Môj účet
Košík0
Spôsoby doručenia
Prepravca6 €
Osobný odber BrnoZadarmo

Reproduktory Rockford Fosgate PUNCH P1650

Ø 165 mm, 55/110 W, 4 Ω, 91 dB (2,83V/1m), montážna hĺbka 57 mm
Viac o produkte
Pomôžeme vám s nákupom

Reproduktory Rockford Fosgate PUNCH P1650

Hudobní nadšenci s túžbou nahradiť preinštalované reproduktory niečím skokovo lepším, si u tohto plnorozsahového modelu zo série The Punch rozhodne prídu na svoje. P1650 ponúka kôš FlexFit 2, vďaka ktorému je inštalácia možná v takmer všetkých amerických, európskych a ďalších typoch vozidiel. Obzvlášť v Európe je veľmi obľúbený tento „Európsky kôš“, ktorý je veľmi ľahké použiť na inštaláciu do vozidiel VW, Citroёn alebo Opel. Tento audio systém tiež ponúka technológiu ICC (integrovaná skrytá výhybka), čo eliminuje potrebu inštalácie krabičiek pre následnú inštaláciu výhybky.

Kľúčové vlastnosti reproduktorov Rockford Fosgate PUNCH P1650

  • Polypropylénová membrána plnená posilňujúcimi minerálnymi látkami.
  • Lineárny motor magnetu zodpovedajúci dizajnu závesu.
  • 0.75" (20 mm) ošetrený PEI dome výškový reproduktor.
  • Systém vertikálneho uchytenia VAST.
  • Santoprénový gumový záves.
  • Montáž systémom FlexFit 2.
  • Integrované skryté 12 dB/Oktáva výhybky.
  • Odlievaný hliníkový kôš.
  • Mriežky a montážny hardware súčasťou balenia.
Katalógové číslo:P1650
ZnačkaRockford Fosgate
Odkazy:Oficiálna webová prezentácia
Typy reproduktorov Koaxiálne reproduktory:
Koaxiálne reproduktory sa vyznačujú konštrukciou tzv. Všetko v jednom. Výškový a stredobasový reproduktor sú v jednom koši. Výhodou je jednoduchšia montáž, ale vďaka spojeniu resp. blízkosti pásiem v jednom reproduktore, sa zvyčajne zníži kvalita zvuku. Spravidla uprostred stredobasového reproduktora, je výškový reproduktor, ktorého kmitacia cievka pracuje v druhej vzduchovej medzere spoločného magnatického obvodu. Trojpásmový koaxiálny reproduktor sa skladá zo stredobasového reproduktora, v predu na osobitnom nosníka je stredový reproduktor a samostatný výškový.

Komponentné reproduktory:
Komponentné reproduktory sa vyznačujú rozdelením na jednotlivé frekvenčné pásma, výškové + stredobasové + popr. basové pásmo. Jednotlivé reproduktory sa dajú umiestniť úplne oddelene, čo má za výsledok lepší zvukový aj akustický prejav. V drvivej väčšine prípadov komponentných reproduktorov je dodávaná aj externá výhybka, ktorá rozdeľuje výškové, stredové / stredobasové a u třípásma aj basové pásmo popr. umožňuje nastavenie decibelovej úrovne u výškového reproduktoru (napr. +2 dB, 0 dB, -2 dB), strmosti (napr. 6dB / okt. 12dB / okt.) či aktívne alebo bi-amp zapojenia.
Koaxiální 2 pásmové
Výkon RMS RMS výkon reproduktorov je stály výkon celého systému, nie iba jedného reproduktora alebo jednej strany. Ide tiež o výkon nepretržitého používania reproduktorov. Ak sa RMS výkon prekročí na dlhšiu dobu, môže dôjsť k nevratnému poškodeniu reproduktorov! 55 W
Max. (maximálny) výkon Špičkový výkon , ktorý dokáže reproduktor zahrať chvíľkovo (cca 0,5 s), napríklad pri údere bicích nástrojov v skladbe. Ak sa max. Výkon prekročí, zvyčajne dôjde k poškodeniu reproduktorov! 110 W
Citlivosť (SPL 1W/1m)Citlivosť, senzitivita čiže účinnosť reproduktora.
Citlivosť reproduktorov sa udáva v decibeloch (dB) a zjednodušene povedané znamená, čím vyššia hodnota, tým menšie nároky na výkon zosilňovača. Jedná sa defacto o hodnotení, ako reproduktor prevádza watty na zvuk. Hodnotenie citlivosti sú v úrovňou hluku merané na 1 meter od reproduktora pomocou 1 W (watt energie) alebo pomocou 2,83 voltu na zdroji na 1 meter.
Vyššia Decibelová úroveň znamená, že reproduktor je hlasnejší s nižším výkonom. Pre každý nárast o 3 dB citlivosti, reproduktor vyžaduje polovičnú silu pre reprodukciu rovnaké hlasitosti. Napríklad, ak 88 dB reproduktor potrebuje 100 Wattov na výrobu určitej hlasitosti, potom reproduktor s 91dB citlivosťou potrebuje len 50 wattov, aby sa dostal na rovnakú hlasitosť.
88 dB
Impedancia Impedancia - meranie elektrického odporu. Pri nákupe reproduktorov, je dôležité, aby sa každý ubezpečil, že impedancia je v súlade so zosilňovačom alebo autorádiom, ktorý používate.
Príklad:
2 Ohmový reproduktor nie je možné pripojiť na zosilňovač, ktorý je stabilný len do 4 Ohmov! 4 Ohmový reproduktor je možné bez problémov použiť na zosilňovač, ktorý je stabilný do 2 Ohmov. Najbežnejšia impedancia reproduktorov je dnes 3 - 4 Ohm.
4 Ω
Frekvenčný rozsahSchopnosť reproduktorov zahrať signál od najnižšieho kmitočtu po najvyššie, resp. schopnosť reproduktora verne reprodukovať zvuk v konkrétnom frekvenčnom pásme.
Odborne:
V oblasti kmitočtov od 40 až po 16 000 Hz sa vyskytuje prevažná väčšina základných i alikvotných (harmonických) tónov všetkých hudobných nástrojov. Nás zaujíma, aký je priebeh vyžiareného akustického tlaku v tomto rozsahu frekvencií pri napájaní reproduktorové sústavy konštantným príkonom. Tomuto priebehu hovoríme frekvenčná charakteristika, ktorá nám udáva úroveň vyžiareného akustického tlaku v decibeloch (dB) v závislosti od frekvencie. Najvýstižnejšie možno vyjadriť frekvenčnú charakteristiku reproduktora alebo reproduktorové sústavy grafom.
Väčšinou ale je frekvenčná charakteristika udávaná uvedením maximálnej tolerancie akustického tlaku v danom frekvenčnom rozsahu, napr. 50 až 15 000 Hz - + 6 dB. Keďže je frekvenčná charakteristika reproduktorov aj sústav všeobecne značne nerovnomerná, neudávajú niektorí výrobcovia z preztižních dôvodov vo svojich kalalozích ani túto maximálnu toleranciu akustického tlaku v decibeloch. Takto ochudobnený údaj je bohužiaľ bezcenný. Čo je platné, že výrobca ponúka reproduktorovú sústavu s kmitočtovým rozsahom 30 až 20 000 Hz, ak sa obáva uviesť maximálne nerovnomernosť akustického tlaku v tomto rozsahu, pretože môže mať toleranciu napr. + - 20 dB.
Nerovnomernost čiže zvlnenie frekvenčného priebehu u dobrých reproduktoprových sústav pre kvalitný prednes hudby nemá prekročiť v pásme 80 až 12 000 Hz + - 3 dB a v pásme 40 až 16 000 Hz + - 6 dB. Väčšia nerovnomernosť už ochudobňuje alebo zdôrazňuje určité tónové oblasti, čo môže spôsobiť počuteľné alebo aj rušivé skreslenie. Mení sa tiež podiel medzi základnými tónmi a vyššími harmonickými, tým sa mení farba zvuku a jednotlivé hudobné nástroje aj celý hudobný obraz znie neprirodzene.
45 - 20 000 Hz
Priemer stredobasu alebo koaxiálneho reproduktoraPriemer reproduktora uvádzame ako priemer celého reproduktoru, nie vrátane uchytenia, kedy u menších reproduktorov (87, 100, 130 mm) vyčnievajú ešte naviac úchytky. Niektoré reproduktory sú oválne a tam sa uvádza rozmer v palcoch, vždy najkratšiu strana k najdlhšej strane. Jeden palca je cca. 2,5 cm. 165 mm
Montážna hĺbka stredobasu alebo koaxiálneho reproduktoraMontážna hĺbka reproduktora sa meria od najspodnejšej hrany magnetu až po spodný okraj plechového, plastového alebo liateho koša reproduktora, resp. dosadacej plochy reproduktora. 57 mm
Materiál membrány stredobasu alebo koaxiálneho reproduktoraMateriál, ktorý bol použitý u membrány reproduktora. Nebojte sa papiera, má napodiv veľmi prirodzený a kvalitný zvuk a vďaka povrchovej úprave vydržia bezproblémov aj vlhkosť. Polypropylen
Priemer kaloty výškového reproduktoraČistý priemer kaloty (membrány) výškového reproduktora. 20 mm
Frekvenčná výhybka súčasťou Frekvenčná výhybka je dôležitou súčasťou defacto všetkých reproduktorov. Výhybka zvyčajne obsahuje rôzne hodnoty odporov, veľkosti cievok a typy kondenzátorov, ktoré celkom zásadne upravujú zvuk. Na čo výhybky slúžia popisujeme nižšie.
Komponentné reproduktory:
Súčasťou každého kvalitné komponentného reprosystému je výhybka. Jej úlohou je zabezpečiť rozdelenie frekvencií, ktoré zosilňovač produkuje v celom akustickom spektre kmitočtov tak, aby každý z reproduktorov dostal len tú časť pásma, ktorú môže optimálne zahrať z hľadiska účinnosti a minimálneho skreslenia.
Koaxiálne reproduktory:
U koaxiálnych reproduktorov býva z väčšiny prípadov jednoduchá výhybka (6dB / okt.) Tvorená kondenzátorom u výškového reproduktora.
Ano (kondenzátor)
Možnosti nastavenia frekvenčnej výhybkyNepísaným pravidlom býva, že čím drahší reproduktory, tým má výhybka viac možnosti nastavenia zvuku. Najčastejšou možnosťou nastavenia výhybky je útlm na výškovom reproduktore. Vyspelejšie výhybky ponúka aj možnosť nastavenia strmosti na stredobasu a výškovom reproduktore prípadne úpravu frekvenčného rozsahu. Ne
Cena zaAk je uvedená cena za pár tak súčasťou balenia býva vždy všetko po 2 kusoch, napr. 2x stredobas, 2x výškový reproduktor a 2x frekvenčný výhybka. Pár
Krycej mriežky súčasťou baleniaOriginálne krycej mriežky v balení reproduktorov. Ano

Hodnotenie

Celkové hodnotenie
100 %
5 zákazníkov hodnotilo
Ohodnoťte produkt:

Mohlo by vás tiež zaujímať

Comfortmat Soft Wave Expert XLMateriál pohlcujúci zvuk Comfortmat Soft Wave Expert XLTipRychlý náhled (14 hodnotení)materiál pohlcujúci hluk, 1000 x 700 mm, hrúbka 15 mm21,61 EURSkladomComfortmat Soft Wave ExpertMateriál pohlcujúci zvuk Comfortmat Soft Wave ExpertTipRychlý náhled (18 hodnotení)materiál pohlcujúci hluk, 700 x 500 mm, hrúbka 15 mm10,59 EURSkladomComfortmat Extreme Pro MaxAntivibračný materiál Comfortmat Extreme Pro MaxTipRychlý náhled (3 hodnotenia)antivibračný materiál, 470 x 350 mm, hrúbka 8 mm, hmotnosť 1750 g10,20 EURSkladomComfortmat FusionZvukovoizolačný materiál Comfortmat FusionTipRychlý náhled (6 hodnotení)ľahký zvukovoizolačný materiál, 700 x 500 mm, hrúbka 3 mm6,26 EURSkladomComfortmat Bitosoft Anticreak (5 m x 15 mm)Tesniaca páska Comfortmat Bitosoft Anticreak (5 m x 15 mm)TipRychlý náhled (23 hodnotení)tesniaca páska na plasty, 5 m x 15 mm, hrúbka 4 mm3,50 EURSkladomComfortmat Grillon Anticreak (5 m x 15 mm)Tesniaca páska Comfortmat Grillon Anticreak (5 m x 15 mm)TipRychlý náhled (21 hodnotení)tesniaca páska na plasty, 5 m x 15 mm, hrúbka 1,6 mm3,50 EURSkladomComfortmat Ultrasoft 10 XLMateriál pohlcujúci zvuk Comfortmat Ultrasoft 10 XLTipRychlý náhled (27 hodnotení)materiál pohlcujúci zvuk, 1000 x 700 mm, hrúbka 10 mm14,53 EURSkladomComfortmat Ultrasoft 10Materiál pohlcujúci zvuk Comfortmat Ultrasoft 10TipRychlý náhled (30 hodnotení)materiál pohlcujúci hluk, 700 x 500 mm, hrúbka 10 mm7,83 EURSkladomComfortmat Ultrasoft 5 XLMateriál pohlcujúci zvuk Comfortmat Ultrasoft 5 XL-48 %TipRychlý náhled (11 hodnotení)materiál pohlcujúci hluk, 1000 x 700 mm, hrúbka 5 mm5,47 EUR10,59 EUR SkladomComfortmat Ultrasoft 5Materiál pohlcujúci zvuk Comfortmat Ultrasoft 5TipRychlý náhled (21 hodnotení)materiál pohlcujúci hluk, 700 x 500 mm, hrúbka 5 mm5,47 EURSkladomComfortmat GrillonTesniaci materiál Comfortmat Grillon (Antiskrip)TipRychlý náhled (1 hodnotenie)tesniaci materiál na plasty, 1000 x 700 mm9,80 EURSkladomComfortmat RollerPritláčací valček Comfortmat RollerTipRychlý náhled (89 hodnotení)pritláčací kovový valček s drevenou rukoväťou7,83 EURSkladomComfortmat TsunamiAkustický materiál Comfortmat TsunamiTipRychlý náhled (123 hodnotení)akustický zvukovoizolačný materiál do dverí, 700 x 500 mm, hrúbka 12 mm, hmotnosť 1,22 kg / m²11,77 EURSkladomComfortmat Vision XLZvukovoizolačný materiál Comfortmat Vision XLTipRychlý náhled (39 hodnotení)ľahký zvukovoizolačný materiál, 1000 x 700 mm, hrúbka 6 mm, odhlučnenie dverí, podlahy, kufra a podbehov15,71 EURSkladomComfortmat VisionZvukovoizolačný materiál Comfortmat VisionTipRychlý náhled (44 hodnotení)ľahký zvukovoizolačný materiál, 700 x 500 mm, hrúbka 6 mm, odhlučnenie dverí, podlahy, kufra a podbehov7,83 EURSkladomComfortmat SkylineZvukovo izolačný materiál Comfortmat SkylineTipRychlý náhled (41 hodnotení)zvukovo izolačný materiál, 700 x 500 mm, hrúbka 6 mm, odhlučnenie stropu a kapoty9,41 EURDočasne nedostupnéComfortmat IntegraZvukovoizolačný materiál Comfortmat IntegraTipRychlý náhled (87 hodnotení)zvukovoizolačný materiál, 700 x 500 mm, hrúbka 6 mm, izolácia 28 dB, hmotnosť 2,91 Kg/m² 9,02 EURSkladomComfortmat Soft Wave 15 XLMateriál pohlcujúci zvuk Comfortmat Soft Wave 15 XLTipRychlý náhled (43 hodnotení)materiál pohlcujúci hluk, 1000 x 700 mm, hrúbka 15 mm, hmotnosť 0,51 kg/m² 15,71 EURDočasne nedostupnéComfortmat Soft Wave 15Materiál pohlcujúci zvuk Comfortmat Soft Wave 15TipRychlý náhled (67 hodnotení)materiál pohlcujúci hluk, 700 x 500 mm, hrúbka 15 mm, hmotnosť 0,51 kg/m² 8,62 EURSkladomComfortmat S3Antivibračný materiál Comfortmat Standard S3TipRychlý náhled (14 hodnotení)antivibračný materiál, 700 x 500 mm, hrúbka 3 mm, hmotnosť 4,94 kg / m²6,65 EURSkladomComfortmat S2 (700 x 500 mm)Antivibračný materiál Comfortmat Standard S2 (700 x 500 mm)TipRychlý náhled (185 hodnotení)antivibračný materiál, 700 x 500 mm, hrúbka 2 mm, hmotnosť 3,23 kg/m²5,87 EURSkladomComfortmat S1Antivibračný materiál Comfortmat Standard S1TipRychlý náhled (22 hodnotení)antivibračný materiál, 700 x 500 mm, hrúbka 1,5 mm, MLF 0,225,08 EURSkladomComfortmat Carpet Style AsheenSivý samolepiaci poťahový koberec Comfortmat Carpet Style AsheenTipRychlý náhled (6 hodnotení)samolepiaci poťahový koberec, sivá farba, 150 x 100 cm, možnosť ľubovoľnej dĺžky19,65 EURSkladomComfortmat Carpet Style BlackČierny samolepiaci poťahový koberec Comfortmat Carpet Style BlackTipRychlý náhled (14 hodnotení)samolepiaci poťahový koberec, čierna farba, 150 x 100 cm, možnosť ľubovoľnej dĺžky18,46 EURSkladomComfortmat Carpet Style GrafitAntracitový samolepiaci poťahový koberec Comfortmat Carpet Style GrafitTipRychlý náhled (10 hodnotení)samolepiaci poťahový koberec, antracitová farba, 150 x 100 cm, možnosť ľubovoľnej dĺžky18,46 EURSkladomComfortmat Carpet GrafitAntracitový poťahový koberec Comfortmat Carpet GrafitTipRychlý náhled (15 hodnotení)poťahový koberec, antracitová farba, 150 x 100 cm, možnosť ľubovoľnej dĺžky7,83 EURSkladomComfortmat Carpet BlackČierny poťahový koberec Comfortmat Carpet BlackTipRychlý náhled (23 hodnotení)poťahový koberec, čierna farba, 150 x 100 cm, možnosť ľubovoľnej dĺžky7,83 EURSkladomComfortmat BlockatorZvukovoizolačný materiál Comfortmat BlockatorTipRychlý náhled (39 hodnotení)zvukovoizolačný materiál, 700 x 500 mm, hrúbka 3 mm, hmotnost (4,65 Kg / m²) 8,62 EURSkladomComfortmat BlockshotZvukovoizolačný materiál Comfortmat BlockshotTipRychlý náhled (75 hodnotení)zvukovoizolačný materiál, 700 x 500 mm, hrúbka 7 mm9,80 EURSkladomComfortmat Bitosoft 10 XLMateriál pohlcujúci zvuk Comfortmat Bitosoft 10 XLTipRychlý náhled (9 hodnotení)materiál pohlcujúci hluk, 1000 x 700 mm, hrúbka 10 mm13,35 EURSkladomComfortmat Bitosoft 10Materiál pohlcujúci hluk Comfortmat Bitosoft 10TipRychlý náhled (7 hodnotení)penový materiál pohlcujúci hluk, 700 x 500 mm, hrúbka 10 mm6,26 EURSkladomComfortmat Bitosoft 5 XLMateriál pohlcujúci zvuk Comfortmat Bitosoft 5 XLTipRychlý náhled (13 hodnotení)materiál pohlcujúci zvuk, 1000 x 700 mm, hrúbka 5 mm9,02 EURSkladomComfortmat Bitosoft 5Materiál pohlcujúci hluk Comfortmat Bitosoft 5TipRychlý náhled (28 hodnotení)penový materiál pohlcujúci hluk, 700 x 500 mm, hrúbka 5 mm4,69 EURSkladomComfortmat Extreme ProAntivibračný materiál Comfortmat Extreme ProTipRychlý náhled (2 hodnotenia)antivibračný materiál, 700 x 500 mm, hrúbka 6 mm, hmotnosť 7,59 Kg / m²15,71 EURSkladomComfortmat ExtremeAntivibračný materiál Comfortmat ExtremeTipRychlý náhled (12 hodnotení)antivibračný materiál, 700 x 500 mm, hrúbka 3,5 mm, hmotnosť 875 g14,13 EURSkladomComfortmat AtomAntivibračný materiál Comfortmat AtomTipRychlý náhled (15 hodnotení)antivibračný materiál, 700 x 500 mm, hrúbka 4 mm12,56 EURSkladomComfortmat D4Antivibračný materiál Comfortmat Dark D4-38 %TipAkciaPosledné kusyRychlý náhled (19 hodnotení)antivibračný materiál, 700 x 500 mm, hrúbka 4 mm, hmotnosť 4,54 Kg/m² 7,83 EUR12,56 EUR SkladomComfortmat D3Antivibračný materiál Comfortmat Dark D3-43 %TipAkciaPosledné kusyRychlý náhled (36 hodnotení)antivibračný materiál, 700 x 500 mm, hrúbka 3 mm, hmotnosť 3,22 Kg/m² 6,26 EUR10,98 EUR SkladomComfortmat D2 (700 x 500 mm)Antivibračný materiál Comfortmat Dark D2 (700 x 500 mm)TipRychlý náhled (183 hodnotení)antivibračný materiál, 700 x 500 mm, hrúbka 2,3 mm, hmotnosť 2,48 Kg/m² 9,02 EURSkladomComfortmat G4Antivibračný materiál Comfortmat G4TipRychlý náhled (12 hodnotení)antivibračný materiál, 700 x 500 mm, hrúbka 4 mm, hmotnosť 6,14 kg / m²9,02 EURSkladomComfortmat G3Antivibračný materiál Comfortmat Gold G3TipRychlý náhled (10 hodnotení)antivibračný materiál, 700 x 500 mm, hrúbka 3 mm, hmotnosť 4,74 Kg / m²7,83 EURSkladomComfortmat G2Antivibračný materiál Comfortmat Gold G2TipRychlý náhled (41 hodnotení)antivibračný materiál, 700 x 500 mm, hrúbka 2,3 mm, hmotnosť 3,06 kg / m²7,05 EURSkladomComfortmat NeopreneZvukovoizolačný materiál Comfortmat NeopreneTipRychlý náhled (48 hodnotení)ľahký zvukovoizolačný materiál, 500 x 700 mm, hrúbka 6 mm7,05 EURSkladom
Spýtajte sa nás
Vaše údaje použijeme len pre zaslanie odpovede.
Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte.