Košík0
Spôsoby doručenia
Prepravca6 €
Osobný odber BrnoZadarmo

Reproduktory Rockford Fosgate PUNCH P152-S

Ø 130 mm, 50/100 W, 4 Ω, 90 dB (2,83V/1m), montážna hĺbka 47 mm
Viac o produkte
Pomôžeme vám s nákupom

Reproduktory Rockford Fosgate PUNCH P152-S

Nadšenci do automobilového audia sa rozhodne zamilujú do nového komponentného systému Punch Series 5.25". Ponúka kôš FlexFit pre maximálnu možnú kompatibilitu pri inštalovaní do miest továrenských reproduktorov. Navyše disponuje tzv. ICC (integrovaná skrytá výhybka), čo eliminuje nutnosť kupovať krabičky na inštaláciu výhybky.

Kľúčové vlastnosti reproduktorov Rockford Fosgate PUNCH P152-S

  • Dizajn koša FlexFit.
  • Súčasťou balenia je aj adaptér pre predinštalovaný systém.
  • ICC (integrovaná skrytá výhybka).
  • Výškový reproduktor PEI.
  • Zapustený výškový reproduktor pre inštaláciu využíva štandardné 1-3/4" otvory.
  • Gumový záves stredobasu.
  • Polypropylénová membrána obohatená o minerálne hmoty.
  • Súčasťou balenia je aj adaptér pre predinštalovaný systém.
Katalógové číslo:P152-S
ZnačkaRockford Fosgate
Odkazy:Oficiálna webová prezentácia
Typy reproduktorov Koaxiálne reproduktory:
Koaxiálne reproduktory sa vyznačujú konštrukciou tzv. Všetko v jednom. Výškový a stredobasový reproduktor sú v jednom koši. Výhodou je jednoduchšia montáž, ale vďaka spojeniu resp. blízkosti pásiem v jednom reproduktore, sa zvyčajne zníži kvalita zvuku. Spravidla uprostred stredobasového reproduktora, je výškový reproduktor, ktorého kmitacia cievka pracuje v druhej vzduchovej medzere spoločného magnatického obvodu. Trojpásmový koaxiálny reproduktor sa skladá zo stredobasového reproduktora, v predu na osobitnom nosníka je stredový reproduktor a samostatný výškový.

