Môj účet

Tekutý vosk s prírodnou karnaubou Meguiar's Gold Class Carnauba Plus Premium Liquid Wax (473 ml)

tekutý vosk s obsahom prírodnej karnauby
Viac o produkte
Pomôžeme vám s nákupom
Tekutý vosk s prírodnou karnaubou Meguiar's Gold Class Carnauba Plus Premium Liquid Wax (473 ml)
-10 %

Tekutý vosk s prírodnou karnaubou Meguiar's Gold Class Carnauba Plus Premium Liquid Wax (473 ml)

Vosk Gold Class je prémiovým voskom z ponuky Meguiar's, navyše s obsahom prírodnej karnauby. Perfektná ochrana, odpudzovanie vody i podpora lesku je presne to, čo od tohto vosku môžete očakávať. Prírodná karnauba dodáva lakom extrémnu hĺbku lesku, ktorý je najlepšie viditeľný na tmavom a čiernom laku. Prvotriednu kvalitu vosku Gold Class potvrdil nezávislý test v laboratóriách Vysokého učenia technického v Liberci, ktorý bol uverejnený v relácii Autosalón na televíznej stanici Prima. Balenie naviac obsahuje penový aplikátor na nanášanie vosku.
Meguiar's Gold Class Carnauba Plus Premium Liquid Wax. Elegantný, nadčasový, prémiový. Od jeho predstavenia Meguiar's Gold Class tekutý vosk inšpiroval automobilových nadšencov k hýčkaniu a ochrane svojich drahocenných investícií. Unikátna patentovaná zmes kondicionérov vyživuje a obohacuje farby k vytvoreniu čistého, jasného a hlbokého lesku. Karnauba a polymérové ochranné látky chránia proti UV žiareniu a vytvárajú silnú, dlhotrvajúcu ochranu pre zachovanie výsledkov vašej práce. Meguiar's Gold Class, tekutý vosk je bezpečný pre všetky laky. Ľahko sa nanáša a aplikuje. Vďaka našej prémiovej formule sa nanáša a stiera tak hladko, že voskovanie vášho vozidla je jednoduché a príjemné.

Tipy na voskovanie a ochranu laku

 • Karoséria by mala byť chladná na dotyk a v tieni.
 • Povrch laku by mal byť čistý a suchý. Ak je potrebné, dekontaminujte povrch laku pomocou Meguiar's claya - docielite tým povrch laku hladký ako sklo, na ktorom bude dlhšie držať ochranná vrstva.
 • Ak je to potrebné, odstráňte defekty laku (škrabance, škvrny, oxidáciu a pod.) a dosiahnite maximálny lesk pomocou niektorého z našich účinných a šetrných leštidiel Meguiar's.
 • Používajte len veľmi malé množstvo - čím väčšia vrstva vosku, tým zložitejšie stieranie a rýchlejšia spotreba. Väčšie množstvo nezvýši ochranu.
 • Jedno balenie vosku, či už tuhého alebo tekutého, by pri správnom spôsobe aplikácie malo vystačiť na ošetrenie 20 - 25 osobných áut.
 • Rozdiel medzi tuhým a tekutým voskom Meguiar's je len vo vašich osobných preferenciách. Oba typy dodajú vozidlu rovnakú ochranu, vyberte si teda ten, s ktorým sa vám bude pracovať lepšie a príjemnejšie.
 • Vosky môžu podporiť a zvýrazniť lesk a hĺbku laku, ktoré ste dosiahli predchádzajúcim leštením. Nie sú však určené na to, aby na zašlom a zoxidovanom laku lesk samy vytvorili. To docielite iba leštením.
 • Najjednoduchší spôsob aplikácie vosku je naniesť vosk na celý povrch karosérie. Medzitým vám vosk stačí zaschnúť a vy tak môžete vymeniť aplikátor za mikrovláknovú utierku a začať v rovnakom poradí vosk stierať. Takýto spôsob vám na osobnom aute zaberie 20 - 30 minút práce bez väčšej námahy. Ak si však nie ste istí, či je vosk dostatočne suchý aby ste ho mohli stierať, použite "test prstom". Skúste bruškom prsta zotrieť vosk - ak vosk na povrchu rozmažete, odporúčame ešte chvíľku počkať, ak však prstom vosk zotriete, môžete ho rozleštiť do čista.
 • Pri aplikácii sa vyhnite všetkým gumovým a nelakovaným čiernym plastovým povrchom, na ktorých by mohol vosk zanechať biele stopy.
 • Trvanlivosť voskovej vrstvy a efekt odpudzovania či "korálkovania" vody (tzv. hydrofóbny efekt) môžete výrazne predĺžiť pravidelným používaním šampónov Meguiar's. Medzi pravidelným umývaním tú najlepšiu údržbu zaistí používanie detailerov Meguiar's.
 • Nepoužívajte na umývanie vozidla agresívne a detergentné prípravky, odmasťovače (typické prípravky na riad a pod.) Ani aktívne čističe a peny - tieto prípravky nie sú šetrné k voskovej vrstve a veľmi významne ju oslabujú, v niektorých prípadoch môžu vosk z povrchu laku úplne odstrániť, rovnako ako leštiace oleje, ktoré lak vyživujú. Výsledkom bude vysušený, odhalený lak, ktorý začne veľmi rýchlo povrchovo degradovať a je ľahké ho mechanicky aj chemicky poškodiť do doby, kým lak opäť neochránite novou vrstvou vosku alebo inej vhodnej ochrany.

Postup voskovania automobilu - ručne

 • Pracujte na karosérii, ktorá je v tieni a chladná na dotyk.
 • Na penový aplikátor, ktorý je súčasťou balenia tohto vosku, naneste 4 kvapky veľkosti kôstky z čerešne a votrite ich úplne do aplikátora, aby sa jeho povrch navlhčil.
 • Následne pridajte kvapku veľkosti kôstky z čerešne a aplikujte vosk na povrch.
 • Pracujte krúživými pohybmi a úplne bez tlaku nechajte aplikátor kĺzať po povrchu.
 • Naneste veľmi tenký matný film, viditeľný proti svetlu.
 • Vosk pridávajte po 1-2 kvapkách veľkosti kôstky z čerešne a to len v prípade potreby - ak aplikátorom nenanášame dostatočnú, tenkú vrstvu vosku ako na začiatku práce.
 • Väčšia vrstva vosku nezvyšuje ochranu. Ak použijete vosku zbytočne veľa, bude ťažšie ho zotrieť a skôr balenie spotrebujete.
 • Vosk nechajte na povrchu zaschnúť aspoň pár minút (v závislosti na okolitých podmienkach, v ktorých pracujete - teplota, vlhkosť vzduchu).
 • Po zaschnutí vosk zľahka zotrite mikrovláknovou utierkou X1801 Meguiar's Finishing Towel, X2010 Meguiar's Supreme Shine Microfiber Towel alebo E101 Meguiar's Ultimate Microfiber Towel.

Postup voskovánia automobilu - pomocou Meguiar's DA Power Systemu alebo MT310 Meguiar's DA leštičky

 • Pracujte na karosérii, ktorá je v tieni a chladná na dotyk.
 • Použite čierny penový kotúč (G3509 pre DA Power System alebo DFF5 či DFF6 pre DA leštičku).
 • Na kotúč naneste 3-4 kvapky veľkosti kôstky z čerešne a votrite ich úplne do kotúča, aby sa jeho povrch navlhčil.
 • Následne pridajte kvapku veľkosti kôstky z čerešne a aplikujte vosk na povrch.
 • Pracujte nízkou rýchlosťou (max. 1200 RPM na vŕtačke, na DA leštičke nastavte rýchlosť 3800 OPM).
 • Úplne bez tlaku pokryte voskom celý povrch karosérie tenkým, matným filmom.
 • Vosk pridávajte po 1-2 kvapkách veľkosti kôstky z čerešne a to len v prípade potreby - ak kotúčom nenanášame dostatočnú, tenkú vrstvu vosku ako na začiatku práce.
 • Väčšia vrstva vosku nezvyšuje ochranu! Ak použijete vosku zbytočne veľa, bude ťažšie ho zotrieť a skôr balenie spotrebujete.
 • Vosk nechajte na povrchu zaschnúť aspoň pár minút (v závislosti na okolitých podmienkach, v ktorých pracujete - teplota, vlhkosť vzduchu).
 • Po zaschnutí vosk zľahka zotrite mikrovláknovou utierkou X1801 Meguiar's Finishing Towel, X2010 Meguiar's Supreme Shine Microfiber Towel alebo E101 Meguiar's Ultimate Microfiber Towel.

Balenie obsahuje

Katalógové čísloG7016
ZnačkaMeguiar's
OdkazyOficiálna webová prezentácia

Hodnotenie

Celkové hodnotenie
97 %
12 zákazníkov hodnotilo
10×
Ohodnoťte produkt:

Mohlo by vás tiež zaujímať

Ewocar Microfiber Cloth Ultra VioletUtierka Ewocar Microfiber Cloth Ultra VioletRýchly náhľad (1 hodnotenie)mikrovláknová utierka, 40 x 40 cm, 400 gsm, fialová farba3,29 EURSkladom303 Show Car Wax (473 ml)Vosk 303 Show Car Wax (473 ml)Rýchly náhľadzmes prírodného a syntetického vosku, 473 ml29,90 EURSkladomPurestar Premium Buffing Towel OrangeMikrovláknová utierka Purestar Premium Buffing Towel OrangeTipRýchly náhľad (6 hodnotení)prémiová mikrovláknová utierka, 40 x 40 cm, gramáž 1200 gsm, oranžová farba11,21 EURSkladomŠiltovka damaged s veľkým logom Ahifi (khaki)Šiltovka damaged s veľkým logom Ahifi (khaki)-82 %Posledné kusyRýchly náhľad (4 hodnotenia)šiltovka s veľkým logom Ahifi, khaki2,88 EUR16,25 EURSkladomAuto Finesse Radiance Carnauba Creme (250 ml)Vosk Auto Finesse Radiance Carnauba Creme (250 ml)-5 %AktualizovanéRýchly náhľad (4 hodnotenia)syntetický vosk s prímesou pravej T1 karnauby, životnosť 3 mesiace, 250 ml19,94 EUR20,99 EURSkladomAuto Finesse Radiance Carnauba Creme (500 ml)Vosk Auto Finesse Radiance Carnauba Creme (500 ml)-5 %AktualizovanéRýchly náhľad (7 hodnotení)syntetický vosk s prímesou pravej T1 karnauby, životnosť 3 mesiace, 500 ml30,39 EUR31,99 EURSkladomMeguiar's Hybrid Ceramic Liquid Wax (473 ml)Keramický vosk Meguiar's Hybrid Ceramic Liquid Wax (473 ml)-10 %Rýchly náhľad (20 hodnotení)tekutý hybridný keramický vosk24,34 EUR27,04 EURSkladomPurestar Ultra Violet Buffing TowelMikrovláknová utierka Purestar Ultra Violet Buffing TowelTipRýchly náhľad (68 hodnotení)dvojstranná mikrovláknová utierka, 40 x 40 cm, gramáž 420 gsm, fialová farba6,21 EURSkladomPurestar Grass Buffing TowelMikrovláknová utierka Purestar Grass Buffing TowelTipRýchly náhľad (31 hodnotení)mikrovláknová utierka, 40 x 40 cm, gramáž 700 gsm, zelená farba9,13 EURSkladomPoorboy's Liquid Natty's Blue Wax (473 ml)Tekutý karnaubský vosk Poorboy's Liquid Natty's Blue Wax (473 ml)-10 %Rýchly náhľad (1 hodnotenie)jedinečný karnaubský vosk, tekutý, 473 ml30,72 EUR34,13 EURSkladomBilt Hamber Hydra-Wax (500 ml)Tekutý karnaubský vosk Bilt Hamber Hydra-Wax (500 ml)TipAktualizovanéRýchly náhľad (4 hodnotenia)veľmi odolný tekutý karnaubský vosk dodávajúci vysoký lesk, 500 ml49,99 EURSkladomMeguiar's Deep Crystal System Carnauba Wax - Step 3 (473 ml)Tekutý vosk s prírodnou karnaubou Meguiar's Deep Crystal Carnauba Wax - Step 3 (473 ml)-10 %Rýchly náhľad (6 hodnotení)tekutý vosk s prírodnou karnaubou, krok č.314,97 EUR16,63 EURSkladom
Spýtajte sa nás
Vaše údaje použijeme len pre zaslanie odpovede.