Môj účet

Tuhý vosk s prírodnou karnaubou Meguiar's Gold Class Carnauba Plus Premium Paste Wax (311 g)

tuhý vosk s obsahom prírodnej karnauby
Viac o produkte
Pomôžeme vám s nákupom
Tuhý vosk s prírodnou karnaubou Meguiar's Gold Class Carnauba Plus Premium Paste Wax (311 g)
-10 %
Lepší produkt je na dosah

Tuhý vosk s prírodnou karnaubou Meguiar's Gold Class Carnauba Plus Premium Paste Wax (311 g)

Vosk Gold Class je prémiovým voskom z ponuky Meguiar's, navyše s obsahom prírodnej karnauby. Perfektná ochrana, odpudzovanie vody i podpora lesku je presne to, čo od tohto vosku môžete očakávať. Prírodná karnauba dodáva lakom extrémnu hĺbku lesku, ktorý je najlepšie viditeľný na tmavom a čiernom laku. Prvotriednu kvalitu vosku Gold Class potvrdil nezávislý test v laboratóriách Vysokého učenia technického v Liberci, ktorý bol uverejnený v relácii Autosalón na televíznej stanici Prima. Balenie naviac obsahuje penový aplikátor na nanášanie vosku. Meguiar's Gold Class Carnauba Plus Premium Paste Wax. Elegantný, nadčasový, prémiový. Od jeho predstavenia Meguiar's Gold Class tuhý vosk inšpiroval automobilových nadšencov k hýčkaniu a ochrane svojich drahocenných investícií. Naša unikátna patentovaná zmes kondicionérov vyživuje a obohacuje farby k vytvoreniu čistého, jasného a hlbokého lesku. Prírodná karnauba a polymérové ochranné látky chránia proti UV žiareniu a vytvárajú silnú, dlhotrvajúcu ochranu laku. Meguiar's Gold Class, tuhý vosk, je bezpečný pre všetky laky. Ľahko sa nanáša a aplikuje. Vďaka nášmu prémiovému zloženiu sa nanáša a stiera tak hladko, že leštenie vášho vozidla je jednoduché a príjemné.

Tipy na voskovanie a ochranu laku

 • Karoséria by mala byť chladná na dotyk a v tieni.
 • Povrch laku by mal byť čistý a suchý. Ak je potrebné, dekontaminujte povrch laku pomocou Meguiar's claya - docielite tým povrch laku hladký ako sklo, na ktorom bude dlhšie držať ochranná vrstva.
 • Ak je to potrebné, odstráňte defekty laku (škrabance, škvrny, oxidáciu a pod.) a dosiahnite maximálny lesk pomocou niektorého z našich účinných a šetrných leštidiel Meguiar's.
 • Používajte len veľmi malé množstvo - čím väčšia vrstva vosku, tým zložitejšie stieranie a rýchlejšia spotreba. Väčšie množstvo nezvýši ochranu!
 • Jedno balenie vosku, či už tuhého alebo tekutého, by pri správnom spôsobe aplikácie malo vystačiť na ošetrenie 20 - 25 osobných áut.
 • Rozdiel medzi tuhým a tekutým voskom Meguiar's je len vo vašich osobných preferenciách. Oba typy dodajú vozidlu rovnakú ochranu, vyberte si teda ten, s ktorým sa vám bude pracovať lepšie a príjemnejšie.
 • Vosky môžu podporiť a zvýrazniť lesk a hĺbku laku, ktoré ste dosiahli predchádzajúcim leštením. Nie sú však určené na to, aby na zašlom a zoxidovanom laku lesk samy vytvorili. To docielite iba leštením.
 • Najjednoduchší spôsob aplikácie vosku je naniesť vosk na celý povrch karosérie. Medzitým vám vosk stačí zaschnúť a vy tak môžete vymeniť aplikátor za mikrovláknovú utierku a začať v rovnakom poradí vosk stierať. Takýto spôsob vám na osobnom aute zaberie 20 - 30 minút práce bez väčšej námahy.
 • Vosk pri schnutí ľahko zbelie. Ak si však nie ste istí, či je vosk dostatočne suchý aby ste ho mohli stierať, použite "test prstom". Skúste bruškom prsta zotrieť vosk - ak vosk na povrchu rozmažete, odporúčame ešte chvíľku počkať, ak však prstom vosk zotriete, môžete ho rozleštiť do čista.
 • Pri aplikácii sa vyhnite všetkým gumovým a nelakovaným čiernym plastovým povrchom, na ktorých by mohol vosk zanechať biele stopy.
 • Trvanlivosť voskovej vrstvy a efekt odpudzovania či "korálkovania" vody (tzv. hydrofóbny efekt) môžete výrazne predĺžiť pravidelným používaním šampónov Meguiar's. Medzi pravidelným umývaním tú najlepšiu údržbu zaistí používanie detailerov Meguiar's.
 • Nepoužívajte na umývanie vozidla agresívne a detergentné prípravky, odmasťovače (typické prípravky na riad a pod.) Ani aktívne čističe a peny - tieto prípravky nie sú šetrné k voskovej vrstve a veľmi významne ju oslabujú, v niektorých prípadoch môžu vosk z povrchu laku úplne odstrániť, rovnako ako leštiace oleje, ktoré lak vyživujú. Výsledkom bude vysušený, odhalený lak, ktorý začne veľmi rýchlo povrchovo degradovať a je ľahké ho mechanicky aj chemicky poškodiť do doby, kým lak opäť neochránite novou vrstvou vosku alebo inej vhodnej ochrany.

Postup voskovania automobilu

 • Pracujte na karosérii, ktorá je v tieni a chladná na dotyk.
 • Penovým aplikátorom, ktorý je súčasťou balenia tohto vosku, naberte malé množstvo vosku z plechovky.
 • Krúživými pohybmi a úplne bez tlaku nechajte aplikátor kĺzať po povrchu.
 • Naneste veľmi tenký matný film, viditeľný proti svetlu.
 • Vosk pridávajte po veľmi malom množstve veľkosti kôstky z čerešne a to len v prípade potreby - ak aplikátorom nenanášame dostatočnú, tenkú vrstvu vosku ako na začiatku práce.
 • Väčšia vrstva vosku nezvyšuje ochranu! Ak použijete vosku zbytočne veľa, bude ťažšie ho zotrieť a skôr balenie spotrebujete.
 • Vosk nechajte na povrchu zaschnúť aspoň pár minút (v závislosti na okolitých podmienkach, v ktorých pracujete - teplota, vlhkosť vzduchu).
 • Po zaschnutí vosk zľahka zotrite mikrovláknovou utierkou X1801 Meguiar's Finishing Towel, X2010 Meguiar's Supreme Shine Microfiber Towel alebo E101 Meguiar's Ultimate Microfiber Towel.

Obsah balenia

Katalógové čísloG7014
ZnačkaMeguiar's
OdkazyOficiálna webová prezentácia

Hodnotenie

Celkové hodnotenie
96 %
46 zákazníkov hodnotilo
37×
Overený užívateľ
5. 5. 2020

Vyborny vosk, len treba davat velky pozor na plastove diely, lebo je to potom velky problem dat dole, a osetrit plasty.

Dávid Mikula
28. 4. 2020

Proste dobrá karnauba

Patrik Folk
5. 8. 2019

Výborné balenie, nádherná vôňa a ľahká aplikácia na povrch. Vynikajúco sa rozlešťuje.

Ján Veľas
5. 5. 2019

Vynikajúci vosk s obsahou carnaby, ľahko sa nanáša a veľmi ľahko buffuje - dolešťuje. Je v peknom balení, aplikátor je vo vnútri, uzavretý v plastovom púzdre. Ak chcete vedieť ako správne voskovať, aké produkty použiť, tak odporúčam stránku www.lestenieaut.sk.

Ohodnoťte produkt:
Spýtajte sa nás
Vaše údaje použijeme len pre zaslanie odpovede.