Môj účet

Reproduktory Rockford Fosgate PUNCH P165-SI

Ø 165 mm, 60/120 W, 4 Ω, 90,2 dB (2,83V/1m), montážna hĺbka 57 mm
Viac o produkte
Pomôžeme vám s nákupom

Reproduktory Rockford Fosgate PUNCH P165-SI

Nadšenci do automobilového audia sa rozhodne zamilujú do nového komponentného systému Punch Series 6.5". Ten totiž ponúka kôš FlexFit2, čím zaistí kompatibilitu s vozidlami z USA, Európy a inými importovanými typmi vozidiel. V Európe sa stali veľmi obľúbené „Európske koše“, ktoré je možné veľmi jednoducho inštalovať v širokej škále vozidiel, napr. vo VW, Citroёne a Opeli. Systém tiež disponuje tzv. ICC (integrovanou skrytou výhybkou), čo eliminuje nutnosť kupovať krabičky na inštaláciu výhybky.

Kľúčové vlastnosti reproduktorov Rockford Fosgate PUNCH P165-SI

 • Polypropylénová membrána obohatená o minerálne hmoty.
 • Dizajn navrhnutý tak, aby bola výška závesu ideálna pre magnetický motorček.
 • 1" ošetrený výškový PEI reproduktor.
 • Tesniaca technológia VAST pre vertikálnu inštaláciu.
 • Záves zo santoprénového kaučuku.
 • Inštalácia technológií FlexFit2.
 • Integrované skryté komponenty výhybky 12 dB na oktávu.
 • Hliníkový kôš.
 • Montážny systém výškového reproduktora technológií DDC (Discreet Dual Clamp).
 • Súčasťou balenia je aj puzdro a zošikmený kryt výškového reproduktora.
 • Súčasťou balenia sú krycie mriežky a všetok montážny hardware.
Katalógové číslo:P165-SI
ZnačkaRockford Fosgate
Odkazy:Oficiálna webová prezentácia
Typy reproduktorov Koaxiálne reproduktory:
Koaxiálne reproduktory sa vyznačujú konštrukciou tzv. Všetko v jednom. Výškový a stredobasový reproduktor sú v jednom koši. Výhodou je jednoduchšia montáž, ale vďaka spojeniu resp. blízkosti pásiem v jednom reproduktore, sa zvyčajne zníži kvalita zvuku. Spravidla uprostred stredobasového reproduktora, je výškový reproduktor, ktorého kmitacia cievka pracuje v druhej vzduchovej medzere spoločného magnatického obvodu. Trojpásmový koaxiálny reproduktor sa skladá zo stredobasového reproduktora, v predu na osobitnom nosníka je stredový reproduktor a samostatný výškový.

Komponentné reproduktory:
Komponentné reproduktory sa vyznačujú rozdelením na jednotlivé frekvenčné pásma, výškové + stredobasové + popr. basové pásmo. Jednotlivé reproduktory sa dajú umiestniť úplne oddelene, čo má za výsledok lepší zvukový aj akustický prejav. V drvivej väčšine prípadov komponentných reproduktorov je dodávaná aj externá výhybka, ktorá rozdeľuje výškové, stredové / stredobasové a u třípásma aj basové pásmo popr. umožňuje nastavenie decibelovej úrovne u výškového reproduktoru (napr. +2 dB, 0 dB, -2 dB), strmosti (napr. 6dB / okt. 12dB / okt.) či aktívne alebo bi-amp zapojenia.
Komponentní 2 pásmové
Výkon RMS RMS výkon reproduktorov je stály výkon celého systému, nie iba jedného reproduktora alebo jednej strany. Ide tiež o výkon nepretržitého používania reproduktorov. Ak sa RMS výkon prekročí na dlhšiu dobu, môže dôjsť k nevratnému poškodeniu reproduktorov! 60 W
Max. (maximálny) výkon Špičkový výkon , ktorý dokáže reproduktor zahrať chvíľkovo (cca 0,5 s), napríklad pri údere bicích nástrojov v skladbe. Ak sa max. Výkon prekročí, zvyčajne dôjde k poškodeniu reproduktorov! 120 W
Citlivosť (SPL 1W/1m)Citlivosť, senzitivita čiže účinnosť reproduktora.
Citlivosť reproduktorov sa udáva v decibeloch (dB) a zjednodušene povedané znamená, čím vyššia hodnota, tým menšie nároky na výkon zosilňovača. Jedná sa defacto o hodnotení, ako reproduktor prevádza watty na zvuk. Hodnotenie citlivosti sú v úrovňou hluku merané na 1 meter od reproduktora pomocou 1 W (watt energie) alebo pomocou 2,83 voltu na zdroji na 1 meter.
Vyššia Decibelová úroveň znamená, že reproduktor je hlasnejší s nižším výkonom. Pre každý nárast o 3 dB citlivosti, reproduktor vyžaduje polovičnú silu pre reprodukciu rovnaké hlasitosti. Napríklad, ak 88 dB reproduktor potrebuje 100 Wattov na výrobu určitej hlasitosti, potom reproduktor s 91dB citlivosťou potrebuje len 50 wattov, aby sa dostal na rovnakú hlasitosť.
87,2 dB
Impedancia Impedancia - meranie elektrického odporu. Pri nákupe reproduktorov, je dôležité, aby sa každý ubezpečil, že impedancia je v súlade so zosilňovačom alebo autorádiom, ktorý používate.
Príklad:
2 Ohmový reproduktor nie je možné pripojiť na zosilňovač, ktorý je stabilný len do 4 Ohmov! 4 Ohmový reproduktor je možné bez problémov použiť na zosilňovač, ktorý je stabilný do 2 Ohmov. Najbežnejšia impedancia reproduktorov je dnes 3 - 4 Ohm.
4 Ω
Frekvenčný rozsahSchopnosť reproduktorov zahrať signál od najnižšieho kmitočtu po najvyššie, resp. schopnosť reproduktora verne reprodukovať zvuk v konkrétnom frekvenčnom pásme.
Odborne:
V oblasti kmitočtov od 40 až po 16 000 Hz sa vyskytuje prevažná väčšina základných i alikvotných (harmonických) tónov všetkých hudobných nástrojov. Nás zaujíma, aký je priebeh vyžiareného akustického tlaku v tomto rozsahu frekvencií pri napájaní reproduktorové sústavy konštantným príkonom. Tomuto priebehu hovoríme frekvenčná charakteristika, ktorá nám udáva úroveň vyžiareného akustického tlaku v decibeloch (dB) v závislosti od frekvencie. Najvýstižnejšie možno vyjadriť frekvenčnú charakteristiku reproduktora alebo reproduktorové sústavy grafom.
Väčšinou ale je frekvenčná charakteristika udávaná uvedením maximálnej tolerancie akustického tlaku v danom frekvenčnom rozsahu, napr. 50 až 15 000 Hz - + 6 dB. Keďže je frekvenčná charakteristika reproduktorov aj sústav všeobecne značne nerovnomerná, neudávajú niektorí výrobcovia z preztižních dôvodov vo svojich kalalozích ani túto maximálnu toleranciu akustického tlaku v decibeloch. Takto ochudobnený údaj je bohužiaľ bezcenný. Čo je platné, že výrobca ponúka reproduktorovú sústavu s kmitočtovým rozsahom 30 až 20 000 Hz, ak sa obáva uviesť maximálne nerovnomernosť akustického tlaku v tomto rozsahu, pretože môže mať toleranciu napr. + - 20 dB.
Nerovnomernost čiže zvlnenie frekvenčného priebehu u dobrých reproduktoprových sústav pre kvalitný prednes hudby nemá prekročiť v pásme 80 až 12 000 Hz + - 3 dB a v pásme 40 až 16 000 Hz + - 6 dB. Väčšia nerovnomernosť už ochudobňuje alebo zdôrazňuje určité tónové oblasti, čo môže spôsobiť počuteľné alebo aj rušivé skreslenie. Mení sa tiež podiel medzi základnými tónmi a vyššími harmonickými, tým sa mení farba zvuku a jednotlivé hudobné nástroje aj celý hudobný obraz znie neprirodzene.
44 - 20 000 Hz
Priemer stredobasu alebo koaxiálneho reproduktoraPriemer reproduktora uvádzame ako priemer celého reproduktoru, nie vrátane uchytenia, kedy u menších reproduktorov (87, 100, 130 mm) vyčnievajú ešte naviac úchytky. Niektoré reproduktory sú oválne a tam sa uvádza rozmer v palcoch, vždy najkratšiu strana k najdlhšej strane. Jeden palca je cca. 2,5 cm. 165 mm
Montážna hĺbka stredobasu alebo koaxiálneho reproduktoraMontážna hĺbka reproduktora sa meria od najspodnejšej hrany magnetu až po spodný okraj plechového, plastového alebo liateho koša reproduktora, resp. dosadacej plochy reproduktora. 57 mm
Materiál membrány stredobasu alebo koaxiálneho reproduktoraMateriál, ktorý bol použitý u membrány reproduktora. Nebojte sa papiera, má napodiv veľmi prirodzený a kvalitný zvuk a vďaka povrchovej úprave vydržia bezproblémov aj vlhkosť. Polypropylen
Priemer kaloty výškového reproduktoraČistý priemer kaloty (membrány) výškového reproduktora. 25 mm
Celková hĺbka výškového reproduktoraCelková hĺbka samotného výškového reproduktora bez inštalačných domčekov. 13 mm
Frekvenčná výhybka súčasťou Frekvenčná výhybka je dôležitou súčasťou defacto všetkých reproduktorov. Výhybka zvyčajne obsahuje rôzne hodnoty odporov, veľkosti cievok a typy kondenzátorov, ktoré celkom zásadne upravujú zvuk. Na čo výhybky slúžia popisujeme nižšie.
Komponentné reproduktory:
Súčasťou každého kvalitné komponentného reprosystému je výhybka. Jej úlohou je zabezpečiť rozdelenie frekvencií, ktoré zosilňovač produkuje v celom akustickom spektre kmitočtov tak, aby každý z reproduktorov dostal len tú časť pásma, ktorú môže optimálne zahrať z hľadiska účinnosti a minimálneho skreslenia.
Koaxiálne reproduktory:
U koaxiálnych reproduktorov býva z väčšiny prípadov jednoduchá výhybka (6dB / okt.) Tvorená kondenzátorom u výškového reproduktora.
Ano
Cena zaAk je uvedená cena za pár tak súčasťou balenia býva vždy všetko po 2 kusoch, napr. 2x stredobas, 2x výškový reproduktor a 2x frekvenčný výhybka. Pár
Krycej mriežky súčasťou baleniaOriginálne krycej mriežky v balení reproduktorov. Ano

Hodnotenie

Celkové hodnotenie
100 %
2 zákazníci hodnotili
Ohodnoťte produkt:

Mohlo by vás tiež zaujímať

Comfortmat Fusion XLZvukovoizolačný materiál Comfortmat Fusion XL-20 %TipRýchly náhľad (1 hodnotenie)zvukovoizolačný materiál, 1000 x 700 mm, hrúbka 3 mm, izolácia 10 dB9,76 EUR12,20 EUR SkladomComfortmat Soft Wave Expert XLMateriál pohlcujúci zvuk Comfortmat Soft Wave Expert XL-20 %TipRýchly náhľad (14 hodnotení)materiál pohlcujúci zvuk, 1000 x 700 mm, hrúbka 15 mm17,93 EUR22,41 EUR SkladomComfortmat Soft Wave ExpertMateriál pohlcujúci zvuk Comfortmat Soft Wave Expert-20 %TipRýchly náhľad (18 hodnotení)materiál pohlcujúci zvuk, 700 x 500 mm, hrúbka 15 mm8,78 EUR10,98 EUR SkladomComfortmat Extreme Pro MaxAntivibračný materiál Comfortmat Extreme Pro Max-20 %TipRýchly náhľad (3 hodnotenia)antivibračný materiál, 470 x 350 mm, hrúbka 8 mm, MLF 0,858,46 EUR10,57 EUR SkladomComfortmat FusionZvukovoizolačný materiál Comfortmat Fusion-20 %TipRýchly náhľad (6 hodnotení)zvukovoizolačný materiál, 700 x 500 mm, hrúbka 3 mm, izolácia 10 dB5,52 EUR6,90 EUR SkladomComfortmat Bitosoft AnticreakTesniaca páska Comfortmat Bitosoft Anticreak (5 m x 15 mm)-20 %TipRýchly náhľad (25 hodnotení)tesniaca páska na plasty, 5 m x 15 mm, hrúbka 4 mm2,90 EUR3,63 EUR SkladomComfortmat Grillon Anticreak (5 m x 15 mm)Tesniaca páska Comfortmat Grillon Anticreak (5 m x 15 mm)-20 %TipRýchly náhľad (22 hodnotení)tesniaca páska na plasty, 5 m x 15 mm, hrúbka 1,6 mm2,90 EUR3,63 EUR SkladomComfortmat Ultrasoft 10 XLMateriál pohlcujúci zvuk Comfortmat Ultrasoft 10 XL-20 %TipRýchly náhľad (27 hodnotení)materiál pohlcujúci zvuk, 1000 x 700 mm, hrúbka 10 mm12,05 EUR15,06 EUR Dočasne nedostupnéComfortmat Ultrasoft 10Materiál pohlcujúci zvuk Comfortmat Ultrasoft 10-20 %TipRýchly náhľad (32 hodnotení)materiál pohlcujúci zvuk, 700 x 500 mm, hrúbka 10 mm6,50 EUR8,12 EUR SkladomComfortmat Ultrasoft 5 XLMateriál pohlcujúci zvuk Comfortmat Ultrasoft 5 XL-20 %TipRýchly náhľad (15 hodnotení)materiál pohlcujúci zvuk, 1000 x 700 mm, hrúbka 5 mm8,78 EUR10,98 EUR Dočasne nedostupnéComfortmat Ultrasoft 5Materiál pohlcujúci zvuk Comfortmat Ultrasoft 5-20 %TipRýchly náhľad (21 hodnotení)materiál pohlcujúci zvuk, 700 x 500 mm, hrúbka 5 mm4,54 EUR5,67 EUR SkladomComfortmat GrillonTesniaci materiál Comfortmat Grillon (AntiCreak)-20 %TipRýchly náhľad (1 hodnotenie)tesniaci materiál na plasty, 1000 x 700 mm8,13 EUR10,16 EUR SkladomComfortmat RollerPritláčací valček Comfortmat Roller-20 %TipRýchly náhľad (96 hodnotení)pritláčací kovový valček s drevenou rukoväťou7,48 EUR9,35 EUR SkladomComfortmat TsunamiAkustický materiál Comfortmat Tsunami-20 %TipRýchly náhľad (127 hodnotení)akustický materiál pohlcujúci zvuk, 500 x 350 mm, hrúbka 18 mm, hmotnosť 1,22 kg/m² 9,76 EUR12,20 EUR SkladomComfortmat Vision XLZvukovoizolačný materiál Comfortmat Vision XL-20 %TipRýchly náhľad (41 hodnotení)zvukovoizolačný materiál, 1000 x 700 mm, hrúbka 6 mm, izolácia 15 dB, hmotnosť 0,44 kg/m² 14,01 EUR17,51 EUR SkladomComfortmat VisionZvukovoizolačný materiál Comfortmat Vision-20 %TipRýchly náhľad (49 hodnotení)zvukovoizolačný materiál, 700 x 500 mm, hrúbka 6 mm, izolácia 15 dB, hmotnosť 0,44 kg/m² 7,15 EUR8,94 EUR SkladomComfortmat SkylineZvukovoizolačný materiál Comfortmat Skyline-20 %TipRýchly náhľad (42 hodnotení)zvukovoizolačný materiál, 500 x 350 mm, hrúbka 6 mm, izolácia 25 dB, hmotnosť 2,74 kg / m² 3,89 EUR4,86 EUR SkladomComfortmat IntegraZvukovoizolačný materiál Comfortmat Integra-20 %TipRýchly náhľad (90 hodnotení)zvukovoizolačný materiál, 700 x 500 mm, hrúbka 6 mm, izolácia 28 dB, hmotnosť 2,91 Kg/m² 7,48 EUR9,35 EUR SkladomComfortmat Soft Wave 15 XLMateriál pohlcujúci zvuk Comfortmat Soft Wave 15 XL-20 %TipRýchly náhľad (44 hodnotení)materiál pohlcujúci zvuk, 1000 x 700 mm, hrúbka 15 mm, hmotnosť 0,51 kg/m² 13,03 EUR16,29 EUR SkladomComfortmat Soft Wave 15Materiál pohlcujúci zvuk Comfortmat Soft Wave 15-20 %TipRýchly náhľad (76 hodnotení)materiál pohlcujúci hluk, 700 x 500 mm, hrúbka 15 mm, hmotnosť 0,51 kg/m² 7,15 EUR8,94 EUR SkladomComfortmat S3Antivibračný materiál Comfortmat S3-20 %TipRýchly náhľad (15 hodnotení)antivibračný materiál, 700 x 500 mm, hrúbka 3 mm, MLF 0,32, hmotnosť 4,94 kg/m²5,52 EUR6,90 EUR SkladomComfortmat S2Antivibračný materiál Comfortmat S2-20 %TipRýchly náhľad (206 hodnotení)antivibračný materiál, 700 x 500 mm, hrúbka 2 mm, MLF 0,26, hmotnosť 3,23 kg/m²4,86 EUR6,08 EUR SkladomComfortmat S1Antivibračný materiál Comfortmat S1-20 %TipRýchly náhľad (23 hodnotení)antivibračný materiál, 700 x 500 mm, hrúbka 1,5 mm, MLF 0,224,22 EUR5,27 EUR SkladomComfortmat Carpet Style AsheenSivý samolepiaci poťahový koberec Comfortmat Carpet Style Asheen-20 %TipRýchly náhľad (8 hodnotení)samolepiaci poťahový koberec, sivá farba, 150 x 100 cm, možnosť ľubovoľnej dĺžky16,30 EUR20,37 EUR SkladomComfortmat Carpet Style BlackČierny samolepiaci poťahový koberec Comfortmat Carpet Style Black-20 %TipRýchly náhľad (15 hodnotení)samolepiaci poťahový koberec, čierna farba, 150 x 100 cm, možnosť ľubovoľnej dĺžky15,31 EUR19,14 EUR SkladomComfortmat Carpet Style GrafitAntracitový samolepiaci poťahový koberec Comfortmat Carpet Style Grafit-20 %TipRýchly náhľad (11 hodnotení)samolepiaci poťahový koberec, antracitová farba, 150 x 100 cm, možnosť ľubovoľnej dĺžky15,31 EUR19,14 EUR SkladomComfortmat Carpet GrafitAntracitový poťahový koberec Comfortmat Carpet Grafit-20 %TipRýchly náhľad (15 hodnotení)poťahový koberec, antracitová farba, 150 x 100 cm, možnosť ľubovoľnej dĺžky6,50 EUR8,12 EUR SkladomComfortmat Carpet BlackČierny poťahový koberec Comfortmat Carpet Black-20 %TipRýchly náhľad (25 hodnotení)poťahový koberec, čierna farba, 150 x 100 cm, možnosť ľubovoľnej dĺžky6,50 EUR8,12 EUR Dočasne nedostupnéComfortmat BlockatorZvukovoizolačný materiál Comfortmat Blockator-20 %TipRýchly náhľad (40 hodnotení)zvukovoizolačný materiál, 700 x 500 mm, hrúbka 3 mm, izolácia 35 dB, hmotnosť 4,65 kg/m²7,15 EUR8,94 EUR SkladomComfortmat BlockshotZvukovoizolačný materiál Comfortmat Blockshot-20 %TipRýchly náhľad (79 hodnotení)zvukovoizolačný materiál, 700 x 500 mm, hrúbka 7 mm, izolácia 32 dB, hmotnosť 4,11 Kg/m²8,13 EUR10,16 EUR SkladomComfortmat Bitosoft 10 XLMateriál pohlcujúci zvuk Comfortmat Bitosoft 10 XL-20 %TipRýchly náhľad (10 hodnotení)materiál pohlcujúci zvuk, 1000 x 700 mm, hrúbka 10 mm11,07 EUR13,84 EUR SkladomComfortmat Bitosoft 10Materiál pohlcujúci zvuk Comfortmat Bitosoft 10-20 %TipRýchly náhľad (7 hodnotení)materiál pohlcujúci zvuk, 700 x 500 mm, hrúbka 10 mm5,19 EUR6,49 EUR SkladomComfortmat Bitosoft 5 XLMateriál pohlcujúci zvuk Comfortmat Bitosoft 5 XL-20 %TipRýchly náhľad (13 hodnotení)materiál pohlcujúci zvuk, 1000 x 700 mm, hrúbka 5 mm7,48 EUR9,35 EUR Dočasne nedostupnéComfortmat Bitosoft 5Materiál pohlcujúci zvuk Comfortmat Bitosoft 5-20 %TipRýchly náhľad (29 hodnotení)materiál pohlcujúci zvuk, 700 x 500 mm, hrúbka 5 mm3,89 EUR4,86 EUR SkladomComfortmat Extreme ProAntivibračný materiál Comfortmat Extreme Pro-20 %TipRýchly náhľad (3 hodnotenia)antivibračný materiál, 700 x 500 mm, hrúbka 6 mm, MLF 0,75, hmotnosť 7,59 Kg / m² 13,03 EUR16,29 EUR SkladomComfortmat ExtremeAntivibračný materiál Comfortmat Extreme-20 %TipRýchly náhľad (12 hodnotení)antivibračný materiál, 700 x 500 mm, hrúbka 3,5 mm, MLF 0,63, hmotnost 5,45 Kg / m²11,72 EUR14,65 EUR SkladomComfortmat AtomAntivibračný materiál Comfortmat Atom-20 %TipRýchly náhľad (15 hodnotení)antivibračný materiál, 700 x 500 mm, hrúbka 4 mm, MLF 0,60, hmotnosť 5,79 Kg / m²10,42 EUR13,02 EUR SkladomComfortmat D4Antivibračný materiál Comfortmat Dark D4-20 %TipRýchly náhľad (24 hodnotení)antivibračný materiál, 700 x 500 mm, hrúbka 4 mm, MLF 0,49, hmotnosť 4,54 Kg / m²9,76 EUR12,20 EUR SkladomComfortmat D3Antivibračný materiál Comfortmat Dark D3-20 %TipRýchly náhľad (47 hodnotení)antivibračný materiál, 700 x 500 mm, hrúbka 3 mm, MLF 0,41, hmotnosť 3,22 Kg/m²8,78 EUR10,98 EUR SkladomComfortmat D2Antivibračný materiál Comfortmat Dark D2-20 %TipRýchly náhľad (190 hodnotení)antivibračný materiál, 700 x 500 mm, hrúbka 2,3 mm, MLF 0,35, hmotnosť 2,48 Kg/m²7,48 EUR9,35 EUR SkladomComfortmat G4Antivibračný materiál Comfortmat G4-20 %TipRýchly náhľad (12 hodnotení)antivibračný materiál, 700 x 500 mm, hrúbka 4 mm, MLF 0,45, hmotnosť 6,14 kg / m²7,48 EUR9,35 EUR SkladomComfortmat G3Antivibračný materiál Comfortmat Gold G3-20 %TipRýchly náhľad (11 hodnotení)antivibračný materiál, 700 x 500 mm, hrúbka 3 mm, MLF 0,39, hmotnosť 4,74 Kg / m²6,50 EUR8,12 EUR SkladomComfortmat G2Antivibračný materiál Comfortmat G2-20 %TipRýchly náhľad (41 hodnotení)antivibračný materiál, 700 x 500 mm, hrúbka 2,3 mm, MLF 0,33, hmotnosť 3,06 kg/m² 5,85 EUR7,31 EUR SkladomComfortmat NeopreneZvukovoizolačný materiál Comfortmat Neoprene-20 %TipRýchly náhľad (50 hodnotení)zvukovoizolačný materiál, 700 x 500 mm, hrúbka 6 mm, izolácia 13 dB, hmotnosť 0,44 kg/m² 5,85 EUR7,31 EUR Skladom
Spýtajte sa nás
Vaše údaje použijeme len pre zaslanie odpovede.
Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte.