Môj účet

Reproduktory Eton Core S2

Ø 165 mm, 90/140 W, 4 Ω, 91 dB (2,83V/1m), montážna hĺbka 79,5 mm
Viac o produkte
Pomôžeme vám s nákupom
Reproduktory Eton Core S2
Tip

High-endové reproduktory Eton Core S2

Nový referenčný systém 165 mm 2pásmových komponentných reproduktorov ETON CORE S2 je dokonale stvorený pre optimálny a prirodzený zvuk. Hodnotné materiály v kombinácii s revolučným a zároveň unikátnym dizajnom. Všetko je tu zostavené správne! CORE 2 disponujú revolučnou technológiou membrány stredobasu, vyrobenej z perforovaného, ​​anodizovaného magnézia. Perforácia je vykonávaná v extrémnych laboratórnych podmienkach, kde je membrána pokrytá špeciálnym olifinovým filmom. Takto vyrobená membrána zabraňuje nežiaducim vibráciám a umožní tak reprodukovať čistý zvuk bez skreslenia. Výsledkom je tonálne vyvážený zvuk. Neopomenuteľnou prednosťou je aj samotný dizajn membrány, ktorý zaujme nejedného nadšenca do high-endu.

CORE S2 reproduktory disponujú veľmi výkonným neodymovým magnetom s optimalizovaným chladením kmitacej cievky. Prachovka reproduktorov je vyrábaná ručne, z hodvábu. Impedančná linearizácia navyše znižuje skreslenie zvuku. Výškový reproduktor CORE S2 vás nadchne kalotou, ktorá presvedčí svojou technológiou sendvičovej membrány. Domčeky výškových reproduktorov sú ventilované a sú vyrobené asymetricky s ideálnym objemom, stvorené pre tie najjemnejšie zvukové odtiene. Nízke skreslenie kombinované s patentovanou technológiou RCFS stavia tieto reproduktory do pozície naozajstného majstrovského diela. Súčasťou balenia sú špičkové hliníkové montážne domčeky v čiernom prevedení a krycie mriežky pre výškové reproduktory, vďaka ktorým je celý koncept dotiahnutý k absolútnej dokonalosti. Vyrobené s láskou v Nemecku.

Kľúčové vlastnosti reproduktorov do auta Eton Core S2

  • 28 mm výškové reproduktory so sendvičovou membránou.
  • Výkon 90/140 W, impedancia 4 Ω.
  • Hliníkové domčeky vyrábané na CNC.
  • Ručne vyrobené v Nemecku.
  • Unikátna perforovaná membrána z magnézia.
  • Dokonalé spracovanie a podmanivý dizajn.
  • Koncipované pre aktívne zapojenie (výhybka nie je súčasťou balenia).
Katalógové číslo:CORE S2
ZnačkaEton
Odkazy:Oficiálna webová prezentácia
Typy reproduktorov Koaxiálne reproduktory:
Koaxiálne reproduktory sa vyznačujú konštrukciou tzv. Všetko v jednom. Výškový a stredobasový reproduktor sú v jednom koši. Výhodou je jednoduchšia montáž, ale vďaka spojeniu resp. blízkosti pásiem v jednom reproduktore, sa zvyčajne zníži kvalita zvuku. Spravidla uprostred stredobasového reproduktora, je výškový reproduktor, ktorého kmitacia cievka pracuje v druhej vzduchovej medzere spoločného magnatického obvodu. Trojpásmový koaxiálny reproduktor sa skladá zo stredobasového reproduktora, v predu na osobitnom nosníka je stredový reproduktor a samostatný výškový.

Komponentné reproduktory:
Komponentné reproduktory sa vyznačujú rozdelením na jednotlivé frekvenčné pásma, výškové + stredobasové + popr. basové pásmo. Jednotlivé reproduktory sa dajú umiestniť úplne oddelene, čo má za výsledok lepší zvukový aj akustický prejav. V drvivej väčšine prípadov komponentných reproduktorov je dodávaná aj externá výhybka, ktorá rozdeľuje výškové, stredové / stredobasové a u třípásma aj basové pásmo popr. umožňuje nastavenie decibelovej úrovne u výškového reproduktoru (napr. +2 dB, 0 dB, -2 dB), strmosti (napr. 6dB / okt. 12dB / okt.) či aktívne alebo bi-amp zapojenia.
Komponentní 2pásmové
Výkon RMS RMS výkon reproduktorov je stály výkon celého systému, nie iba jedného reproduktora alebo jednej strany. Ide tiež o výkon nepretržitého používania reproduktorov. Ak sa RMS výkon prekročí na dlhšiu dobu, môže dôjsť k nevratnému poškodeniu reproduktorov! 90 W
Max. (maximálny) výkon Špičkový výkon , ktorý dokáže reproduktor zahrať chvíľkovo (cca 0,5 s), napríklad pri údere bicích nástrojov v skladbe. Ak sa max. Výkon prekročí, zvyčajne dôjde k poškodeniu reproduktorov! 140 W
Citlivosť (SPL 1W/1m)Citlivosť, senzitivita čiže účinnosť reproduktora.
Citlivosť reproduktorov sa udáva v decibeloch (dB) a zjednodušene povedané znamená, čím vyššia hodnota, tým menšie nároky na výkon zosilňovača. Jedná sa defacto o hodnotení, ako reproduktor prevádza watty na zvuk. Hodnotenie citlivosti sú v úrovňou hluku merané na 1 meter od reproduktora pomocou 1 W (watt energie) alebo pomocou 2,83 voltu na zdroji na 1 meter.
Vyššia Decibelová úroveň znamená, že reproduktor je hlasnejší s nižším výkonom. Pre každý nárast o 3 dB citlivosti, reproduktor vyžaduje polovičnú silu pre reprodukciu rovnaké hlasitosti. Napríklad, ak 88 dB reproduktor potrebuje 100 Wattov na výrobu určitej hlasitosti, potom reproduktor s 91dB citlivosťou potrebuje len 50 wattov, aby sa dostal na rovnakú hlasitosť.
88 dB
Impedancia Impedancia - meranie elektrického odporu. Pri nákupe reproduktorov, je dôležité, aby sa každý ubezpečil, že impedancia je v súlade so zosilňovačom alebo autorádiom, ktorý používate.
Príklad:
2 Ohmový reproduktor nie je možné pripojiť na zosilňovač, ktorý je stabilný len do 4 Ohmov! 4 Ohmový reproduktor je možné bez problémov použiť na zosilňovač, ktorý je stabilný do 2 Ohmov. Najbežnejšia impedancia reproduktorov je dnes 3 - 4 Ohm.
4 Ω
Priemer stredobasu alebo koaxiálneho reproduktoraPriemer reproduktora uvádzame ako priemer celého reproduktoru, nie vrátane uchytenia, kedy u menších reproduktorov (87, 100, 130 mm) vyčnievajú ešte naviac úchytky. Niektoré reproduktory sú oválne a tam sa uvádza rozmer v palcoch, vždy najkratšiu strana k najdlhšej strane. Jeden palca je cca. 2,5 cm. 165 mm
Montážna hĺbka stredobasu alebo koaxiálneho reproduktoraMontážna hĺbka reproduktora sa meria od najspodnejšej hrany magnetu až po spodný okraj plechového, plastového alebo liateho koša reproduktora, resp. dosadacej plochy reproduktora. 79,5 mm
Materiál membrány stredobasu alebo koaxiálneho reproduktoraMateriál, ktorý bol použitý u membrány reproduktora. Nebojte sa papiera, má napodiv veľmi prirodzený a kvalitný zvuk a vďaka povrchovej úprave vydržia bezproblémov aj vlhkosť. Magnesium
Priemer kaloty výškového reproduktoraČistý priemer kaloty (membrány) výškového reproduktora. 28 mm
Frekvenčná výhybka súčasťou Frekvenčná výhybka je dôležitou súčasťou defacto všetkých reproduktorov. Výhybka zvyčajne obsahuje rôzne hodnoty odporov, veľkosti cievok a typy kondenzátorov, ktoré celkom zásadne upravujú zvuk. Na čo výhybky slúžia popisujeme nižšie.
Komponentné reproduktory:
Súčasťou každého kvalitné komponentného reprosystému je výhybka. Jej úlohou je zabezpečiť rozdelenie frekvencií, ktoré zosilňovač produkuje v celom akustickom spektre kmitočtov tak, aby každý z reproduktorov dostal len tú časť pásma, ktorú môže optimálne zahrať z hľadiska účinnosti a minimálneho skreslenia.
Koaxiálne reproduktory:
U koaxiálnych reproduktorov býva z väčšiny prípadov jednoduchá výhybka (6dB / okt.) Tvorená kondenzátorom u výškového reproduktora.
Ne
Cena zaAk je uvedená cena za pár tak súčasťou balenia býva vždy všetko po 2 kusoch, napr. 2x stredobas, 2x výškový reproduktor a 2x frekvenčný výhybka. Pár
Krycej mriežky súčasťou baleniaOriginálne krycej mriežky v balení reproduktorov. Ne

Hodnotenie

Celkové hodnotenie
0 %
Nikto zatiaľ produkt nehodnotil
Ohodnoťte produkt:
Spýtajte sa nás
Vaše údaje použijeme len pre zaslanie odpovede.