Košík0
Spôsoby doručenia
Prepravca6 €
Osobný odber BrnoZadarmo
Doprava zadarmo od 100 €

Desať tipov ako pripraviť auto na zimu

Dlhá zima je pred nami a to znamená náročnejšie podmienky na prevádzku vozidla, jeho vzhľad a najmä údržbu. Preto sme spísali desatoro odporúčaní, ktoré sa oplatí pred zimou urobiť, aby vaše auto bolo perfektne pripravené na mrazivé počasie, ľahšie sa udržiavalo a vyzeralo po celý čas čo najlepšie. Dôkladná príprava na zimu vám síce môže zabrať aj celý víkend, výsledok ale určite stojí za to a dlhodobý efekt oceníte aj na jar, kedy vás bude čakať o poznanie ľahšia očista.

1. Ochrana laku

Začíname lakom, ktorému by ste mali v zime venovať najviac pozornosti. V zime dostáva lak mnohonásobne viac zabrať ako v lete a preto by sme na jeho údržbu rozhodne nemali zabúdať. Cesty sú plné soli, najrôznejších chemikálií a ďalších nečistôt, ktoré sa na laku rýchlo usadzujú. Do nechráneného laku je táto cestná špina schopná sa doslova zažrat a spôsobiť aj výrazné poškodenie, ako je napríklad korózia. Ochrana laku všetkým týmto rizikám zamedzí a okrem toho dodá vysoký lesk, odpudzuje vodu aj nečistoty a výrazne uľahčí údržbu. Chránený lak totiž umožní jednoduché umývanie i oplach soli a ďalších chemikálií, ktoré sa na laku pravidelne usadzujú. Často postačí aktívna pena alebo len silný prúd vody a nemusíte sa desiatky minút klepať zimou pred domom alebo u ručnej autoumývačky pri klasickom umývaní auta. Medzi najvhodnejšiu ochranu laku na zimu patria syntetické a hybridné vosky, sealanty alebo keramická ochrana laku. Dôvodom je ich vysoká odolnosť voči extrémnym teplotám, ktoré v zime panujú, aj voči chemikáliám a agresívnym nečistotám. Všetky tieto typy ochrán sme si dôkladne rozobrali v našom ďalšom článku "akú zvoliť ochranu laku na zimu", preto vás rovno odkážeme na tento článok, v ktorom nájdete všetky potrebné informácie. Nezabudnite ale, že pred aplikáciou akejkoľvek dlhodobej ochrany laku je nutné lak dekontaminovať a perfektne pripraviť. Preto nastáva ideálna doba k aplikácii ochrany laku práve teraz, pretože ešte nie je taká zima, ktorá by vám mohla celý proces znepríjemniť. V našom ďalšom článku "voskovanie laku a jeho príprava" sa môžete dočítať všetko o dekontaminácii laku, jeho príprave aj samotnej aplikácii ochrany.

2. Ochrana hliníkových kolies

Ešte viac ako lak trpia v zime kolesá, ktoré prichádzajú najintenzívnejšie ku styku s vozovkou. Aj tu platí, že soľ a cestné špina v kombinácii s brzdovým prachom je čisté zlo a môže kolesá nenávratne poškodiť. Či už používate po celý rok rovnaká kolesá, alebo na zimu obúvate druhú sadu, odporúčame vždy aplikovať ochranu laku hliníkových kolies. Tá odpudzuje vodu i nečistoty, zabráni usadzovaniu brzdového prachu, uľahčuje umývanie aj údržbu a dodá kolesám špičkový vzhľad. Klasické vosky nemajú na kolesách žiadnu šancu, pretože na ich povrchu je výrazne vyššia teplota a agresívnejšie prostredie, preto je nutné používať výhradne prípravky určené na kolesá. A aké sú teda možnosti? V podstate len dve a to odolnejšie sealanty, alebo keramická ochrana. Rozdiely sú predovšetkým vo výdrži, odolnosti a spôsobu aplikácie. Medzi sealanty odporúčame prípravok Infinity Wax Ghost Wheel Sealant, ktorý vďaka vysokému obsahu SiO2 vydrží na kolesách približne 4 mesiace a je samozrejme odolný voči chemikáliám a soli, čo je hlavný problém v zime. Ghost Sealant vyniká jednoduchou aplikáciou - stačí kolesá perfektne vyčistiť, naniesť sealant a následne kolesá vyleštiť mikrovláknovou utierkou. Ak požadujete ešte dlhšiu výdrž aj odolnosť, potom je riešením keramická ochrana, ktorá vydrží s prehľadom nielen celú zimu, ale aj výrazne dlhšie. Keramická ochrana kolies, ako je Carbon Collective Platinum Wheels disponuje odolnosťou priemerne dva roky a po celú túto dobu chráni kolesá nielen pred prírodnými vplyvmi, nečistotami a chemikáliami, ale zabraňuje tiež usadzovaniu brzdového prachu, oxidácii a dokonca aj drobným škrabancom. Oproti ostatným sealantom na kolesá je nutné povrch kvalitne pripraviť, ale náročnejšie aplikácie sa vám odmenia excelentnými vlastnosťami keramiky. V našom článku "ako aplikovať keramickú ochranu na kolesá" sa dozviete všetko o aplikácii tejto keramickej ochrany. Čo by sme chceli najmä vypichnúť je následná údržba. Po aplikácii už nie je nutné používať agresívne čističe kolies a väčšinou si vystačíte iba so silným prúdom vody, prípadne autošampónom pri bežnom umývaní auta a kolesá budú zase krásne čisté a lesklé.

3. Tekuté stierače a čistenie skiel

Sealanty na sklá, inými slovami tekuté stierače, považujeme za jedny z najdôležitejších a najpraktickejších detailingových prípravkov vôbec. Práve na jeseň a v zime tekuté stierače využijete snáď najviac. Veľa prší, je vlhko, mrzne... a práve v takýchto prípadoch vám tekuté stierače výrazne uľahčia cestovanie. Hlavnou devízou tekutých stieračov sú hydrofóbne vlastnosti. V praxi to znamená, že za dažďa pri rýchlosti od cca 50 km/h nemusíte zapínať stierače a voda sama veľmi rýchlo odteká zo skla. A to nielen z čelného, ​​ale aj z bočných, ktoré potom zostávajú prakticky suché. Tým sa zlepšuje výhľad z auta a vďaka tomu to najdôležitejšie - zvyšuje sa bezpečnosť jazdy. Oceníte aj ľahšie čistenie mŕtveho hmyzu a vtáčieho trusu z čelného skla a v zime zasa schopnosť zníženia rizika zamŕzania okien. Okrem toho tekuté stierače odpudzujú aj nečistoty, teda bežnú cestnú špinu a sklá sa jednoduchšie udržujú v čistote. Dlhodobo najlepšie skúsenosti máme s tekutými stieračmi Platinum Glass od populárneho anglického výrobcu autokozmetiky Carbon Collective. Tie vynikajú vysokou odolnosťou dosahujúce s prehľadom jedného roka na čelnom skle a dvoch rokov na bočných sklách. Všetko potrebné k aplikácii, ktorá vám zaberie cca jednu hodinu, nájdete v balení. Pre správnu funkciu a garantovanú dĺžku výdrže je však nutné dodržať správny postup, ktorý popisujeme v našom ďalšom článku "ako aplikovať tekuté stierače", kde sa dozviete všetko dôležité. Ako už bolo spomenuté vyššie, tekuté stierače značne uľahčujú údržbu a preto je následné čistenie okien hračkou. K tomu budete potrebovať kvalitný čistič okien s vhodnou mikrovláknovou utierkou na sklá a čistý výhľad máte zaručený. Pamätajte, že kvalitná a predovšetkým čistá utierka určená priamo na sklá je základom pre čisté sklá bez šmúh.

