Môj účet

Antivibračný materiál Comfortmat Extreme Pro

antivibračný materiál, 700 x 500 mm, hrúbka 6 mm, MLF 0,75, hmotnosť 7,59 Kg / m² 
Viac o produkte
Pomôžeme vám s nákupom
Antivibračný materiál Comfortmat Extreme Pro
Tip

Antivibračný tlmiaci materiál Comfortmat Extreme Pro

Profesionálny antivibračný materiál s hrúbkou 6 mm z najvyššieho radu Expert, ktorý bol úplne prepracovaný v roku 2021. Extreme Pro sa skladá z dvoch druhov po novom vyvinutých tmelov, kde každý plní svoju odlišnú funkciu. Prevažnú časť materiálu tvorí horná vrstva z inovovaného bitúmenu, ktorý disponuje o 20% vyššou tuhosťou než predchádzajúca verzia a umožní s najvyššou účinnosťou odfiltrovať vibrácie aj na tých najviac zaťažených oblastiach. Druhá vrstva zo špeciálneho odľahčeného tmelu vyniká okrem nízkej hmotnosti extrémnou priľnavosťou, ktorá bola o 15% navýšená. Obe vrstvy sú navyše oddelené hliníkovou fóliou pre ešte vyššiu tuhosť a účinnosť materiálov. Rovnakou fóliou je opatrená aj vrchná strana materiálu. Výsledkom je najúčinnejší antivibračný materiál na trhu s hrúbkou 6 mm s rekordným akustickým stratovým činiteľom o hodnote 0,75 jednotiek, ktorý si hravo poradí s vibráciami aj nízkofrekvenčným hlukom. Materiál je vhodný aj pre výkonné SPL audio inštalácie. Extreme Pro je samozrejme odolný voči vode, vlhkosti, olejom aj extrémnym teplotám, má antikorózne vlastnosti a ponecháva si rovnaké vlastnosti v zime aj v lete. Upozoňujeme, že materiál je určený najmä pre inštalačné centrá a je nevyhnutné ich pred aplikáciou nahriať na 50 stupňov.

Unikátna technológia materiálu Comfortmat Extreme Pro

Comfortmat Extreme Pro je vyrábaný jedinečnou patentovanou technológiou BitFoil II, ktorý umožňuje dvojitú lamináciu bitúmenu a jeho spojenie s hliníkovou fóliou na takmer molekulárnej úrovni. Ďalej disponuje dvojitou vrstvou špeciálnej fólie, ktorej výrobný proces využíva technológiu dvojitého tepelného spracovania HotAL II. Tá zaručuje zvýšenú tuhosť fólie pri zachovaní vynikajúcej flexibility pri práci. Nová technológia inFliz pre jednoduchú aplikáciu butylovej zmesi na hliníkovú fóliu umožňuje úplnú absenciu vzduchu medzi vrstvami, a vďaka rovnomernejšiemu rozloženiu po celej ploche výrazne zlepšuje vlastnosti materiálov. Nový dizajn s mriežkou na fólii pomáha pri rezaní materiálu, uľahčuje inštaláciu a tiež chráni výrobky Comfortmat pred falzifikátmi.

Hlavné vlastnosti antivibračného materiálu Comfortmat Extreme Pro

 • Profesionálny antivibračný materiál s hrúbkou 6 mm z najvyššieho radu Expert.
 • Vysoká účinnosť vďaka špeciálnemu zloženiu z dvoch odlišných tmelov.
 • Najúčinnejší materiál na trhu s hrúbkou 6 mm s akustickým stratovým činiteľom 0,75.
 • Unikátna patentovaná technológia BitFoil II pre maximálnu tuhosť a účinnosť materiálu.
 • O 20% vyššia tuhosť a o 15% vyššia priľnavosť oproti minulej verzii.
 • Ideálne pre maximálne odhlučnenie vozidla alebo na výkonnej SPL aparatúre.
 • Odolnosť voči vode, vlhkosti, olejom a antikorózne vlastnosti.
 • Rovnaké vlastnosti v zime aj v lete vďaka vysokej odolnosti voči extrémnym teplotám.
 • Materiál je pred aplikáciou nutné nahriať na teplotu +50 °C.

Technické parametre antivibračného materiálu Comfortmat Extreme Pro

 • Hrúbka: 6 mm
 • Rozmer: 700 x 500 mm
 • Hmotnosť: 2,66 Kg (7,59 Kg / m²)
 • Akustický stratový činiteľ (MLF): 0,75
 • Priľnavosť: 10 až 12 N / cm
 • Ražba: 6 x 6 mm
 • Farba: čierna so zeleným potiskom
 • Cena za: 1 ks

Kam materiál Comfortmat Extreme Pro aplikovať

Antivibračný materiál Comfortmat Extreme Pro môžete aplikovať takmer všade, kde je potrebné znížiť vibrácie. Vzhľadom k hrúbke 6 mm a vysokému akustickému stratovému činiteľovi je materiál vhodný najmä pre oblasti s veľmi vysokým zaťažením vibráciami. Vhodnou oblasťou použitia je najmä podlaha, motorová prepážka a predné a zadné podbehy. Extreme Pro je vhodný aj pre SPL audio inštalácie. Na ostatné plochy vozidla je už hrúbka 6 mm zbytočne silná. Ak si nie ste istí, aké materiály a v akom množstve použiť na odhlučnenie vozidiel, využite náš konfigurátor odhlučnenia. Najčastejšie použitie antivibračného materiálu Comfortmat Extreme Pro:

 • Podlaha
 • Dno kufra
 • Predné kovové podbehy
 • Zadné kovové podbehy
 • Motorový priestor
 • Stredový tunel

O tlmiacich materiáloch Comfortmat

Spoločnosť Comformat pôsobí na trhu už vyše 10 rokov a za tú dobu sa rýchlo etablovala do pozície popredného svetového výrobcu antivibračných a tlmiacich materiálov. Najmä v Rusku, teda v krajine, v ktorej má samotné odhlučnenie vozidiel pôvod, sú tlmiace materiály Comfortmat™ momentálne najviac využívané pre profesionálne odhlučnenie vozidiel a to predovšetkým z dôvodu ich excelentnej účinnosti. Comfortmat priniesol do automobilového priemyslu nové technológie umožňujúce maximálnu efektivitu, nižšiu hmotnosť materiálov, stálu účinnosť aj v extrémnych teplotách a v neposlednom rade veľmi jednoduchú aplikáciu. To všetko bolo možné dosiahnuť len mnohoročným výskumom v laboratóriách Comfortmat, najvyššou kontrolou kvality v každej fáze výroby, modernizáciou výrobných strojov so zapojením popredných svetových odborníkov do automatizácie výrobných liniek a vytvorenie výskumného centra vybaveného najmodernejšími zariadeniami. Vysoko kvalifikovaní odborníci spoločnosti Comfortmat majú rozsiahle vedecké a výrobné skúsenosti, pravidelne vykonávajú potrebné fyzikálne a mechanické skúšky a disponujú odbornými znalosťami z oblasti vibroakustických vlastností automobilov. Vďaka tomu môžu výrobky Comfortmat™ spĺňať tie najnáročnejšie požiadavky súčasného automobilového trhu.

Katalógové číslo:COM EXTREME PRO
ZnačkaComfortmat
Odkazy:Oficiálna webová prezentácia
Typ materiáluAntivibrační
Hrúbka6 mm
Rozmer700 x 500 mm
Hmotnosť 1 kusu2,66 Kg
Plošná hmotnosť7,59 Kg / m²
Akustický stratový faktor (MLF)Akustický stratový činiteľ (mechanický stratový činiteľ) vyjadruje schopnosť materiálu pohlcovať šíriaci sa zvuk a premieňať energiu vibrácií generovaných zvukom na tepelnú energiu. Teoretický maximálny stratový faktor je 1, čo znamená, že nedochádza k vibráciám. Napríklad 1 mm hrubá nereflexná oceľ má stratový činiteľ približne 0,001 pri frekvencii 200 Hz. Preto čím vyšší je stratový faktor, tým lepšie. Kombináciou tlmiacich materiálov je možné výrazne zvýšiť stratový činiteľ na hodnoty blížiace sa k 1. 0,75
Priľnavosť10 až 12 N / cm
Hliníkové fólie2x HotAl II 100 μm
VodeodolnosťAno
FarbaČerná se zeleným potiskem
Cena za1 kus
Poradie vstiev1. vrstva

Hodnotenie

Celkové hodnotenie
100 %
3 zákazníci hodnotili
Ohodnoťte produkt:

Mohlo by vás tiež zaujímať

Comfortmat Ultrasoft 10Materiál pohlcujúci zvuk Comfortmat Ultrasoft 10TipRýchly náhľad (32 hodnotení)materiál pohlcujúci zvuk, 700 x 500 mm, hrúbka 10 mm8,12 EURSkladomComfortmat RollerPritláčací valček Comfortmat RollerTipRýchly náhľad (96 hodnotení)pritláčací kovový valček s drevenou rukoväťou9,35 EURSkladomComfortmat Vision XLZvukovoizolačný materiál Comfortmat Vision XLTipRýchly náhľad (41 hodnotení)zvukovoizolačný materiál, 1000 x 700 mm, hrúbka 6 mm, izolácia 15 dB, hmotnosť 0,44 kg/m² 17,51 EURSkladomComfortmat IntegraZvukovoizolačný materiál Comfortmat IntegraTipRýchly náhľad (90 hodnotení)zvukovoizolačný materiál, 700 x 500 mm, hrúbka 6 mm, izolácia 28 dB, hmotnosť 2,91 Kg/m² 9,35 EURSkladomComfortmat Soft Wave 15 XLMateriál pohlcujúci zvuk Comfortmat Soft Wave 15 XLTipRýchly náhľad (44 hodnotení)materiál pohlcujúci zvuk, 1000 x 700 mm, hrúbka 15 mm, hmotnosť 0,51 kg/m² 16,29 EURSkladomComfortmat BlockatorZvukovoizolačný materiál Comfortmat BlockatorTipRýchly náhľad (40 hodnotení)zvukovoizolačný materiál, 700 x 500 mm, hrúbka 3 mm, izolácia 35 dB, hmotnosť 4,65 kg/m²8,94 EURSkladomComfortmat BlockshotZvukovoizolačný materiál Comfortmat BlockshotTipRýchly náhľad (79 hodnotení)zvukovoizolačný materiál, 700 x 500 mm, hrúbka 7 mm, izolácia 32 dB, hmotnosť 4,11 Kg/m²10,16 EURSkladomComfortmat ExtremeAntivibračný materiál Comfortmat ExtremeTipRýchly náhľad (12 hodnotení)antivibračný materiál, 700 x 500 mm, hrúbka 3,5 mm, MLF 0,63, hmotnost 5,45 Kg / m²14,65 EURSkladomComfortmat AtomAntivibračný materiál Comfortmat AtomTipRýchly náhľad (15 hodnotení)antivibračný materiál, 700 x 500 mm, hrúbka 4 mm, MLF 0,60, hmotnosť 5,79 Kg / m²13,02 EURSkladomComfortmat D4Antivibračný materiál Comfortmat Dark D4TipRýchly náhľad (24 hodnotení)antivibračný materiál, 700 x 500 mm, hrúbka 4 mm, MLF 0,49, hmotnosť 4,54 Kg / m²12,20 EURSkladomComfortmat G3Antivibračný materiál Comfortmat Gold G3TipRýchly náhľad (11 hodnotení)antivibračný materiál, 700 x 500 mm, hrúbka 3 mm, MLF 0,39, hmotnosť 4,74 Kg / m²8,12 EURSkladom
Spýtajte sa nás
Vaše údaje použijeme len pre zaslanie odpovede.
Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte.