Môj účet

Reproduktory Rockford Fosgate POWER T4652-S

Ø 165 mm, 150/300 W, 4 Ω, 92 dB (2,83V/1m), montážna hĺbka 71 mm
Viac o produkte
Pomôžeme vám s nákupom

Reproduktory Rockford Fosgate POWER T4652-S

6.5" komponentný systém Rockford Fosgate Power T4 je veľmi podobný vlajkovému modelu T5, ponúka však výhybku s veľmi jednoduchou inštaláciou. LCP (polymér z kvapalných kryštálov) výškový reproduktor disponuje fázovým konektorom, vďaka ktorému sú frekvenčné vlny smerované priamo smerom k poslucháčovi pre ešte lepšiu frekvenčnú odozvu. Pri wooferi je optimálna frekvenčná odozva dosiahnutá pomocou tkaného LCP vlákna. Tieto vlastnosti spoločne s asymetrickou 12 dB Butterworth výhybkou zaručujú perfektnú kvalitu zvuku zapuzdrenú vo veľmi efektívnom dvojcestnom systéme.

Kľúčové vlastnosti reproduktorov Rockford Fosgate POWER T4652-S

 • Membrána woofera z LCP (polymér z kvapalných kryštálov) sendvičového vlákna.
 • Lineárna Nomex stredička so zvýšenou odolnosťou proti únave materiálu a trhlinám.
 • Montáž woofera systémom FlexFit.
 • Hliníkový kôš.
 • Multi-pole™ neodymiová štruktúra motora.
 • Gumový záves so systémom VAST.
 • 1" (25 mm) LCP výškový reproduktor s fázovým konektorom.
 • DDC (dvojitá svorka) – montážny systém výškového reproduktora.
 • Súčasťou balenia je aj puzdro a zošikmený kryt výškového reproduktora.
 • Asymetrická Butterworth sieť s výhybkou (12 dB na oktávu).
 • Nastavenie úrovne výškového reproduktora +2, 0, -2 dB.
 • Možnosť výberu medzi BI a AMP režimom.
 • Možnosť nastavenia osi – zapnuté / vypnuté.
 • Súčasťou balenia sú krycie mriežky a všetok montážny hardware.
Katalógové číslo:T4652-S
ZnačkaRockford Fosgate
Odkazy:Oficiálna webová prezentácia
Typy reproduktorov Koaxiálne reproduktory:
Koaxiálne reproduktory sa vyznačujú konštrukciou tzv. Všetko v jednom. Výškový a stredobasový reproduktor sú v jednom koši. Výhodou je jednoduchšia montáž, ale vďaka spojeniu resp. blízkosti pásiem v jednom reproduktore, sa zvyčajne zníži kvalita zvuku. Spravidla uprostred stredobasového reproduktora, je výškový reproduktor, ktorého kmitacia cievka pracuje v druhej vzduchovej medzere spoločného magnatického obvodu. Trojpásmový koaxiálny reproduktor sa skladá zo stredobasového reproduktora, v predu na osobitnom nosníka je stredový reproduktor a samostatný výškový.