Komponentné reproduktory:
Komponentné reproduktory sa vyznačujú rozdelením na jednotlivé frekvenčné pásma, výškové + stredobasové + popr. basové pásmo. Jednotlivé reproduktory sa dajú umiestniť úplne oddelene, čo má za výsledok lepší zvukový aj akustický prejav. V drvivej väčšine prípadov komponentných reproduktorov je dodávaná aj externá výhybka, ktorá rozdeľuje výškové, stredové / stredobasové a u třípásma aj basové pásmo popr. umožňuje nastavenie decibelovej úrovne u výškového reproduktoru (napr. +2 dB, 0 dB, -2 dB), strmosti (napr. 6dB / okt. 12dB / okt.) či aktívne alebo bi-amp zapojenia.
Komponentní 2 pásmové
Výkon RMS RMS výkon reproduktorov je stály výkon celého systému, nie iba jedného reproduktora alebo jednej strany. Ide tiež o výkon nepretržitého používania reproduktorov. Ak sa RMS výkon prekročí na dlhšiu dobu, môže dôjsť k nevratnému poškodeniu reproduktorov! 50 W
Max. (maximálny) výkon Špičkový výkon , ktorý dokáže reproduktor zahrať chvíľkovo (cca 0,5 s), napríklad pri údere bicích nástrojov v skladbe. Ak sa max. Výkon prekročí, zvyčajne dôjde k poškodeniu reproduktorov! 100 W
Citlivosť (SPL 1W/1m)Citlivosť, senzitivita čiže účinnosť reproduktora.
Citlivosť reproduktorov sa udáva v decibeloch (dB) a zjednodušene povedané znamená, čím vyššia hodnota, tým menšie nároky na výkon zosilňovača. Jedná sa defacto o hodnotení, ako reproduktor prevádza watty na zvuk. Hodnotenie citlivosti sú v úrovňou hluku merané na 1 meter od reproduktora pomocou 1 W (watt energie) alebo pomocou 2,83 voltu na zdroji na 1 meter.
Vyššia Decibelová úroveň znamená, že reproduktor je hlasnejší s nižším výkonom. Pre každý nárast o 3 dB citlivosti, reproduktor vyžaduje polovičnú silu pre reprodukciu rovnaké hlasitosti. Napríklad, ak 88 dB reproduktor potrebuje 100 Wattov na výrobu určitej hlasitosti, potom reproduktor s 91dB citlivosťou potrebuje len 50 wattov, aby sa dostal na rovnakú hlasitosť.
87 dB
Impedancia Impedancia - meranie elektrického odporu. Pri nákupe reproduktorov, je dôležité, aby sa každý ubezpečil, že impedancia je v súlade so zosilňovačom alebo autorádiom, ktorý používate.
Príklad:
2 Ohmový reproduktor nie je možné pripojiť na zosilňovač, ktorý je stabilný len do 4 Ohmov! 4 Ohmový reproduktor je možné bez problémov použiť na zosilňovač, ktorý je stabilný do 2 Ohmov. Najbežnejšia impedancia reproduktorov je dnes 3 - 4 Ohm.
4 Ω
Frekvenčný rozsahSchopnosť reproduktorov zahrať signál od najnižšieho kmitočtu po najvyššie, resp. schopnosť reproduktora verne reprodukovať zvuk v konkrétnom frekvenčnom pásme.
Odborne:
V oblasti kmitočtov od 40 až po 16 000 Hz sa vyskytuje prevažná väčšina základných i alikvotných (harmonických) tónov všetkých hudobných nástrojov. Nás zaujíma, aký je priebeh vyžiareného akustického tlaku v tomto rozsahu frekvencií pri napájaní reproduktorové sústavy konštantným príkonom. Tomuto priebehu hovoríme frekvenčná charakteristika, ktorá nám udáva úroveň vyžiareného akustického tlaku v decibeloch (dB) v závislosti od frekvencie. Najvýstižnejšie možno vyjadriť frekvenčnú charakteristiku reproduktora alebo reproduktorové sústavy grafom.
Väčšinou ale je frekvenčná charakteristika udávaná uvedením maximálnej tolerancie akustického tlaku v danom frekvenčnom rozsahu, napr. 50 až 15 000 Hz - + 6 dB. Keďže je frekvenčná charakteristika reproduktorov aj sústav všeobecne značne nerovnomerná, neudávajú niektorí výrobcovia z preztižních dôvodov vo svojich kalalozích ani túto maximálnu toleranciu akustického tlaku v decibeloch. Takto ochudobnený údaj je bohužiaľ bezcenný. Čo je platné, že výrobca ponúka reproduktorovú sústavu s kmitočtovým rozsahom 30 až 20 000 Hz, ak sa obáva uviesť maximálne nerovnomernosť akustického tlaku v tomto rozsahu, pretože môže mať toleranciu napr. + - 20 dB.
Nerovnomernost čiže zvlnenie frekvenčného priebehu u dobrých reproduktoprových sústav pre kvalitný prednes hudby nemá prekročiť v pásme 80 až 12 000 Hz + - 3 dB a v pásme 40 až 16 000 Hz + - 6 dB. Väčšia nerovnomernosť už ochudobňuje alebo zdôrazňuje určité tónové oblasti, čo môže spôsobiť počuteľné alebo aj rušivé skreslenie. Mení sa tiež podiel medzi základnými tónmi a vyššími harmonickými, tým sa mení farba zvuku a jednotlivé hudobné nástroje aj celý hudobný obraz znie neprirodzene.
70 - 22 000 Hz
Priemer stredobasu alebo koaxiálneho reproduktoraPriemer reproduktora uvádzame ako priemer celého reproduktoru, nie vrátane uchytenia, kedy u menších reproduktorov (87, 100, 130 mm) vyčnievajú ešte naviac úchytky. Niektoré reproduktory sú oválne a tam sa uvádza rozmer v palcoch, vždy najkratšiu strana k najdlhšej strane. Jeden palca je cca. 2,5 cm. 130 mm
Montážna hĺbka stredobasu alebo koaxiálneho reproduktoraMontážna hĺbka reproduktora sa meria od najspodnejšej hrany magnetu až po spodný okraj plechového, plastového alebo liateho koša reproduktora, resp. dosadacej plochy reproduktora. 47 mm
Materiál membrány stredobasu alebo koaxiálneho reproduktoraMateriál, ktorý bol použitý u membrány reproduktora. Nebojte sa papiera, má napodiv veľmi prirodzený a kvalitný zvuk a vďaka povrchovej úprave vydržia bezproblémov aj vlhkosť. Polypropylen
Priemer kaloty výškového reproduktoraČistý priemer kaloty (membrány) výškového reproduktora. 25 mm
Celková hĺbka výškového reproduktoraCelková hĺbka samotného výškového reproduktora bez inštalačných domčekov. 13 mm
Frekvenčná výhybka súčasťou Frekvenčná výhybka je dôležitou súčasťou defacto všetkých reproduktorov. Výhybka zvyčajne obsahuje rôzne hodnoty odporov, veľkosti cievok a typy kondenzátorov, ktoré celkom zásadne upravujú zvuk. Na čo výhybky slúžia popisujeme nižšie.
Komponentné reproduktory:
Súčasťou každého kvalitné komponentného reprosystému je výhybka. Jej úlohou je zabezpečiť rozdelenie frekvencií, ktoré zosilňovač produkuje v celom akustickom spektre kmitočtov tak, aby každý z reproduktorov dostal len tú časť pásma, ktorú môže optimálne zahrať z hľadiska účinnosti a minimálneho skreslenia.
Koaxiálne reproduktory:
U koaxiálnych reproduktorov býva z väčšiny prípadov jednoduchá výhybka (6dB / okt.) Tvorená kondenzátorom u výškového reproduktora.
Ano
Možnosti nastavenia frekvenčnej výhybkyNepísaným pravidlom býva, že čím drahší reproduktory, tým má výhybka viac možnosti nastavenia zvuku. Najčastejšou možnosťou nastavenia výhybky je útlm na výškovom reproduktore. Vyspelejšie výhybky ponúka aj možnosť nastavenia strmosti na stredobasu a výškovom reproduktore prípadne úpravu frekvenčného rozsahu. Ano
Cena zaAk je uvedená cena za pár tak súčasťou balenia býva vždy všetko po 2 kusoch, napr. 2x stredobas, 2x výškový reproduktor a 2x frekvenčný výhybka. Pár
Krycej mriežky súčasťou baleniaOriginálne krycej mriežky v balení reproduktorov. Ano

Hodnotenie

Celkové hodnotenie
0 %
Nikto zatiaľ produkt nehodnotil
Ohodnoťte produkt:

Mohlo by vás tiež zaujímať

Comfortmat Soft Wave Expert XLZvukovo izolačný materiál Comfortmat Soft Wave 15 XL-33 %TipAkciaRychlý náhled (4 hodnotenie)prémiový penový materiál pohlcujúci hluk, 1000 x 700 mm, hrúbka 15 mm13,47 EUR20,04 EUR SkladomComfortmat Soft Wave ExpertZvukovo izolačný materiál Comfortmat Soft Wave ExpertTipRychlý náhled (18 hodnotenie)prémiový penový materiál pohlcujúci hluk, 700 x 500 mm, hrúbka 15 mm10,39 EURDočasne nedostupnéComfortmat Extreme Pro MaxAntivibračný materiál Comfortmat Extreme Pro MaxTipRychlý náhledantivibračný materiál, 700 x 500 mm, hrúbka 8 mm, hmotnosť 1750 g21,97 EURSkladomComfortmat FusionZvukovo izolačný materiál Comfortmat FusionTipRychlý náhled (4 hodnotenie)ľahký zvukovo izolačný materiál, 700 x 500 mm, hrúbka 3 mm6,14 EURDočasne nedostupnéComfortmat Bitosoft Anticreak (5 m x 15 mm)Tesniaca páska Comfortmat Bitosoft Anticreak (5 m x 15 mm)TipRychlý náhled (14 hodnotenie)tesniaca páska na plasty, 5 m x 15 mm, hrúbka 4 mm3,44 EURSkladomComfortmat Grillon Anticreak (5 m x 15 mm)Tesniaca páska Comfortmat Grillon Anticreak (5 m x 15 mm)TipRychlý náhled (13 hodnotenie)tesniaca páska na plasty, 5 m x 15 mm, hrúbka 1,6 mm3,44 EURSkladomComfortmat Ultrasoft 10 (1000 x 700 mm)Zvukovo izolačný materiál Comfortmat Ultrasoft 10 (1000 x 700 mm)-49 %TipAkciaRychlý náhled (17 hodnotenie)flexibilný penový materiál pohlcujúci hluk, 1000 x 700 mm, hrúbka 10 mm7,30 EUR14,25 EUR SkladomComfortmat Ultrasoft 10Zvukovo izolačný materiál Comfortmat Ultrasoft 10TipRychlý náhled (29 hodnotenie)flexibilný penový materiál pohlcujúci hluk, 700 x 500 mm, hrúbka 10 mm7,68 EURDočasne nedostupnéComfortmat Ultrasoft 5 (1000 x 700 mm)Zvukovo izolačný materiál Comfortmat Ultrasoft 5 (1000 x 700 mm)-56 %TipAkciaRychlý náhled (5 hodnotenie)flexibilný penový materiál pohlcujúci hluk, 1000 x 700 mm, hrúbka 5 mm4,59 EUR10,39 EUR SkladomComfortmat Ultrasoft 5Zvukovo izolačný materiál Comfortmat Ultrasoft 5TipRychlý náhled (19 hodnotenie)flexibilný penový materiál pohlcujúci hluk, 700 x 500 mm, hrúbka 5 mm5,37 EURDočasne nedostupnéComfortmat GrillonTesniaci materiál Comfortmat Grillon (Antiskrip)TipRychlý náhled (1 hodnotenie)tesniaci materiál na plasty, 1000 x 700 mm9,61 EURSkladomComfortmat RollerPritláčací valček Comfortmat RollerTipRychlý náhled (69 hodnotenie)pritláčací kovový valček s drevenou rukoväťou7,68 EURSkladomComfortmat TsunamiAkustický materiál Comfortmat TsunamiTipRychlý náhled (107 hodnotenie)akustický zvukovo izolačný materiál do dverí, 500 x 350 mm, hrúbka 12 mm7,68 EURDočasne nedostupnéComfortmat Vision XLZvukovo izolačný materiál Comfortmat Vision XL-35 %TipRychlý náhled (28 hodnotenie)ľahký zvukovo izolačný materiál, 1000 x 700 mm, hrúbka 6 mm, odhlučnenie dverí, podlahy, kufra a podbehov10,00 EUR15,41 EUR Dočasne nedostupnéComfortmat VisionZvukovoizolačný materiál Comfortmat VisionTipRychlý náhled (33 hodnotenie)ľahký zvukovoizolačný materiál, 700 x 500 mm, hrúbka 6 mm, odhlučnenie dverí, podlahy, kufra a podbehov7,68 EURDočasne nedostupnéComfortmat SkylineZvukovo izolačný materiál Comfortmat SkylineTipRychlý náhled (34 hodnotenie)zvukovo izolačný materiál, 700 x 500 mm, hrúbka 6 mm, odhlučnenie stropu a kapoty9,23 EURSkladomComfortmat IntegraZvukovoizolačný materiál Comfortmat IntegraTipRychlý náhled (76 hodnotenie)zvukovoizolačný materiál, 700 x 500 mm, hrúbka 6 mm, hmotnosť 3,0 Kg/m² 8,84 EURDočasne nedostupnéComfortmat Soft Wave 15 XLZvukovo izolačný materiál Comfortmat Soft Wave 15 XLTipRychlý náhled (30 hodnotenie)prémiový penový materiál pohlcujúci hluk, 1000 x 700 mm, hrúbka 15 mm15,41 EURSkladomComfortmat Soft Wave 15Zvukovo izolačný materiál Comfortmat Soft Wave 15TipRychlý náhled (63 hodnotenie)prémiový penový materiál pohlcujúci hluk, 700 x 500 mm, hrúbka 15 mm8,46 EURDočasne nedostupnéComfortmat S3Antivibračný materiál Comfortmat Standard S3TipRychlý náhled (14 hodnotenie)antivibračný materiál, 700 x 500 mm, hrúbka 3 mm, hmotnosť 857 g7,30 EURDočasne nedostupnéComfortmat S2 (700 x 500 mm)Antivibračný materiál Comfortmat Standard S2 (700 x 500 mm)TipRychlý náhled (171 hodnotenie)antivibračný materiál, 700 x 500 mm, hrúbka 2 mm, hmotnosť 591 g5,75 EURDočasne nedostupnéComfortmat S1Antivibračný materiál Comfortmat Standard S1TipRychlý náhled (16 hodnotenie)antivibračný materiál, 700 x 500 mm, hrúbka 1,5 mm, hmotnosť 472 g4,98 EURDočasne nedostupnéComfortmat Carpet Style AsheenSivý samolepiaci poťahový koberec Comfortmat Carpet Style AsheenTipRychlý náhled (5 hodnotenie)samolepiaci poťahový koberec, sivá farba, 150 x 100 cm, možnosť ľubovoľnej dĺžky19,27 EURSkladomComfortmat Carpet Style BlackČierny samolepiaci poťahový koberec Comfortmat Carpet Style BlackTipRychlý náhled (11 hodnotenie)samolepiaci poťahový koberec, čierna farba, 150 x 100 cm, možnosť ľubovoľnej dĺžky18,11 EURDočasne nedostupnéComfortmat Carpet Style GrafitAntracitový samolepiaci poťahový koberec Comfortmat Carpet Style GrafitTipRychlý náhled (7 hodnotenie)samolepiaci poťahový koberec, antracitová farba, 150 x 100 cm, možnosť ľubovoľnej dĺžky18,11 EURSkladomComfortmat Carpet GrafitAntracitový poťahový koberec Comfortmat Carpet GrafitTipRychlý náhled (14 hodnotenie)poťahový koberec, antracitová farba, 150 x 100 cm, možnosť ľubovoľnej dĺžky7,68 EURDočasne nedostupnéComfortmat Carpet BlackČierny poťahový koberec Comfortmat Carpet Black-5 %TipRychlý náhled (20 hodnotenie)poťahový koberec, čierna farba, 150 x 100 cm, možnosť ľubovoľnej dĺžky7,30 EUR7,68 EUR Dočasne nedostupnéComfortmat BlockatorZvukovoizolačný materiál Comfortmat Blockator-27 %TipRychlý náhled (28 hodnotenie)zvukovoizolačný materiál, 700 x 500 mm, hrúbka 3 mm6,14 EUR8,46 EUR SkladomComfortmat BlockshotZvukovoizolačný materiál Comfortmat BlockshotTipRychlý náhled (66 hodnotenie)zvukovoizolačný materiál, 700 x 500 mm, hrúbka 7 mm9,61 EURDočasne nedostupnéComfortmat Bitosoft 10 (1000 x 700 mm)Zvukovo izolačný materiál Comfortmat Bitosoft 10 (1000 x 700 mm)-59 %TipAkciaRychlý náhled (4 hodnotenie)penový materiál pohlcujúci hluk, 1000 x 700 mm, hrúbka 10 mm5,37 EUR13,09 EUR SkladomComfortmat Bitosoft 10Materiál pohlcujúci hluk Comfortmat Bitosoft 10TipRychlý náhled (7 hodnotenie)penový materiál pohlcujúci hluk, 700 x 500 mm, hrúbka 10 mm6,14 EURSkladomComfortmat Bitosoft 5 (1000 x 700 mm)Zvukovo izolačný materiál Comfortmat Bitosoft 5 (1000 x 700 mm)-48 %TipAkciaRychlý náhled (9 hodnotenie)penový materiál pohlcujúci hluk, 1000 x 700 mm, hrúbka 5 mm4,59 EUR8,84 EUR SkladomComfortmat Bitosoft 5Materiál pohlcujúci hluk Comfortmat Bitosoft 5TipRychlý náhled (27 hodnotenie)penový materiál pohlcujúci hluk, 700 x 500 mm, hrúbka 5 mm4,59 EURDočasne nedostupnéComfortmat Extreme ProAntivibračný materiál Comfortmat Extreme ProTipRychlý náhled (1 hodnotenie)antivibračný materiál, 700 x 500 mm, hrúbka 6 mm, hmotnosť 1750 g16,95 EURDočasne nedostupnéComfortmat ExtremeAntivibračný materiál Comfortmat ExtremeTipRychlý náhled (7 hodnotenie)antivibračný materiál, 700 x 500 mm, hrúbka 3,5 mm, hmotnosť 875 g14,63 EURDočasne nedostupnéComfortmat AtomAntivibračný materiál Comfortmat AtomTipRychlý náhled (9 hodnotenie)antivibračný materiál, 700 x 500 mm, hrúbka 4,2 mm13,86 EURDočasne nedostupnéComfortmat D4Antivibračný materiál Comfortmat Dark D4TipRychlý náhled (15 hodnotenie)antivibračný materiál, 700 x 500 mm, hrúbka 4 mm, hmotnosť 4,3 Kg/m² 13,09 EURDočasne nedostupnéComfortmat D3Antivibračný materiál Comfortmat Dark D3TipRychlý náhled (27 hodnotenie)antivibračný materiál, 700 x 500 mm, hrúbka 3 mm, hmotnosť 3,2 Kg/m² 10,77 EURDočasne nedostupnéComfortmat D2 (700 x 500 mm)Antivibračný materiál Comfortmat Dark D2 (700 x 500 mm)TipRychlý náhled (150 hodnotenie)antivibračný materiál, 700 x 500 mm, hrúbka 2,3 mm, hmotnosť 2,4 Kg/m² 8,84 EURSkladomComfortmat G4Antivibračný materiál Comfortmat G4TipRychlý náhled (12 hodnotenie)antivibračný materiál, 700 x 500 mm, hrúbka 4 mm, hmotnosť 1137 g10,39 EURDočasne nedostupnéComfortmat G3Antivibračný materiál Comfortmat Gold G3TipRychlý náhled (5 hodnotenie)antivibračný materiál, 700 x 500 mm, hrúbka 3 mm, hmotnosť 857 g8,84 EURDočasne nedostupnéComfortmat G2Antivibračný materiál Comfortmat Gold G2TipRychlý náhled (26 hodnotenie)antivibračný materiál, 700 x 500 mm, hrúbka 2,3 mm, hmotnosť 579 g6,91 EURDočasne nedostupnéComfortmat NeopreneZvukovo izolačný materiál Comfortmat NeopreneTipRychlý náhled (38 hodnotenie)ľahký zvukovo izolačný materiál, 500 x 700 mm, hrúbka 6 mm6,91 EURDočasne nedostupné
Spýtajte sa nás
Vaše údaje použijeme len pre zaslanie odpovede.
Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte.