Môj účet

Reproduktory Powerbass S-1ZT

Ø 25 mm, 100/200 W, 102 dB (1 W/1 m), 4 Ω
Viac o produkte
Pomôžeme vám s nákupom
Reproduktory Powerbass S-1ZT

Výškové reproduktory Powerbass S-1ZT

Zirkónový výškový reproduktor zo vzácnych surovín. Použitie zirkóniového prvku pre výškové reproduktory S-1ZT dodá hudbe ten správny "šmrnc". Pridanie kvalitnejších vysokých frekvencií spolu s jednoduchou inštaláciou robí z týchto výškových reproduktorov jednoduchý upgrade na akýkoľvek továrenský OEM zvukový systém. Správnym umiestnením môžete vylepšiť zobrazovací a frekvenčný rozsah existujúceho audio systému tak, aby znel ako na živom koncerte.

Hlavné vlastnosti výškových reproduktorov Powerbass S-1ZT

  • 25 mm unikátny zirkónový výškový reproduktor.
  • Vstavaná výhybka 6dB.
  • Inštalačný materiál na povrchovú montáž.
  • 4ohmová impedancia.

O značke Powerbass

Spoločnosť Powerbass bola založená v roku 2001 s jediným cieľom a to priniesť na trh skvelé audio produkty ponúkajúce dokonalý zvuk a vysokú spoľahlivosť za dostupnú cenu. Powerbass má sídlo v kalifornskom Ontariu, kde vlastní aj výrobné závody so špičkovým tímom inžinierov a vývojovým manažmentom. Pôvodne sa v Powerbasse zamerali na výrobu vysoko kvalitných OEM reproduktorov, ktoré vo svojej dobe predstavovali nenapodobiteľnú kvalitu v danej cenovej kategórii. V priebehu rokov rozšírili ponuku o mnoho produktov, ako sú subwoofery alebo zosilňovače a samozrejme niekoľko modelových radov reproduktorov, z ktorých najmä základný rad "S" sa stal takmer legendárny. A to vždy s rovnakým cieľom ako vo svojich začiatkoch - ponúkať cenovo dostupné produkty, ktoré prekonávajú konkurenciu. O dve desiatky rokov neskôr ctia v Powerbasse rovnaké hodnoty a ponúkajú svojim zákazníkom ucelené portfólio vysoko kvalitných produktov pre maximálne zlepšenie zážitku z počúvania hudby.

Katalógové čísloS-1ZT
ZnačkaPowerbass
OdkazyOficiálna webová prezentácia (anglicky)
Typy reproduktorov Koaxiálne reproduktory:
Koaxiálne reproduktory sa vyznačujú konštrukciou tzv. Všetko v jednom. Výškový a stredobasový reproduktor sú v jednom koši. Výhodou je jednoduchšia montáž, ale vďaka spojeniu resp. blízkosti pásiem v jednom reproduktore, sa zvyčajne zníži kvalita zvuku. Spravidla uprostred stredobasového reproduktora, je výškový reproduktor, ktorého kmitacia cievka pracuje v druhej vzduchovej medzere spoločného magnatického obvodu. Trojpásmový koaxiálny reproduktor sa skladá zo stredobasového reproduktora, v predu na osobitnom nosníka je stredový reproduktor a samostatný výškový.

Komponentné reproduktory:
Komponentné reproduktory sa vyznačujú rozdelením na jednotlivé frekvenčné pásma, výškové + stredobasové + popr. basové pásmo. Jednotlivé reproduktory sa dajú umiestniť úplne oddelene, čo má za výsledok lepší zvukový aj akustický prejav. V drvivej väčšine prípadov komponentných reproduktorov je dodávaná aj externá výhybka, ktorá rozdeľuje výškové, stredové / stredobasové a u třípásma aj basové pásmo popr. umožňuje nastavenie decibelovej úrovne u výškového reproduktoru (napr. +2 dB, 0 dB, -2 dB), strmosti (napr. 6dB / okt. 12dB / okt.) či aktívne alebo bi-amp zapojenia.
Výškové
Výkon RMS RMS výkon reproduktorov je stály výkon celého systému, nie iba jedného reproduktora alebo jednej strany. Ide tiež o výkon nepretržitého používania reproduktorov. Ak sa RMS výkon prekročí na dlhšiu dobu, môže dôjsť k nevratnému poškodeniu reproduktorov! 100 W
Max. (maximálny) výkon Špičkový výkon , ktorý dokáže reproduktor zahrať chvíľkovo (cca 0,5 s), napríklad pri údere bicích nástrojov v skladbe. Ak sa max. Výkon prekročí, zvyčajne dôjde k poškodeniu reproduktorov! 200 W
Citlivosť (SPL 1W/1m)Citlivosť, senzitivita čiže účinnosť reproduktora.
Citlivosť reproduktorov sa udáva v decibeloch (dB) a zjednodušene povedané znamená, čím vyššia hodnota, tým menšie nároky na výkon zosilňovača. Jedná sa defacto o hodnotení, ako reproduktor prevádza watty na zvuk. Hodnotenie citlivosti sú v úrovňou hluku merané na 1 meter od reproduktora pomocou 1 W (watt energie) alebo pomocou 2,83 voltu na zdroji na 1 meter.
Vyššia Decibelová úroveň znamená, že reproduktor je hlasnejší s nižším výkonom. Pre každý nárast o 3 dB citlivosti, reproduktor vyžaduje polovičnú silu pre reprodukciu rovnaké hlasitosti. Napríklad, ak 88 dB reproduktor potrebuje 100 Wattov na výrobu určitej hlasitosti, potom reproduktor s 91dB citlivosťou potrebuje len 50 wattov, aby sa dostal na rovnakú hlasitosť.
102 dB
Impedancia Impedancia - meranie elektrického odporu. Pri nákupe reproduktorov, je dôležité, aby sa každý ubezpečil, že impedancia je v súlade so zosilňovačom alebo autorádiom, ktorý používate.
Príklad:
2 Ohmový reproduktor nie je možné pripojiť na zosilňovač, ktorý je stabilný len do 4 Ohmov! 4 Ohmový reproduktor je možné bez problémov použiť na zosilňovač, ktorý je stabilný do 2 Ohmov. Najbežnejšia impedancia reproduktorov je dnes 3 - 4 Ohm.
4 Ω
Frekvenčný rozsahSchopnosť reproduktorov zahrať signál od najnižšieho kmitočtu po najvyššie, resp. schopnosť reproduktora verne reprodukovať zvuk v konkrétnom frekvenčnom pásme.
Odborne:
V oblasti kmitočtov od 40 až po 16 000 Hz sa vyskytuje prevažná väčšina základných i alikvotných (harmonických) tónov všetkých hudobných nástrojov. Nás zaujíma, aký je priebeh vyžiareného akustického tlaku v tomto rozsahu frekvencií pri napájaní reproduktorové sústavy konštantným príkonom. Tomuto priebehu hovoríme frekvenčná charakteristika, ktorá nám udáva úroveň vyžiareného akustického tlaku v decibeloch (dB) v závislosti od frekvencie. Najvýstižnejšie možno vyjadriť frekvenčnú charakteristiku reproduktora alebo reproduktorové sústavy grafom.
Väčšinou ale je frekvenčná charakteristika udávaná uvedením maximálnej tolerancie akustického tlaku v danom frekvenčnom rozsahu, napr. 50 až 15 000 Hz - + 6 dB. Keďže je frekvenčná charakteristika reproduktorov aj sústav všeobecne značne nerovnomerná, neudávajú niektorí výrobcovia z preztižních dôvodov vo svojich kalalozích ani túto maximálnu toleranciu akustického tlaku v decibeloch. Takto ochudobnený údaj je bohužiaľ bezcenný. Čo je platné, že výrobca ponúka reproduktorovú sústavu s kmitočtovým rozsahom 30 až 20 000 Hz, ak sa obáva uviesť maximálne nerovnomernosť akustického tlaku v tomto rozsahu, pretože môže mať toleranciu napr. + - 20 dB.
Nerovnomernost čiže zvlnenie frekvenčného priebehu u dobrých reproduktoprových sústav pre kvalitný prednes hudby nemá prekročiť v pásme 80 až 12 000 Hz + - 3 dB a v pásme 40 až 16 000 Hz + - 6 dB. Väčšia nerovnomernosť už ochudobňuje alebo zdôrazňuje určité tónové oblasti, čo môže spôsobiť počuteľné alebo aj rušivé skreslenie. Mení sa tiež podiel medzi základnými tónmi a vyššími harmonickými, tým sa mení farba zvuku a jednotlivé hudobné nástroje aj celý hudobný obraz znie neprirodzene.
5000 - 25 000 Hz
Priemer kaloty výškového reproduktoraČistý priemer kaloty (membrány) výškového reproduktora. 25 mm
Materiál kaloty výškového reproduktoraMateriál kaloty, ktorý bol použitý pri výrobe výškového reproduktora. Zirkonium
Frekvenčná výhybka súčasťou Frekvenčná výhybka je dôležitou súčasťou defacto všetkých reproduktorov. Výhybka zvyčajne obsahuje rôzne hodnoty odporov, veľkosti cievok a typy kondenzátorov, ktoré celkom zásadne upravujú zvuk. Na čo výhybky slúžia popisujeme nižšie.
Komponentné reproduktory:
Súčasťou každého kvalitné komponentného reprosystému je výhybka. Jej úlohou je zabezpečiť rozdelenie frekvencií, ktoré zosilňovač produkuje v celom akustickom spektre kmitočtov tak, aby každý z reproduktorov dostal len tú časť pásma, ktorú môže optimálne zahrať z hľadiska účinnosti a minimálneho skreslenia.
Koaxiálne reproduktory:
U koaxiálnych reproduktorov býva z väčšiny prípadov jednoduchá výhybka (6dB / okt.) Tvorená kondenzátorom u výškového reproduktora.
Ano (kondenzátor)
Možnosti nastavenia frekvenčnej výhybkyNepísaným pravidlom býva, že čím drahší reproduktory, tým má výhybka viac možnosti nastavenia zvuku. Najčastejšou možnosťou nastavenia výhybky je útlm na výškovom reproduktore. Vyspelejšie výhybky ponúka aj možnosť nastavenia strmosti na stredobasu a výškovom reproduktore prípadne úpravu frekvenčného rozsahu. Ne
Krycej mriežky súčasťou baleniaOriginálne krycej mriežky v balení reproduktorov. Ano
Cena zaAk je uvedená cena za pár tak súčasťou balenia býva vždy všetko po 2 kusoch, napr. 2x stredobas, 2x výškový reproduktor a 2x frekvenčný výhybka. Pár

Hodnotenie

Celkové hodnotenie
0 %
Nikto zatiaľ produkt nehodnotil
Ohodnoťte produkt:

Mohlo by vás tiež zaujímať

Powerbass SWX-15GMriežka Powerbass SWX-15GRýchly náhľadmriežka na 15" subwoofer Powerbass 3XL37,08 EURSkladomPowerbass SWX-12GMriežka Powerbass SWX-12GRýchly náhľadmriežka na 12" subwoofer Powerbass 2XL a 3XL27,04 EURSkladomPowerbass SWX-10GMriežka Powerbass SWX-10GRýchly náhľadmriežka na 10" subwoofery Powerbass 2XL22,88 EURSkladomPowerbass SWX-8GMriežka Powerbass SWX-8GRýchly náhľad (1 hodnotenie)mriežka na 8" subwoofer Powerbass 3XL20,42 EURSkladomPowerbass S-1SReproduktory Powerbass S-1STipRýchly náhľadØ kaloty 25 mm, 50/100 W, 91 dB (1W/1m), 4 Ω53,75 EURSkladomPowerbass STA-10 Doprava zadarmoAktívny subwoofer Powerbass STA-10Rýchly náhľadaktívny subwoofer 10", 200 W RMS437,08 EURSkladomPowerbass STA-8 Doprava zadarmoAktívny subwoofer Powerbass STA-8Rýchly náhľadaktívny subwoofer 8", 150 W RMS374,58 EURDočasne nedostupnéPowerbass S-12TD Doprava zadarmoSubwoofer Powerbass S-12TDRýchly náhľad12", 300/600 W, 91 dB (SPL 1 W/1 m), 2 x 4 Ω178,75 EURSkladomPowerbass S-84DSubwoofer Powerbass S-84DTipRýchly náhľad (1 hodnotenie)8", 125/250 W, 86 dB (SPL 1 W/1 m), 2 x 4 Ω78,75 EURSkladomPowerbass S-84Subwoofer Powerbass S-84TipRýchly náhľad (1 hodnotenie)8", 125/250 W, 86 dB (SPL 1 W/1 m), 4 Ω78,75 EURSkladomPowerbass S-12T Doprava zadarmoSubwoofer Powerbass S-12TRýchly náhľad12", 300/600 W, 91 dB (SPL 1 W/1 m), 4 Ω178,75 EURSkladomPowerbass S-10TD Doprava zadarmoSubwoofer Powerbass S-10TDRýchly náhľad10", 275/550 W, 90 dB (SPL 1 W/1 m), 2 x 4 Ω157,92 EURSkladomPowerbass S-1204D Doprava zadarmoSubwoofer Powerbass S-1204DTipRýchly náhľad12", 300/600 W, 87,5 dB (SPL 1 W/1 m), 2 x 4 Ω120,42 EURSkladomPowerbass S-1204 Doprava zadarmoSubwoofer Powerbass S-1204TipRýchly náhľad12", 300/600 W, 88 dB (SPL 1 W/1 m), 4 Ω120,42 EURSkladomPowerbass S-1004D Doprava zadarmoSubwoofer Powerbass S-1004DTipRýchly náhľad10", 275/550 W, 86 dB (SPL 1 W/1 m), 2 x 4 Ω103,75 EURSkladomPowerbass S-1004 Doprava zadarmoSubwoofer Powerbass S-1004TipRýchly náhľad10", 275/550 W, 86 dB (SPL 1 W/1 m), 4 Ω103,75 EURSkladomPowerbass S-6902TReproduktory Powerbass S-6902TRýchly náhľad6 x 9", 50/150 W, 89 dB, 4 Ω, slim verzia82,92 EURDočasne nedostupnéPowerbass S-650TReproduktory Powerbass S-650TRýchly náhľadkoaxiálne reproduktory, Ø 165 mm, 45 W RMS, 88 dB, 4 Ω, slim verzia57,92 EURSkladomPowerbass S-10T Doprava zadarmoSubwoofer Powerbass S-10TRýchly náhľad10", 275/550 W, 90 dB (SPL 1W/1m), 4 Ω157,92 EURSkladomPowerbass S-275CFReproduktory Powerbass S-275CFRýchly náhľad (1 hodnotenie)dual cone reproduktory, Ø 68 mm, 30 W RMS, 90 dB, 4 Ω41,25 EURDočasne nedostupnéPowerbass S-6802Reproduktory Powerbass S-6802TipRýchly náhľad6 x 8", 60/180 W, 88 dB, 4 Ω62,08 EURSkladomPowerbass S-4102Reproduktory Powerbass S-4102Rýchly náhľad4 x 10", 50/150 W, 89 dB, 4 Ω57,92 EURSkladomPowerbass S-60C Doprava zadarmoReproduktory Powerbass S-60CTipRýchly náhľad (16 hodnotení)komponentné reproduktory, Ø 165 mm, 70 W RMS, 4 Ω, 90 dB (1 W/1 m), montážna hĺbka 58 mm107,92 EURSkladomPowerbass S-50CReproduktory Powerbass S-50CTipRýchly náhľad (2 hodnotenia)Ø 130 mm, 50/150 W, 4 Ω, 89 dB (1W/1m), montážna hĺbka 50 mm95,42 EURSkladomPowerbass S-6903Reproduktory Powerbass S-6903TipRýchly náhľad (2 hodnotenia)6 x 9", 70/210 W, 90 dB, 4 Ω82,92 EURSkladomPowerbass S-4602Reproduktory Powerbass S-4602TipRýchly náhľad4 x 6", 35/105 W, 88 dB, 4 Ω53,75 EURSkladomPowerbass S-6502Reproduktory Powerbass S-6502TipRýchly náhľad (1 hodnotenie)koaxiálne reproduktory, Ø 165 mm, 50 W RMS, 88 dB (1W/1m), 4 Ω, montážna hĺbka 58 mm66,25 EURSkladomPowerbass S-5202Reproduktory Powerbass S-5202TipRýchly náhľadkoaxiálne reproduktory, Ø 130 mm, 40 W RMS, 87 dB, 4 Ω, montážna hĺbka 50 mm53,75 EURSkladomPowerbass S-4002Reproduktory Powerbass S-4002TipRýchly náhľadØ 100 mm, 35/105 W, 86 dB, 4 Ω49,58 EURSkladomPowerbass S-3502Reproduktory Powerbass S-3502TipRýchly náhľadØ 87,5 mm, 30/90 W, 85 dB, 4 Ω47,88 EURSkladom
Spýtajte sa nás
Vaše údaje použijeme len pre zaslanie odpovede.