Košík0
Spôsoby doručenia
Prepravca6 €
Osobný odber BrnoZadarmo

Reproduktory Rockford Fosgate POWER T152

Ø 130 mm, 60/120 W, 4 Ω, 89,5 dB (2,83V/1m), montážna hĺbka 52 mm
Viac o produkte
Pomôžeme vám s nákupom
Reproduktory Rockford Fosgate POWER T152
Aktualizované

Reproduktory Rockford Fosgate POWER T152

Kvalita zvuku ako pri sérii Power, avšak v menších reproduktoroch. Tieto kúsky s plným rozsahom zdedili to najlepšie od svojich starších súrodencov z radov komponentných systémov. Dávajte ale pozor, nejde len o obyčajnú náhradu za originálne reproduktory vášho vozidla, kvalita zvuku bola totiž podľa nárokov tých pravých gurmánov dovedená do dokonalosti!

Kľúčové vlastnosti reproduktorov Rockford Fosgate POWER T152

  • Polypropylénová membrána posilnená o vstrekovanú karbónovú zložku.
  • Dizajn koša FlexFit.
  • ICC (integrovaná skrytá výhybka).
  • Adaptér na inštaláciu na miesta originálnych reproduktorov je súčasťou balenia.
  • Hliníkový výškový reproduktor s polyuretánovým závesom.
  • Gumový záves stredobasu.
Katalógové číslo:T152
ZnačkaRockford Fosgate
Odkazy:Oficiálna webová prezentácia
Typy reproduktorov Koaxiálne reproduktory:
Koaxiálne reproduktory sa vyznačujú konštrukciou tzv. Všetko v jednom. Výškový a stredobasový reproduktor sú v jednom koši. Výhodou je jednoduchšia montáž, ale vďaka spojeniu resp. blízkosti pásiem v jednom reproduktore, sa zvyčajne zníži kvalita zvuku. Spravidla uprostred stredobasového reproduktora, je výškový reproduktor, ktorého kmitacia cievka pracuje v druhej vzduchovej medzere spoločného magnatického obvodu. Trojpásmový koaxiálny reproduktor sa skladá zo stredobasového reproduktora, v predu na osobitnom nosníka je stredový reproduktor a samostatný výškový.

Komponentné reproduktory:
Komponentné reproduktory sa vyznačujú rozdelením na jednotlivé frekvenčné pásma, výškové + stredobasové + popr. basové pásmo. Jednotlivé reproduktory sa dajú umiestniť úplne oddelene, čo má za výsledok lepší zvukový aj akustický prejav. V drvivej väčšine prípadov komponentných reproduktorov je dodávaná aj externá výhybka, ktorá rozdeľuje výškové, stredové / stredobasové a u třípásma aj basové pásmo popr. umožňuje nastavenie decibelovej úrovne u výškového reproduktoru (napr. +2 dB, 0 dB, -2 dB), strmosti (napr. 6dB / okt. 12dB / okt.) či aktívne alebo bi-amp zapojenia.
Koaxiální 2 pásmové
Výkon RMS RMS výkon reproduktorov je stály výkon celého systému, nie iba jedného reproduktora alebo jednej strany. Ide tiež o výkon nepretržitého používania reproduktorov. Ak sa RMS výkon prekročí na dlhšiu dobu, môže dôjsť k nevratnému poškodeniu reproduktorov! 60 W
Max. (maximálny) výkon Špičkový výkon , ktorý dokáže reproduktor zahrať chvíľkovo (cca 0,5 s), napríklad pri údere bicích nástrojov v skladbe. Ak sa max. Výkon prekročí, zvyčajne dôjde k poškodeniu reproduktorov! 120 W
Citlivosť (SPL 1W/1m)Citlivosť, senzitivita čiže účinnosť reproduktora.
Citlivosť reproduktorov sa udáva v decibeloch (dB) a zjednodušene povedané znamená, čím vyššia hodnota, tým menšie nároky na výkon zosilňovača. Jedná sa defacto o hodnotení, ako reproduktor prevádza watty na zvuk. Hodnotenie citlivosti sú v úrovňou hluku merané na 1 meter od reproduktora pomocou 1 W (watt energie) alebo pomocou 2,83 voltu na zdroji na 1 meter.
Vyššia Decibelová úroveň znamená, že reproduktor je hlasnejší s nižším výkonom. Pre každý nárast o 3 dB citlivosti, reproduktor vyžaduje polovičnú silu pre reprodukciu rovnaké hlasitosti. Napríklad, ak 88 dB reproduktor potrebuje 100 Wattov na výrobu určitej hlasitosti, potom reproduktor s 91dB citlivosťou potrebuje len 50 wattov, aby sa dostal na rovnakú hlasitosť.
86,5 dB
Impedancia Impedancia - meranie elektrického odporu. Pri nákupe reproduktorov, je dôležité, aby sa každý ubezpečil, že impedancia je v súlade so zosilňovačom alebo autorádiom, ktorý používate.
Príklad:
2 Ohmový reproduktor nie je možné pripojiť na zosilňovač, ktorý je stabilný len do 4 Ohmov! 4 Ohmový reproduktor je možné bez problémov použiť na zosilňovač, ktorý je stabilný do 2 Ohmov. Najbežnejšia impedancia reproduktorov je dnes 3 - 4 Ohm.
4 Ω
Frekvenčný rozsahSchopnosť reproduktorov zahrať signál od najnižšieho kmitočtu po najvyššie, resp. schopnosť reproduktora verne reprodukovať zvuk v konkrétnom frekvenčnom pásme.
Odborne:
V oblasti kmitočtov od 40 až po 16 000 Hz sa vyskytuje prevažná väčšina základných i alikvotných (harmonických) tónov všetkých hudobných nástrojov. Nás zaujíma, aký je priebeh vyžiareného akustického tlaku v tomto rozsahu frekvencií pri napájaní reproduktorové sústavy konštantným príkonom. Tomuto priebehu hovoríme frekvenčná charakteristika, ktorá nám udáva úroveň vyžiareného akustického tlaku v decibeloch (dB) v závislosti od frekvencie. Najvýstižnejšie možno vyjadriť frekvenčnú charakteristiku reproduktora alebo reproduktorové sústavy grafom.
Väčšinou ale je frekvenčná charakteristika udávaná uvedením maximálnej tolerancie akustického tlaku v danom frekvenčnom rozsahu, napr. 50 až 15 000 Hz - + 6 dB. Keďže je frekvenčná charakteristika reproduktorov aj sústav všeobecne značne nerovnomerná, neudávajú niektorí výrobcovia z preztižních dôvodov vo svojich kalalozích ani túto maximálnu toleranciu akustického tlaku v decibeloch. Takto ochudobnený údaj je bohužiaľ bezcenný. Čo je platné, že výrobca ponúka reproduktorovú sústavu s kmitočtovým rozsahom 30 až 20 000 Hz, ak sa obáva uviesť maximálne nerovnomernosť akustického tlaku v tomto rozsahu, pretože môže mať toleranciu napr. + - 20 dB.
Nerovnomernost čiže zvlnenie frekvenčného priebehu u dobrých reproduktoprových sústav pre kvalitný prednes hudby nemá prekročiť v pásme 80 až 12 000 Hz + - 3 dB a v pásme 40 až 16 000 Hz + - 6 dB. Väčšia nerovnomernosť už ochudobňuje alebo zdôrazňuje určité tónové oblasti, čo môže spôsobiť počuteľné alebo aj rušivé skreslenie. Mení sa tiež podiel medzi základnými tónmi a vyššími harmonickými, tým sa mení farba zvuku a jednotlivé hudobné nástroje aj celý hudobný obraz znie neprirodzene.
65 - 22 000 Hz
Priemer stredobasu alebo koaxiálneho reproduktoraPriemer reproduktora uvádzame ako priemer celého reproduktoru, nie vrátane uchytenia, kedy u menších reproduktorov (87, 100, 130 mm) vyčnievajú ešte naviac úchytky. Niektoré reproduktory sú oválne a tam sa uvádza rozmer v palcoch, vždy najkratšiu strana k najdlhšej strane. Jeden palca je cca. 2,5 cm. 130 mm
Montážna hĺbka stredobasu alebo koaxiálneho reproduktoraMontážna hĺbka reproduktora sa meria od najspodnejšej hrany magnetu až po spodný okraj plechového, plastového alebo liateho koša reproduktora, resp. dosadacej plochy reproduktora. 52 mm
Materiál membrány stredobasu alebo koaxiálneho reproduktoraMateriál, ktorý bol použitý u membrány reproduktora. Nebojte sa papiera, má napodiv veľmi prirodzený a kvalitný zvuk a vďaka povrchovej úprave vydržia bezproblémov aj vlhkosť. Polypropylen
Priemer kaloty výškového reproduktoraČistý priemer kaloty (membrány) výškového reproduktora. 25 mm
Frekvenčná výhybka súčasťou Frekvenčná výhybka je dôležitou súčasťou defacto všetkých reproduktorov. Výhybka zvyčajne obsahuje rôzne hodnoty odporov, veľkosti cievok a typy kondenzátorov, ktoré celkom zásadne upravujú zvuk. Na čo výhybky slúžia popisujeme nižšie.
Komponentné reproduktory:
Súčasťou každého kvalitné komponentného reprosystému je výhybka. Jej úlohou je zabezpečiť rozdelenie frekvencií, ktoré zosilňovač produkuje v celom akustickom spektre kmitočtov tak, aby každý z reproduktorov dostal len tú časť pásma, ktorú môže optimálne zahrať z hľadiska účinnosti a minimálneho skreslenia.
Koaxiálne reproduktory:
U koaxiálnych reproduktorov býva z väčšiny prípadov jednoduchá výhybka (6dB / okt.) Tvorená kondenzátorom u výškového reproduktora.
Ano (kondenzátor)
Cena zaAk je uvedená cena za pár tak súčasťou balenia býva vždy všetko po 2 kusoch, napr. 2x stredobas, 2x výškový reproduktor a 2x frekvenčný výhybka. Pár
Krycej mriežky súčasťou baleniaOriginálne krycej mriežky v balení reproduktorov. Ano

Hodnotenie

Celkové hodnotenie
0 %
Nikto zatiaľ produkt nehodnotil
Ohodnoťte produkt:

Mohlo by vás tiež zaujímať

Comfortmat Soft Wave Expert XLZvukovo izolačný materiál Comfortmat Soft Wave 15 XL-40 %TipAkciaRychlý náhled (2 hodnotenie)prémiový penový materiál pohlcujúci hluk, 1000 x 700 mm, hrúbka 15 mm12,70 EUR21,20 EUR SkladomComfortmat Soft Wave ExpertZvukovo izolačný materiál Comfortmat Soft Wave Expert-39 %TipAkciaRychlý náhled (12 hodnotenie)prémiový penový materiál pohlcujúci hluk, 500 x 350 mm, hrúbka 15 mm3,28 EUR5,37 EUR SkladomComfortmat Extreme Pro MaxAntivibračný materiál Comfortmat Extreme Pro Max-40 %TipRychlý náhledantivibračný materiál, 500 x 350 mm, hrúbka 8 mm, hmotnosť 1750 g6,68 EUR11,16 EUR SkladomComfortmat FusionZvukovo izolačný materiál Comfortmat Fusion-30 %TipRychlý náhled (2 hodnotenie)ľahký zvukovo izolačný materiál, 500 x 350 mm, hrúbka 3 mm2,12 EUR3,05 EUR SkladomComfortmat Skyline LZvukovo izolačný materiál Comfortmat Skyline L-12 %TipRychlý náhled (15 hodnotenie)špičkový zvukovo izolačný materiál, 700 x 500 mm, hrúbka 6 mm, odhlučnenie stropu a kapoty8,84 EUR10,00 EUR SkladomComfortmat Bitosoft Anticreak (5 m x 15 mm)Tesniaca páska Comfortmat Bitosoft Anticreak (5 m x 15 mm)-10 %TipRychlý náhled (8 hodnotenie)tesniaca páska na plasty, 5 m x 15 mm, hrúbka 4 mm3,09 EUR3,44 EUR SkladomComfortmat Grillon Anticreak (5 m x 15 mm)Tesniaca páska Comfortmat Grillon Anticreak (5 m x 15 mm)-11 %TipRychlý náhled (7 hodnotenie)tesniaca páska na plasty, 5 m x 15 mm, hrúbka 1,6 mm3,05 EUR3,44 EUR SkladomComfortmat Ultrasoft 10 (1000 x 700 mm)Zvukovo izolačný materiál Comfortmat Ultrasoft 10 (1000 x 700 mm)-50 %TipAkciaRychlý náhled (12 hodnotenie)flexibilný penový materiál pohlcujúci hluk, 1000 x 700 mm, hrúbka 10 mm7,30 EUR14,63 EUR SkladomComfortmat Ultrasoft 10 (500 x 350 mm)Zvukovo izolačný materiál Comfortmat Ultrasoft 10 (500 x 350 mm)-30 %TipRychlý náhled (26 hodnotenie)flexibilný penový materiál pohlcujúci hluk, 500 x 350 mm, hrúbka 10 mm2,66 EUR3,82 EUR SkladomComfortmat Ultrasoft 5 (1000 x 700 mm)Zvukovo izolačný materiál Comfortmat Ultrasoft 5 (1000 x 700 mm)-50 %TipAkciaRychlý náhled (2 hodnotenie)flexibilný penový materiál pohlcujúci hluk, 1000 x 700 mm, hrúbka 5 mm5,75 EUR11,54 EUR SkladomComfortmat Ultrasoft 5 (500 x 350 mm)Zvukovo izolačný materiál Comfortmat Ultrasoft 5 (500 x 350 mm)-50 %TipAkciaRychlý náhled (15 hodnotenie)flexibilný penový materiál pohlcujúci hluk, 500 x 350 mm, hrúbka 5 mm1,51 EUR3,05 EUR SkladomComfortmat GrillonTesniaci materiál Comfortmat Grillon (Antiskrip)-10 %TipRychlý náhledtesniaci materiál na plasty, 1000 x 700 mm6,91 EUR7,68 EUR SkladomComfortmat RollerPrítlačný valček Comfortmat Roller-15 %TipRychlý náhled (48 hodnotenie)prítlačný kovový valček s drevenou rukoväťou6,53 EUR7,68 EUR SkladomComfortmat TsunamiAkustický materiál Comfortmat Tsunami-11 %TipRychlý náhled (80 hodnotenie)akustický zvukovo izolačný materiál do dverí, 500 x 350 mm, hrúbka 12 mm6,53 EUR7,30 EUR SkladomComfortmat Vision XLZvukovo izolačný materiál Comfortmat Vision XL-30 %TipRychlý náhled (25 hodnotenie)ľahký zvukovo izolačný materiál, 1000 x 700 mm, hrúbka 6 mm, odhlučnenie dverí, podlahy, kufra a podbehov10,77 EUR15,41 EUR SkladomComfortmat VisionZvukovo izolačný materiál Comfortmat Vision-30 %TipRychlý náhled (23 hodnotenie)ľahký zvukovo izolačný materiál, 500 x 350 mm, hrúbka 6 mm, odhlučnenie dverí, podlahy, kufra a podbehov2,66 EUR3,82 EUR SkladomComfortmat SkylineZvukovo izolačný materiál Comfortmat Skyline (500 x 350 mm)-30 %TipAkciaRychlý náhled (24 hodnotenie)špičkový zvukovo izolačný materiál, 500 x 350 mm, hrúbka 6 mm, odhlučnenie stropu a kapoty3,47 EUR4,98 EUR SkladomComfortmat IntegraZvukovo izolačný materiál Comfortmat Integra-30 %TipAkciaRychlý náhled (55 hodnotenie)zvukovo izolačný materiál, 500 x 350 mm, hrúbka 6 mm, hmotnosť 3,0 Kg/m² 3,20 EUR4,59 EUR SkladomComfortmat Soft Wave 15 XLZvukovo izolačný materiál Comfortmat Soft Wave 15 XL-10 %TipRychlý náhled (22 hodnotenie)prémiový penový materiál pohlcujúci hluk, 1000 x 700 mm, hrúbka 15 mm13,86 EUR15,41 EUR SkladomComfortmat Soft Wave 15Zvukovo izolačný materiál Comfortmat Soft Wave 15-10 %TipRychlý náhled (54 hodnotenie)prémiový penový materiál pohlcujúci hluk, 500 x 350 mm, hrúbka 15 mm4,13 EUR4,59 EUR SkladomComfortmat S3Antivibračný materiál Comfortmat Standard S3-40 %TipRychlý náhled (11 hodnotenie)antivibračný materiál, 500 x 350 mm, hrúbka 3 mm, hmotnosť 857 g2,28 EUR3,82 EUR SkladomComfortmat S2Antivibračný materiál Comfortmat Standard S2-34 %TipRychlý náhled (121 hodnotenie)antivibračný materiál, 500 x 350 mm, hrúbka 2 mm, hmotnosť 591 g2,01 EUR3,05 EUR SkladomComfortmat S1Antivibračný materiál Comfortmat Standard S1TipRychlý náhled (16 hodnotenie)antivibračný materiál, 500 x 350 mm, hrúbka 1,5 mm, hmotnosť 472 g2,66 EURSkladomComfortmat Carpet Style AsheenSivý samolepiaci poťahový koberec Comfortmat Carpet Style Asheen-10 %TipRychlý náhled (4 hodnotenie)samolepiaci poťahový koberec, sivá farba, 150 x 100 cm, možnosť ľubovoľnej dĺžky17,34 EUR19,27 EUR SkladomComfortmat Carpet Style BlackČierny samolepiaci poťahový koberec Comfortmat Carpet Style Black-6 %TipRychlý náhled (11 hodnotenie)samolepiaci poťahový koberec, čierna farba, 150 x 100 cm, možnosť ľubovoľnej dĺžky16,95 EUR18,11 EUR SkladomComfortmat Carpet Style GrafitAntracitový samolepiaci poťahový koberec Comfortmat Carpet Style Grafit-6 %TipRychlý náhled (3 hodnotenie)samolepiaci poťahový koberec, antracitová farba, 150 x 100 cm, možnosť ľubovoľnej dĺžky16,95 EUR18,11 EUR SkladomComfortmat Carpet GrafitAntracitový poťahový koberec Comfortmat Carpet Grafit-10 %TipRychlý náhled (10 hodnotenie)poťahový koberec, antracitová farba, 150 x 100 cm, možnosť ľubovoľnej dĺžky6,91 EUR7,68 EUR SkladomComfortmat Carpet BlackČierny poťahový koberec Comfortmat Carpet Black-10 %TipRychlý náhled (15 hodnotenie)poťahový koberec, čierna farba, 150 x 100 cm, možnosť ľubovoľnej dĺžky6,91 EUR7,68 EUR SkladomComfortmat BlockatorZvukovo izolačný materiál Comfortmat Blockator-35 %TipRychlý náhled (20 hodnotenie)protihluková bariéra, 500 x 350 mm, hrúbka 3 mm, odhlučnenie podlahy, kufra a podbehov2,97 EUR4,59 EUR SkladomComfortmat BlockshotZvukovo izolačný materiál Comfortmat Blockshot-30 %TipRychlý náhled (55 hodnotenie)špičkový zvukovo izolačný materiál, 500 x 350 mm, hrúbka 7 mm, odhlučnenie podlahy, kufra a podbehov3,47 EUR4,98 EUR SkladomComfortmat Bitosoft 10 (1000 x 700 mm)Zvukovo izolačný materiál Comfortmat Bitosoft 10 (1000 x 700 mm)-49 %TipAkciaRychlý náhled (2 hodnotenie)penový materiál pohlcujúci hluk, 1000 x 700 mm, hrúbka 10 mm6,91 EUR13,47 EUR SkladomComfortmat Bitosoft 10 (500 x 350 mm)Zvukovo izolačný materiál Comfortmat Bitosoft 10 (500 x 350 mm)-45 %TipAkciaRychlý náhled (6 hodnotenie)penový materiál pohlcujúci hluk, 500 x 350 mm, hrúbka 10 mm1,89 EUR3,44 EUR SkladomComfortmat Bitosoft 5 (1000 x 700 mm)Zvukovo izolačný materiál Comfortmat Bitosoft 5 (1000 x 700 mm)-50 %TipAkciaRychlý náhled (5 hodnotenie)penový materiál pohlcujúci hluk, 1000 x 700 mm, hrúbka 5 mm4,59 EUR9,23 EUR SkladomComfortmat Bitosoft 5 (500 x 350 mm)Zvukovo izolačný materiál Comfortmat Bitosoft 5 (500 x 350 mm)-10 %TipRychlý náhled (23 hodnotenie)penový materiál pohlcujúci hluk, 500 x 350 mm, hrúbka 5 mm2,05 EUR2,28 EUR SkladomComfortmat Extreme ProAntivibračný materiál Comfortmat Extreme Pro-40 %TipRychlý náhled (1 hodnotenie)antivibračný materiál, 500 x 350 mm, hrúbka 6 mm, hmotnosť 1750 g5,29 EUR8,84 EUR SkladomComfortmat ExtremeAntivibračný materiál Comfortmat Extreme-45 %TipRychlý náhled (4 hodnotenie)antivibračný materiál, 500 x 350 mm, hrúbka 3,5 mm, hmotnosť 875 g4,21 EUR7,68 EUR SkladomComfortmat AtomAntivibračný materiál Comfortmat Atom-40 %TipRychlý náhled (5 hodnotenie)antivibračný materiál, 500 x 350 mm, hrúbka 4,2 mm, hmotnosť 985 g4,13 EUR6,91 EUR SkladomComfortmat D4Antivibračný materiál Comfortmat Dark D4-6 %TipRychlý náhled (10 hodnotenie)antivibračný materiál, 500 x 350 mm, hrúbka 4 mm, hmotnosť 4,3 Kg/m² 6,14 EUR6,53 EUR SkladomComfortmat D2Antivibračný materiál Comfortmat Dark D2-8 %TipRychlý náhled (111 hodnotenie)antivibračný materiál, 500 x 350 mm, hrúbka 2,3 mm, hmotnosť 2,4 Kg/m² 4,21 EUR4,59 EUR SkladomComfortmat G4Antivibračný materiál Comfortmat G4-43 %TipRychlý náhled (8 hodnotenie)antivibračný materiál, 500 x 350 mm, hrúbka 4 mm, hmotnosť 1137 g3,05 EUR5,37 EUR SkladomComfortmat G3Antivibračný materiál Comfortmat Gold G3-42 %TipRychlý náhled (4 hodnotenie)antivibračný materiál, 500 x 350 mm, hrúbka 3 mm, hmotnosť 857 g2,66 EUR4,59 EUR SkladomComfortmat G2Antivibračný materiál Comfortmat Gold G2-20 %TipRychlý náhled (20 hodnotenie)antivibračný materiál, 500 x 350 mm, hrúbka 2,3 mm, hmotnosť 579 g3,05 EUR3,82 EUR SkladomComfortmat NeopreneZvukovo izolačný materiál Comfortmat Neoprene-20 %TipRychlý náhled (25 hodnotenie)ľahký zvukovo izolačný materiál, 500 x 700 mm, hrúbka 6 mm4,59 EUR5,75 EUR Skladom
Spýtajte sa nás
Vaše údaje použijeme len pre zaslanie odpovede.
Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte.