosilňovača pomocou potenciometra tak, aby spodné pásmo hralo len frekvencie v konkrétnom pásme, ktoré potrebujete. Tento filter sa používa na nastavenie frekvenčného rozsahu pre subwoofer, z dôvodu aby nedochádzalo k jeho preťažovaniu alebo skreslenie zvuku.
Príklad:
Zosilňovače majú najčastejšie LPF od 20 do 300 Hz. Odporúčame nastavovať tento potenciometer v rozmedzí 45-80 Hz.
40 - 250 Hz
Horná pásmová priepusť (HPF) HPF / HP resp. "Hi pass filter" ponúka možnosť nastavenia zosilňovača pomocou potenciometra tak, aby stredná, prípadne stredobasové a výškové frekvencie hrali od určitej frekvencie smerom nahor.
Príklad:
Zosilňovače majú najčastejšie HPF od 40 do 300 Hz. Ak nastavíme na potenciometra hodnotu cca. 150 Hz, budú zvuk orezaný tak, že bude hrať frekvencie od 150 Hz až po maximálnu hornú hranicu celého frekvenčného rozsahu zosilňovače, napríklad až 20.000 Hz. Odporúčame nastavovať tento potenciometer v rozmedzí 80-160 Hz. Vďaka tejto možnosti nastavenia znesú reproduktory vyšší výkon, pretože ich nebudete preťažovať basy v spodnom frekvenčnom pásme.
40 - 150 Hz
Frekvenčný rozsahSchopnosť zosilňovače reprodukovať signál od najnižšieho kmitočtu po najvyššie = verne reprodukovať zvuk v konkrétnom frekvenčnom pásme.
Odborne:
V oblasti kmitočtov od 40 až po 16 000 Hz sa vyskytuje prevažná väčšina základných i alikvotných (harmonických) tónov všetkých hudobných nástrojov. Nás zaujíma, aký je priebeh vyžiareného akustického tlaku v tomto rozsahu frekvencií pri napájaní reproduktorové sústavy konštantným príkonom. Tomuto priebehu hovoríme frekvenčná charakteristika, ktorá nám udáva úroveň vyžiareného akustického tlaku v decibeloch (dB) v závislosti od frekvencie. Najvýstižnejšie možno vyjadriť frekvenčnú charakteristiku reproduktora alebo reproduktorové sústavy grafom.
Väčšinou ale je frekvenčná charakteristika udávaná uvedením maximálnej tolerancie akustického tlaku v danom frekvenčnom rozsahu, napr. 50 až 15 000 Hz - + 6 dB. Keďže je frekvenčná charakteristika reproduktorov aj sústav všeobecne značne nerovnomerná, neudávajú niektorí výrobcovia z preztižních dôvodov vo svojich kalalozích ani túto maximálnu toleranciu akustického tlaku v decibeloch. Takto ochudobnený údaj je bohužiaľ bezcenný. Čo je platné, že výrobca ponúka reproduktorovú sústavu s kmitočtovým rozsahom 30 až 20 000 Hz, ak sa obáva uviesť maximálne nerovnomernosť akustického tlaku v tomto rozsahu, pretože môže mať toleranciu napr. + - 20 dB.
Nerovnomernost čiže zvlnenie frekvenčného priebehu u dobrých reproduktoprových sústav pre kvalitný prednes hudby nemá prekročiť v pásme 80 až 12 000 Hz + - 3 dB a v pásme 40 až 16 000 Hz + - 6 dB. Väčšia nerovnomernosť už ochudobňuje alebo zdôrazňuje určité tónové oblasti, čo môže spôsobiť počuteľné alebo aj rušivé skreslenie. Mení sa tiež podiel medzi základnými tónmi a vyššími harmonickými, tým sa mení farba zvuku a jednotlivé hudobné nástroje aj celý hudobný obraz znie neprirodzene.
20 - 250 Hz
Harmonické skreslenie (THD)Celkový podiel harmonického skreslenia udáva, nakoľko je vstupný signál v zosilňovačmi skreslený. Skreslenie sa prejavujú ako vrchnej vlny, obsiahnuté vo výstupnom signálu. Podiel pôvodne neprítomných častí signálu sa udáva v percentách, typické hodnoty sa pohybujú medzi 0,001% až 0,5%.
Skreslenie sa meria v ich výkonovom pásme. Pokiaľ od určitého výkonu prekročí hranicu 0,7%, je to hodnota výstupného výkonu daného zosilňovača, od ktorej už nehrá neskreslene a od ktorej zvyčajne skreslenie strmo narastá, takže s nejakým ďalším nárastom výkonu sa už nedá počítať. Čím nižšia hodnota, tým lepšie.
0,5 %
Odstup signál / šum (S / N ratio)Odstup signálu od šumu znamená, že výstupný signál zakaždým obsahuje šum. Odstup signálu od šumu vyjadruje, aký veľký je podiel tohto šumu v porovnaní s užitočným signálom. Udáva sa tzv. Hodnota A, ktorá neberie toľko do úvahy hlboké a veľmi vysoké frekvencie. To zodpovedá charakteristike ľudského sluchu, ktorý na hlboké frekvencie nie je tak citlivý, najmä pod 1 kHz. Čím vyššia hodnota, tým je na tom zosilňovač lepšie. 80 dB
Vstupná citlivosťAby mohol zosilňovač plniť správne svoju funkciu, vyžaduje vstupný signál určitej urovne, ktorý je u autorádií rôzny. Meria sa vo "Voltoch" (napr. 2 V, 4 V atď.) Čím vyššia hodnota na výstupe predzosilňovača, čiže autorádia, tým sú kladené menšie nároky na výkon zosilňovača. Zosilňovač ale musí práve túto vstupnú citlivosť umožňovať a z toho dôvodu sa uvádza táto hodnota aj u zosilňovače. 0,5 - 4 V
Diaľkové ovládanie súčasťou baleniaNiektoré modely zosilňovačov majú v balení aj káblové diaľkové ovládače, ktoré sa na jednej strane zapájajú do zosilňovača a na strane druhej máte potenciometer, ktorý si môžete ľubovoľne umiestniť do kabíny. Obvyklé miesto, kam sa diaľkový ovládač umiestňuje, je priestor pod volantom. Výhodou je regulácia výkonu, poťažmo hlasitosti, v závislosti na podmienkach jazdy a rozpoloženie posádky v aute. Áno
Hodnota poistiek na zosilňovačiZ hodnoty poistiek na zosilňovaču si môžete urobiť pravdivý obraz o reálnom výkone zosilňovača. 3 x 40 A
Rozmery zosilňovača235 x 58 x 388 mm

Hodnotenie

Celkové hodnotenie
0 %
Nikto zatiaľ produkt nehodnotil
Ohodnoťte produkt:

Mohlo by vás tiež zaujímať

Powerbass ASA3 600.1D Doprava zadarmoZosilňovač Powerbass ASA3 600.1D-50 %AkciaRýchly náhľad1kanálový zosilňovač, 1 x 200 / 400 / 600 W RMS (4 / 2 / 1 Ω), trieda D216,63 EUR437,08 EURSkladomPowerbass ASA3 600.2 Doprava zadarmoZosilňovač Powerbass ASA3 600.2TipRýchly náhľad (1 hodnotenie)2kanálový zosilňovač, 2 x 150/1 x 600 W RMS (4 Ω), 2 x 300 W RMS (2 Ω), trieda A/B332,92 EURSkladomPowerbass ASA3 1500.1D Doprava zadarmoZosilňovač Powerbass ASA3 1500.1DTipRýchly náhľad1kanálový zosilňovač, 1 x 500/1000/1500 W RMS (4/2/1 Ω), trieda D749,58 EURSkladomPowerbass ASA3 300.2 Doprava zadarmoZosilňovač Powerbass ASA3 300.2TipRýchly náhľad2kanálový zosilňovač, 2 x 75/1 x 300 W RMS (4 Ω), 2 x 150 W RMS (2 Ω)207,92 EURSkladomPowerbass ASA3 400.4 Doprava zadarmoZosilňovač Powerbass ASA3 400.4Rýchly náhľad4kanálový zosilňovač, 4 x 50/2 x 200 W RMS (4 Ω), 4 x 100 W RMS (2 Ω)249,58 EURSkladomPowerbass ASA3 600.1 Doprava zadarmoZosilňovač Powerbass ASA3 600.1Rýchly náhľad1kanálový zosilňovač, 1 x 300 / 600 W RMS (4 / 2 Ω), trieda A/B387,08 EURSkladomPowerbass ASA3 400.1 Doprava zadarmoZosilňovač Powerbass ASA3 400.1Rýchly náhľad1kanálový zosilňovač, 1 x 200 / 400 W RMS (4 / 2 Ω), trieda A/B282,92 EURSkladomPowerbass ASA3 1100.5 Doprava zadarmoZosilňovač Powerbass ASA3 1100.5Rýchly náhľad5kanálový zosilňovač, 4 x 75 + 1 x 250 W RMS (4 Ω), trieda A/B541,25 EURSkladomPowerbass ASA3 700.5 Doprava zadarmoZosilňovač Powerbass ASA3 700.5Rýchly náhľad5kanálový zosilňovač, 4 x 50 + 1 x 200 W RMS (4 Ω), trieda A/B416,25 EURSkladomPowerbass ASA3 600.4 Doprava zadarmoZosilňovač Powerbass ASA3 600.4Rýchly náhľad4kanálový zosilňovač, 4 x 100/2 x 400 W RMS (4 Ω), 4 x 200 W RMS (2 Ω)437,08 EURDočasne nedostupnéPowerbass ASA3 200.2 Doprava zadarmoZosilňovač Powerbass ASA3 200.2-40 %Rýchly náhľad2kanálový zosilňovač, 2 x 50 / 1 x 200 W RMS (4 Ω) / 2 x 100 W RMS (2 Ω)104,13 EUR174,58 EURSkladom
Spýtajte sa nás
Vaše údaje použijeme len pre zaslanie odpovede.