Môj účet

Zosilňovač Hifonics TRX6006DSP

6kanálový zosilňovač, 6 x 100 / 3 x 300 W RMS (4 Ω) / 6 x 150 W RMS (2 Ω), trieda AB
Viac o produkte
Pomôžeme vám s nákupom
Zosilňovač Hifonics TRX6006DSP
-10 %

Zosilňovač Hifonics TRX6006DSP

S radom THOR TRX Hifonics dokonale kombinuje prednosti klasických zosilňovačov s prelomovou technológiou DSP. Dizajn zodpovedá prémiovým modelom radov Zeus, Brutus a Atlas a ponúka obvyklý suverénny zosilňovací výkon Hifonics s integrovaným DSP procesorom, ktorý je možné optimálne upraviť pomocou priloženého softvéru M-CONTROL. M-CONTROL 2 poskytuje množstvo možností, ako prispôsobiť váš zvukový systém akustike vozidla. Jasné a logicky štruktúrované používateľské rozhranie umožňuje intuitívne ovládanie a ladenie zvuku v reálnom čase. Všetkých 8 kanálov je možné konfigurovať jednotlivo alebo ako 4 prepojené páry kanálov. Okrem až 48 db nastaviteľných crossover filtrov, horné priepusty, dolné priepusty a pásmové priepusty možno tiež ľahko nastaviť parametre, ako je fázový posun a časové oneskorenie na kanál. Každý zo 6 kanálov (A-F) má 31pásmový ekvalizér a pre kanály subwoofera (G+H) je k dispozícii 11pásmová verzia. Je možné uložiť až 10 rôznych konfigurácií.

Hlavné vlastnosti

 • Integrovaný DSP procesor priamo do tela zosilňovača.
 • M-CONTROL 2 DSP softvér pre Windows.
 • 6x RCA vstupy, 2x RCA Aux vstupy.
 • 2x RCA výstupy (riadené DSP).
 • Optický vstup, WiFi vstup.
 • 1x USB vstup pre programovanie DSP.
 • Je možné uložiť až 10 rôznych konfigurácií.
 • Nastavenie časových korekcií.
 • Diaľkový ovládač s LCD displejom súčasťou balenia.
 • Podsvietené logo zosilňovača (biela/modrá).
 • Modro podsvietené rebrá chladiča.
 • Ťažké tlakovo liate rámy.
 • Masívne telo zosilňovača.
Katalógové čísloTRX6006DSP
ZnačkaHifonics
OdkazyOficiálna webová prezentácia
Počet kanálov zosilňovačaZosilňovače sa rozdeľujú na:
- Monobloky
- 2-kanálové
- 3kanálové
- 4kanálové
- 5kanálové
- 6kanálové
- Viac kanálové
Každý kanál slúži na napájanie jedného reproduktora u koaxialneho typu, popr. jednej strany, keď sa jedná o komponentné reproduktory.
Zosilňovače typu monoblok sa používajú hlavne na subwoofery.
2kanálové sú vhodné ako na subwoofery, tak napríklad na prednej pár reproduktorov v aute.
3kanálové sa používa na predné alebo zadné reproduktory + subwoofer.
4kanálové sa používajú na predné + zadné reproduktory alebo 1 pár reproduktorov + subwoofer.
6 alebo 5kanálové sa používajú na 2 páry reproduktorov + subwoofer, najčastejšie.
Můstkování znamená zapojenie zosilňovače do mostíka, keď sa uplatňuje + pól z jedného kanála a - pól z druhého kanála. Vo väčšine prípadov to býva na zosilňovači znázornenej ako "Bridged".
6
Energetická trieda zosilňovačaZosilňovače sa rozdeľujú na dve základné triedy: analógové a digitálny . Analógové zosilňovače (A / B) majú vyššie nároky na spotrebu, ale majú zvyčajne prirodzenejší zvuk. Digitálne zosilňovače (D) majú výrazne nižšiu spotrebu a vyššiu účinnosť, ale zvuk nemusí byť tak verný ako u klasických analógových zosilňovačov. AB
RMS výkon na 4 ΩRMS výkon pri zaťažení reproduktorov alebo subwoofera na 4 Ω. RMS výkon je stály výkon zosilňovača a je to jeden z najdôležitejších parametrov pri výbere zosilňovača. 6 x 100/3 x 300 W
RMS výkon na 2 ΩRMS výkon pri zaťažení reproduktorov alebo subwoofera na 2 Ω. RMS výkon je stály výkon zosilňovača a je to jeden z najdôležitejších parametrov pri výbere zosilňovača. 6 x 150 W
Frekvenčný rozsahSchopnosť zosilňovače reprodukovať signál od najnižšieho kmitočtu po najvyššie = verne reprodukovať zvuk v konkrétnom frekvenčnom pásme.
Odborne:
V oblasti kmitočtov od 40 až po 16 000 Hz sa vyskytuje prevažná väčšina základných i alikvotných (harmonických) tónov všetkých hudobných nástrojov. Nás zaujíma, aký je priebeh vyžiareného akustického tlaku v tomto rozsahu frekvencií pri napájaní reproduktorové sústavy konštantným príkonom. Tomuto priebehu hovoríme frekvenčná charakteristika, ktorá nám udáva úroveň vyžiareného akustického tlaku v decibeloch (dB) v závislosti od frekvencie. Najvýstižnejšie možno vyjadriť frekvenčnú charakteristiku reproduktora alebo reproduktorové sústavy grafom.
Väčšinou ale je frekvenčná charakteristika udávaná uvedením maximálnej tolerancie akustického tlaku v danom frekvenčnom rozsahu, napr. 50 až 15 000 Hz - + 6 dB. Keďže je frekvenčná charakteristika reproduktorov aj sústav všeobecne značne nerovnomerná, neudávajú niektorí výrobcovia z preztižních dôvodov vo svojich kalalozích ani túto maximálnu toleranciu akustického tlaku v decibeloch. Takto ochudobnený údaj je bohužiaľ bezcenný. Čo je platné, že výrobca ponúka reproduktorovú sústavu s kmitočtovým rozsahom 30 až 20 000 Hz, ak sa obáva uviesť maximálne nerovnomernosť akustického tlaku v tomto rozsahu, pretože môže mať toleranciu napr. + - 20 dB.
Nerovnomernost čiže zvlnenie frekvenčného priebehu u dobrých reproduktoprových sústav pre kvalitný prednes hudby nemá prekročiť v pásme 80 až 12 000 Hz + - 3 dB a v pásme 40 až 16 000 Hz + - 6 dB. Väčšia nerovnomernosť už ochudobňuje alebo zdôrazňuje určité tónové oblasti, čo môže spôsobiť počuteľné alebo aj rušivé skreslenie. Mení sa tiež podiel medzi základnými tónmi a vyššími harmonickými, tým sa mení farba zvuku a jednotlivé hudobné nástroje aj celý hudobný obraz znie neprirodzene.
5 Hz - 20 kHz
Harmonické skreslenie (THD)Celkový podiel harmonického skreslenia udáva, nakoľko je vstupný signál v zosilňovačmi skreslený. Skreslenie sa prejavujú ako vrchnej vlny, obsiahnuté vo výstupnom signálu. Podiel pôvodne neprítomných častí signálu sa udáva v percentách, typické hodnoty sa pohybujú medzi 0,001% až 0,5%.
Skreslenie sa meria v ich výkonovom pásme. Pokiaľ od určitého výkonu prekročí hranicu 0,7%, je to hodnota výstupného výkonu daného zosilňovača, od ktorej už nehrá neskreslene a od ktorej zvyčajne skreslenie strmo narastá, takže s nejakým ďalším nárastom výkonu sa už nedá počítať. Čím nižšia hodnota, tým lepšie.
0,05 %
Odstup signál / šum (S / N ratio)Odstup signálu od šumu znamená, že výstupný signál zakaždým obsahuje šum. Odstup signálu od šumu vyjadruje, aký veľký je podiel tohto šumu v porovnaní s užitočným signálom. Udáva sa tzv. Hodnota A, ktorá neberie toľko do úvahy hlboké a veľmi vysoké frekvencie. To zodpovedá charakteristike ľudského sluchu, ktorý na hlboké frekvencie nie je tak citlivý, najmä pod 1 kHz. Čím vyššia hodnota, tým je na tom zosilňovač lepšie. > 90 dB
Vstupná citlivosťAby mohol zosilňovač plniť správne svoju funkciu, vyžaduje vstupný signál určitej urovne, ktorý je u autorádií rôzny. Meria sa vo "Voltoch" (napr. 2 V, 4 V atď.) Čím vyššia hodnota na výstupe predzosilňovača, čiže autorádia, tým sú kladené menšie nároky na výkon zosilňovača. Zosilňovač ale musí práve túto vstupnú citlivosť umožňovať a z toho dôvodu sa uvádza táto hodnota aj u zosilňovače. 5 - 0,3 V
Phase shift Fázový posun (Phase shift) je lineárny elektronický oscilátor, ktorý produkuje sínusový výstup. Skladá sa z invertujúci časti zosilňovača ako je tranzistor. Spätná väzba sieť "posunie" fáze na výstupe zosilňovača o 180 stupňov na frekvencia oscilácií a dá pozitívnu spätnú väzbu. Filter Phase shift vytvára fázový posun, ktorý sa zvyšuje s rastúcou frekvenciou.
To sa zvyčajne používa, keď je čiastkové montáž subwoofera s magnetom von, alebo keď dva zosilňovače sú externe prepojené. Phase Shift sa tiež používa pri aktívnom zapojení reproduktorov, kde sa nastavuje časový posun reproduktorov. Ide o to, aby subwoofer nehral basy oneskorene a z toho dôvodu lepšej zosilňovače túto možnosť obrátenia fázy ponúkajú.
0° / 180°
Damping faktor DF - Damping Factor , čiže činiteľ tlmenia. Je to pomer záťaže (repro + káble, výhybka a pod.) Ku vnútornému odporu zosilňovača. Čim je väčšia DF, tim sú basy kontrolovanejšie. Zosilňovače s nižším DF maj tendenciu zahučívat. Zahučívání spôsobí aj subwoofery s vyšším Q v basreflexu a niekedy aj v uzavřence. > 200
Diaľkové ovládanie súčasťou baleniaNiektoré modely zosilňovačov majú v balení aj káblové diaľkové ovládače, ktoré sa na jednej strane zapájajú do zosilňovača a na strane druhej máte potenciometer, ktorý si môžete ľubovoľne umiestniť do kabíny. Obvyklé miesto, kam sa diaľkový ovládač umiestňuje, je priestor pod volantom. Výhodou je regulácia výkonu, poťažmo hlasitosti, v závislosti na podmienkach jazdy a rozpoloženie posádky v aute. Áno
Hodnota poistiek na zosilňovačiZ hodnoty poistiek na zosilňovaču si môžete urobiť pravdivý obraz o reálnom výkone zosilňovača. 1 x 100 A
Rozmery zosilňovača255 x 62 x 395/435 mm

Hodnotenie

Celkové hodnotenie
100 %
1 zákazník hodnotil
Tomáš Špirec
23. 6. 2024

Super 6 kanálový zosilňovač v triede AB s DSP pre nastavenie korekcií, oneskorenia, atď. Výkon ktorý je uvádzaný by som povedal že súhlasí (pocitovo, nemeral som skutočné hodnoty) aj keď po nejakom čase pekelne hreje - uvítal by som kľudne aj aktívne chladenie.Prívetivé softvérové prostredie, pripojenie priloženým USB-A na USB mini, škoda že sa nedá pripojiť bezdrôtovo.S externým diaľkovým je občas problém, po rýchlejšom pretočení enkódera zobrazuje divné hodnoty, funkčnosť to neovplyvňuje len neviem o nastavenej hodnote.Páči sa mi funkcia START/STOP ready pri ktorej nezhasne zosilňovač keď sa štartuje vozidlo.Hodnotím tento produkt ako vynikajúci v cenovke akej sa nachádza za značku HIFONICS.

Odpoveď: Lukáš Zemánek - AHIFI.SK, 03.07.2024 08:33
Dobrý den Vážený zákazníku, děkujeme za Vaše hodnocení . 
Ohodnoťte produkt:
Spýtajte sa nás
Vaše údaje použijeme len pre zaslanie odpovede.