Môj účet

Zosilňovač Morel MPS 1.1100 Limited

1kanálový zosilňovač, 1 x 650 / 1100 W RMS (4 / 2 Ω), trieda D
Viac o produkte
Pomôžeme vám s nákupom

Zosilňovače Morel MPS Limited

Pre skutočných audiofilov hľadajúcich vernosť zvuku a výkon predstavujeme zosilňovače Morel MPS Limited. Zosilňovače, ktoré zvyšujú štandardy v oblasti zosilnenia zvuku, vyvinuté na pripomenutie 45. výročia spoločnosti Morel. Od vstupu až po výstup niet pochýb o tom, že MPS Limited sú špeciálne. To je okamžite zrejmé na prvý pohľad, pretože všetky pripojenia sú pozlátené, vrátane špeciálnych RCA pripojení na šasi a robustných terminálov pre napájanie a reproduktory. Vnútri každého zosilňovača bola starostlivo navrhnutá signálová cesta a vybrané komponenty, ako sú slávne operačné zosilňovače Burr-Brown OPA2134, zaisťujú vynikajúci výkon. Tieto operačné zosilňovače dávajú MPS Limited ich pozoruhodne prirodzený a detailný zvukový profil. Metalizované kondenzátory WIMA zase zachovávajú integritu pôvodného signálu, ktorý prúdi do zosilňovača. Výnimočné bipolárne výstupné tranzistory Sanken boli vybrané pre svoj vynikajúci lineárny zisk, vysoký výkon a nízke skreslenie, zatiaľ čo ultranízke ESR, vysokonapäťové kondenzátory Rubicon v napájacích a výstupných častiach poskytujú zosilňovačom dynamiku a rozlíšenie pre skutočne špičkový výkon.

Optimalizované pre tepelnú a energetickú účinnosť

Kompaktné šasi MPS Limited bolo starostlivo optimalizované, aby zvládlo robustný výkon každého zosilňovača. Pomocou pokročilej výpočtovej analýzy naši inžinieri vyvinuli dva modely tak, aby zdieľali rovnaké rozmery šasi a zároveň zvládali tepelné požiadavky dvoch rôznych topológií zosilňovačov. To zaisťuje, že výstupný výkon každého zosilňovača je maximalizovaný a zostane stabilný pri hraní pri akejkoľvek úrovni hlasitosti.

Jedinečné stohovanie zosilňovačov

Udržiavanie malých rozmerov zosilňovačov a kompaktný dizajn bol vysokou prioritou. S mnohými systémami navrhnutými okolo aktívnych konfigurácií a DSP je však potrebných viac kanálov zosilnenia. Viac kanálov zosilnenia vyžaduje viac zosilňovačov a ďalší priestor. Na vyriešenie tohto problému sú modely MPS Limited vybavené jedinečnými koncovými krytmi z liateho hliníka s odnímateľnými doštičkami. Tie umožňujú rôzne možnosti montáže vrátane stohovania zosilňovačov. Použitie voliteľných stohovacích dosiek MPS-STKP dáva inštalačným technikom možnosť minimalizovať spotrebu podlahovej plochy pomocou viacerých zosilňovačov ich vertikálnym stohovaním. Nielen, že táto metóda šetrí miesto, ale šasi a stohovacie dosky boli navrhnuté tak, aby udržali maximálnu tepelnú účinnosť zosilňovača.

Všetky inštalačné prvky a nastavenia na jednej strane

Rovnako ako pri súčasných MPS zosilňovačoch bola uprednostnená inštalácia a jednoduché použitie. Jednostranné usporiadanie obvodov udržuje všetky pripojenia na jednej strane zosilňovača, takže inštalácia je jednoduchá a čistá. Možnosti ladenia a nastavenia predzosilňovača sú umiestnené diskrétne pod odnímateľným panelom v hornej časti zosilňovača spolu s voľbou automatického zapnutia pomocou diaľkového +12V, snímania signálu alebo snímania DC vypnutia.

Jednoduchá elegancia

Nové modely MPS Limited, navrhnuté tak, aby mali jednoduchú eleganciu a premyslený dizajn, znamenajú začiatok nového dedičstva v oblasti kompaktného zosilňovača HiFi. Teraz máte silu a vernosť doplniť akýkoľvek systém Morel skutočným audiofilským výkonom.

