Môj účet

Subwoofer Powerbass S-10T

10", 275/550 W, 90 dB (SPL 1W/1m), 4 Ω
Viac o produkte
Pomôžeme vám s nákupom
Subwoofer Powerbass S-10T

Subwoofer Powerbass S-10T

Plytký subwoofer s novou konštrukciou koša vyrobenou kombináciou z polykarbonátu a kompozitov sklených vlákien (omnoho väčšiu tuhosť a pevnosť než akýkoľvek kôš vyrobený z ocele). Jedinečná membrána z jedného kusu je ďalším prelomom v technológii basového reproduktora, je odolnejšia a tuhšia ako papier. Táto polypropylénová membrána je schopná odolať náročnému používaniu, ktoré sa objavuje v súvislosti hlbokých basov v malej ozvučnici. Pridaním pevného a širokého gumového závesu a 51 mm ventilovanej kmitacej cievky má basový reproduktor schopnosť hrať hlasno v malej ozvučnici.

Hlavné vlastnosti subwoofera Powerbass S-10T

  • 10" slim subwoofer s výkonom 275 W RMS.
  • Kmitacia cievka s impedanciou 4Ω.
  • Jednodielna polypropylénová membrána.
  • Veľký gumový záves.
  • 51 mm odvetrávaná KSV kmitacia cievka.
  • Odvetranie kmitacou cievky.
  • Turbínový kôš z polykarbonátu/skelného vlákna.
  • Super plytká 81 mm montážna hĺbka.
  • Chrómové pružinkové terminály.
  • Navrhnuté pre malé uzavreté skrine.

O značke Powerbass

Spoločnosť Powerbass bola založená v roku 2001 s jediným cieľom a to priniesť na trh skvelé audio produkty ponúkajúce dokonalý zvuk a vysokú spoľahlivosť za dostupnú cenu. Powerbass má sídlo v kalifornskom Ontariu, kde vlastní aj výrobné závody so špičkovým tímom inžinierov a vývojovým manažmentom. Pôvodne sa v Powerbasse zamerali na výrobu vysoko kvalitných OEM reproduktorov, ktoré vo svojej dobe predstavovali nenapodobiteľnú kvalitu v danej cenovej kategórii. V priebehu rokov rozšírili ponuku o mnoho produktov, ako sú subwoofery alebo zosilňovače a samozrejme niekoľko modelových radov reproduktorov, z ktorých najmä základný rad "S" sa stal takmer legendárny. A to vždy s rovnakým cieľom ako vo svojich začiatkoch - ponúkať cenovo dostupné produkty, ktoré prekonávajú konkurenciu. O dve desiatky rokov neskôr ctia v Powerbasse rovnaké hodnoty a ponúkajú svojim zákazníkom ucelené portfólio vysoko kvalitných produktov pre maximálne zlepšenie zážitku z počúvania hudby.

Katalógové čísloS-10T
ZnačkaPowerbass
OdkazyOficiálna webová prezentácia (anglicky)
RMS výkon RMS výkon subwooferu je stály výkon nepretržitého používania subwoofera. Ak sa výkon na dlhšiu dobu prekročí, môže dôjsť k nevratnému poškodeniu, resp. k spáleniu kmitacej cievky subwoofera. 275 W
Max. (maximálny) výkon Špičkový výkon , ktorý dokáže subwoofer zahrať chvíľkovo (cca 0,5 s), napríklad pri údere bicích nástrojov v skladbe. Ak sa maximálny výkon prekročí, môže dôjsť rýchlo k poškodeniu, resp. k spáleniu kmitacej cievky subwoofera. 550 W
Citlivosť (SPL 1W/1m)Citlivosť, senzitivita čiže účinnosť subwoofera.
Citlivosť subwoofera sa udáva v decibeloch (dB) a zjednodušene povedané znamená, čím vyššia hodnota, tým menšie nároky na výkon zosilňovača. Ide de facto o hodnotení, ako subwoofer prevádza watty na zvuk. Hodnotenie citlivosti sú v úrovňou hluku merané na 1 meter od subwoofera pomocou 1 W (watt energie) alebo pomocou 2,83 voltu na zdroji na 1 meter.
Vyššia Decibelová úroveň znamená, že subwoofer je hlasnejší s nižším výkonom. Pre každý nárast o 3 dB citlivosti, subwoofer vyžaduje polovičnú silu pre reprodukciu rovnaké hlasitosti. Napríklad, ak 88 dB subwoofer potrebuje 300 wattov na výrobu určitej hlasitosti, potom subwoofer s 91 dB citlivosťou potrebuje len 150 wattov, aby sa dostal na rovnakú účinnosť.
90 dB
Impedancia Impedancia - meranie elektrického odporu. Pri nákupe subwooferu je veľmi dôležité, aby sa každý ubezpečil, že impedancia je v súlade so zosilňovačom, ktorý na neho zapájate. U subwooferov s dvojitou kmitacou cievkou sa doporučujeme riadiť podľa informácií v poradni!
Príklad:
2 Ohmový subwoofer nemožno pripojiť na zosilňovač, ktorý je stabilný len do 4 Ohmov. 4 Ohmový subwoofer možno bez problémov použiť na zosilňovač, ktorý je stabilný do 2 Ohmov. Zapojenie 4 Ohm subwoofera na zosilňovač, ktorý je stabilný do 4 Ohmov, tiež bez problémov. Najbežnejšie impedancia subwooferu sú 4 Ohm.
4 Ω
Frekvenčný rozsahSchopnosť subwoofera zahrať signál od najnižšieho kmitočtu po najvyššie, resp. schopnosť subwoofera verne reprodukovať zvuk v konkrétnom frekvenčnom pásme. Subwoofery v ideálnom prípade zahrajú od 20 - 150 Hz.
Odborne:
V oblasti kmitočtov od 40 až po 16 000 Hz sa vyskytuje prevažná väčšina základných i alikvotných (harmonických) tónov všetkých hudobných nástrojov. Nás zaujíma, aký je priebeh vyžiareného akustického tlaku v tomto rozsahu frekvencií pri napájaní reproduktorové sústavy konštantným príkonom. Tomuto priebehu hovoríme frekvenčná charakteristika, ktorá nám udáva úroveň vyžiareného akustického tlaku v decibeloch (dB) v závislosti od frekvencie. Najvýstižnejšie možno vyjadriť frekvenčnú charakteristiku reproduktora alebo reproduktorové sústavy grafom.
Väčšinou ale je frekvenčná charakteristika udávaná uvedením maximálnej tolerancie akustického tlaku v danom frekvenčnom rozsahu, napr. 50 až 15 000 Hz - + 6 dB. Keďže je frekvenčná charakteristika reproduktorov aj sústav všeobecne značne nerovnomerná, neudávajú niektorí výrobcovia z taktických dôvodov vo svojich katalógoch ani túto maximálnu toleranciu akustického tlaku v decibeloch. Takto ochudobnený údaj je bohužiaľ bezcenný. Čo je platné, že výrobca ponúka reproduktorovú sústavu s kmitočtovým rozsahom 30 až 20 000 Hz, ak sa obáva uviesť maximálne nerovnomernosť akustického tlaku v tomto rozsahu, pretože môže mať toleranciu napr. + - 20 dB.
