Môj účet

Reproduktory Hifonics MX6.2C

komponentné reproduktory, Ø 165 mm, 125 W RMS, 91,5 dB (2,83 V/1m), montážna hĺbka 65 mm
Viac o produkte
Pomôžeme vám s nákupom
Reproduktory Hifonics MX6.2C
-10 %

Reproduktory Hifonics MX6.2C

Zbrusu nové reproduktory Maxximus upevňujú v Hifonics svoju vedúcu pozíciu v celej škále reproduktorov. V súčasnej dobe predstavujú najkvalitnejšie systémy reproduktorov aké kedy boli v Hifonics vyrobené. Vďaka dlhodobým skúsenostiam nemeckého tímu vývojárov vznikla čistá a prepracovaná séria reproduktorov so všetkými superlatívmi, ktorá bola vytvorená pre jediný účel: presne a neskreslene produkovať hudbu. Made in Germany je synonymom tej najvyššej kvality, preto je systém MX6.2 „Sila od bohov“ v tom pravom slova zmysle, presne podľa sloganu Hifonics. Všetky komponenty sú vyrábané v Nemecku, každá ich časť je dôkladne premyslená a spĺňa tie najvyššie audiofilné nároky. Tento systém reproduktorov bol pedantne a do detailov vypilovaný, aby bolo dosiahnuté zvukové zladenie. To všetko si zasluhuje meno Maxximus. Hliníkový kôš zbavený všetkej rezonancie, pri stredobasovom reproduktore má 90 mm magnet, ktorý poháňa 37 mm cievku s 12 mm zvinutím umiestneným na nosiči odolnom voči vysokým teplotám. Značnú účinnosť má ľahká hliníková membrána s vysokou odolnosťou proti deformácii. Jadro má krytie z medi, aby sa linearizovala impedancia a minimalizoval faktor skreslenia. Aj pri vyšších hlasitostiach a príkone tak k skresleniu nedochádza. Ďalšou Hi-End súčasťou systému sú 28 mm hodvábne výškové reproduktory v hliníkovom puzdre. Po novom usporiadaná geometria membrán dosahuje hornú frekvenčnú hranicu až 3000 Hz. Nešetrilo sa ani pri frekvenčných výhybkách. Sú skonštruované z tých najkvalitnejších súčiastok. Optimálnu reguláciu umožňuje výhybka vďaka štvornásobnému zníženiu hladiny výškových reproduktorov a dvojitému zníženiu hladiny stredov. Týmto stupňovitým dimenzovaním je umožnená optimálna adaptácia komponentov na rôzne varianty interiéru vozidla.

Hlavné vlastnosti

 • Hliníkový liaty kôš odolný voči deformácii.
 • Sieťovaná mriežka s hliníkovým ozdobným krúžkom.
 • Hliníková membrána s vysokou tuhosťou.
 • Pevný medený fázový vrchlík.
 • 37 mm kmitacia cievka na Kapton-Former.
 • 90 mm feritový magnet s chráničom.
 • Jadro pólu s medeným krytom pre lineárnu impedanciu.
 • Možnosť Bi-Amping zapojenia.
 • 12 dB v nízkom okruhu / 18 dB v hornom okruhu.
 • 2 možnosti nastavenia úrovne v strednom rozsahu.
 • 5 možností nastavenia úrovne vo vysokom rozsahu.
 • Hodvábna kalota s optimalizovanou geometriou.
Katalógové čísloMX6.2C
ZnačkaHifonics
OdkazyOficiálna webová prezentácia
Typy reproduktorov Koaxiálne reproduktory:
Koaxiálne reproduktory sa vyznačujú konštrukciou tzv. Všetko v jednom. Výškový a stredobasový reproduktor sú v jednom koši. Výhodou je jednoduchšia montáž, ale vďaka spojeniu resp. blízkosti pásiem v jednom reproduktore, sa zvyčajne zníži kvalita zvuku. Spravidla uprostred stredobasového reproduktora, je výškový reproduktor, ktorého kmitacia cievka pracuje v druhej vzduchovej medzere spoločného magnatického obvodu. Trojpásmový koaxiálny reproduktor sa skladá zo stredobasového reproduktora, v predu na osobitnom nosníka je stredový reproduktor a samostatný výškový.

Komponentné reproduktory:
Komponentné reproduktory sa vyznačujú rozdelením na jednotlivé frekvenčné pásma, výškové + stredobasové + popr. basové pásmo. Jednotlivé reproduktory sa dajú umiestniť úplne oddelene, čo má za výsledok lepší zvukový aj akustický prejav. V drvivej väčšine prípadov komponentných reproduktorov je dodávaná aj externá výhybka, ktorá rozdeľuje výškové, stredové / stredobasové a u třípásma aj basové pásmo popr. umožňuje nastavenie decibelovej úrovne u výškového reproduktoru (napr. +2 dB, 0 dB, -2 dB), strmosti (napr. 6dB / okt. 12dB / okt.) či aktívne alebo bi-amp zapojenia.
Komponentné 2pásmové
Výkon RMS RMS výkon reproduktorov je stály výkon celého systému, nie iba jedného reproduktora alebo jednej strany. Ide tiež o výkon nepretržitého používania reproduktorov. Ak sa RMS výkon prekročí na dlhšiu dobu, môže dôjsť k nevratnému poškodeniu reproduktorov! 125 W
Max. (maximálny) výkon Špičkový výkon , ktorý dokáže reproduktor zahrať chvíľkovo (cca 0,5 s), napríklad pri údere bicích nástrojov v skladbe. Ak sa max. Výkon prekročí, zvyčajne dôjde k poškodeniu reproduktorov! 250 W
Citlivosť (SPL 2,83V/1m)Citlivosť, senzitivita čiže účinnosť reproduktora.
Citlivosť reproduktorov sa udáva v decibeloch (dB) a zjednodušene povedané znamená, čím vyššia hodnota, tým menšie nároky na výkon zosilňovača. Jedná sa defacto o hodnotení, ako reproduktor prevádza watty na zvuk. Hodnotenie citlivosti sú v úrovňou hluku merané na 1 meter od reproduktora pomocou 1 W (watt energie) alebo pomocou 2,83 voltu na zdroji na 1 meter.
Vyššia Decibelová úroveň znamená, že reproduktor je hlasnejší s nižším výkonom. Pre každý nárast o 3 dB citlivosti, reproduktor vyžaduje polovičnú silu pre reprodukciu rovnaké hlasitosti. Napríklad, ak 88 dB reproduktor potrebuje 100 Wattov na výrobu určitej hlasitosti, potom reproduktor s 91dB citlivosťou potrebuje len 50 wattov, aby sa dostal na rovnakú hlasitosť.
91,5 dB
Frekvenčný rozsahSchopnosť reproduktorov zahrať signál od najnižšieho kmitočtu po najvyššie, resp. schopnosť reproduktora verne reprodukovať zvuk v konkrétnom frekvenčnom pásme.
Odborne:
V oblasti kmitočtov od 40 až po 16 000 Hz sa vyskytuje prevažná väčšina základných i alikvotných (harmonických) tónov všetkých hudobných nástrojov. Nás zaujíma, aký je priebeh vyžiareného akustického tlaku v tomto rozsahu frekvencií pri napájaní reproduktorové sústavy konštantným príkonom. Tomuto priebehu hovoríme frekvenčná charakteristika, ktorá nám udáva úroveň vyžiareného akustického tlaku v decibeloch (dB) v závislosti od frekvencie. Najvýstižnejšie možno vyjadriť frekvenčnú charakteristiku reproduktora alebo reproduktorové sústavy grafom.
Väčšinou ale je frekvenčná charakteristika udávaná uvedením maximálnej tolerancie akustického tlaku v danom frekvenčnom rozsahu, napr. 50 až 15 000 Hz - + 6 dB. Keďže je frekvenčná charakteristika reproduktorov aj sústav všeobecne značne nerovnomerná, neudávajú niektorí výrobcovia z preztižních dôvodov vo svojich kalalozích ani túto maximálnu toleranciu akustického tlaku v decibeloch. Takto ochudobnený údaj je bohužiaľ bezcenný. Čo je platné, že výrobca ponúka reproduktorovú sústavu s kmitočtovým rozsahom 30 až 20 000 Hz, ak sa obáva uviesť maximálne nerovnomernosť akustického tlaku v tomto rozsahu, pretože môže mať toleranciu napr. + - 20 dB.
Nerovnomernost čiže zvlnenie frekvenčného priebehu u dobrých reproduktoprových sústav pre kvalitný prednes hudby nemá prekročiť v pásme 80 až 12 000 Hz + - 3 dB a v pásme 40 až 16 000 Hz + - 6 dB. Väčšia nerovnomernosť už ochudobňuje alebo zdôrazňuje určité tónové oblasti, čo môže spôsobiť počuteľné alebo aj rušivé skreslenie. Mení sa tiež podiel medzi základnými tónmi a vyššími harmonickými, tým sa mení farba zvuku a jednotlivé hudobné nástroje aj celý hudobný obraz znie neprirodzene.
49 - 24000 Hz
Priemer stredobasu alebo koaxiálneho reproduktoraPriemer reproduktora uvádzame ako priemer celého reproduktoru, nie vrátane uchytenia, kedy u menších reproduktorov (87, 100, 130 mm) vyčnievajú ešte naviac úchytky. Niektoré reproduktory sú oválne a tam sa uvádza rozmer v palcoch, vždy najkratšiu strana k najdlhšej strane. Jeden palca je cca. 2,5 cm. 165 mm
Montážna hĺbka stredobasu alebo koaxiálneho reproduktoraMontážna hĺbka reproduktora sa meria od najspodnejšej hrany magnetu až po spodný okraj plechového, plastového alebo liateho koša reproduktora, resp. dosadacej plochy reproduktora. 65 mm
Materiál membrány stredobasu alebo koaxiálneho reproduktoraMateriál, ktorý bol použitý u membrány reproduktora. Nebojte sa papiera, má napodiv veľmi prirodzený a kvalitný zvuk a vďaka povrchovej úprave vydržia bezproblémov aj vlhkosť. Hliník
Celkový priemer výškového reproduktoraCelkový priemer výškového reproduktora sa uvádza ako priemer samostatného výškaču bez inštalačných domčekov. 47 mm
Materiál kaloty výškového reproduktoraMateriál kaloty, ktorý bol použitý pri výrobe výškového reproduktora. Hodváb
Frekvenčná výhybka súčasťou Frekvenčná výhybka je dôležitou súčasťou defacto všetkých reproduktorov. Výhybka zvyčajne obsahuje rôzne hodnoty odporov, veľkosti cievok a typy kondenzátorov, ktoré celkom zásadne upravujú zvuk. Na čo výhybky slúžia popisujeme nižšie.
Komponentné reproduktory:
Súčasťou každého kvalitné komponentného reprosystému je výhybka. Jej úlohou je zabezpečiť rozdelenie frekvencií, ktoré zosilňovač produkuje v celom akustickom spektre kmitočtov tak, aby každý z reproduktorov dostal len tú časť pásma, ktorú môže optimálne zahrať z hľadiska účinnosti a minimálneho skreslenia.
Koaxiálne reproduktory:
U koaxiálnych reproduktorov býva z väčšiny prípadov jednoduchá výhybka (6dB / okt.) Tvorená kondenzátorom u výškového reproduktora.
Áno (plnohodnotná)
Krycej mriežky súčasťou baleniaOriginálne krycej mriežky v balení reproduktorov. Áno
OstatnéBalenie zahŕňa pripojovacie káble a mriežky
Cena zaAk je uvedená cena za pár tak súčasťou balenia býva vždy všetko po 2 kusoch, napr. 2x stredobas, 2x výškový reproduktor a 2x frekvenčný výhybka. Pár

Hodnotenie

Celkové hodnotenie
0 %
Nikto zatiaľ produkt nehodnotil
Ohodnoťte produkt:
Spýtajte sa nás
Vaše údaje použijeme len pre zaslanie odpovede.