4. Impregnácia a ochrana pneumatík

Ďalšia časť vozidla, ktorá nielen v zime rýchlo stráca na svojom vzhľade aj kvalite, sú pre niekoho možno prekvapivo pneumatiky. Neošetrené pneumatiky vplyvom slnka a poveternostných podmienok rýchlo blednú, starnú a môžu aj stratiť svoju pružnosť a popraskať. V zime je toto riziko ešte oveľa vyššie a preto odporúčame venovať pozornosť aj pneumatikám. A čo ochrana pneumatík vlastne umožní? Začneme vzhľadom. To je vec subjektívna a každému sa páči niečo iné. Aj preto máme v ponuke široké portfólio prípravkov, ktoré dodajú pneumatikám úplne čierny vzhľad a ten môže byť buď lesklý, saténový alebo úplne matný. Ale vzhľadom to samozrejme nekončí, kvalitné prípravky na pneumatiky zabezpečí tiež UV ochrana proti vyblednutiu a zamedzí ich starnutie a popraskanie. Ďalším benefitom je silné odpudzovanie vody a nečistôt, čo uľahčuje údržbu a samozrejme vylepšuje vzhľad. U väčšiny prípravkov však platí, že majú veľmi krátku výdrž. Niektoré vydržia týždeň, niektoré dva alebo tri a potom sa musia aplikovať znovu. V lete to nie je problém a prípravky na pneumatiky je možné aplikovať pokojne po každom umývaní, je to pomerne rýchla záležitosť. V zime sa ale do toho málokomu bude chcieť. Našťastie v dnešnej dobe sa už objavujú aj špičkové prípravky na pneumatiky, ktoré vydržia aj výrazne dlhšie. Jedným z nich je Infinity Wax Tyre Coat V2, ktorý okrem všetkých už vyššie spomínaných vlastností pridáva jednu navyše a to oveľa vyššiu odolnosť vďaka obsiahnutým syntetickým polymérom. To umožnuje výrazne dlhšiu odolnosť, ktorá dosahuje aj niekoľkých mesiacov. Aplikácia je jednoduchá, stačí pneumatiky dôkladne umyť a následne naniesť pomocou aplikátora Tyre Coat. Pokiaľ máte radi matnejší vzhľad, rozleštite prípravok mikrovláknovou utierkou. Zabúdať by ste ale nemali ani na letné pneumatiky a ich riadne uskladnenie. Pneumatiky odporúčame dôkladne umyť, vysušiť a ošetriť napríklad voskom na pneumatiky Dodo Juice Tyromania. Ten síce nemá tak dlhodobú odolnosť ako Infinity Wax, ale u nepoužívaných pneumatík to nevadí a vosk s prehľadom vydrží celú zimu. Pneumatiky udrží v skvelej kondícii, vyživí ich a na jar budú ako nové.

5. Ošetrenie gumového tesnenia okolo dverí

Ďalším miestom, ktorému by ste pred zimou mali venovať pozornosť, je gumové tesnenie. To nájdete napríklad okolo dverí, kufra, strešného okna alebo v motore. Guma všeobecne má tendenciu starnúť, strácať svoju čiernu farbu a neskôr aj praskať. V zime sa objavuje ďalší nešvár a to primŕzanie. Akonáhle tesnenie primrzne k dverám, tak nielen, že idú dvere ťažko otvoriť, ale pravdepodobne aj gumové tesnenie poškodíte. Tomu všetkému možno jednoducho zabrániť, ak gumu pred zimou ošetríte napríklad prípravkom 303 Rubber Seal Protectant. Americký výrobca 303 sa pôvodne orientoval čisto na letecký priemysel, kde si urobil meno svojimi prípravkami na ochranu laku, plastov a pravej gumy. V súčasnej dobe ponúka nespočetné množstvo produktov aj v automobilovom priemysle. Rubber Seal Protectant má jedinečné zloženie na vodnej báze s obsahom kondicionéru a bez pridaných farbív. Dokáže gumové tesnenie vyživiť, dodá elasticitu, zamedzí starnutiu, stratu pružnosti aj následnému popraskaniu. V zime oceníte už spomínanú schopnosť zamedzenie primŕzaniu. Okrem toho gumu chráni pred UV žiarením, odpudzuje vodu aj nečistoty a dodá gume sýtu čiernu farbu. Je jedno, či je vaše vozidlo staré alebo nové. Vyblednutým gumovým častiam starších áut dodá nový vzhľad a u nových áut dlhodobo zabraňuje vyblednutiu a starnutiu. Rubber Seal Protectant je navyše úplne suchý na dotyk, nelepí a pôsobí antistaticky. Aplikáciu vám uľahčí integrovaný penový aplikátor, pre dosiahnutie úplne matného efektu odporúčame potom gumové časti rozleštiť mikrovláknovou utierkou.

6. Zabránenie zahmlievaniu okien

V sychravom zimnom počasí sa často stretnete s ďalšou nepríjemnosťou a to je zahmlievanie okien. Určite to tiež poznáte. Ráno prídete k autu a po naštartovaní sa vám ihneď zahmlí čelné okno. Dôvodom je rozdiel teplôt vo vnútri a mimo auta a tiež vlhkosť, ktorá sa vo vnútri auta drží. Ideálny postup ako sa zbaviť zahmlených okien by mal byť nasledovný - pustiť ventilátor najvyššej intenzity na čelné sklo, nastaviť najvyššiu teplotu, zapnúť klimatizáciu a mať vypnutý vnútorný okruh ventilácie. Pomáha tiež nechať mierne pootvorené okná. Nejde vám do hlavy prečo púšťať teplý vzduch a zároveň mať zapnutú klimatizáciu? Klimatizácia totiž vzduch vysušuje a pre tieto účely je lepšie natiahnuť dovnútra studený vzduch z vonku, než vlhký zvnútra auta. Tento postup vám skôr alebo neskôr zaistí odhmlievanie okien, ale my máme lepšie riešenie. Prípravok CarPro Fog Fight vytvorí na skle hydrofóbny povlak, ktorý úplne zamedzí zahmlievaniu okien a to na dobu minimálne dvoch mesiacov. Za zimu teda postačí Fog Fight aplikovať maximálne 3x. Samotná aplikácia je jednoduchá a všetko potrebné nájdete v balení. To obsahuje prípravok Fog Fight, aplikátor, dve aplikačné utierky a ďalšiu mikrovláknovú utierku na rozleštenie. Postup je nasledujúci. Okno najprv dôkladne vyčistite a vytrite dosucha. Na čistenie postačí váš obľúbený čistič skiel, napríklad Dodo Juice Clearly Menthol. Aplikátor obaľte priloženou malou mikrovláknovou utierkou, 2x až 3x nastriekajte prípravok a aplikujte na sklo krížovými pohybmi. Následne rozleštite sklo väčšou mikrovláknovou utierkou a minimálne 24 hodín nechajte prípravok vytvrdnúť. Balenie s objemom 100 ml vám vystačí na niekoľko rokov, aplikácia na všetky sklá auta uberie totiž maximálne 20 ml z objemu. A to je všetko, po aplikácii sa už žiadneho zahmlievania nemusíte obávať a môžete zabudnúť na vyššie uvedený postup odhmlievania.

7. Ochrana textilu a koberčekov

V interiéri zostaneme, pretože aj jeho vzhľad môže významne zima poznamenať. V tomto ročnom období je takmer neustále vonku mokro, veľa špiny, prípadne snehu a to všetko prenášame na topánkach a oblečení do interiéru. Voda, roztopený sneh, soľ a ďalšie nečistoty sa následne vsakujú do textilného čalúnenia a koberčekov vozidla a môžu vytvoriť nevzhľadné fľaky. V horšom prípade môže začať textil aj plesnivieť. Obmedziť to samozrejme môžu gumové koberčeky, však tie nezachránia všetko a navyše nie každý ich v zime používa. Ideálnym riešením na dlhé zimné obdobie sú prípravky na ochranu textilu. Tie vytvárajú na povrchu textilu odolnú hydrofóbnu vrstvu, ktorá úplne odpudzuje všetky tekutiny ako je voda, ale aj napríklad káva alebo víno. Zamedzuje tiež usadzovaniu nečistôt aj farbenie napríklad od džínsov. Chrániť tak môžete sedačky z látky aj alcantary, koberčeky alebo kompletné kobercové podlahy vozidla pred vodou a znečistením v zime. Najprv povrch dôkladne vyčistite pomocou čističa na textil. Použiť môžete napríklad Sam's Detailing Fabric Cleaner, ktorý využijete na čistenie aj ďalších častí interiéru, vrátane plastov. Prípravok sa nemusí riediť a stačí ho na povrch nastriekať, pomocou kefy vyčistiť a špinu následne odstránite mikrovláknovou utierkou. Využiť môžete samozrejme aj tepovač. Následne nastriekajte na povrch ochranu textilu, použiť môžete produkt rovnakej značky Sam's Detailing Fabric Protectant. Potom nechajte prípravok samovoľne vyschnúť, pre maximálnu ochranu môžete nastriekať aj druhú vrstvu. Fabric Protectant vytvorí na látke vodeodolnú bariéru, ktorá neprepustí ani kvapku vody. Svoje využitie nájde napríklad aj na impregnáciu topánok, takže produkt môžete použiť nielen na svojom aute.

8. Doplnenie nemrznúcej zmesi do ostrekovačov

Na rad prichádza úplná samozrejmosť na zimu a to doplnenie nemrznúcej zmesi do ostrekovačov. Ak nechcete, aby vám letná zmes zamrzla, odporúčame výmenu už teraz. Zimnú zmes do ostrekovačov zakúpite na benzínkách alebo napríklad v Tescu, ale chceme vás varovať. Tieto lacné prípravky sú veľmi agresívne, často obsahujú vysoké percento metanolu a aj počas jednej zimy dokážu narušiť kvalitu stieračov, gumové obloženie skiel a dokonca aj plasty svetiel. Pri pravidelnom používaní dochádza k výraznému poškodeniu, ktoré je vykúpené skorou výmenou nielen gumových častí karosérie. A ak máte na skle aplikované tekuté stierače, môžete sa s nimi pomerne rýchlo rozlúčiť. Riešenie? Kvalitná zmes do ostrekovačov Dodo Juice Spirited Away. Táto zmes je celoročná, zvládne teploty až -40°C a čo je najdôležitejšie - je maximálne šetrná. A to nielen ku sklu, gume a svetlám, ale aj sealantom na sklá v podobe tekutých stieračov. Na zimu sa odporúča riedenie 1:3, avšak pre podmienky na Slovensku sa nemusíte báť ani výraznejšiemu riedeniu. Z vlastných skúseností môžeme potvrdiť, že aj pri riedení napríklad 1:5 kvapalina nezamrzla ani pri dlhšom pobyte na horách v Alpách, kedy sa teploty pohybovali hlboko pod bodom mrazu. Bonusom sú skvelé čistiace schopnosti, pretože zmes obsahuje zložky najobľúbenejšieho čističa taktiež od značky Dodo Juice.

9. Vyčistenie klimatizácie

Aby vás po zime neprekvapil nepríjemný zápach z klimatizácie, je vhodné dvakrát ročne klimatizáciu vyčistiť. Ideálne obdobie pre čistenie je začiatok jari a zimy. Čistenie môžete nechať urobiť na odbornom servise, zvládnete to však aj sami s prípravkom Air Con Bomb Citrus od renomovaného anglického výrobcu autokozmetiky Bilt Hamber. Tento sprej je veľmi jednoduchý na použitie a nevyžaduje žiadne ďalšie vybavenie. Jeho účinné látky neutralizujú zdroje nežiadúcich zápachov a vnútornej časti klimatizácie zostanú dezinfikované a chránené proti usadzovaniu ďalšej kontaminácie a baktérií, ktoré môžu negatívne ovplyvniť vaše zdravie. Postup čistenia je veľmi jednoduchý. Naštartujte váš automobil a zapnite klimatizáciu na maximálny výkon. Otvorte všetky ventilátory a zapnite vnútornú cirkuláciu vzduchu. Klimatizácia potom nebude nasávať vzduch z vonku, ale z interiéru automobilu. Sedadlo spolujazdca posuňte úplne dozadu a na podlahu umiestnite sprej tak, aby pri vypúšťaní sa prípravok nezachytil na palubnú dosku. Pred použitím sprej dôkladne pretrepte a následne stlačte (väčšou silou) jednorazový ventil, ktorý začne uvoľňovať účinné látky do vzduchu. Tie sú nasávané klimatizáciou a dezinfikujú vnútorný priestor od mikróbov a plesní. Vozidlo opustite a nechajte sprej pôsobiť po dobu cca 5 minút so zapnutým motorom a klimatizáciou na plný výkon do doby, kým sprej neprestane vypúšťať účinné látky. Následne odporúčame nechať klimatizáciu zapnutú ešte ďalších 10 minút. Potom vypnite motor, otvorte všetky dvere a vozidlo dôkladne vyvetrajte. V našom článku "ako dezinfikovať klimatizáciu" sa dozviete všetky informácie o riziku spojenom s nečistenou klimatizáciou aj podrobný návod ako prípravok Bilt Hamber Air Con Bomb Citrus používať.