Komponentné reproduktory:
Komponentné reproduktory sa vyznačujú rozdelením na jednotlivé frekvenčné pásma, výškové + stredobasové + popr. basové pásmo. Jednotlivé reproduktory sa dajú umiestniť úplne oddelene, čo má za výsledok lepší zvukový aj akustický prejav. V drvivej väčšine prípadov komponentných reproduktorov je dodávaná aj externá výhybka, ktorá rozdeľuje výškové, stredové / stredobasové a u třípásma aj basové pásmo popr. umožňuje nastavenie decibelovej úrovne u výškového reproduktoru (napr. +2 dB, 0 dB, -2 dB), strmosti (napr. 6dB / okt. 12dB / okt.) či aktívne alebo bi-amp zapojenia.
Komponentní 2 pásmové
Výkon RMS RMS výkon reproduktorov je stály výkon celého systému, nie iba jedného reproduktora alebo jednej strany. Ide tiež o výkon nepretržitého používania reproduktorov. Ak sa RMS výkon prekročí na dlhšiu dobu, môže dôjsť k nevratnému poškodeniu reproduktorov! 150 W
Max. (maximálny) výkon Špičkový výkon , ktorý dokáže reproduktor zahrať chvíľkovo (cca 0,5 s), napríklad pri údere bicích nástrojov v skladbe. Ak sa max. Výkon prekročí, zvyčajne dôjde k poškodeniu reproduktorov! 300 W
Citlivosť (SPL 1W/1m)Citlivosť, senzitivita čiže účinnosť reproduktora.
Citlivosť reproduktorov sa udáva v decibeloch (dB) a zjednodušene povedané znamená, čím vyššia hodnota, tým menšie nároky na výkon zosilňovača. Jedná sa defacto o hodnotení, ako reproduktor prevádza watty na zvuk. Hodnotenie citlivosti sú v úrovňou hluku merané na 1 meter od reproduktora pomocou 1 W (watt energie) alebo pomocou 2,83 voltu na zdroji na 1 meter.
Vyššia Decibelová úroveň znamená, že reproduktor je hlasnejší s nižším výkonom. Pre každý nárast o 3 dB citlivosti, reproduktor vyžaduje polovičnú silu pre reprodukciu rovnaké hlasitosti. Napríklad, ak 88 dB reproduktor potrebuje 100 Wattov na výrobu určitej hlasitosti, potom reproduktor s 91dB citlivosťou potrebuje len 50 wattov, aby sa dostal na rovnakú hlasitosť.
89 dB
Impedancia Impedancia - meranie elektrického odporu. Pri nákupe reproduktorov, je dôležité, aby sa každý ubezpečil, že impedancia je v súlade so zosilňovačom alebo autorádiom, ktorý používate.
Príklad:
2 Ohmový reproduktor nie je možné pripojiť na zosilňovač, ktorý je stabilný len do 4 Ohmov! 4 Ohmový reproduktor je možné bez problémov použiť na zosilňovač, ktorý je stabilný do 2 Ohmov. Najbežnejšia impedancia reproduktorov je dnes 3 - 4 Ohm.
4 Ω
Frekvenčný rozsahSchopnosť reproduktorov zahrať signál od najnižšieho kmitočtu po najvyššie, resp. schopnosť reproduktora verne reprodukovať zvuk v konkrétnom frekvenčnom pásme.
Odborne:
V oblasti kmitočtov od 40 až po 16 000 Hz sa vyskytuje prevažná väčšina základných i alikvotných (harmonických) tónov všetkých hudobných nástrojov. Nás zaujíma, aký je priebeh vyžiareného akustického tlaku v tomto rozsahu frekvencií pri napájaní reproduktorové sústavy konštantným príkonom. Tomuto priebehu hovoríme frekvenčná charakteristika, ktorá nám udáva úroveň vyžiareného akustického tlaku v decibeloch (dB) v závislosti od frekvencie. Najvýstižnejšie možno vyjadriť frekvenčnú charakteristiku reproduktora alebo reproduktorové sústavy grafom.
Väčšinou ale je frekvenčná charakteristika udávaná uvedením maximálnej tolerancie akustického tlaku v danom frekvenčnom rozsahu, napr. 50 až 15 000 Hz - + 6 dB. Keďže je frekvenčná charakteristika reproduktorov aj sústav všeobecne značne nerovnomerná, neudávajú niektorí výrobcovia z preztižních dôvodov vo svojich kalalozích ani túto maximálnu toleranciu akustického tlaku v decibeloch. Takto ochudobnený údaj je bohužiaľ bezcenný. Čo je platné, že výrobca ponúka reproduktorovú sústavu s kmitočtovým rozsahom 30 až 20 000 Hz, ak sa obáva uviesť maximálne nerovnomernosť akustického tlaku v tomto rozsahu, pretože môže mať toleranciu napr. + - 20 dB.
Nerovnomernost čiže zvlnenie frekvenčného priebehu u dobrých reproduktoprových sústav pre kvalitný prednes hudby nemá prekročiť v pásme 80 až 12 000 Hz + - 3 dB a v pásme 40 až 16 000 Hz + - 6 dB. Väčšia nerovnomernosť už ochudobňuje alebo zdôrazňuje určité tónové oblasti, čo môže spôsobiť počuteľné alebo aj rušivé skreslenie. Mení sa tiež podiel medzi základnými tónmi a vyššími harmonickými, tým sa mení farba zvuku a jednotlivé hudobné nástroje aj celý hudobný obraz znie neprirodzene.
40 - 30 000 Hz
Priemer stredobasu alebo koaxiálneho reproduktoraPriemer reproduktora uvádzame ako priemer celého reproduktoru, nie vrátane uchytenia, kedy u menších reproduktorov (87, 100, 130 mm) vyčnievajú ešte naviac úchytky. Niektoré reproduktory sú oválne a tam sa uvádza rozmer v palcoch, vždy najkratšiu strana k najdlhšej strane. Jeden palca je cca. 2,5 cm. 165 mm
Montážna hĺbka stredobasu alebo koaxiálneho reproduktoraMontážna hĺbka reproduktora sa meria od najspodnejšej hrany magnetu až po spodný okraj plechového, plastového alebo liateho koša reproduktora, resp. dosadacej plochy reproduktora. 71 mm
Priemer kaloty výškového reproduktoraČistý priemer kaloty (membrány) výškového reproduktora. 25 mm
Celková hĺbka výškového reproduktoraCelková hĺbka samotného výškového reproduktora bez inštalačných domčekov. 17 mm
Frekvenčná výhybka súčasťou Frekvenčná výhybka je dôležitou súčasťou defacto všetkých reproduktorov. Výhybka zvyčajne obsahuje rôzne hodnoty odporov, veľkosti cievok a typy kondenzátorov, ktoré celkom zásadne upravujú zvuk. Na čo výhybky slúžia popisujeme nižšie.
Komponentné reproduktory:
Súčasťou každého kvalitné komponentného reprosystému je výhybka. Jej úlohou je zabezpečiť rozdelenie frekvencií, ktoré zosilňovač produkuje v celom akustickom spektre kmitočtov tak, aby každý z reproduktorov dostal len tú časť pásma, ktorú môže optimálne zahrať z hľadiska účinnosti a minimálneho skreslenia.
Koaxiálne reproduktory:
U koaxiálnych reproduktorov býva z väčšiny prípadov jednoduchá výhybka (6dB / okt.) Tvorená kondenzátorom u výškového reproduktora.
Ano
Možnosti nastavenia frekvenčnej výhybkyNepísaným pravidlom býva, že čím drahší reproduktory, tým má výhybka viac možnosti nastavenia zvuku. Najčastejšou možnosťou nastavenia výhybky je útlm na výškovom reproduktore. Vyspelejšie výhybky ponúka aj možnosť nastavenia strmosti na stredobasu a výškovom reproduktore prípadne úpravu frekvenčného rozsahu. 3kHz 12dB/Octave High-Pass 12dB/octave Low-Pass
Cena zaAk je uvedená cena za pár tak súčasťou balenia býva vždy všetko po 2 kusoch, napr. 2x stredobas, 2x výškový reproduktor a 2x frekvenčný výhybka. Pár
Krycej mriežky súčasťou baleniaOriginálne krycej mriežky v balení reproduktorov. Ano

Hodnotenie

Celkové hodnotenie
0 %
Nikto zatiaľ produkt nehodnotil
Ohodnoťte produkt:

Mohlo by vás tiež zaujímať

Comfortmat Soft Wave Expert XLMateriál pohlcujúci zvuk Comfortmat Soft Wave Expert XLTipRýchly náhľad (14 hodnotení)materiál pohlcujúci hluk, 1000 x 700 mm, hrúbka 15 mm21,61 EURSkladomComfortmat Soft Wave ExpertMateriál pohlcujúci zvuk Comfortmat Soft Wave ExpertTipRýchly náhľad (18 hodnotení)materiál pohlcujúci hluk, 700 x 500 mm, hrúbka 15 mm10,59 EURSkladomComfortmat Extreme Pro MaxAntivibračný materiál Comfortmat Extreme Pro MaxTipRýchly náhľad (3 hodnotenia)antivibračný materiál, 470 x 350 mm, hrúbka 8 mm, hmotnosť 1750 g10,20 EURSkladomComfortmat FusionZvukovoizolačný materiál Comfortmat FusionTipRýchly náhľad (6 hodnotení)ľahký zvukovoizolačný materiál, 700 x 500 mm, hrúbka 3 mm6,26 EURSkladomComfortmat Bitosoft AnticreakTesniaca páska Comfortmat Bitosoft Anticreak (5 m x 15 mm)TipRýchly náhľad (23 hodnotení)tesniaca páska na plasty, 5 m x 15 mm, hrúbka 4 mm3,50 EURSkladomComfortmat Grillon Anticreak (5 m x 15 mm)Tesniaca páska Comfortmat Grillon Anticreak (5 m x 15 mm)TipRýchly náhľad (21 hodnotení)tesniaca páska na plasty, 5 m x 15 mm, hrúbka 1,6 mm3,50 EURSkladomComfortmat Ultrasoft 10 XLMateriál pohlcujúci zvuk Comfortmat Ultrasoft 10 XLTipRýchly náhľad (27 hodnotení)materiál pohlcujúci zvuk, 1000 x 700 mm, hrúbka 10 mm14,53 EURSkladomComfortmat Ultrasoft 10Materiál pohlcujúci zvuk Comfortmat Ultrasoft 10TipRýchly náhľad (30 hodnotení)materiál pohlcujúci hluk, 700 x 500 mm, hrúbka 10 mm7,83 EURSkladomComfortmat Ultrasoft 5 XLMateriál pohlcujúci zvuk Comfortmat Ultrasoft 5 XL-48 %TipRýchly náhľad (11 hodnotení)materiál pohlcujúci hluk, 1000 x 700 mm, hrúbka 5 mm5,47 EUR10,59 EUR SkladomComfortmat Ultrasoft 5Materiál pohlcujúci zvuk Comfortmat Ultrasoft 5TipRýchly náhľad (21 hodnotení)materiál pohlcujúci hluk, 700 x 500 mm, hrúbka 5 mm5,47 EURSkladomComfortmat GrillonTesniaci materiál Comfortmat Grillon (Antiskrip)TipRýchly náhľad (1 hodnotenie)tesniaci materiál na plasty, 1000 x 700 mm9,80 EURSkladomComfortmat RollerPritláčací valček Comfortmat RollerTipRýchly náhľad (89 hodnotení)pritláčací kovový valček s drevenou rukoväťou7,83 EURSkladomComfortmat TsunamiAkustický materiál Comfortmat TsunamiTipRýchly náhľad (123 hodnotení)akustický zvukovoizolačný materiál do dverí, 700 x 500 mm, hrúbka 12 mm, hmotnosť 1,22 kg / m²11,77 EURSkladomComfortmat VisionZvukovoizolačný materiál Comfortmat VisionTipRýchly náhľad (45 hodnotení)zvukovoizolačný materiál, 700 x 500 mm, hrúbka 6 mm, izolácia 15 dB, hmotnosť 0,44 kg/m² 7,83 EURSkladomComfortmat SkylineZvukovoizolačný materiál Comfortmat SkylineTipRýchly náhľad (42 hodnotení)zvukovoizolačný materiál, 700 x 500 mm, hrúbka 6 mm, odhlučnenie stropu a kapoty9,41 EURDočasne nedostupnéComfortmat IntegraZvukovoizolačný materiál Comfortmat IntegraTipRýchly náhľad (87 hodnotení)zvukovoizolačný materiál, 700 x 500 mm, hrúbka 6 mm, izolácia 28 dB, hmotnosť 2,91 Kg/m² 9,02 EURSkladomComfortmat Soft Wave 15 XLMateriál pohlcujúci zvuk Comfortmat Soft Wave 15 XLTipRýchly náhľad (43 hodnotení)materiál pohlcujúci hluk, 1000 x 700 mm, hrúbka 15 mm, hmotnosť 0,51 kg/m² 15,71 EURDočasne nedostupnéComfortmat Soft Wave 15Materiál pohlcujúci zvuk Comfortmat Soft Wave 15TipRýchly náhľad (67 hodnotení)materiál pohlcujúci hluk, 700 x 500 mm, hrúbka 15 mm, hmotnosť 0,51 kg/m² 8,62 EURSkladomComfortmat S3Antivibračný materiál Comfortmat Standard S3TipRýchly náhľad (14 hodnotení)antivibračný materiál, 700 x 500 mm, hrúbka 3 mm, hmotnosť 4,94 kg / m²6,65 EURSkladomComfortmat S2Antivibračný materiál Comfortmat S2TipRýchly náhľad (185 hodnotení)antivibračný materiál, 700 x 500 mm, hrúbka 2 mm, MLF 0,26, hmotnosť 3,23 kg/m²5,87 EURSkladomComfortmat S1Antivibračný materiál Comfortmat Standard S1TipRýchly náhľad (22 hodnotení)antivibračný materiál, 700 x 500 mm, hrúbka 1,5 mm, MLF 0,225,08 EURSkladomComfortmat Carpet Style AsheenSivý samolepiaci poťahový koberec Comfortmat Carpet Style AsheenTipRýchly náhľad (6 hodnotení)samolepiaci poťahový koberec, sivá farba, 150 x 100 cm, možnosť ľubovoľnej dĺžky19,65 EURSkladomComfortmat Carpet Style BlackČierny samolepiaci poťahový koberec Comfortmat Carpet Style BlackTipRýchly náhľad (14 hodnotení)samolepiaci poťahový koberec, čierna farba, 150 x 100 cm, možnosť ľubovoľnej dĺžky18,46 EURSkladomComfortmat Carpet Style GrafitAntracitový samolepiaci poťahový koberec Comfortmat Carpet Style GrafitTipRýchly náhľad (10 hodnotení)samolepiaci poťahový koberec, antracitová farba, 150 x 100 cm, možnosť ľubovoľnej dĺžky18,46 EURSkladomComfortmat Carpet GrafitAntracitový poťahový koberec Comfortmat Carpet GrafitTipRýchly náhľad (15 hodnotení)poťahový koberec, antracitová farba, 150 x 100 cm, možnosť ľubovoľnej dĺžky7,83 EURSkladomComfortmat Carpet BlackČierny poťahový koberec Comfortmat Carpet BlackTipRýchly náhľad (23 hodnotení)poťahový koberec, čierna farba, 150 x 100 cm, možnosť ľubovoľnej dĺžky7,83 EURSkladomComfortmat BlockatorZvukovoizolačný materiál Comfortmat BlockatorTipRýchly náhľad (39 hodnotení)zvukovoizolačný materiál, 700 x 500 mm, hrúbka 3 mm, izolácia 35 dB, hmotnosť 4,65 kg/m²8,62 EURSkladomComfortmat BlockshotZvukovoizolačný materiál Comfortmat BlockshotTipRýchly náhľad (76 hodnotení)zvukovoizolačný materiál, 700 x 500 mm, hrúbka 7 mm, izolácia 32 dB, hmotnosť 4,11 Kg/m²9,80 EURSkladomComfortmat Bitosoft 10 XLMateriál pohlcujúci zvuk Comfortmat Bitosoft 10 XLTipRýchly náhľad (9 hodnotení)materiál pohlcujúci zvuk, 1000 x 700 mm, hrúbka 10 mm13,35 EURSkladomComfortmat Bitosoft 10Materiál pohlcujúci zvuk Comfortmat Bitosoft 10TipRýchly náhľad (7 hodnotení)materiál pohlcujúci zvuk, 700 x 500 mm, hrúbka 10 mm6,26 EURSkladomComfortmat Bitosoft 5 XLMateriál pohlcujúci zvuk Comfortmat Bitosoft 5 XLTipRýchly náhľad (13 hodnotení)materiál pohlcujúci zvuk, 1000 x 700 mm, hrúbka 5 mm9,02 EURSkladomComfortmat Bitosoft 5Materiál pohlcujúci zvuk Comfortmat Bitosoft 5TipRýchly náhľad (28 hodnotení)materiál pohlcujúci zvuk, 700 x 500 mm, hrúbka 5 mm4,69 EURSkladomComfortmat Extreme ProAntivibračný materiál Comfortmat Extreme ProTipRýchly náhľad (2 hodnotenia)antivibračný materiál, 700 x 500 mm, hrúbka 6 mm, hmotnosť 7,59 Kg / m²15,71 EURSkladomComfortmat ExtremeAntivibračný materiál Comfortmat ExtremeTipRýchly náhľad (12 hodnotení)antivibračný materiál, 700 x 500 mm, hrúbka 3,5 mm, hmotnosť 875 g14,13 EURSkladomComfortmat AtomAntivibračný materiál Comfortmat AtomTipRýchly náhľad (15 hodnotení)antivibračný materiál, 700 x 500 mm, hrúbka 4 mm, MLF 0,60, hmotnosť 5,79 Kg / m²12,56 EURSkladomComfortmat D4Antivibračný materiál Comfortmat Dark D4-38 %TipAkciaPosledné kusyRýchly náhľad (20 hodnotení)antivibračný materiál, 700 x 500 mm, hrúbka 4 mm, hmotnosť 4,54 Kg/m² 7,83 EUR12,56 EUR SkladomComfortmat D3Antivibračný materiál Comfortmat Dark D3-43 %TipAkciaPosledné kusyRýchly náhľad (36 hodnotení)antivibračný materiál, 700 x 500 mm, hrúbka 3 mm, MLF 0,41, hmotnosť 3,22 Kg/m²6,26 EUR10,98 EUR SkladomComfortmat D2Antivibračný materiál Comfortmat Dark D2TipRýchly náhľad (183 hodnotení)antivibračný materiál, 700 x 500 mm, hrúbka 2,3 mm, MLF 0,35, hmotnosť 2,48 Kg/m²9,02 EURSkladomComfortmat G4Antivibračný materiál Comfortmat G4TipRýchly náhľad (12 hodnotení)antivibračný materiál, 700 x 500 mm, hrúbka 4 mm, hmotnosť 6,14 kg / m²9,02 EURSkladomComfortmat G3Antivibračný materiál Comfortmat Gold G3TipRýchly náhľad (10 hodnotení)antivibračný materiál, 700 x 500 mm, hrúbka 3 mm, hmotnosť 4,74 Kg / m²7,83 EURSkladomComfortmat G2Antivibračný materiál Comfortmat G2TipRýchly náhľad (41 hodnotení)antivibračný materiál, 700 x 500 mm, hrúbka 2,3 mm, MLF 0,33, hmotnosť 3,06 kg/m² 7,05 EURSkladomComfortmat NeopreneZvukovoizolačný materiál Comfortmat NeopreneTipRýchly náhľad (49 hodnotení)ľahký zvukovoizolačný materiál, 500 x 700 mm, hrúbka 6 mm7,05 EURSkladom
Spýtajte sa nás
Vaše údaje použijeme len pre zaslanie odpovede.
Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte.