Môj účet

Reproduktory RG Sound Labs RG 6.1 HD (By Audible Physics)

komponentné reproduktory, Ø 165 mm, 90 W RMS, 4 Ω, 90 dB (2,83 V/1m), montážna hĺbka 69 mm
Viac o produkte
Pomôžeme vám s nákupom
Reproduktory RG Sound Labs RG 6.1 HD (By Audible Physics)
Tip

Reproduktory RG Sound Labs RG 6.1 HD (By Audible Physics)

Komponentné reproduktory RG 6.1 HD reprezentujú značku RG Sound Labs, ktorá spadá do portfólia výrobcu high-end reproduktorov Audible Physics. Reproduktory RG Sound Labs s iniciálami zakladateľa Audible Physics a celosvetovo uznávaného konštruktéra špičkových reproduktorov Rishi Gurbaniho sú vytvorené pre striktné audiofily, pre ktoré je nekompromisný zvuk životným poslaním. Tomu zodpovedajú nielen použité materiály najvyššej kvality, zákazková ručná výroba s dokonalým remeselným spracovaním, ale aj vlastné patentované technológie. A čo robí reproduktory RG 6.1 HD odlišnými? V prvom rade je to krásna membrána stredobasu v medennej farbe, ktorá je vyrobená z patentovaného materiálu Matrix Alloy Dome zo zliatiny horčíka a hliníka, čo umožňuje reprodukciu hlbokých a pôsobivých basov pri zachovaní čistých a presných stredných frekvencií. Na prvý pohľad si všimnete aj neobvyklé riešenie v podobe zo stredu vyosenej membrány, ktorý výrazne pomáha zlepšiť celkovú frekvenčnú odozvu týchto reproduktorov, ktorá by nebola v prípade použitia klasickej membrány mysliteľná. Dokonale potom ladí s hodvábnymi výškovými reproduktormi, ktoré sa chvália veľmi nízkou rezonančnou frekvenciou 1300 Hz. Tieto a ďalšie výnimočné technológie umožnia nielen analytický presný a prirodzený zvuk s neuveriteľnými detailmi, ale aj širšiu a takmer dokonale lineárnu frekvenčnú odozvu reproduktorov. Či už je vaším cieľom účasť na sound quality súťažiach alebo len túžba po dokonalom zvuku, s reproduktormi RG Sound Labs RG 6.1 HD dosiahnete vytýčené ciele.

Stredobasové reproduktory RG Sound Labs RG 6 HD

Pri stredobasových reproduktoroch RG 6 HD na prvý pohľad zaujme nádherný dizajn membrány. Kombinácia čiernej a medennej farby je neuveriteľne elegantná a taktiež veľmi netradičná. Nemenej zaujímavé je však zloženie membrány a použitej technológie. Membrána je vyrobená z patentovaného materiálu Matrix Alloy Dome zo zliatiny horčíka a hliníka. Táto kombinácia vyniká excelentnou tuhosťou, schopnosťou tlmiť vibrácie a tiež príkladnou ľahkosťou, čo umožňuje reprodukciu hlbokých a pôsobivých basov pri zachovaní čistých a presných stredných frekvencií. Čo však skutočne odlišuje tieto reproduktory od všetkej konkurencie je vyosenie membrány, ktoré je prispôsobený aj kôš reproduktoru. Toto technologicky náročné riešenie membrány pomáha výrazne zlepšiť celkovú frekvenčnú odozvu týchto reproduktorov, ktorá by nebola v prípade použitia klasickej membrány mysliteľná. Tento dizajn membránu navyše spevňuje bez zvýšenia hmotnosti a taktiež zväčšuje rozmer membrány, čo oceníte v podaní basovej zložky. Za zmienku stojí aj príkladne plochá frekvenčná odozva stredobasu, ktorá patrí medzi spoločné poznávacie znaky všetkých reproduktorov Audible Physics a RG Sound Labs. Odolný záves minimalizuje pohyby, ktoré by mohli spôsobiť kontakt s 25 mm kmitacou cievkou a robustným feritovým magnetom s rozmermi 80 x 18 mm. Špeciálne navrhnutý liaty kôš reproduktora je výnimočne tuhý, eliminuje vibrácie a nedeformuje sa toľko pri pohybe membrány, ako to býva v prípade klasických oceľových košov. Zároveň neznižuje magnetické pole a výrazne účinnejšie odvádza teplo z kmitacej cievky. Na koši zaujmú aj masívne káblové terminály, ktoré sme zvyknutí vídať skôr na klasických subwooferoch. Cievka a ďalšie medené komponenty sú vyrobené z najkvalitnejšej medi dovážanej z Japonska a Ruska, ktorá je známa svojou výnimočnou vodivosťou a odolnosťou. V balení nájdete aj dizajnové hexagón mriežky pre stredobasové reproduktory.

Výškové reproduktory RG Sound Labs RG 1 HD

Tiež výškové reproduktory reprezentujú unikátne vlastnosti, technologické riešenie a predovšetkým špičkový zvuk. Najprv si určite všimnete robustné rozmery s priemerom takmer 59 mm a krásne oceľové domčeky pre dizajnové riešenie inštalácie. Dané rozmery sú daňou za zvukové vlastnosti týchto unikátnych výškových reproduktorov. Parametrom dominuje predovšetkým rezonančná frekvencia 1300 Hz, ktorá umožní reproduktorom zahrať extra nízko a spoločne s vyosenou membránou stredobasu naplno využiť rozšírený frekvenčný rozsah tohto reproduktorového systému. Kalota výškového reproduktora s priemerom 25 mm je vyrobená z hodvábu, čo je síce bežný štandard u konkurenčných výrobcov, v rámci portfólia Audible Physics a RG Sound Labs ide však o ojedinelé riešenie. Jeho cieľom je po všetkých stránkach vylepšiť silné aj slabé stránky hodvábnych výškových reprodukorov a priniesť tradičný zvuk Audible Physics aj všetkým, ktorí preferujú hodvábne výškové reproduktory. Medzi ďalšie zaujímavé použité materiály patrí vysoko kvalitný neodymový magnet, ktorý je optimalizovaný na dosiahnutie lepšej účinnosti a zlepšenie linearity na zabezpečenie perfektnej správy napájania a zvýšenie šírky pásma a účinnosti. Pre zástancov pasívneho zapojenia nájdete v balení aj kompaktné a jednoduché frekvenčné výhybky pre výškové reproduktory, hlavné prednosti tohto systému však logicky oceníte pri aktívnom zapojení s využitím DSP procesora. 

Katalógové čísloAP RG 6.1 HD
Typy reproduktorov Koaxiálne reproduktory:
Koaxiálne reproduktory sa vyznačujú konštrukciou tzv. Všetko v jednom. Výškový a stredobasový reproduktor sú v jednom koši. Výhodou je jednoduchšia montáž, ale vďaka spojeniu resp. blízkosti pásiem v jednom reproduktore, sa zvyčajne zníži kvalita zvuku. Spravidla uprostred stredobasového reproduktora, je výškový reproduktor, ktorého kmitacia cievka pracuje v druhej vzduchovej medzere spoločného magnatického obvodu. Trojpásmový koaxiálny reproduktor sa skladá zo stredobasového reproduktora, v predu na osobitnom nosníka je stredový reproduktor a samostatný výškový.

Komponentné reproduktory:
Komponentné reproduktory sa vyznačujú rozdelením na jednotlivé frekvenčné pásma, výškové + stredobasové + popr. basové pásmo. Jednotlivé reproduktory sa dajú umiestniť úplne oddelene, čo má za výsledok lepší zvukový aj akustický prejav. V drvivej väčšine prípadov komponentných reproduktorov je dodávaná aj externá výhybka, ktorá rozdeľuje výškové, stredové / stredobasové a u třípásma aj basové pásmo popr. umožňuje nastavenie decibelovej úrovne u výškového reproduktoru (napr. +2 dB, 0 dB, -2 dB), strmosti (napr. 6dB / okt. 12dB / okt.) či aktívne alebo bi-amp zapojenia.
Komponentní 2pásmové
Výkon RMS RMS výkon reproduktorov je stály výkon celého systému, nie iba jedného reproduktora alebo jednej strany. Ide tiež o výkon nepretržitého používania reproduktorov. Ak sa RMS výkon prekročí na dlhšiu dobu, môže dôjsť k nevratnému poškodeniu reproduktorov! 90 W
Max. (maximálny) výkon Špičkový výkon , ktorý dokáže reproduktor zahrať chvíľkovo (cca 0,5 s), napríklad pri údere bicích nástrojov v skladbe. Ak sa max. Výkon prekročí, zvyčajne dôjde k poškodeniu reproduktorov! 180 W
Citlivosť (SPL 2,83V/1m)Citlivosť, senzitivita čiže účinnosť reproduktora.
Citlivosť reproduktorov sa udáva v decibeloch (dB) a zjednodušene povedané znamená, čím vyššia hodnota, tým menšie nároky na výkon zosilňovača. Jedná sa defacto o hodnotení, ako reproduktor prevádza watty na zvuk. Hodnotenie citlivosti sú v úrovňou hluku merané na 1 meter od reproduktora pomocou 1 W (watt energie) alebo pomocou 2,83 voltu na zdroji na 1 meter.
Vyššia Decibelová úroveň znamená, že reproduktor je hlasnejší s nižším výkonom. Pre každý nárast o 3 dB citlivosti, reproduktor vyžaduje polovičnú silu pre reprodukciu rovnaké hlasitosti. Napríklad, ak 88 dB reproduktor potrebuje 100 Wattov na výrobu určitej hlasitosti, potom reproduktor s 91dB citlivosťou potrebuje len 50 wattov, aby sa dostal na rovnakú hlasitosť.
89 dB
Citlivosť (SPL 1W/1m)Citlivosť, senzitivita čiže účinnosť reproduktora.
Citlivosť reproduktorov sa udáva v decibeloch (dB) a zjednodušene povedané znamená, čím vyššia hodnota, tým menšie nároky na výkon zosilňovača. Jedná sa defacto o hodnotení, ako reproduktor prevádza watty na zvuk. Hodnotenie citlivosti sú v úrovňou hluku merané na 1 meter od reproduktora pomocou 1 W (watt energie) alebo pomocou 2,83 voltu na zdroji na 1 meter.
Vyššia Decibelová úroveň znamená, že reproduktor je hlasnejší s nižším výkonom. Pre každý nárast o 3 dB citlivosti, reproduktor vyžaduje polovičnú silu pre reprodukciu rovnaké hlasitosti. Napríklad, ak 88 dB reproduktor potrebuje 100 Wattov na výrobu určitej hlasitosti, potom reproduktor s 91dB citlivosťou potrebuje len 50 wattov, aby sa dostal na rovnakú hlasitosť.
86 dB
Impedancia Impedancia - meranie elektrického odporu. Pri nákupe reproduktorov, je dôležité, aby sa každý ubezpečil, že impedancia je v súlade so zosilňovačom alebo autorádiom, ktorý používate.
Príklad:
2 Ohmový reproduktor nie je možné pripojiť na zosilňovač, ktorý je stabilný len do 4 Ohmov! 4 Ohmový reproduktor je možné bez problémov použiť na zosilňovač, ktorý je stabilný do 2 Ohmov. Najbežnejšia impedancia reproduktorov je dnes 3 - 4 Ohm.
4 Ω
Frekvenčný rozsahSchopnosť reproduktorov zahrať signál od najnižšieho kmitočtu po najvyššie, resp. schopnosť reproduktora verne reprodukovať zvuk v konkrétnom frekvenčnom pásme.
Odborne:
V oblasti kmitočtov od 40 až po 16 000 Hz sa vyskytuje prevažná väčšina základných i alikvotných (harmonických) tónov všetkých hudobných nástrojov. Nás zaujíma, aký je priebeh vyžiareného akustického tlaku v tomto rozsahu frekvencií pri napájaní reproduktorové sústavy konštantným príkonom. Tomuto priebehu hovoríme frekvenčná charakteristika, ktorá nám udáva úroveň vyžiareného akustického tlaku v decibeloch (dB) v závislosti od frekvencie. Najvýstižnejšie možno vyjadriť frekvenčnú charakteristiku reproduktora alebo reproduktorové sústavy grafom.
Väčšinou ale je frekvenčná charakteristika udávaná uvedením maximálnej tolerancie akustického tlaku v danom frekvenčnom rozsahu, napr. 50 až 15 000 Hz - + 6 dB. Keďže je frekvenčná charakteristika reproduktorov aj sústav všeobecne značne nerovnomerná, neudávajú niektorí výrobcovia z preztižních dôvodov vo svojich kalalozích ani túto maximálnu toleranciu akustického tlaku v decibeloch. Takto ochudobnený údaj je bohužiaľ bezcenný. Čo je platné, že výrobca ponúka reproduktorovú sústavu s kmitočtovým rozsahom 30 až 20 000 Hz, ak sa obáva uviesť maximálne nerovnomernosť akustického tlaku v tomto rozsahu, pretože môže mať toleranciu napr. + - 20 dB.
Nerovnomernost čiže zvlnenie frekvenčného priebehu u dobrých reproduktoprových sústav pre kvalitný prednes hudby nemá prekročiť v pásme 80 až 12 000 Hz + - 3 dB a v pásme 40 až 16 000 Hz + - 6 dB. Väčšia nerovnomernosť už ochudobňuje alebo zdôrazňuje určité tónové oblasti, čo môže spôsobiť počuteľné alebo aj rušivé skreslenie. Mení sa tiež podiel medzi základnými tónmi a vyššími harmonickými, tým sa mení farba zvuku a jednotlivé hudobné nástroje aj celý hudobný obraz znie neprirodzene.
60 - 20000 Hz
Priemer stredobasu alebo koaxiálneho reproduktoraPriemer reproduktora uvádzame ako priemer celého reproduktoru, nie vrátane uchytenia, kedy u menších reproduktorov (87, 100, 130 mm) vyčnievajú ešte naviac úchytky. Niektoré reproduktory sú oválne a tam sa uvádza rozmer v palcoch, vždy najkratšiu strana k najdlhšej strane. Jeden palca je cca. 2,5 cm. 165 mm
Montážna hĺbka stredobasu alebo koaxiálneho reproduktoraMontážna hĺbka reproduktora sa meria od najspodnejšej hrany magnetu až po spodný okraj plechového, plastového alebo liateho koša reproduktora, resp. dosadacej plochy reproduktora. 69 mm
Materiál membrány stredobasu alebo koaxiálneho reproduktoraMateriál, ktorý bol použitý u membrány reproduktora. Nebojte sa papiera, má napodiv veľmi prirodzený a kvalitný zvuk a vďaka povrchovej úprave vydržia bezproblémov aj vlhkosť. Matrix Alloy Dome (slitina hořčíku a hliníku)
Celkový priemer výškového reproduktoraCelkový priemer výškového reproduktora sa uvádza ako priemer samostatného výškaču bez inštalačných domčekov. 58,8 mm
Priemer kaloty výškového reproduktoraČistý priemer kaloty (membrány) výškového reproduktora. 25 mm
Celková hĺbka výškového reproduktoraCelková hĺbka samotného výškového reproduktora bez inštalačných domčekov. 16,5 mm
Materiál kaloty výškového reproduktoraMateriál kaloty, ktorý bol použitý pri výrobe výškového reproduktora. Hedvábí
Frekvenčná výhybka súčasťou Frekvenčná výhybka je dôležitou súčasťou defacto všetkých reproduktorov. Výhybka zvyčajne obsahuje rôzne hodnoty odporov, veľkosti cievok a typy kondenzátorov, ktoré celkom zásadne upravujú zvuk. Na čo výhybky slúžia popisujeme nižšie.
Komponentné reproduktory:
Súčasťou každého kvalitné komponentného reprosystému je výhybka. Jej úlohou je zabezpečiť rozdelenie frekvencií, ktoré zosilňovač produkuje v celom akustickom spektre kmitočtov tak, aby každý z reproduktorov dostal len tú časť pásma, ktorú môže optimálne zahrať z hľadiska účinnosti a minimálneho skreslenia.
Koaxiálne reproduktory:
U koaxiálnych reproduktorov býva z väčšiny prípadov jednoduchá výhybka (6dB / okt.) Tvorená kondenzátorom u výškového reproduktora.
Ano
Možnosti nastavenia frekvenčnej výhybkyNepísaným pravidlom býva, že čím drahší reproduktory, tým má výhybka viac možnosti nastavenia zvuku. Najčastejšou možnosťou nastavenia výhybky je útlm na výškovom reproduktore. Vyspelejšie výhybky ponúka aj možnosť nastavenia strmosti na stredobasu a výškovom reproduktore prípadne úpravu frekvenčného rozsahu. Ne
Krycej mriežky súčasťou baleniaOriginálne krycej mriežky v balení reproduktorov. Ano
Cena zaAk je uvedená cena za pár tak súčasťou balenia býva vždy všetko po 2 kusoch, napr. 2x stredobas, 2x výškový reproduktor a 2x frekvenčný výhybka. Pár

Hodnotenie

Celkové hodnotenie
0 %
Nikto zatiaľ produkt nehodnotil
Ohodnoťte produkt:
Spýtajte sa nás
Vaše údaje použijeme len pre zaslanie odpovede.