10. Príprava na mráz

V čase písania tohto článku to síce ešte nie je aktuálne, ale čoskoro prídu mrazy a s nimi aj námraza na oknách a zamŕzanie zámkov. Zabudnite na zdĺhavé vykurovanie auta alebo škrabanie okien nešetrnými škrabkami. Nie je to pohodlné ani rýchle, môžete si nenávratne poškodiť skla poškriabaním a výmena nie je práve lacná. Vozte v zime radšej rozmrazovač skiel a zámkov ADBL Frost Eater. Ten dokáže počas jednej až dvoch minút úplne rozmraziť námrazu na oknách, spätných zrkadlách aj zámkoch. Stačí nastriekať, nechať pôsobiť a následne zotrieť zvyšky mikrovláknovou utierkou. Je jedno, či je vonku -10 alebo -30°C, Frost Eater spoľahlivo pracuje až do mrazu -60°C. Rýchle riešenie, ktoré je šetrné ku všetkým sklám, gumovému tesneniu aj exteriérovým plastom. Navyše nielen námrazu odstraňuje, ale tiež zamedzuje opätovnému zamrznutiu. Upozorňujeme však, že tak ako takmer všetky rozmrazovače skiel, aj ADBL Frost Eater môže narušiť aplikovanú vrstvu sealantov na sklá. Tie najodolnejšie, ako je v tomto článku zmienený Carbon Collective Platinum Glass, rozmrazovač zvládnu, ale môže sa ľahko znížiť ich doba odolnosti. Ak máte na skle aplikovaný sealant a na laku napríklad keramickú ochranu, odporúčame použitie prípravku Soft99 Glace Deicer, ktorý je mierne šetrnejší pre tekuté stierače aj keramickú ochranu. Voskovú vrstvu ale tiež naruší, preto rozmrazovače skiel odporúčame používať skôr na nechránené sklá a laky.

Autor: Ing. Karel Konečný
Kopírovanie fotografií alebo textu je zakázané! Všetky práva vyhradené.

Súvisiace produkty

Dodo Juice Tyromania Tyre Wax 30mlVosk na pneumatiky Dodo Juice Tyromania Tyre Wax 30mlTipRychlý náhled (12 hodnotenie)matný vosk na pneumatiky, dlhá výdrž, 30 ml7,56 EURSkladomDodo Juice Spirited Away Concentrated Screen Wash 500 mlZmes do ostrekovačov Dodo Juice Spirited Away Concentrated Screen Wash 500 mlRychlý náhled (10 hodnotenie)celoročná zmes do ostrekovačov, koncentrát, 500 ml9,96 EURSkladomBilt Hamber Air Con Bomb Citrus (150 ml)Dezinfekcia klimatizácie Bilt Hamber Air Con Bomb Citrus (150 ml)TipRychlý náhled (24 hodnotenie)špičkový antibakteriálny osviežovač vzduchu a dezinfekcia klimatizácie v jednom14,90 EURSkladomBilt Hamber Double Speed-Wax (250 ml)Odolný hybridný vosk Bilt Hamber Double Speed-Wax (250 ml)TipRychlý náhled (60 hodnotenie)odolný hybridný vosk s vysokým obsahom karnauby, výdrž 6-8 mesiacov21,90 EURSkladomCarbon Collective Platinum Glass Coating 30mlTekuté stierače Carbon Collective Platinum Glass Coating 30mlTipRychlý náhled (26 hodnotenie)špičkové tekuté stierače, 30 ml 19,96 EURSkladomCarbon Collective Oracle Inorganic Paint Coating Kit 30mlKeramický povlak Carbon Collective Oracle Inorganic Paint Coating Kit 30mlTipRychlý náhled (11 hodnotenie)špičková anglická keramika, doba ochrany až 3 roky79,96 EURSkladomCarbon Collective Platinum Wheels Coating 15mlKeramický povlak na kolesá Carbon Collective Platinum Wheels Coating 15mlTipRychlý náhled (12 hodnotenie)keramický nanopovlak na kolesá29,96 EURSkladomCarPro Fog Fight Kit - 100 mlSada proti zahmlievaniu okien CarPro Fog Fight Kit - 100 ml-17 %AkciaRychlý náhled (3 hodnotenie)sada proti zahmlievaniu skiel, 100 ml9,49 EUR11,49 EUR SkladomADBL Frost Eater 500 mlRozmrazovač skiel a zámkov ADBL Frost Eater 500 ml-33 %Rychlý náhled (3 hodnotenie)rýchly rozmrazovač skiel a zámkov, 500 ml4,26 EUR6,36 EUR SkladomSam's Detailing Fabric Protectant 500 mlOchrana na látky a čalúnenie Sam's Detailing Fabric Protectant 500 mlRychlý náhled (1 hodnotenie)ochrana na čalúnenie, 500 ml21,16 EURSkladomPurestar Plush Edgeless Both Side Buffing TowelMikrovláknová utierka Purestar Plush Edgeless Both Side Buffing TowelTipRychlý náhled (19 hodnotenie)špičková mikrovláknová utierka, 40 x 40 cm, gramáž 580 gsm, sivá farba7,16 EURSkladomPurestar Plush Edgeless Premium Buffing Towel BlueMikrovláknová utierka Purestar Plush Edgeless Premium Buffing Towel BlueTipRychlý náhled (9 hodnotenie)prémiová mikrovláknová utierka, 40 x 40 cm, gramáž 1200 gsm, modrá farba10,36 EURSkladomInfinity Wax Glass Canopy Liquid Sealant (250 ml)Infinity Wax Glass Canopy Liquid Sealant (250 ml)-19 %TipRychlý náhled (2 hodnotenie)keramika v spreji, unikátne zloženie SiO2 a tekutého skla, životnosť 12 mesiacov, 250 ml19,36 EUR23,90 EUR SkladomInfinity Wax Tyre Coat V2 (500 ml)Lesk na pneumatiky Infinity Wax Tyre Coat V2 (500 ml)-19 %TipRychlý náhledšpičkový lesk na pneumatiky, 500 ml16,12 EUR19,90 EUR SkladomInfinity Wax Primo Wax (50 ml)Vosk Infinity Wax Primo Wax (50 ml)-19 %Rychlý náhled (2 hodnotenie)luxusný hybridný vosk s obsahom SiO2, ochrana 6-10 mesiacov, 50 ml25,84 EUR31,90 EUR Dočasne nedostupné

Podobné články

Vosk, sealant alebo keramická ochrana laku?
Na trhu existuje viac možností ako chrániť lak auta a každá má svoje špecifiká, výhody aj nevýhody. V našom článku sa dozviete ako najlepšie chrániť lak vášho auta.
Celý článok
Akú zvoliť najvhodnejšiu ochranu laku na zimu?
Zima sa blíži a pred vami je možno rozhodnutie akú ochranu laku na zimu zakúpiť. V našom článku si rozoberieme, prečo lak v zime chrániť aj aké produkty sú najvhodnejšie.
Celý článok
Ako perfektne vyčistiť čelné okno auta
Neviete ako sa správne starať a jednoducho vyčistiť čelné sklo vášho auta? V tomto článku vás to naučíme.
Celý článok
Ako správne a bezpečne umyť auto
Správny postup pri umývaní auta je dôležitý nielen pre čistý a lesklý lak bez škrabancov. V našom článku sa dozviete ako auto rýchlo a bezpečne umyť, ale aj usušiť a vyladiť do dokonalosti bez narušenia vosku alebo sealantu.
Celý článok
Čistenie interiéru auta
Postup čistenia palubnej dosky a ďalších plastov interiéru vozidla s matným efektom.
Celý článok
7 krokov k perfektne čistému autu po zime
Dlhá zima sa prejaví na exteriéri aj interiéri auta, poďme ho spoločne vyčistiť a pripraviť na jar.
Celý článok
Ako navoskovať auto
Napísali sme kompletný návod ako navoskovať lak automobilu, vrátane umývania, dekontaminácie laku a prípravy pred voskovaním.
Celý článok
Aplikácia keramickej ochrany na kolesá
Chcete maximálne chrániť hliníkové kolesá vášho auta? Keramická ochrana odpudzuje nečistoty, vodu a chráni aj proti drobným škrabancom. Viac sa dočítate v našom článku.
Celý článok
Karnaubský alebo syntetický vosk?
Neviete si rady aký vosk vybrať a aké majú jednotlivé druhy voskov typické vlastnosti? Všetko podstatné sa dozviete v našom článku.
Celý článok
Ako dezinfikovať klimatizáciu?
V tomto článku vám poradíme, ako dezinfikovať klimatizáciu v automobile bez návštevy autoservisu.
Celý článok
Návod ako aplikovať tekuté stierače na okno
Tekuté stierače silne odpudzujú vodu i nečistoty, pomáhajú udržiavať okná čisté a umožnia v daždi jazdu bez zapnutých stieračov. V článku sa dozviete ako prípravok správne aplikovať.
Celý článok
6 krokov k čistému motoru
V tomto článku vám ukážeme, ako šetrne a efektívne vyčistiť celý motorový priestor v 6 krokoch.
Celý článok
Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte.