Môj účet

Subwoofer v boxe JL Audio HO112RG-W3v3

12", 500 W RMS, 2 Ω, 87,1 dB, bassreflex ozvučnica
Viac o produkte
Pomôžeme vám s nákupom
Subwoofer v boxe JL Audio HO112RG-W3v3
Tip

Subwoofer v boxe JL Audio HO112RG-W3V3

Subwooferový systém s JL Audio 12W3v3-2 subwooferom s výkonom 500 W RMS v bassreflexovej ozvučnici. Ozvučnica JL Audio H.O. sú skratkou pre "High Output" a to je presne to, čo budete počuť a ​​pocítite. Patentované ozvučnice High Output sú navrhnuté tak, aby poskytovali dokonalý a vysoko výkonný basový zážitok so vzácnou kombináciou vynikajúcej kvality zvuku a úžasného výstupu. Inžinieri v JL Audio navrhli ozvučnicu HO112RG-W3v3 tak, aby sa dokonale hodila k výkonnému 12" subwooferu JL Audio W3v3, takže sa môžete spoľahnúť na jeho maximálny výkon. Basový reproduktor je umiestnený v zapustenej ozvučnici, ktorá je súčasťou samostatnej komory vo vnútri ozvučnice. Patentovaný dizajn portov JL Audio s komorovým prepojením obopína vnútorné ohraničenie ozvučnice a končí na jednej strane woofera, čím spája výstup portu s priamym výstupom woofera. To tiež poskytuje potrebnú plochu a dĺžku portu pre maximalizáciu výkonu subwoofera JL Audio W3v3. JL Audio používa najmodernejšie automatizované drevoobrábacie zariadenia na výrobu vysoko kvalitnej MDF skrine s odolným automobilovým kobercom, mriežkou z oceľovej siete, 5cestnými spojovacími stĺpikmi a pevnou vnútornou kabelážou. Ozvučnica je vyrobená a kontrolovaná ručne vo výrobnom závode na Floride, aby bolo zaistené, že dostanete basy, ktoré od JL Audio očakávate. Atraktívne masívne hliníkové tyče krytu dopĺňajú H.O. sivá kobercová krytina Wedge automobilovej triedy, ktorá dodáva systému radikálny vzhľad a zároveň chráni MDF ozvučnicu. Šikmá zadná konštrukcia šetrí cenný priestor v kufri, zatiaľ čo silné vnútorné vystuženie a zapustená montážna prepážka udržujú integritu krytu a chránia subwoofer.

Hlavné vlastnosti subwoofera JL Audio HO112RG-W3V3

 • 12" subwoofer s výkonom 500 W RMS v bassreflex ozvučnici.
 • Potiahnuté vysoko kvalitným automobilovým kobercom v sivej farbe.
 • Strieborná JL Audio výšivka na hornej strane subwoofera.
 • Súčasťou je oceľová mriežka, ktorá chráni subwoofer.
 • Patentovaný dizajn HO (High Output) poskytuje vysokú SPL pri zachovaní vynikajúcej kvality zvuku.
 • Ozvučnica s technológiou V-Groove z vysoko kvalitnej MDF rezané na CNC.
 • Technológia FCAM™ pre lepšiu kontrolu výchyliek a dynamické vyrovnanie kmitacej cievky.
 • Motor subwoofera optimalizovaný podľa patentovaného systému DMA.
 • Patentovaný design Elevated Frame Cooling na zlepšenú manipuláciu s výkonom.
 • Systém VRC® zlepšuje tuhosť a stabilitu spojenia membrány, pavúka a kmitacej cievky.
 • Vyrobené najmodernejšími technológiami v továrni JL Audio na Floride v USA.

O značke JL Audio

JL Audio je americký výrobca spotrebnej audio techniky, ktorý sa špecializuje na ozvučenie domácností, vozidiel a taktiež lodí. Patrí medzi hlavných priekopníkov ozvučenia vozidiel a najznámejší je bezpochyby vďaka svojim high-endovým subwooferom. Spoločnosť bola založená už v roku 1975 a patrí teda medzi najstarších výrobcov v tomto odbore. Pôvodné zameranie bolo na ozvučenie domácností, ale už na prelome sedemdesiatych a osemdesiatych rokov sa začali zaoberať aj car audio segmentom, ktorého popularita vo vtedajšej dobe prudko rástla. Počas svojej bohatej histórie vyrobili v JL Audio množstvo úplne unikátnych a patentovaných subwooferov, ktoré nemali v danej dobe takmer žiadnu konkurenciu. A podobné je to aj v súčasnosti. Subwoofery tohto výrobcu ohromujú svojim výkonom a zároveň úplne špičkovou kvalitou zvuku, unikátnymi patentmi a excelentným spracovaním. Najmä najvyššie rady W6 a W7 patria dlhodobo k tým najzaujímavejším produktom na dnešnom trhu. Zaujmú však aj revolučné ploché subwoofery série TW1 a TW3, ako aj dokonale vyladené subwooferové ozvučnice. Rovnakú kvalitu môžete očakávať aj pri zosilňovačoch a za zmienku stoja aj špičkové produkty určené pre integráciu na továrenské audio systémy. S produktmi JL Audio skrátka neurobíte chybu a môžete sa vždy spoľahnúť na ich vysokú kvalitu a unikátnosť.

Katalógové čísloHO112RG-W3V3
ZnačkaJL Audio
OdkazyOficiálna webová prezentácia (anglicky)
RMS výkon RMS výkon subwooferu je stály výkon. Ide tiež o výkon nepretržitého používania subwoofera. Ak výkon na dlhšiu dobu prekročíte, môže dôjsť k nevratnému poškodeniu resp. spálenie kmitacej cievky subwoofera! Preťaženie subwoofera spoznáte zakmitáváním membrány subwoofera. 500 W
Priemer subwoofera v boxe300 mm (12")
Citlivosť (SPL 1W/1m)Citlivosť, senzitivita čiže účinnosť subwoofera.
Citlivosť subwoofera sa udáva v decibeloch (dB) a zjednodušene povedané znamená, čím vyššia hodnota, tým menšie nároky na výkon zosilňovača. Ide de facto o hodnotení, ako subwoofer prevádza watty na zvuk. Hodnotenie citlivosti sú v úrovňou hluku merané na 1 meter od subwoofera pomocou 1 W (watt energie) alebo pomocou 2,83 voltu na zdroji na 1 meter.
Vyššia Decibelová úroveň znamená, že subwoofer je hlasnejší s nižším výkonom. Pre každý nárast o 3 dB citlivosti, subwoofer vyžaduje polovičnú silu pre reprodukciu rovnaké hlasitosti. Napríklad, ak 88dB subwoofer potrebuje 300 Wattov na výrobu určitej hlasitosti, potom subwoofer s 91dB citlivosťou potrebuje len 150 wattov, aby sa dostal na rovnakú hlasitosť.
87,1 dB
Impedancia Impedancia - meranie elektrického odporu. Pri nákupe subwooferu, je veľmi dôležité, aby sa každý ubezpečil, že impedancia je v súlade so zosilňovačom, ktorý na neho zapájate. U subwooferov s dvojitou kmitacou cievkou sa doporučujeme riadiť podľa informácií v poradni!
Príklad:
2Ohmový subwoofer nemožno pripojiť na zosilňovač, ktorý je stabilný len do 4 Ohmov. 4Ohmový subwoofer možno bez problémov použiť na zosilňovač, ktorý je stabilný do 2 Ohmov. Zapojenie 4 Ohm subwoofera na zosilňovač, ktorý je stabilný do 4 Ohmov, tiež bez problémov. Najbežnejšie impedancia subwooferu sú 4 Ohm. Príklad:
2Ohmový subwoofer nemožno pripojiť na zosilňovač, ktorý je stabilný len do 4 Ohmov! 4Ohmový subwoofer možno bez problémov použiť na zosilňovač, ktorý je stabilný do 2 Ohmov. Najbežnejšia impedancia subwooferov je 1 x 4 Ohm.
2 Ω
Typ ozvučnice Uzavretá ozvučnice sa vyznačuje jednoduchou konštrukciou. Uzatvorené ozvučnice bývajú spravidla menších rozmerov ako ozvučnice bassreflexové a na ich tlmenie sa používa špeciálny tlmiaci rúno.
Uzavretá ozvučnice má výhodu v tom, že zabraňuje akustickému skratu medzi vyžarovaním prednej a zadnej strany membrány subwoofera. Nevýhodou je, že uzavretá ozvučnica dvíha vlastné rezonančný kmitočet použitého subwoofera a tým tiež zvyšuje dolná limitná kmitočet. To preto, že je zadná strana membrány pri vyžarovanie subwoofera v uzavretej ozvučnici nútená stláčať a zřeďovat vzduch vo vnútri ozvučnice. Tým sa pridáva k vlastnej tuhosti kmitacieho systému subwooferov ešte tuhosť vzduchu v uzavretej ozvučnici. To spôsobuje zväčšenie tuhosti kmitacieho systému a tým aj zvýšenie rezonančnej frekvencie celého systému: subwoofer -> ozvučnice.
Zvýšenie rezonančného kmitočtu pre daný subwoofer je tým väčšia, čím menší je objem vzduchu v uzavretej ozvučnici. Pomerne malý objem vzduchu v uzavretej ozvučnici pôsobí na subwoofer ako akustická pružina pri vyžarovaní zadnej strany membrány dovnútra uzavreté ozvučnice.
POUŽITIE: Hlavne na kvalitné počúvanie basov v celom pásme s dôrazom na detailnosť a presnú reprodukciu na spodnom pásme.
Klady a zápory:
+ Čistá reprodukcia
+ Malé skrine
+ Jednoduchšie naladenie
- Nízky stupeň účinnosti v hlbokých basoch
- Hlasitosť len za cenu enormného vychýlenie membrány
- Nemožno očakávať výraznejšie akustický tlak
bassreflexovou ozvučnice je riešená rovnako ako uzavretá ozvučnica, ale má navyše ešte tzv. Bassreflexovou nátrubok, čiže "bassreflex". Na tlmenie bassreflexových ozvučníc sa používa ihličkový molitan.
POUŽITIE:
Ideálne použitie je v prípadoch, keď chce poslucháč dosiahnuť vysoké hlasitosti a dobrej úrovne akustického tlaku. Ide o najlepší kompromis medzi kvalitným zvukom a výkonom a je tiež najčastejšie používaná
Klady a zápory:
+ Dobrá účinnosť v hlbokých basoch
+ K veľkej hlasitosti stačí malá výchylka membrány
- Reprodukcie menej presná ako u uzavretých ozvučníc
basreflex
Rozmery boxuRozmery ozvučnice sú uvádzané ako výška, šírka a hĺbka, ktorá je často na spodnej hrane dlhšia ako na hornej hrane, z dôvodu skosenie zadnej steny. 819 x 387 x 343/191 mm
Hmotnosť boxu vr. subwoofera21,2 kg
Skosenie zadnej stenySkosenie zadnej steny je zásadný parameter, ak subwoofer hodláte umiestniť do batožinového priestoru, na miesto zadnej steny zadné sedačky. Ušetríte tým niekoľko centimetrov priestoru v kufri auta. Áno

Hodnotenie

Celkové hodnotenie
0 %
Nikto zatiaľ produkt nehodnotil
Ohodnoťte produkt:

Mohlo by vás tiež zaujímať

JL Audio 13W3v3-2 Doprava zadarmoSubwoofer JL Audio 13W3v3-2TipRýchly náhľad13,5", 600 W RMS, 87,6 dB (SPL 1W/1m), 2 Ω499,58 EUR1 až 4 týždneJL Audio 13W3v3-4 Doprava zadarmoSubwoofer JL Audio 13W3v3-4TipRýchly náhľad13,5", 600 W RMS, 87,9 dB (SPL 1W/1m), 4 Ω499,58 EUR1 až 4 týždneJL Audio 12W3v3-2 Doprava zadarmoSubwoofer JL Audio 12W3v3-2TipRýchly náhľad12", 500 W RMS, 87,1 dB (SPL 1W/1m), 2 Ω416,25 EURSkladomJL Audio 12W3v3-4 Doprava zadarmoSubwoofer JL Audio 12W3v3-4TipRýchly náhľad12", 500 W RMS, 87,1 dB (SPL 1W/1m), 4 Ω416,25 EURSkladomJL Audio 10W3v3-2 Doprava zadarmoSubwoofer JL Audio 10W3v3-2TipRýchly náhľad10", 500 W RMS, 85,3 dB (SPL 1W/1m), 2 Ω374,58 EURSkladomJL Audio 10W3v3-4 Doprava zadarmoSubwoofer JL Audio 10W3v3-4TipRýchly náhľad10", 500 W RMS, 84,87 dB (SPL 1W/1m), 4 Ω374,58 EURSkladomJL Audio 6W3v3-4 Doprava zadarmoSubwoofer JL Audio 6W3v3-4TipRýchly náhľad6", 150 W RMS, 80,4 dB (SPL 1W/1m), 4 Ω270,42 EURSkladomJL Audio CP106LG-W3v3 Doprava zadarmoSubwoofer JL Audio CP106LG-W3v3TipRýchly náhľad6,5", 150 W RMS, 4 Ω, bassreflex ozvučnica416,25 EURSkladomJL Audio CP208LG-W3v3 Doprava zadarmoSubwoofer JL Audio CP208LG-W3v3TipRýchly náhľad2 x 8", 500 W RMS, 2 Ω, bassreflex ozvučnica895,42 EURPripravujeme (novinka)JL Audio ACP208LG-W3v3 Doprava zadarmoAktívny subwoofer JL Audio ACP208LG-W3v3TipRýchly náhľadaktívny subwoofer, 2 x 8", 500 W RMS, bassreflex ozvučnica1.124,58 EURObvykle naskladňujeme za 1-2 dniJL Audio ACP108LG-W3v3 Doprava zadarmoAktívny subwoofer JL Audio ACP108LG-W3v3TipRýchly náhľadaktívny subwoofer, 8", 250 W RMS, bassreflex ozvučnica707,92 EURSkladomJL Audio CP108LG-W3v3 Doprava zadarmoSubwoofer JL Audio CP108LG-W3v3TipRýchly náhľad8", 250 W RMS, 4 Ω, bassreflex ozvučnica478,75 EURSkladomJL Audio 8W3v3-4 Doprava zadarmoSubwoofer JL Audio 8W3v3-4TipRýchly náhľad (2 hodnotenia)8", 250 W RMS, 83,2 dB (SPL 1W/1m), 4 Ω332,92 EUR1 až 4 týždneJL Audio HO110RG-W3V3 Doprava zadarmoSubwoofer v boxe JL Audio HO110RG-W3V3TipRýchly náhľad10", 500 W RMS, 2 Ω, 85,3 dB, bassreflex ozvučnica728,75 EURSkladom
Spýtajte sa nás
Vaše údaje použijeme len pre zaslanie odpovede.