Môj účet

Subwoofer Powerbass PS-12

12", 250/500 W, 91 dB (SPL 1W/1m), 4 Ω
Viac o produkte
Pomôžeme vám s nákupom
Subwoofer Powerbass PS-12
Tip

Subwoofer Powerbass PS-12

Subwoofery radu PS sú vynikajúcou voľbou pre hudobných nadšencov, ktorí aj s obmedzeným rozpočtom na nákup vybavenia nebudú nútení obetovať dobrú kvalitu zvuku. Inžinieri v Powerbass navrhli veľmi všestranný subwoofer, ktorý môže konkurovať oveľa drahším basovým reproduktorom, pokiaľ ide o výkon a zvukovú hodnotu. Subwoofery PS majú 2palcové kmitacie cievky, ktoré sa obvykle vyskytujú pri drahších prevedeniach. Takáto veľká cievka poskytuje väčší výkon a lepšiu linearitu. Subwoofery boli optimalizované na prácu v malých uzavretých a bassreflexových ozvučniciach, vďaka čomu sú vhodné pre väčšinu inštalácií ozvučenia.

Hlavné vlastnosti subwoofera Powerbass PS-12

  • 12" subwoofer s výkonom 225 W RMS.
  • Kmitacia cievka o impedancii 4Ω.
  • Papierová membrána pre verný zvuk.
  • 4vrstvový upravený penový záves.
  • 50 mm kmitacia cievka BASV.
  • Lisovaný oceľový kôš.
  • Optimalizované pre uzavreté aj bassreflexové skrine.

O značke Powerbass

Spoločnosť Powerbass bola založená v roku 2001 s jediným cieľom a to priniesť na trh skvelé audio produkty ponúkajúce dokonalý zvuk a vysokú spoľahlivosť za dostupnú cenu. Powerbass má sídlo v kalifornskom Ontariu, kde vlastní aj výrobné závody so špičkovým tímom inžinierov a vývojovým manažmentom. Pôvodne sa v Powerbasse zamerali na výrobu vysoko kvalitných OEM reproduktorov, ktoré vo svojej dobe predstavovali nenapodobiteľnú kvalitu v danej cenovej kategórii. V priebehu rokov rozšírili ponuku o mnoho produktov, ako sú subwoofery alebo zosilňovače a samozrejme niekoľko modelových radov reproduktorov, z ktorých najmä základný rad "S" sa stal takmer legendárny. A to vždy s rovnakým cieľom ako vo svojich začiatkoch - ponúkať cenovo dostupné produkty, ktoré prekonávajú konkurenciu. O dve desiatky rokov neskôr ctia v Powerbasse rovnaké hodnoty a ponúkajú svojim zákazníkom ucelené portfólio vysoko kvalitných produktov pre maximálne zlepšenie zážitku z počúvania hudby.

Katalógové čísloPS-12
ZnačkaPowerbass
OdkazyOficiálna webová prezentácia (anglicky)
RMS výkon RMS výkon subwooferu je stály výkon nepretržitého používania subwoofera. Ak sa výkon na dlhšiu dobu prekročí, môže dôjsť k nevratnému poškodeniu, resp. k spáleniu kmitacej cievky subwoofera. 250 W
Max. (maximálny) výkon Špičkový výkon , ktorý dokáže subwoofer zahrať chvíľkovo (cca 0,5 s), napríklad pri údere bicích nástrojov v skladbe. Ak sa maximálny výkon prekročí, môže dôjsť rýchlo k poškodeniu, resp. k spáleniu kmitacej cievky subwoofera. 500 W
Citlivosť (SPL 1W/1m)Citlivosť, senzitivita čiže účinnosť subwoofera.
Citlivosť subwoofera sa udáva v decibeloch (dB) a zjednodušene povedané znamená, čím vyššia hodnota, tým menšie nároky na výkon zosilňovača. Ide de facto o hodnotení, ako subwoofer prevádza watty na zvuk. Hodnotenie citlivosti sú v úrovňou hluku merané na 1 meter od subwoofera pomocou 1 W (watt energie) alebo pomocou 2,83 voltu na zdroji na 1 meter.
Vyššia Decibelová úroveň znamená, že subwoofer je hlasnejší s nižším výkonom. Pre každý nárast o 3 dB citlivosti, subwoofer vyžaduje polovičnú silu pre reprodukciu rovnaké hlasitosti. Napríklad, ak 88 dB subwoofer potrebuje 300 wattov na výrobu určitej hlasitosti, potom subwoofer s 91 dB citlivosťou potrebuje len 150 wattov, aby sa dostal na rovnakú účinnosť.
91 dB
Impedancia Impedancia - meranie elektrického odporu. Pri nákupe subwooferu je veľmi dôležité, aby sa každý ubezpečil, že impedancia je v súlade so zosilňovačom, ktorý na neho zapájate. U subwooferov s dvojitou kmitacou cievkou sa doporučujeme riadiť podľa informácií v poradni!
Príklad:
2 Ohmový subwoofer nemožno pripojiť na zosilňovač, ktorý je stabilný len do 4 Ohmov. 4 Ohmový subwoofer možno bez problémov použiť na zosilňovač, ktorý je stabilný do 2 Ohmov. Zapojenie 4 Ohm subwoofera na zosilňovač, ktorý je stabilný do 4 Ohmov, tiež bez problémov. Najbežnejšie impedancia subwooferu sú 4 Ohm.
4 Ω
Frekvenčný rozsahSchopnosť subwoofera zahrať signál od najnižšieho kmitočtu po najvyššie, resp. schopnosť subwoofera verne reprodukovať zvuk v konkrétnom frekvenčnom pásme. Subwoofery v ideálnom prípade zahrajú od 20 - 150 Hz.
Odborne:
V oblasti kmitočtov od 40 až po 16 000 Hz sa vyskytuje prevažná väčšina základných i alikvotných (harmonických) tónov všetkých hudobných nástrojov. Nás zaujíma, aký je priebeh vyžiareného akustického tlaku v tomto rozsahu frekvencií pri napájaní reproduktorové sústavy konštantným príkonom. Tomuto priebehu hovoríme frekvenčná charakteristika, ktorá nám udáva úroveň vyžiareného akustického tlaku v decibeloch (dB) v závislosti od frekvencie. Najvýstižnejšie možno vyjadriť frekvenčnú charakteristiku reproduktora alebo reproduktorové sústavy grafom.
Väčšinou ale je frekvenčná charakteristika udávaná uvedením maximálnej tolerancie akustického tlaku v danom frekvenčnom rozsahu, napr. 50 až 15 000 Hz - + 6 dB. Keďže je frekvenčná charakteristika reproduktorov aj sústav všeobecne značne nerovnomerná, neudávajú niektorí výrobcovia z taktických dôvodov vo svojich katalógoch ani túto maximálnu toleranciu akustického tlaku v decibeloch. Takto ochudobnený údaj je bohužiaľ bezcenný. Čo je platné, že výrobca ponúka reproduktorovú sústavu s kmitočtovým rozsahom 30 až 20 000 Hz, ak sa obáva uviesť maximálne nerovnomernosť akustického tlaku v tomto rozsahu, pretože môže mať toleranciu napr. + - 20 dB.
Nerovnomernosť čiže zvlnenie frekvenčného priebehu u dobrých reproduktoprových sústav pre kvalitný prednes hudby nemá prekročiť v pásme 80 až 12 000 Hz + - 3 dB a v pásme 40 až 16 000 Hz + - 6 dB. Väčšia nerovnomernosť už ochudobňuje alebo zdôrazňuje určité tónové oblasti, čo môže spôsobiť počuteľné alebo aj rušivé skreslenie. Mení sa tiež podiel medzi základnými tónmi a vyššími harmonickými, tým sa mení farba zvuku a jednotlivé hudobné nástroje aj celý hudobný obraz znie neprirodzene.
32 - 450 Hz
Priemer subwooferaPriemer subwoofera je uvádzaný na skrutkovacie diery. Celkový vonkajší priemer subwooferu je zvyčajne o 1-2 cm širšie, podľa rozmerové kategórie subwoofera. U 30-tich cm subwooferu je vonkajší priemer vč. ochranné gumy 31,8 cm a u 25-tich cm subwooferu je to 26,5 cm vr. ochranné gumy. 300 mm (12")
Montážna hĺbka subwooferaMontážna hĺbka subwoofera sa meria od najspodnejšej hrany magnetu až po spodný okraj plechového alebo liateho koša subwoofera. 137 mm
Fs - rezonančná frekvencia Fs - je spodná rezonančný kmitočet. Tento parameter je de facto voľný vzduch rezonančná frekvencia subwoofera. Jednoducho povedané, je to bod, v ktorom sa hmotnosť pohybujúcich sa častí subwoofera vyrovnáva sile suspenzie subwooferu, keď je v pohybe. Ak ste niekedy videli kúsok povrázku, ktorý začal nekontrolovateľne pohmkávať vo vetre, videli ste efekt dosiahnutie rezonančnej frekvencie.
Hmotnosť pohyblivých častí a tuhosť odpruženia (surround a spider) sú kľúčovými prvkami, ktoré majú vplyv na rezonančnú frekvenciu. Ako všeobecné pravidlo platí, že nižšie Fs označuje subwoofer, ktorý by bol pre reprodukciu nízkych frekvencií lepšie ako subwoofer s vyššou Fs. Nie je tomu tak ale vždy, pretože do výsledného zvuku vstupujú potom aj ďalšie dôležité parametre subwoofera.
32,40 Hz
Vas - ekvivalentný objem vzduchu Vas - predstavuje objem vzduchu, ktorý pri stlačení na jeden kubický meter pôsobí rovnakou silou ako dodržiavanie (CMS), suspenzia v určitom subwoofera. Vas je jedným z parametrov, najkomplikovanejším pre meranie, pretože na zmeny tlaku vzduchu majú vplyv podmienky relatívnej vlhkosti a teploty.
Ďalší spôsob, ako opísať čo VAS: skúste použiť subwoofer a nájsť takú ozvučnici, ktorá má správnu veľkosť, aby sa vzduch vrátil rovnakou tuhosťou do rovnakej rezonancie. Veľkosť tohto boxu sa rovná Vas. Existujú však aj ďalšie parametre, ale tie pre presný výpočet ozvučnice nie sú natoľko potrebné. Pri stavbe ozvučníc sú tiež dôležité hodnoty rezonančnej frekvencie a Q-parametrov.
81,58 l
Xmax + - Xmax - maximálne natočenie membrány subwoofera jedným směrem- nie je to súčet, alebo tiež skratka pre maximálnu lineárnu výchylku. Výstup subwoofera sa stáva nelineárne, keď kmitacia cievka začne opúšťať magnetickú medzeru. 8 mm
QesElectrical Q-factor of driver je elektrický činiteľ kvality (elektrické tlmenie). Ak sa pohybuje cievka subwooferu v magnetickom poli, generuje vlastný prúd, ktorý pôsobí proti jej pohybu. QES je bezrozmerný parameter a čím je číslo nižšie, tým je generovaný prúd vyššia a pohyb cievky je tak tlmenejšie, takže sa znižuje celkový prúd tečúci cievkou, výchylka aj citlivosť okolo rezonancie fs. Pohybuje sa v hodnotách od 0.08 až 0.6, v extrémoch, u obyčajných univerzálnych meničov, aj 20. Subwoofery s príliš nízkou hodnotou QES, veľmi tlmený systém, nie sú vhodné do určitých typov ozvučníc. 0,55
QmsMechanical Q-factor of driver je mechanický činiteľ kvality (mechanické tlmenie). Jedná sa o mechanické straty ovplyvňujúce (tlmiaci) pohyb membrány subwoofera. QMS je bezrozmerný parameter a čím je číslo vyššie, tým sú straty menšie, tzn. vyššia je aj výchylka a citlivosť v spodnom pásme, pohybuje sa okolo 0.4 - 25. 7,42
QtsTotal Q-factor of driver je celkový činiteľ kvality, zahŕňa v sebe oba parametre QES a QMS (elektrický QES a mechanický QMS). Pohybuje sa v hodnotách cca od 0.08 až 0.6, výnimočne až 3. QTS subwoofera sa počíta rovnako ako napríklad dvojica paralelne radených odporov, na výsledok má teda rozhodujúci vplyv menšia hodnota, ktorú nemožno prekročiť, tou býva väčšinou QES. 0,51
Priemer kmitacej cievky subwooferaČím väčší priemer kmitacej cievky, tým má subwoofer väčšiu zaťažiteľnosť, laicky povedané. 50 mm
Materiál membrány subwooferaŠpecifický materiál, z ktorého je membrána subwoofera vyrobená. Papier

Hodnotenie

Celkové hodnotenie
100 %
1 zákazník hodnotil
Ohodnoťte produkt:

Mohlo by vás tiež zaujímať

Powerbass PS-DF110T Doprava zadarmoSubwoofer v boxe Powerbass PS-DF110TTipRýchly náhľad10" subwoofer, 275 W RMS, 91 dB (SPL 1 W/1 m), 4 Ω, uzavretá ozvučnica241,25 EURSkladomPowerbass PS-WB121T Doprava zadarmoSubwoofer v boxe Powerbass PS-WB121TRýchly náhľad12" subwoofer, 300 W RMS, 96 dB (SPL 1 W/1 m), 4 Ω, uzavretá ozvučnica291,25 EURSkladomPowerbass PS-WB101T Doprava zadarmoSubwoofer v boxe Powerbass PS-WB101T-49 %AkciaRýchly náhľad10" subwoofer, 250 W RMS, 96 dB (SPL 1 W/1 m), 4 Ω, uzavretá ozvučnica137,46 EUR270,42 EURSkladomPowerbass PS-WB121 Doprava zadarmoSubwoofer v boxe Powerbass PS-WB121TipRýchly náhľad12" subwoofer, 275 W RMS, 98 dB (SPL 1 W/1 m), 4 Ω, bassreflex ozvučnica249,58 EURSkladomPowerbass PS-WB101 Doprava zadarmoSubwoofer v boxe Powerbass PS-WB101TipRýchly náhľad10" subwoofer, 250 W RMS, 96 dB (SPL 1 W/1 m), 4 Ω, bassreflex ozvučnica220,42 EURSkladomPowerbass PS-WB122 Doprava zadarmoSubwoofer v boxe Powerbass PS-WB122Rýchly náhľad2 x 12" subwoofer, 550 W RMS, 98 dB (SPL 1 W/1 m), 4 Ω, bassreflex ozvučnica449,58 EURDočasne nedostupnéPowerbass PS-WB102 Doprava zadarmoSubwoofer v boxe Powerbass PS-WB102Rýchly náhľad2 x 10" subwoofer, 500 W RMS, 96 dB (SPL 1 W/1 m), 4 Ω, bassreflex ozvučnica416,25 EURDočasne nedostupnéPowerbass PS-ADF110T Doprava zadarmoAktívny subwoofer v boxe Powerbass PS-ADF110TRýchly náhľad (1 hodnotenie)aktívny subwoofer 10", 175/350 W470,42 EURSkladomPowerbass PS-AWB121T Doprava zadarmoAktívny subwoofer v boxe Powerbass PS-AWB121TRýchly náhľadaktívny subwoofer 12", 200 W RMS, uzavretá ozvučnica487,08 EURSkladomPowerbass PS-AWB101T Doprava zadarmoAktívny subwoofer v boxe Powerbass PS-AWB101TRýchly náhľadaktívny subwoofer 10", 175 W RMS, uzavretá ozvučnica437,08 EURSkladomPowerbass PS-AWB121 Doprava zadarmoAktívny subwoofer v boxe Powerbass PS-AWB121TipRýchly náhľad (1 hodnotenie)aktívny subwoofer 12", 200 W RMS, bassreflex ozvučnica437,08 EURDočasne nedostupnéPowerbass PS-10Subwoofer Powerbass PS-10TipRýchly náhľad (1 hodnotenie)10", 225/450 W, 90 dB (SPL 1W/1m), 4 Ω82,92 EURSkladomPowerbass PS-AWB101 Doprava zadarmoAktívny subwoofer v boxe Powerbass PS-AWB101TipRýchly náhľadaktívny subwoofer 10", 175 W RMS, bassreflex ozvučnica374,58 EURSkladom
Spýtajte sa nás
Vaše údaje použijeme len pre zaslanie odpovede.