Nerovnomernosť čiže zvlnenie frekvenčného priebehu u dobrých reproduktoprových sústav pre kvalitný prednes hudby nemá prekročiť v pásme 80 až 12 000 Hz + - 3 dB a v pásme 40 až 16 000 Hz + - 6 dB. Väčšia nerovnomernosť už ochudobňuje alebo zdôrazňuje určité tónové oblasti, čo môže spôsobiť počuteľné alebo aj rušivé skreslenie. Mení sa tiež podiel medzi základnými tónmi a vyššími harmonickými, tým sa mení farba zvuku a jednotlivé hudobné nástroje aj celý hudobný obraz znie neprirodzene.
34 - 400 Hz
Priemer subwooferaPriemer subwoofera je uvádzaný na skrutkovacie diery. Celkový vonkajší priemer subwooferu je zvyčajne o 1-2 cm širšie, podľa rozmerové kategórie subwoofera. U 30-tich cm subwooferu je vonkajší priemer vč. ochranné gumy 31,8 cm a u 25-tich cm subwooferu je to 26,5 cm vr. ochranné gumy. 250 mm (10")
Montážna hĺbka subwooferaMontážna hĺbka subwoofera sa meria od najspodnejšej hrany magnetu až po spodný okraj plechového alebo liateho koša subwoofera. 81 mm
Odporúčaný objem uzavretej ozvučnice Uzavretá ozvučnica sa vyznačuje jednoduchou konštrukciou. Uzatvorené ozvučnice bývajú spravidla menších rozmerov ako ozvučnice bassreflexové a na ich tlmenie sa používa špeciálny tlmiaci rúno.
Uzavretá ozvučnica má výhodu v tom, že zabraňuje akustickému skratu medzi vyžarovaním prednej a zadnej strany membrány subwoofera. Nevýhodou je, že uzavretá ozvučnica dvíha vlastné rezonančný kmitočet použitého subwoofera a tým tiež zvyšuje dolná limitná kmitočet. To preto, že je zadná strana membrány pri vyžarovanie subwoofera v uzavretej ozvučnici nútená stláčať a zřeďovat vzduch vo vnútri ozvučnice. Tým sa pridáva k vlastnej tuhosti kmitacieho systému subwooferov ešte tuhosť vzduchu v uzavretej ozvučnici. To spôsobuje zväčšenie tuhosti kmitacieho systému a tým aj zvýšenie rezonančnej frekvencie celého systému: subwoofer -> ozvučnice.
Zvýšenie rezonančného kmitočtu pre daný subwoofer je tým väčšia, čím menší je objem vzduchu v uzavretej ozvučnici. Pomerne malý objem vzduchu v uzavretej ozvučnici pôsobí na subwoofer ako akustická pružina pri vyžarovaní zadnej strany membrány dovnútra uzavreté ozvučnice.
POUŽITIE: Hlavne na kvalitné počúvanie basov v celom pásme s dôrazom na detailnosť a presnú reprodukciu na spodnom pásme.
Klady a zápory:
+ Čistá reprodukcia
+ Malé skrine
+ Jednoduchšie naladenie
- Nízky stupeň účinnosti v hlbokých basoch
- Hlasitosť len za cenu enormného vychýlenie membrány
- Nemožno očakávať výraznejšie akustický tlak
21,24 l
Fs - rezonančná frekvencia Fs - je spodná rezonančný kmitočet. Tento parameter je de facto voľný vzduch rezonančná frekvencia subwoofera. Jednoducho povedané, je to bod, v ktorom sa hmotnosť pohybujúcich sa častí subwoofera vyrovnáva sile suspenzie subwooferu, keď je v pohybe. Ak ste niekedy videli kúsok povrázku, ktorý začal nekontrolovateľne pohmkávať vo vetre, videli ste efekt dosiahnutie rezonančnej frekvencie.
Hmotnosť pohyblivých častí a tuhosť odpruženia (surround a spider) sú kľúčovými prvkami, ktoré majú vplyv na rezonančnú frekvenciu. Ako všeobecné pravidlo platí, že nižšie Fs označuje subwoofer, ktorý by bol pre reprodukciu nízkych frekvencií lepšie ako subwoofer s vyššou Fs. Nie je tomu tak ale vždy, pretože do výsledného zvuku vstupujú potom aj ďalšie dôležité parametre subwoofera.
40,6 Hz
Vas - ekvivalentný objem vzduchu Vas - predstavuje objem vzduchu, ktorý pri stlačení na jeden kubický meter pôsobí rovnakou silou ako dodržiavanie (CMS), suspenzia v určitom subwoofera. Vas je jedným z parametrov, najkomplikovanejším pre meranie, pretože na zmeny tlaku vzduchu majú vplyv podmienky relatívnej vlhkosti a teploty.
Ďalší spôsob, ako opísať čo VAS: skúste použiť subwoofer a nájsť takú ozvučnici, ktorá má správnu veľkosť, aby sa vzduch vrátil rovnakou tuhosťou do rovnakej rezonancie. Veľkosť tohto boxu sa rovná Vas. Existujú však aj ďalšie parametre, ale tie pre presný výpočet ozvučnice nie sú natoľko potrebné. Pri stavbe ozvučníc sú tiež dôležité hodnoty rezonančnej frekvencie a Q-parametrov.
18,43 l
Xmax + - Xmax - maximálne natočenie membrány subwoofera jedným směrem- nie je to súčet, alebo tiež skratka pre maximálnu lineárnu výchylku. Výstup subwoofera sa stáva nelineárne, keď kmitacia cievka začne opúšťať magnetickú medzeru. 6,8 mm
QesElectrical Q-factor of driver je elektrický činiteľ kvality (elektrické tlmenie). Ak sa pohybuje cievka subwooferu v magnetickom poli, generuje vlastný prúd, ktorý pôsobí proti jej pohybu. QES je bezrozmerný parameter a čím je číslo nižšie, tým je generovaný prúd vyššia a pohyb cievky je tak tlmenejšie, takže sa znižuje celkový prúd tečúci cievkou, výchylka aj citlivosť okolo rezonancie fs. Pohybuje sa v hodnotách od 0.08 až 0.6, v extrémoch, u obyčajných univerzálnych meničov, aj 20. Subwoofery s príliš nízkou hodnotou QES, veľmi tlmený systém, nie sú vhodné do určitých typov ozvučníc. 0,803
QmsMechanical Q-factor of driver je mechanický činiteľ kvality (mechanické tlmenie). Jedná sa o mechanické straty ovplyvňujúce (tlmiaci) pohyb membrány subwoofera. QMS je bezrozmerný parameter a čím je číslo vyššie, tým sú straty menšie, tzn. vyššia je aj výchylka a citlivosť v spodnom pásme, pohybuje sa okolo 0.4 - 25. 3,4
QtsTotal Q-factor of driver je celkový činiteľ kvality, zahŕňa v sebe oba parametre QES a QMS (elektrický QES a mechanický QMS). Pohybuje sa v hodnotách cca od 0.08 až 0.6, výnimočne až 3. QTS subwoofera sa počíta rovnako ako napríklad dvojica paralelne radených odporov, na výsledok má teda rozhodujúci vplyv menšia hodnota, ktorú nemožno prekročiť, tou býva väčšinou QES. 0,653
Priemer kmitacej cievky subwooferaČím väčší priemer kmitacej cievky, tým má subwoofer väčšiu zaťažiteľnosť, laicky povedané. 51 mm
Materiál membrány subwooferaŠpecifický materiál, z ktorého je membrána subwoofera vyrobená. Polypropylén

Hodnotenie

Celkové hodnotenie
80 %
1 zákazník hodnotil
Ohodnoťte produkt:

Mohlo by vás tiež zaujímať

Powerbass SWX-15GMriežka Powerbass SWX-15GRýchly náhľadmriežka na 15" subwoofer Powerbass 3XL37,08 EURSkladomPowerbass SWX-12GMriežka Powerbass SWX-12GRýchly náhľadmriežka na 12" subwoofer Powerbass 2XL a 3XL27,04 EURDočasne nedostupnéPowerbass SWX-10GMriežka Powerbass SWX-10G-51 %AkciaRýchly náhľad (1 hodnotenie)mriežka na 10" subwoofery Powerbass 2XL11,21 EUR22,88 EURSkladomPowerbass SWX-8GMriežka Powerbass SWX-8G-31 %AkciaRýchly náhľad (1 hodnotenie)mriežka na 8" subwoofer Powerbass 3XL14,13 EUR20,42 EURSkladomPowerbass S-1SReproduktory Powerbass S-1S-30 %TipAkciaRýchly náhľad (1 hodnotenie)výškové reproduktory, Ø kaloty 25 mm, 50 W RMS, 91 dB (1W/1m), 4 Ω37,46 EUR53,75 EURSkladomPowerbass STA-10 Doprava zadarmoAktívny subwoofer Powerbass STA-10Rýchly náhľadaktívny subwoofer 10", 200 W RMS437,08 EURDočasne nedostupnéPowerbass STA-8 Doprava zadarmoAktívny subwoofer Powerbass STA-8Rýchly náhľadaktívny subwoofer 8", 150 W RMS374,58 EURDočasne nedostupnéPowerbass S-12TDSubwoofer Powerbass S-12TD-49 %AkciaRýchly náhľad12", 300/600 W, 91 dB (SPL 1 W/1 m), 2 x 4 Ω91,63 EUR178,75 EURSkladomPowerbass S-84DSubwoofer Powerbass S-84DTipRýchly náhľad (1 hodnotenie)8", 125/250 W, 86 dB (SPL 1 W/1 m), 2 x 4 Ω78,75 EURDočasne nedostupnéPowerbass S-84Subwoofer Powerbass S-84TipRýchly náhľad (1 hodnotenie)8", 125/250 W, 86 dB (SPL 1 W/1 m), 4 Ω78,75 EURDočasne nedostupnéPowerbass S-12T Doprava zadarmoSubwoofer Powerbass S-12TRýchly náhľad12", 300/600 W, 91 dB (SPL 1 W/1 m), 4 Ω178,75 EURSkladomPowerbass S-10TDSubwoofer Powerbass S-10TD-50 %AkciaRýchly náhľad10", 275/550 W, 90 dB (SPL 1 W/1 m), 2 x 4 Ω79,13 EUR157,92 EURDočasne nedostupnéPowerbass S-1204D Doprava zadarmoSubwoofer Powerbass S-1204DTipRýchly náhľad (1 hodnotenie)12", 300/600 W, 87,5 dB (SPL 1 W/1 m), 2 x 4 Ω120,42 EURSkladomPowerbass S-1204Subwoofer Powerbass S-1204-31 %TipAkciaRýchly náhľad (1 hodnotenie)12", 300/600 W, 88 dB (SPL 1 W/1 m), 4 Ω83,29 EUR120,42 EURSkladomPowerbass S-1004DSubwoofer Powerbass S-1004D-20 %TipRýchly náhľad10", 275/550 W, 86 dB (SPL 1 W/1 m), 2 x 4 Ω83,29 EUR103,75 EURSkladomPowerbass S-1004 Doprava zadarmoSubwoofer Powerbass S-1004TipRýchly náhľad (2 hodnotenia)10", 275/550 W, 86 dB (SPL 1 W/1 m), 4 Ω103,75 EURSkladomPowerbass S-650TReproduktory Powerbass S-650TRýchly náhľadkoaxiálne reproduktory, Ø 165 mm, 45 W RMS, 88 dB, 4 Ω, slim verzia57,92 EURSkladomPowerbass S-6802Reproduktory Powerbass S-6802TipRýchly náhľad (1 hodnotenie)koaxiálne reproduktory, 6 x 8", 60 W RMS, 88 dB (1W/1m), 4 Ω62,08 EURDočasne nedostupnéPowerbass S-60C Doprava zadarmoReproduktory Powerbass S-60CZapojené v demopaneliTipRýchly náhľad (25 hodnotení)komponentné reproduktory, Ø 165 mm, 70 W RMS, 4 Ω, 90 dB (1 W/1 m), montážna hĺbka 58 mm107,92 EURSkladomPowerbass S-50CReproduktory Powerbass S-50CTipRýchly náhľad (2 hodnotenia)komponentné reproduktory, Ø 130 mm, 50 W RMS, 4 Ω, 89 dB (1 W/1 m), montážna hĺbka 50 mm95,42 EURSkladomPowerbass S-6903Reproduktory Powerbass S-6903-30 %TipAkciaRýchly náhľad (3 hodnotenia)koaxiálne reproduktory, 6 x 9", 70 W RMS, 4 Ω, 90 dB (1W/1m), montážna hĺbka 83 mm58,29 EUR82,92 EURSkladomPowerbass S-4602Reproduktory Powerbass S-4602-30 %TipAkciaRýchly náhľad (1 hodnotenie)koaxiálne reproduktory, 4 x 6", 35 W RMS, 88 dB (1W/1m), 4 Ω, montážna hĺbka 49 mm​37,46 EUR53,75 EURDočasne nedostupnéPowerbass S-6502Reproduktory Powerbass S-6502TipRýchly náhľad (8 hodnotení)koaxiálne reproduktory, Ø 165 mm, 50 W RMS, 88 dB (1W/1m), 4 Ω, montážna hĺbka 58 mm66,25 EURSkladomPowerbass S-5202Reproduktory Powerbass S-5202TipRýchly náhľadkoaxiálne reproduktory, Ø 130 mm, 40 W RMS, 87 dB, 4 Ω, montážna hĺbka 50 mm53,75 EURDočasne nedostupnéPowerbass S-4002Reproduktory Powerbass S-4002TipRýchly náhľadkoaxiálne reproduktory, Ø 100 mm, 35 W RMS, 86 dB (1W/1m), 4 Ω, montážna hĺbka 45 mm49,58 EURSkladomPowerbass S-3502Reproduktory Powerbass S-3502TipRýchly náhľadkoaxiálne reproduktory, Ø 87,5 mm, 30 W RMS, 85 dB, 4 Ω, montážna hĺbka 38 mm47,88 EURSkladom
Spýtajte sa nás
Vaše údaje použijeme len pre zaslanie odpovede.