Katalógové čísloMPS 1.1100 LIMITED
ZnačkaMorel
OdkazyOficiálna webová prezentácia
Počet kanálov zosilňovačaZosilňovače sa rozdeľujú na:
- Monobloky
- 2-kanálové
- 3kanálové
- 4kanálové
- 5kanálové
- 6kanálové
- Viac kanálové
Každý kanál slúži na napájanie jedného reproduktora u koaxialneho typu, popr. jednej strany, keď sa jedná o komponentné reproduktory.
Zosilňovače typu monoblok sa používajú hlavne na subwoofery.
2kanálové sú vhodné ako na subwoofery, tak napríklad na prednej pár reproduktorov v aute.
3kanálové sa používa na predné alebo zadné reproduktory + subwoofer.
4kanálové sa používajú na predné + zadné reproduktory alebo 1 pár reproduktorov + subwoofer.
6 alebo 5kanálové sa používajú na 2 páry reproduktorov + subwoofer, najčastejšie.
Můstkování znamená zapojenie zosilňovače do mostíka, keď sa uplatňuje + pól z jedného kanála a - pól z druhého kanála. Vo väčšine prípadov to býva na zosilňovači znázornenej ako "Bridged".
1
Energetická trieda zosilňovačaZosilňovače sa rozdeľujú na dve základné triedy: analógové a digitálny . Analógové zosilňovače (A / B) majú vyššie nároky na spotrebu, ale majú zvyčajne prirodzenejší zvuk. Digitálne zosilňovače (D) majú výrazne nižšiu spotrebu a vyššiu účinnosť, ale zvuk nemusí byť tak verný ako u klasických analógových zosilňovačov. D
RMS výkon na 4 ΩRMS výkon pri zaťažení reproduktorov alebo subwoofera na 4 Ω. RMS výkon je stály výkon zosilňovača a je to jeden z najdôležitejších parametrov pri výbere zosilňovača. 1 x 650 W
RMS výkon na 2 ΩRMS výkon pri zaťažení reproduktorov alebo subwoofera na 2 Ω. RMS výkon je stály výkon zosilňovača a je to jeden z najdôležitejších parametrov pri výbere zosilňovača. 1 x 1100 W
Dolná pásmová priepusť (LPF) LPF / LP resp. "Low pass filter" ponúka možnosť nastavenia zosilňovača pomocou potenciometra tak, aby spodné pásmo hralo len frekvencie v konkrétnom pásme, ktoré potrebujete. Tento filter sa používa na nastavenie frekvenčného rozsahu pre subwoofer, z dôvodu aby nedochádzalo k jeho preťažovaniu alebo skreslenie zvuku.
Príklad:
Zosilňovače majú najčastejšie LPF od 20 do 300 Hz. Odporúčame nastavovať tento potenciometer v rozmedzí 45-80 Hz.
40 - 220 Hz
Frekvenčný rozsahSchopnosť zosilňovače reprodukovať signál od najnižšieho kmitočtu po najvyššie = verne reprodukovať zvuk v konkrétnom frekvenčnom pásme.
Odborne:
V oblasti kmitočtov od 40 až po 16 000 Hz sa vyskytuje prevažná väčšina základných i alikvotných (harmonických) tónov všetkých hudobných nástrojov. Nás zaujíma, aký je priebeh vyžiareného akustického tlaku v tomto rozsahu frekvencií pri napájaní reproduktorové sústavy konštantným príkonom. Tomuto priebehu hovoríme frekvenčná charakteristika, ktorá nám udáva úroveň vyžiareného akustického tlaku v decibeloch (dB) v závislosti od frekvencie. Najvýstižnejšie možno vyjadriť frekvenčnú charakteristiku reproduktora alebo reproduktorové sústavy grafom.
Väčšinou ale je frekvenčná charakteristika udávaná uvedením maximálnej tolerancie akustického tlaku v danom frekvenčnom rozsahu, napr. 50 až 15 000 Hz - + 6 dB. Keďže je frekvenčná charakteristika reproduktorov aj sústav všeobecne značne nerovnomerná, neudávajú niektorí výrobcovia z preztižních dôvodov vo svojich kalalozích ani túto maximálnu toleranciu akustického tlaku v decibeloch. Takto ochudobnený údaj je bohužiaľ bezcenný. Čo je platné, že výrobca ponúka reproduktorovú sústavu s kmitočtovým rozsahom 30 až 20 000 Hz, ak sa obáva uviesť maximálne nerovnomernosť akustického tlaku v tomto rozsahu, pretože môže mať toleranciu napr. + - 20 dB.
Nerovnomernost čiže zvlnenie frekvenčného priebehu u dobrých reproduktoprových sústav pre kvalitný prednes hudby nemá prekročiť v pásme 80 až 12 000 Hz + - 3 dB a v pásme 40 až 16 000 Hz + - 6 dB. Väčšia nerovnomernosť už ochudobňuje alebo zdôrazňuje určité tónové oblasti, čo môže spôsobiť počuteľné alebo aj rušivé skreslenie. Mení sa tiež podiel medzi základnými tónmi a vyššími harmonickými, tým sa mení farba zvuku a jednotlivé hudobné nástroje aj celý hudobný obraz znie neprirodzene.
10 - 220 Hz
Harmonické skreslenie (THD)Celkový podiel harmonického skreslenia udáva, nakoľko je vstupný signál v zosilňovačmi skreslený. Skreslenie sa prejavujú ako vrchnej vlny, obsiahnuté vo výstupnom signálu. Podiel pôvodne neprítomných častí signálu sa udáva v percentách, typické hodnoty sa pohybujú medzi 0,001% až 0,5%.
Skreslenie sa meria v ich výkonovom pásme. Pokiaľ od určitého výkonu prekročí hranicu 0,7%, je to hodnota výstupného výkonu daného zosilňovača, od ktorej už nehrá neskreslene a od ktorej zvyčajne skreslenie strmo narastá, takže s nejakým ďalším nárastom výkonu sa už nedá počítať. Čím nižšia hodnota, tým lepšie.
0,10 %
Odstup signál / šum (S / N ratio)Odstup signálu od šumu znamená, že výstupný signál zakaždým obsahuje šum. Odstup signálu od šumu vyjadruje, aký veľký je podiel tohto šumu v porovnaní s užitočným signálom. Udáva sa tzv. Hodnota A, ktorá neberie toľko do úvahy hlboké a veľmi vysoké frekvencie. To zodpovedá charakteristike ľudského sluchu, ktorý na hlboké frekvencie nie je tak citlivý, najmä pod 1 kHz. Čím vyššia hodnota, tým je na tom zosilňovač lepšie. 100 dB
Vstupná citlivosťAby mohol zosilňovač plniť správne svoju funkciu, vyžaduje vstupný signál určitej urovne, ktorý je u autorádií rôzny. Meria sa vo "Voltoch" (napr. 2 V, 4 V atď.) Čím vyššia hodnota na výstupe predzosilňovača, čiže autorádia, tým sú kladené menšie nároky na výkon zosilňovača. Zosilňovač ale musí práve túto vstupnú citlivosť umožňovať a z toho dôvodu sa uvádza táto hodnota aj u zosilňovače. 0,2 - 5 V
Subsonic Subsonický filter je v podstate hornej priepusť pre veľmi nízke frekvencie, zvyčajne 45 Hz alebo nižšej. Čokoľvek pod týmto nastavením je oslabené. Ide o to, aby subwoofer nechodil pod nastavenie subsonického filtra a nepreťažoval sa veľa nízkymi frekvenciami. Užitočná funkcia, pri správnom nastavení nedochádza k preťažovaniu subwooferu. Of / 25 Hz / 35 Hz
Damping faktor DF - Damping Factor , čiže činiteľ tlmenia. Je to pomer záťaže (repro + káble, výhybka a pod.) Ku vnútornému odporu zosilňovača. Čim je väčšia DF, tim sú basy kontrolovanejšie. Zosilňovače s nižším DF maj tendenciu zahučívat. Zahučívání spôsobí aj subwoofery s vyšším Q v basreflexu a niekedy aj v uzavřence. > 200
Dutinkové vstupné terminályDutinkové terminály umožňujú lepší kontakt kabeláže k zosilňovaču. Ide tiež o bezpečnejšie formu terminálov. Ak doťahuje dutinkové terminály, odporúčame ich po 1 dni opäť pretiahnuť, pretože pripojený kábel sa postupne stláča. Ano
Rozmery zosilňovača51 x 170 x 322 mm

Hodnotenie

Celkové hodnotenie
0 %
Nikto zatiaľ produkt nehodnotil
Ohodnoťte produkt:
Spýtajte sa nás
Vaše údaje použijeme len pre zaslanie odpovede.