Môj účet

Zosilňovač Hertz HCP 2

2kanálový, 2 x 65 / 1 x 200 na 4 Ω / 2 x 100 W RMS na 2 Ω
Viac o produkte
Pomôžeme vám s nákupom
Zosilňovač Hertz HCP 2
-25 %
TipAkciaAktualizované

Zosilňovač Hertz HCP 2

Hertz HCP 2 je stereo 400 W zosilňovač navrhnutý tak, aby dokázal rozšíriť alebo upravovať s maximálnou jednoduchosťou továrenský systém. Všetky zosilňovače Hertz Compact Power sú zostavené z vysoko kvalitných komponentov. Systém rozptýlenia tepla je optimalizovaný tak, že teplo je prenášané do chladiča a potom rozptýlené po stranách zosilňovača. Obsahuje filtre Bass Boost (0 ÷ 12 dB) pre zvýraznenie nízkych frekvencií.

Zosilňovač Hertz HCP 2 využíva tieto technológie

  • Extrudovaný hliníkový chladič poskytuje vysokú účinnosť tepelného výkonu - použitie hornej časti chladiča k efektívnemu rozptýleniu tepla generovaného elektronickými súčiastkami. Vnútorná teplota zostáva konštantná na všetkých úrovniach výkonu.
  • Veľké množstvo filtrov pre dosiahnutie maximálnej všestrannosti: Low-Pass, Hi-Pass, Full Range, Bass Boost.
  • Špeciálne vyvážené vstupné obvody eliminujú elektromagnetické rušenie prítomné na vstupoch predzosilňovača alebo reproduktora. Stupeň napájania je vybavený špičkovým transformátorom a kondenzátormi Low-ESR 105°C, ktoré sú vybrané na zaistenie vysokej účinnosti a prúdovej kapacity.
  • Automatická funkcia diaľkového zapnutia / vypnutia automaticky zapína a vypína zosilňovač pomocou rádia OEM; eliminuje potrebu vzdialeného signálu zo zdroja pri použití reproduktora. Túto funkciu môžete aj vypnúť.
  Katalógové číslo:HCP 2
  ZnačkaHertz
  Odkazy:Oficiálna webová prezentácia (anglicky)
  Počet kanálov zosilňovačaZosilňovače sa rozdeľujú na:
  - Monobloky
  - 2-kanálové
  - 3kanálové
  - 4kanálové
  - 5kanálové
  - 6kanálové
  - Viac kanálové
  Každý kanál slúži na napájanie jedného reproduktora u koaxialneho typu, popr. jednej strany, keď sa jedná o komponentné reproduktory.
  Zosilňovače typu monoblok sa používajú hlavne na subwoofery.
  2kanálové sú vhodné ako na subwoofery, tak napríklad na prednej pár reproduktorov v aute.
  3kanálové sa používa na predné alebo zadné reproduktory + subwoofer.
  4kanálové sa používajú na predné + zadné reproduktory alebo 1 pár reproduktorov + subwoofer.
  6 alebo 5kanálové sa používajú na 2 páry reproduktorov + subwoofer, najčastejšie.
  Můstkování znamená zapojenie zosilňovače do mostíka, keď sa uplatňuje + pól z jedného kanála a - pól z druhého kanála. Vo väčšine prípadov to býva na zosilňovači znázornenej ako "Bridged".
  2
  RMS výkon na 4 ΩRMS výkon pri zaťažení reproduktorov alebo subwoofera na 4 Ω. RMS výkon je stály výkon zosilňovača a je to jeden z najdôležitejších parametrov pri výbere zosilňovača. 2 x 65 / 1 x 200 W
  RMS výkon na 2 ΩRMS výkon pri zaťažení reproduktorov alebo subwoofera na 2 Ω. RMS výkon je stály výkon zosilňovača a je to jeden z najdôležitejších parametrov pri výbere zosilňovača. 2 x 100 W
  Frekvenčný rozsahSchopnosť zosilňovače reprodukovať signál od najnižšieho kmitočtu po najvyššie = verne reprodukovať zvuk v konkrétnom frekvenčnom pásme.
  Odborne:
  V oblasti kmitočtov od 40 až po 16 000 Hz sa vyskytuje prevažná väčšina základných i alikvotných (harmonických) tónov všetkých hudobných nástrojov. Nás zaujíma, aký je priebeh vyžiareného akustického tlaku v tomto rozsahu frekvencií pri napájaní reproduktorové sústavy konštantným príkonom. Tomuto priebehu hovoríme frekvenčná charakteristika, ktorá nám udáva úroveň vyžiareného akustického tlaku v decibeloch (dB) v závislosti od frekvencie. Najvýstižnejšie možno vyjadriť frekvenčnú charakteristiku reproduktora alebo reproduktorové sústavy grafom.
  Väčšinou ale je frekvenčná charakteristika udávaná uvedením maximálnej tolerancie akustického tlaku v danom frekvenčnom rozsahu, napr. 50 až 15 000 Hz - + 6 dB. Keďže je frekvenčná charakteristika reproduktorov aj sústav všeobecne značne nerovnomerná, neudávajú niektorí výrobcovia z preztižních dôvodov vo svojich kalalozích ani túto maximálnu toleranciu akustického tlaku v decibeloch. Takto ochudobnený údaj je bohužiaľ bezcenný. Čo je platné, že výrobca ponúka reproduktorovú sústavu s kmitočtovým rozsahom 30 až 20 000 Hz, ak sa obáva uviesť maximálne nerovnomernosť akustického tlaku v tomto rozsahu, pretože môže mať toleranciu napr. + - 20 dB.
  Nerovnomernost čiže zvlnenie frekvenčného priebehu u dobrých reproduktoprových sústav pre kvalitný prednes hudby nemá prekročiť v pásme 80 až 12 000 Hz + - 3 dB a v pásme 40 až 16 000 Hz + - 6 dB. Väčšia nerovnomernosť už ochudobňuje alebo zdôrazňuje určité tónové oblasti, čo môže spôsobiť počuteľné alebo aj rušivé skreslenie. Mení sa tiež podiel medzi základnými tónmi a vyššími harmonickými, tým sa mení farba zvuku a jednotlivé hudobné nástroje aj celý hudobný obraz znie neprirodzene.
  10 - 65000 Hz
  Harmonické skreslenie (THD)Celkový podiel harmonického skreslenia udáva, nakoľko je vstupný signál v zosilňovačmi skreslený. Skreslenie sa prejavujú ako vrchnej vlny, obsiahnuté vo výstupnom signálu. Podiel pôvodne neprítomných častí signálu sa udáva v percentách, typické hodnoty sa pohybujú medzi 0,001% až 0,5%.
  Skreslenie sa meria v ich výkonovom pásme. Pokiaľ od určitého výkonu prekročí hranicu 0,7%, je to hodnota výstupného výkonu daného zosilňovača, od ktorej už nehrá neskreslene a od ktorej zvyčajne skreslenie strmo narastá, takže s nejakým ďalším nárastom výkonu sa už nedá počítať. Čím nižšia hodnota, tým lepšie.
  0,01 %
  Odstup signál / šum (S / N ratio)Odstup signálu od šumu znamená, že výstupný signál zakaždým obsahuje šum. Odstup signálu od šumu vyjadruje, aký veľký je podiel tohto šumu v porovnaní s užitočným signálom. Udáva sa tzv. Hodnota A, ktorá neberie toľko do úvahy hlboké a veľmi vysoké frekvencie. To zodpovedá charakteristike ľudského sluchu, ktorý na hlboké frekvencie nie je tak citlivý, najmä pod 1 kHz. Čím vyššia hodnota, tým je na tom zosilňovač lepšie. 103 dB
  Bass boost Bass boost resp. zvýraznenie basov. Touto funkciou možno zvýrazniť samotné basy, pri vysokom leveli bass boostu môžu reproduktory poťažmo subwoofer už veľa skresľovať a zvuk potom bude skôr horšie ako lepšie. Odporúčame teda funkciu "bass boost" používať s rozumom. Pri maximálnom využití bass boostu hrozí poškodenie reproduktorov poťažmo subwoofera. 0 - 12 dB
  Damping faktor DF - Damping Factor , čiže činiteľ tlmenia. Je to pomer záťaže (repro + káble, výhybka a pod.) Ku vnútornému odporu zosilňovača. Čim je väčšia DF, tim sú basy kontrolovanejšie. Zosilňovače s nižším DF maj tendenciu zahučívat. Zahučívání spôsobí aj subwoofery s vyšším Q v basreflexu a niekedy aj v uzavřence. 200
  Hodnota poistiek na zosilňovačiZ hodnoty poistiek na zosilňovaču si môžete urobiť pravdivý obraz o reálnom výkone zosilňovača. 1 x 20 A
  Rozmery zosilňovača215 x 190 x 50 mm
  hmotnosť1,8 kg

  Hodnotenie

  Celkové hodnotenie
  100 %
  13 zákazníkov hodnotilo
  13×
  Eduard
  26. 1. 2022

  Skvely zvuk...

  Overený užívateľ
  21. 8. 2019

  Maly, vykonny, skvely zvuk, zmesti sa pod sedadlo.

  Ohodnoťte produkt:
  Spýtajte sa nás
  Vaše údaje použijeme len pre zaslanie odpovede.