Môj účet

Tekutý vosk s prírodnou karnaubou Meguiar's Gold Class Carnauba Plus Premium Liquid Wax (473 ml)

tekutý vosk s obsahom prírodnej karnauby
Viac o produkte
Pomôžeme vám s nákupom
Tekutý vosk s prírodnou karnaubou Meguiar's Gold Class Carnauba Plus Premium Liquid Wax (473 ml)
-25 %

Tekutý vosk s prírodnou karnaubou Meguiar's Gold Class Carnauba Plus Premium Liquid Wax (473 ml)

Vosk Gold Class je prémiovým voskom z ponuky Meguiar's, navyše s obsahom prírodnej karnauby. Perfektná ochrana, odpudzovanie vody i podpora lesku je presne to, čo od tohto vosku môžete očakávať. Prírodná karnauba dodáva lakom extrémnu hĺbku lesku, ktorý je najlepšie viditeľný na tmavom a čiernom laku. Prvotriednu kvalitu vosku Gold Class potvrdil nezávislý test v laboratóriách Vysokého učenia technického v Liberci, ktorý bol uverejnený v relácii Autosalón na televíznej stanici Prima. Balenie naviac obsahuje penový aplikátor na nanášanie vosku.

Meguiar's Gold Class Carnauba Plus Premium Liquid Wax. Elegantný, nadčasový, prémiový. Od jeho predstavenia Meguiar's Gold Class tekutý vosk inšpiroval automobilových nadšencov k hýčkaniu a ochrane svojich drahocenných investícií. Unikátna patentovaná zmes kondicionérov vyživuje a obohacuje farby k vytvoreniu čistého, jasného a hlbokého lesku. Karnauba a polymérové ochranné látky chránia proti UV žiareniu a vytvárajú silnú, dlhotrvajúcu ochranu pre zachovanie výsledkov vašej práce. Meguiar's Gold Class, tekutý vosk je bezpečný pre všetky laky. Ľahko sa nanáša a aplikuje. Vďaka našej prémiovej formule sa nanáša a stiera tak hladko, že voskovanie vášho vozidla je jednoduché a príjemné.

Tipy na voskovanie a ochranu laku

 • Karoséria by mala byť chladná na dotyk a v tieni.
 • Povrch laku by mal byť čistý a suchý. Ak je potrebné, dekontaminujte povrch laku pomocou Meguiar's clayu - docielite tým povrch laku hladký ako sklo, na ktorom bude dlhšie držať ochranná vrstva.
 • Ak je to potrebné, odstráňte defekty laku (škrabance, škvrny, oxidáciu a pod.) a dosiahnite maximálny lesk pomocou niektorého z našich účinných a šetrných leštidiel Meguiar's.
 • Používajte len veľmi malé množstvo - čím väčšia vrstva vosku, tým zložitejšie stieranie a rýchlejšia spotreba. Väčšie množstvo nezvýši ochranu.
 • Jedno balenie vosku, či už tuhého alebo tekutého, by pri správnom spôsobe aplikácie malo vystačiť na ošetrenie 20 - 25 osobných áut.
 • Rozdiel medzi tuhým a tekutým voskom Meguiar's je len vo vašich osobných preferenciách. Oba typy dodajú vozidlu rovnakú ochranu, vyberte si teda ten, s ktorým sa vám bude pracovať lepšie a príjemnejšie.
 • Vosky môžu podporiť a zvýrazniť lesk a hĺbku laku, ktoré ste dosiahli predchádzajúcim leštením. Nie sú však určené na to, aby na zašlom a zoxidovanom laku lesk samy vytvorili. To docielite iba leštením.
 • Najjednoduchší spôsob aplikácie vosku je naniesť vosk na celý povrch karosérie. Medzitým vám vosk stačí zaschnúť a vy tak môžete vymeniť aplikátor za mikrovláknovú utierku a začať v rovnakom poradí vosk stierať. Takýto spôsob vám na osobnom aute zaberie 20 - 30 minút práce bez väčšej námahy. Ak si však nie ste istí, či je vosk dostatočne suchý aby ste ho mohli stierať, použite "test prstom". Skúste bruškom prsta zotrieť vosk - ak vosk na povrchu rozmažete, odporúčame ešte chvíľku počkať, ak však prstom vosk zotriete, môžete ho rozleštiť do čista.
 • Pri aplikácii sa vyhnite všetkým gumovým a nelakovaným čiernym plastovým povrchom, na ktorých by mohol vosk zanechať biele stopy.
 • Trvanlivosť voskovej vrstvy a efekt odpudzovania či "korálkovania" vody (tzv. hydrofóbny efekt) môžete výrazne predĺžiť pravidelným používaním šampónov Meguiar's. Medzi pravidelným umývaním tú najlepšiu údržbu zaistí používanie detailerov Meguiar's.
 • Nepoužívajte na umývanie vozidla agresívne a detergentné prípravky, odmasťovače (typické prípravky na riad a pod.) Ani aktívne čističe a peny - tieto prípravky nie sú šetrné k voskovej vrstve a veľmi významne ju oslabujú, v niektorých prípadoch môžu vosk z povrchu laku úplne odstrániť, rovnako ako leštiace oleje, ktoré lak vyživujú. Výsledkom bude vysušený, odhalený lak, ktorý začne veľmi rýchlo povrchovo degradovať a je ľahké ho mechanicky aj chemicky poškodiť do doby, kým lak opäť neochránite novou vrstvou vosku alebo inej vhodnej ochrany.

Postup voskovania automobilu - ručne

 • Pracujte na karosérii, ktorá je v tieni a chladná na dotyk.
 • Na penový aplikátor, ktorý je súčasťou balenia tohto vosku, naneste 4 kvapky veľkosti kôstky z čerešne a votrite ich úplne do aplikátora, aby sa jeho povrch navlhčil.
 • Následne pridajte kvapku veľkosti kôstky z čerešne a aplikujte vosk na povrch.
 • Pracujte krúživými pohybmi a úplne bez tlaku nechajte aplikátor kĺzať po povrchu.
 • Naneste veľmi tenký matný film, viditeľný proti svetlu.
 • Vosk pridávajte po 1-2 kvapkách veľkosti kôstky z čerešne a to len v prípade potreby - ak aplikátorom nenanášame dostatočnú, tenkú vrstvu vosku ako na začiatku práce.
 • Väčšia vrstva vosku nezvyšuje ochranu. Ak použijete vosku zbytočne veľa, bude ťažšie ho zotrieť a skôr balenie spotrebujete.
 • Vosk nechajte na povrchu zaschnúť aspoň pár minút (v závislosti na okolitých podmienkach, v ktorých pracujete - teplota, vlhkosť vzduchu).
 • Po zaschnutí vosk zľahka zotrite mikrovláknovou utierkou X1801 Meguiar's Finishing Towel, X2010 Meguiar's Supreme Shine Microfiber Towel alebo E101 Meguiar's Ultimate Microfiber Towel.

Postup voskovánia automobilu - pomocou Meguiar's DA Power Systemu alebo MT310 Meguiar's DA leštičky

 • Pracujte na karosérii, ktorá je v tieni a chladná na dotyk.
 • Použite čierny penový kotúč (G3509 pre DA Power System alebo DFF5 či DFF6 pre DA leštičku).
 • Na kotúč naneste 3-4 kvapky veľkosti kôstky z čerešne a votrite ich úplne do kotúča, aby sa jeho povrch navlhčil.
 • Následne pridajte kvapku veľkosti kôstky z čerešne a aplikujte vosk na povrch.
 • Pracujte nízkou rýchlosťou (max. 1200 RPM na vŕtačke, na DA leštičke nastavte rýchlosť 3800 OPM).
 • Úplne bez tlaku pokryte voskom celý povrch karosérie tenkým, matným filmom.
 • Vosk pridávajte po 1-2 kvapkách veľkosti kôstky z čerešne a to len v prípade potreby - ak kotúčom nenanášame dostatočnú, tenkú vrstvu vosku ako na začiatku práce.
 • Väčšia vrstva vosku nezvyšuje ochranu! Ak použijete vosku zbytočne veľa, bude ťažšie ho zotrieť a skôr balenie spotrebujete.
 • Vosk nechajte na povrchu zaschnúť aspoň pár minút (v závislosti na okolitých podmienkach, v ktorých pracujete - teplota, vlhkosť vzduchu).
 • Po zaschnutí vosk zľahka zotrite mikrovláknovou utierkou X1801 Meguiar's Finishing Towel, X2010 Meguiar's Supreme Shine Microfiber Towel alebo E101 Meguiar's Ultimate Microfiber Towel.

Balenie obsahuje

Katalógové číslo:G7016
ZnačkaMeguiar's
Odkazy:Oficiálna webová prezentácia

Hodnotenie

Celkové hodnotenie
96 %
10 zákazníkov hodnotilo
Ohodnoťte produkt:

Mohlo by vás tiež zaujímať

Purestar Premium Buffing Towel OrangeMikrovláknová utierka Purestar Premium Buffing Towel OrangeTipRýchly náhľad (5 hodnotení)prémiová mikrovláknová utierka, 40 x 40 cm, gramáž 1200 gsm, oranžová farba10,16 EURSkladomAuto Finesse Radiance Carnauba Creme (250 ml)Vosk Auto Finesse Radiance Carnauba Creme (250 ml)-7 %Rýchly náhľad (2 hodnotenia)syntetický vosk s prímesou pravej T1 karnauby, životnosť 3 mesiace, 250 ml18,94 EUR20,37 EUR SkladomAuto Finesse Radiance Carnauba Creme (500 ml)Auto Finesse Radiance Carnauba Creme (500 ml)-7 %Rýchly náhľad (7 hodnotení)syntetický vosk s prímesou pravej T1 karnauby, životnosť 3 mesiace, 500 ml28,81 EUR30,98 EUR SkladomPurestar Plush Edgeless Regular Buffing TowelMikrovláknová utierka Purestar Plush Edgeless Regular Buffing TowelTipRýchly náhľad (27 hodnotení)mikrovláknová utierka, 40 x 40 cm, gramáž 700 gsm, zelená farba8,12 EURSkladomInfinity Wax Synergy Ceramic Quick Detailer (500 ml)Detailer Infinity Wax Synergy Ceramic Quick Detailer (500 ml)TipRýchly náhľad (15 hodnotení)rýchly detailer s vysokým obsahom SiO2, odolnosť 6 mesiacov, špičková vodoodpudivosť25,27 EURSkladomInfinity Wax Primo Wax (50 ml)Vosk Infinity Wax Primo Wax (50 ml)TipRýchly náhľad (23 hodnotení)luxusný hybridný vosk s obsahom SiO2, ochrana 6-10 mesiacov, 50 ml30,98 EURSkladomPoorboy's Liquid Natty's Blue Wax (473 ml)Tekutý karnaubský vosk PPoorboy's Liquid Natty's Blue Wax (473 ml)-15 %Rýchly náhľad (1 hodnotenie)jedinečný karnaubský vosk, tekutý20,78 EUR24,45 EUR SkladomBilt Hamber Hydra-Wax (500 ml)Tekutý karnaubský vosk Bilt Hamber Hydra-Wax (500 ml)-60 %TipZľavaRýchly náhľad (3 hodnotenia)veľmi odolný tekutý karnaubský vosk dodávajúci vysoký lesk20,37 EUR50,98 EUR SkladomBilt Hamber Double Speed-Wax V2 (250 ml)Odolný hybridný vosk Bilt Hamber Double Speed-Wax V2 (250 ml)-20 %TipRýchly náhľad (140 hodnotení)odolný hybridný vosk s vysokým obsahom karnauby, výdrž 6-8 mesiacov24,13 EUR30,16 EUR Skladom
Spýtajte sa nás
Vaše údaje použijeme len pre zaslanie odpovede.