Môj účet

Antivibračný materiál Comfortmat Atom

antivibračný materiál, 700 x 500 mm, hrúbka 4 mm, MLF 0,60, hmotnosť 5,79 Kg / m²
Viac o produkte
Pomôžeme vám s nákupom
Antivibračný materiál Comfortmat Atom
Tip

Antivibračný materiál Comfortmat Atom

Profesionálny antivibračný materiál s hrúbkou 4 mm z najvyššieho radu Expert, ktorý bol úplne prepracovaný v roku 2021. Atom sa skladá z dvoch druhov po novom vyvinutých tmelov, kedy každý plní svoju odlišnú funkciu. Dve tretiny materiálu tvorí horná vrstva z inovovaného bitúmenu, ktorý disponuje o 20% vyššou tuhosťou než predchádzajúca verzia a umožní s najvyššou účinnosťou odfiltrovať vibrácie aj na tých najviac zaťažených oblastiach. Druhá vrstva zo špeciálneho odľahčeného tmelu vyniká okrem nízkej hmotnosti extrémnou priľnavosťou, ktorá bola o 15% navýšená. Vrchná strana je vybavená pevnou hliníkovou fóliou so štvorcovou lisovanou štruktúrou pre ešte vyššiu tuhosť materiálu. Výsledkom je špičkový antivibračný materiál s akustickým stratovým činiteľom presahujúcim 0,60 jednotiek, ktorý si hravo poradí s vibráciami aj nízkofrekvenčným hlukom. Atom je samozrejme odolný voči vode, vlhkosti, olejom aj extrémnym teplotám, má antikorózne vlastnosti a ponecháva si rovnaké vlastnosti v zime aj v lete. Pre optimálny komfort pri práci odporúčame materiál nahriať na 50 stupňov, pracovať však je možné pohodlne aj pokiaľ je skladovaný pri bežnej izbovej teplote.

Unikátna technológia materiálu Comfortmat Atom

Comfortmat Atom je vyrábaný jedinečnou patentovanou technológiou BitFoil II, ktorý umožňuje dvojitú lamináciu bitúmenu a jeho spojenie s hliníkovou fóliou na takmer molekulárnej úrovni. Atom disponuje špeciálnou fóliou, ktorej výrobný proces využíva technológiu dvojitého tepelného spracovania HotAL II. Tá zaručuje zvýšenú tuhosť fólie pri zachovaní vynikajúcej flexibility pri práci. Nová technológia inFliz pre jednoduchú aplikáciu butylovej zmesi na hliníkovú fóliu umožňuje úplnú absenciu vzduchu medzi vrstvami, a vďaka rovnomernejšiemu rozloženiu po celej ploche výrazne zlepšuje vlastnosti materiálov. Nový dizajn s mriežkou na fólii pomáha pri rezaní materiálu, uľahčuje inštaláciu a tiež chráni výrobky Comfortmat pred falzifikátmi.

Hlavné vlastnosti antivibračného materiálu Comfortmat Atom

 • Profesionálny antivibračný materiál s hrúbkou 4 mm z najvyššieho radu Expert.
 • Vysoká účinnosť vďaka špeciálnemu zloženiu z dvoch odlišných tmelov.
 • Jeden z najúčinnejších antivibračných materiálov na trhu s akustickým stratovým činiteľom cez 0,60.
 • O 20% vyššia tuhosť a o 15% vyššia priľnavosť oproti minulej verzii.
 • Odolnosť voči vode, vlhkosti, olejom a antikorózne vlastnosti.
 • Rovnaké vlastnosti v zime aj v lete vďaka vysokej odolnosti voči extrémnym teplotám.
 • Technológia HotAL II pre zvýšenú tuhosť hliníkovej fólie pri zachovaní vysokej flexibility pri aplikácii.
 • Nová technológia inFliz umožňuje úplnú absenciu vzduchu medzi vrstvami butylu a hliníkovej fólie.

Technické parametre antivibračného materiálu Comfortmat Atom

 • Hrúbka: 4 mm
 • Rozmer: 700 x 500 mm 
 • Hmotnosť: 2,03 Kg (5,79 Kg / m²)
 • Akustický stratový činiteľ (MLF): 0,60
 • Priľnavosť: 10 až 12 N / cm
 • Ražba: 6 x 6 mm
 • Farba: čierna so strieborným potiskom
 • Cena za: 1 ks

Kam antivibračný materiál Comfortmat Atom aplikovať

Antivibračný materiál Comfortmat Atom môžete aplikovať takmer všade, kde je potrebné znížiť vibrácie a rezonancie. Vzhľadom k hrúbke 4 mm a vysokému akustickému stratovému činiteľmi je však materiál vhodný najmä pre oblasti s veľmi vysokým zaťažením vibráciami. Vhodnou oblasťou použitia je najmä podlaha, motorová prepážka a predné a zadné podbehy. Na ostatné plochy vozidla je už hrúbka 4 mm zbytočne silná. V našom článku "ako vybrať antivibračný materiál" sa dozviete všetky ďalšie informácie o antivibračných materiáloch, ich použití, aj o správnom výbere. Ak si nie ste istí, aké materiály a v akom množstve použiť na odhlučnenie vozidiel, využite náš konfigurátor odhlučnenia. Najčastejšie použitie antivibračného materiálu Comfortmat Atom:

 • Podlaha
 • Dno kufra
 • Predné kovové podbehy
 • Zadné kovové podbehy
 • Motorová prepážka
 • Stredový tunel
 • Torpédo

O tlmiacich materiáloch Comfortmat

Spoločnosť Comformat pôsobí na trhu už od roku 2010 a za tú dobu sa rýchlo etablovala do pozície popredného svetového výrobcu antivibračných a zvukovoizolačných materiálov. Comfortmat priniesol do automobilového priemyslu nové technológie umožňujúce maximálnu efektivitu, nižšiu hmotnosť materiálov, stálu účinnosť aj v extrémnych teplotách a v neposlednom rade veľmi jednoduchú aplikáciu. V posledných rokoch Comfortmat udáva smer v oblasti odhlučnenia vozidiel a pravidelne prináša na trh materiály s rekordnou účinnosťou a excelentnými vlastnosťami, ktoré doteraz nebolo možné dosiahnuť. To všetko je možné iba mnohoročným výskumom v laboratóriách Comfortmat, najvyššou kontrolou kvality v každej fáze výroby, modernizáciou výrobných strojov so zapojením popredných svetových odborníkov do automatizácie výrobných liniek a vytvorenie výskumného centra vybaveného najmodernejšími zariadeniami. Vysoko kvalifikovaní odborníci spoločnosti Comfortmat majú rozsiahle vedecké a výrobné skúsenosti, pravidelne vykonávajú nevyhnutné fyzikálne a mechanické skúšky a disponujú odbornými znalosťami z oblasti vibroakustických vlastností automobilov. Vďaka tomu môžu výrobky Comfortmat spĺňať tie najnáročnejšie požiadavky súčasného automobilového trhu.

Katalógové čísloCOM ATOM
ZnačkaComfortmat
OdkazyOficiálna webová prezentácia
Typ materiáluAntivibrační
Hrúbka4 mm
Rozmer700 x 500 mm
Hmotnosť 1 kusu2,03 Kg
Plošná hmotnosť5,79 Kg / m²
Akustický stratový faktor (MLF)Akustický stratový činiteľ (mechanický stratový činiteľ) vyjadruje schopnosť materiálu pohlcovať šíriaci sa zvuk a premieňať energiu vibrácií generovaných zvukom na tepelnú energiu. Teoretický maximálny stratový faktor je 1, čo znamená, že nedochádza k vibráciám. Napríklad 1 mm hrubá nereflexná oceľ má stratový činiteľ približne 0,001 pri frekvencii 200 Hz. Preto čím vyšší je stratový faktor, tým lepšie. Kombináciou tlmiacich materiálov je možné výrazne zvýšiť stratový činiteľ na hodnoty blížiace sa k 1. 0,60
Priľnavosť10 až 12 N / cm
Hliníkové fólieHotAl II 100 μm
VodeodolnosťAno
FarbaČerná se stříbrným potiskem
Cena za1 kus
Poradie vstiev1. vrstva

Hodnotenie

Celkové hodnotenie
99 %
21 zákazníkov hodnotilo
20×
Matúš Benčič
20. 4. 2021

bez nahrievania to minimalne nechajte na slnku pred aplikaciou aby to bolo trosku makke :)

Ohodnoťte produkt:

Mohlo by vás tiež zaujímať

Plexiclick - priehľadný držiak českej ŠPZPlexiclick - priehľadný držiak českej ŠPZTipRýchly náhľad (66 hodnotení)minimalistický transparentný držiak na české ŠPZ (4 ks)13,71 EURSkladomComfortmat RaptorZvukovoizolačný materiál Comfortmat RaptorTipRýchly náhľad (34 hodnotení)zvukovoizolačný materiál, 700 x 500 mm, hrúbka 4 mm, izolácia 30 dB, hmotnosť 3,57 Kg/m²10,79 EURSkladomComfortmat TitanZvukovoizolačný materiál Comfortmat TitanRýchly náhľad (18 hodnotení)zvukovoizolačný materiál, 700 x 500 mm, hrúbka 8 mm, izolácia 38 dB, hmotnosť 7,8 Kg / m²19,13 EURSkladomComfortmat Ultrasoft 10 XLMateriál pohlcujúci zvuk Comfortmat Ultrasoft 10 XLRýchly náhľad (30 hodnotení)materiál pohlcujúci zvuk, 1000 x 700 mm, hrúbka 10 mm16,63 EURDočasne nedostupnéComfortmat Ultrasoft 5Materiál pohlcujúci zvuk Comfortmat Ultrasoft 5Rýchly náhľad (28 hodnotení)materiál pohlcujúci zvuk, 700 x 500 mm, hrúbka 5 mm6,63 EURSkladomComfortmat RollerPritláčací valček Comfortmat RollerTipRýchly náhľad (148 hodnotení)pritláčací kovový valček s drevenou rukoväťou8,29 EURSkladomComfortmat TsunamiAkustický materiál Comfortmat TsunamiTipRýchly náhľad (163 hodnotení)akustický materiál pohlcujúci zvuk, 500 x 350 mm, hrúbka 18 mm, hmotnosť 1,22 kg/m² 10,38 EURSkladomComfortmat Vision XLZvukovoizolačný materiál Comfortmat Vision XLRýchly náhľad (54 hodnotení)zvukovoizolačný materiál, 1000 x 700 mm, hrúbka 6 mm, izolácia 15 dB, hmotnosť 0,44 kg/m² 20,79 EURSkladomComfortmat IntegraZvukovoizolačný materiál Comfortmat IntegraTipRýchly náhľad (148 hodnotení)zvukovoizolačný materiál, 700 x 500 mm, hrúbka 6 mm, izolácia 27 dB, hmotnosť 2,91 Kg/m² 10,38 EURSkladomComfortmat Soft Wave 15Materiál pohlcujúci zvuk Comfortmat Soft Wave 15TipRýchly náhľad (117 hodnotení)materiál pohlcujúci hluk, 700 x 500 mm, hrúbka 15 mm, hmotnosť 0,51 kg/m² 9,54 EURDočasne nedostupnéComfortmat BlockatorZvukovoizolačný materiál Comfortmat BlockatorRýchly náhľad (49 hodnotení)zvukovoizolačný materiál, 700 x 500 mm, hrúbka 3 mm, izolácia 35 dB, hmotnosť 4,65 kg/m²9,96 EURSkladomComfortmat BlockshotZvukovoizolačný materiál Comfortmat BlockshotTipRýchly náhľad (113 hodnotení)zvukovoizolačný materiál, 700 x 500 mm, hrúbka 7 mm, izolácia 32 dB, hmotnosť 4,11 Kg/m²11,21 EURSkladomComfortmat Extreme ProAntivibračný materiál Comfortmat Extreme ProRýchly náhľad (3 hodnotenia)antivibračný materiál, 700 x 500 mm, hrúbka 6 mm, MLF 0,75, hmotnosť 7,59 Kg / m² 18,71 EURSkladomComfortmat ExtremeAntivibračný materiál Comfortmat ExtremeRýchly náhľad (16 hodnotení)antivibračný materiál, 700 x 500 mm, hrúbka 3,5 mm, MLF 0,63, hmotnost 5,45 Kg / m²15,79 EURSkladomComfortmat G3Antivibračný materiál Comfortmat Gold G3Rýchly náhľad (12 hodnotení)antivibračný materiál, 700 x 500 mm, hrúbka 3 mm, MLF 0,39, hmotnosť 4,74 Kg / m²9,96 EURSkladom
Spýtajte sa nás
Vaše údaje použijeme len pre zaslanie odpovede.