Môj účet

Subwoofer JL Audio 8W3v3-4

8", 250 W RMS, 83,2 dB (SPL 1W/1m), 4 Ω
Viac o produkte
Pomôžeme vám s nákupom
Subwoofer JL Audio 8W3v3-4
Tip

Subwoofer JL Audio 8W3v3-4

Subwoofery JL Audio modelového radu W3v3 ponúkajú fenomenálnu kvalitu zvuku pri stredných úrovniach výkonu bez toho, aby vyžadovali objemné ozvučnice. Táto najnovšia generácia W3 ťaží z celého radu pokročilých technológií pôvodne vyvinutých pre vlajkovú loď JL Audio W7. Optimalizovaná schopnosť dlhého lineárneho pohybu minimalizuje skreslenie a zvyšuje výkon, zatiaľ čo niekoľko patentovaných technológií zaisťuje vysokú kvalitu a spoľahlivosť subwoofera. Tieto pokroky robia z v3 doteraz najlepšie znejúce a najspoľahlivejšie W3. Membrána z minerálne plneného polypropylénu s logom JL Audio poskytuje jednoduchý a elegantný vzhľad. Odnímateľný a prispôsobiteľný ozdobný krúžok okolo subwoofera umožní inštaláciu ochrannej mriežky, ktorú je možné k subwooferom dokúpiť. W3v3 sú vyrobené podľa prísnych štandardov kvality v továrni Miramar na Floride s globálnymi komponentmi a sú ponúkané v piatich veľkostiach, od 6,5" do 13,5". Pokiaľ potrebujete osempalcový subwoofer, ktorý umožní vysoko kvalitnú basovú zložku v extrémne malých ozvučniciach, 8W3v3 to urobí a prekvapí vás svojim výkonom a presnosťou. Využíva rovnaké technológie ako jeho bratia s väčším priemerom, aby dosiahol neuveriteľných 10 mm riadené, jednosmerné, lineárne výchylky. 8W3v3-4 sa najlepšie funguje so zosilňovačmi s výkonom od 75 do 250 W RMS a je optimalizovaný na prevádzku v malých 8,5 l uzavretých ozvučniciach. Subwoofer môžete osadiť aj do basreflexovej ozvučnice s objemom 9,9 l. Skvelá voľba inštalácie zameranej na kvalitu zvuku a pre autá, kde nie je priestor pre veľkú ozvučnicu.

Hlavné vlastnosti subwoofera JL Audio 8W3v3-4

  • 8" subwoofer s výkonom 250 W RMS a cievkou s impedanciou 4 Ω.
  • Technológia FCAM™ pre lepšiu kontrolu výchyliek a dynamické vyrovnanie kmitacej cievky.
  • Motor subwoofera optimalizovaný podľa patentovaného systému DMA.
  • Patentovaný design Elevated Frame Cooling na zlepšenú manipuláciu s výkonom.
  • Systém VRC® zlepšuje tuhosť a stabilitu spojenia membrány, pavúka a kmitacej cievky.
  • Odnímateľný ozdobný prúžok na dizajnové prispôsobenie inštalácie.
  • Optimalizované pre ozvučnice s malým objemom.
  • Pevná polypropylénová membrána plnená minerálmi.
  • Voliteľná dizajnová mriežka na ochranu subwoofera (nie je súčasťou balenia).
  • Vyrobené najmodernejšími technológiami v továrni JL Audio na Floride v USA.

O značke JL Audio

JL Audio je americký výrobca spotrebnej audio techniky, ktorý sa špecializuje na ozvučenie domácností, vozidiel a taktiež lodí. Patrí medzi hlavných priekopníkov ozvučenia vozidiel a najznámejší je bezpochyby vďaka svojim high-endovým subwooferom. Spoločnosť bola založená už v roku 1975 a patrí teda medzi najstarších výrobcov v tomto odbore. Pôvodné zameranie bolo na ozvučenie domácností, ale už na prelome sedemdesiatych a osemdesiatych rokov sa začali zaoberať aj car audio segmentom, ktorého popularita vo vtedajšej dobe prudko rástla. Počas svojej bohatej histórie vyrobili v JL Audio množstvo úplne unikátnych a patentovaných subwooferov, ktoré nemali v danej dobe takmer žiadnu konkurenciu. A podobné je to aj v súčasnosti. Subwoofery tohto výrobcu ohromujú svojim výkonom a zároveň úplne špičkovou kvalitou zvuku, unikátnymi patentmi a excelentným spracovaním. Najmä najvyššie rady W6 a W7 patria dlhodobo k tým najzaujímavejším produktom na dnešnom trhu. Zaujmú však aj revolučné ploché subwoofery série TW1 a TW3, ako aj dokonale vyladené subwooferové ozvučnice. Rovnakú kvalitu môžete očakávať aj pri zosilňovačoch a za zmienku stoja aj špičkové produkty určené pre integráciu na továrenské audio systémy. S produktmi JL Audio skrátka neurobíte chybu a môžete sa vždy spoľahnúť na ich vysokú kvalitu a unikátnosť.

Katalógové číslo8W3V3-4
ZnačkaJL Audio
OdkazyOficiálna webová prezentácia (anglicky)
RMS výkon RMS výkon subwooferu je stály výkon nepretržitého používania subwoofera. Ak sa výkon na dlhšiu dobu prekročí, môže dôjsť k nevratnému poškodeniu, resp. k spáleniu kmitacej cievky subwoofera. 250 W
Citlivosť (SPL 1W/1m)Citlivosť, senzitivita čiže účinnosť subwoofera.
Citlivosť subwoofera sa udáva v decibeloch (dB) a zjednodušene povedané znamená, čím vyššia hodnota, tým menšie nároky na výkon zosilňovača. Ide de facto o hodnotení, ako subwoofer prevádza watty na zvuk. Hodnotenie citlivosti sú v úrovňou hluku merané na 1 meter od subwoofera pomocou 1 W (watt energie) alebo pomocou 2,83 voltu na zdroji na 1 meter.
Vyššia Decibelová úroveň znamená, že subwoofer je hlasnejší s nižším výkonom. Pre každý nárast o 3 dB citlivosti, subwoofer vyžaduje polovičnú silu pre reprodukciu rovnaké hlasitosti. Napríklad, ak 88 dB subwoofer potrebuje 300 wattov na výrobu určitej hlasitosti, potom subwoofer s 91 dB citlivosťou potrebuje len 150 wattov, aby sa dostal na rovnakú účinnosť.
83,24 dB
Impedancia Impedancia - meranie elektrického odporu. Pri nákupe subwooferu je veľmi dôležité, aby sa každý ubezpečil, že impedancia je v súlade so zosilňovačom, ktorý na neho zapájate. U subwooferov s dvojitou kmitacou cievkou sa doporučujeme riadiť podľa informácií v poradni!
Príklad:
2 Ohmový subwoofer nemožno pripojiť na zosilňovač, ktorý je stabilný len do 4 Ohmov. 4 Ohmový subwoofer možno bez problémov použiť na zosilňovač, ktorý je stabilný do 2 Ohmov. Zapojenie 4 Ohm subwoofera na zosilňovač, ktorý je stabilný do 4 Ohmov, tiež bez problémov. Najbežnejšie impedancia subwooferu sú 4 Ohm.
4 Ω
Priemer subwooferaPriemer subwoofera je uvádzaný na skrutkovacie diery. Celkový vonkajší priemer subwooferu je zvyčajne o 1-2 cm širšie, podľa rozmerové kategórie subwoofera. U 30-tich cm subwooferu je vonkajší priemer vč. ochranné gumy 31,8 cm a u 25-tich cm subwooferu je to 26,5 cm vr. ochranné gumy. 200 mm (8")
Montážna hĺbka subwooferaMontážna hĺbka subwoofera sa meria od najspodnejšej hrany magnetu až po spodný okraj plechového alebo liateho koša subwoofera. 118 mm
Odporúčaný objem uzavretej ozvučnice Uzavretá ozvučnica sa vyznačuje jednoduchou konštrukciou. Uzatvorené ozvučnice bývajú spravidla menších rozmerov ako ozvučnice bassreflexové a na ich tlmenie sa používa špeciálny tlmiaci rúno.
Uzavretá ozvučnica má výhodu v tom, že zabraňuje akustickému skratu medzi vyžarovaním prednej a zadnej strany membrány subwoofera. Nevýhodou je, že uzavretá ozvučnica dvíha vlastné rezonančný kmitočet použitého subwoofera a tým tiež zvyšuje dolná limitná kmitočet. To preto, že je zadná strana membrány pri vyžarovanie subwoofera v uzavretej ozvučnici nútená stláčať a zřeďovat vzduch vo vnútri ozvučnice. Tým sa pridáva k vlastnej tuhosti kmitacieho systému subwooferov ešte tuhosť vzduchu v uzavretej ozvučnici. To spôsobuje zväčšenie tuhosti kmitacieho systému a tým aj zvýšenie rezonančnej frekvencie celého systému: subwoofer -> ozvučnice.
Zvýšenie rezonančného kmitočtu pre daný subwoofer je tým väčšia, čím menší je objem vzduchu v uzavretej ozvučnici. Pomerne malý objem vzduchu v uzavretej ozvučnici pôsobí na subwoofer ako akustická pružina pri vyžarovaní zadnej strany membrány dovnútra uzavreté ozvučnice.
POUŽITIE: Hlavne na kvalitné počúvanie basov v celom pásme s dôrazom na detailnosť a presnú reprodukciu na spodnom pásme.
Klady a zápory:
+ Čistá reprodukcia
+ Malé skrine
+ Jednoduchšie naladenie
- Nízky stupeň účinnosti v hlbokých basoch
- Hlasitosť len za cenu enormného vychýlenie membrány
- Nemožno očakávať výraznejšie akustický tlak
8,5 l
Odporúčaný objem bassreflexovej ozvučnice bassreflexová ozvučnica je riešená rovnako ako uzavretá ozvučnica, ale má navyše ešte tzv. Bassreflexový nátrubok, čiže "bassreflex" alebo štrbinu. Na tlmenie bassreflexových ozvučníc sa používa ihličkový molitan.
POUŽITIE:
Ideálne použitie je v prípadoch, keď chce poslucháč dosiahnuť vysoké hlasitosti a dobrej úrovne akustického tlaku. Ide o najlepší kompromis medzi kvalitným zvukom a výkonom a je tiež najčastejšie používaná
Klady a zápory:
+ Dobrá účinnosť v hlbokých basoch
+ K veľkej hlasitosti stačí malá výchylka membrány
- Reprodukcie menej presná ako u uzavretých ozvučníc
9,9 l
Veľkosť bassreflexuNátrubok čiže bassreflex sa používa pri stavbe bassreflexových ozvučníc. Dĺžka a priemer bassreflexu sú veľmi dôležité parametre a je potrebné sa riadiť tým, čo konkrétne výrobca subwoofera odporúča. Dôrazne odporúčame zhotovovať iba značkové a kvalitné bassreflexom sa zaoblením na konci bassreflexu. Ak je bassreflex ukončený rovno trubicou, výsledkom je tzv. "Prdenie" subwooferu, kedy sa vzduch vyfukujúci z bassreflexu triešť o ostrý koniec bassreflexu. 51 x 457 mm
Fs - rezonančná frekvencia Fs - je spodná rezonančný kmitočet. Tento parameter je de facto voľný vzduch rezonančná frekvencia subwoofera. Jednoducho povedané, je to bod, v ktorom sa hmotnosť pohybujúcich sa častí subwoofera vyrovnáva sile suspenzie subwooferu, keď je v pohybe. Ak ste niekedy videli kúsok povrázku, ktorý začal nekontrolovateľne pohmkávať vo vetre, videli ste efekt dosiahnutie rezonančnej frekvencie.
Hmotnosť pohyblivých častí a tuhosť odpruženia (surround a spider) sú kľúčovými prvkami, ktoré majú vplyv na rezonančnú frekvenciu. Ako všeobecné pravidlo platí, že nižšie Fs označuje subwoofer, ktorý by bol pre reprodukciu nízkych frekvencií lepšie ako subwoofer s vyššou Fs. Nie je tomu tak ale vždy, pretože do výsledného zvuku vstupujú potom aj ďalšie dôležité parametre subwoofera.
35,14 Hz
Vas - ekvivalentný objem vzduchu Vas - predstavuje objem vzduchu, ktorý pri stlačení na jeden kubický meter pôsobí rovnakou silou ako dodržiavanie (CMS), suspenzia v určitom subwoofera. Vas je jedným z parametrov, najkomplikovanejším pre meranie, pretože na zmeny tlaku vzduchu majú vplyv podmienky relatívnej vlhkosti a teploty.
Ďalší spôsob, ako opísať čo VAS: skúste použiť subwoofer a nájsť takú ozvučnici, ktorá má správnu veľkosť, aby sa vzduch vrátil rovnakou tuhosťou do rovnakej rezonancie. Veľkosť tohto boxu sa rovná Vas. Existujú však aj ďalšie parametre, ale tie pre presný výpočet ozvučnice nie sú natoľko potrebné. Pri stavbe ozvučníc sú tiež dôležité hodnoty rezonančnej frekvencie a Q-parametrov.
15,29 l
Xmax + - Xmax - maximálne natočenie membrány subwoofera jedným směrem- nie je to súčet, alebo tiež skratka pre maximálnu lineárnu výchylku. Výstup subwoofera sa stáva nelineárne, keď kmitacia cievka začne opúšťať magnetickú medzeru. 10 mm

Hodnotenie

Celkové hodnotenie
100 %
1 zákazník hodnotil
Ohodnoťte produkt:

Mohlo by vás tiež zaujímať

JL Audio 13W3v3-2 Doprava zadarmoSubwoofer JL Audio 13W3v3-2TipRýchly náhľad13,5", 600 W RMS, 87,6 dB (SPL 1W/1m), 2 Ω499,58 EUR1 až 4 týždneJL Audio 13W3v3-4 Doprava zadarmoSubwoofer JL Audio 13W3v3-4TipRýchly náhľad13,5", 600 W RMS, 87,9 dB (SPL 1W/1m), 4 Ω499,58 EUR1 až 4 týždneJL Audio 12W3v3-2 Doprava zadarmoSubwoofer JL Audio 12W3v3-2TipRýchly náhľad12", 500 W RMS, 87,1 dB (SPL 1W/1m), 2 Ω416,25 EURSkladomJL Audio 12W3v3-4 Doprava zadarmoSubwoofer JL Audio 12W3v3-4TipRýchly náhľad12", 500 W RMS, 87,1 dB (SPL 1W/1m), 4 Ω416,25 EURSkladomJL Audio 10W3v3-2 Doprava zadarmoSubwoofer JL Audio 10W3v3-2TipRýchly náhľad10", 500 W RMS, 85,3 dB (SPL 1W/1m), 2 Ω374,58 EURSkladomJL Audio 10W3v3-4 Doprava zadarmoSubwoofer JL Audio 10W3v3-4TipRýchly náhľad10", 500 W RMS, 84,87 dB (SPL 1W/1m), 4 Ω374,58 EURSkladomJL Audio 6W3v3-4 Doprava zadarmoSubwoofer JL Audio 6W3v3-4TipRýchly náhľad6", 150 W RMS, 80,4 dB (SPL 1W/1m), 4 Ω270,42 EURSkladomJL Audio CP106LG-W3v3 Doprava zadarmoSubwoofer JL Audio CP106LG-W3v3TipRýchly náhľad6,5", 150 W RMS, 4 Ω, bassreflex ozvučnica416,25 EURSkladomJL Audio CP208LG-W3v3 Doprava zadarmoSubwoofer JL Audio CP208LG-W3v3TipRýchly náhľad2 x 8", 500 W RMS, 2 Ω, bassreflex ozvučnica895,42 EURPripravujeme (novinka)JL Audio ACP208LG-W3v3 Doprava zadarmoAktívny subwoofer JL Audio ACP208LG-W3v3TipRýchly náhľadaktívny subwoofer, 2 x 8", 500 W RMS, bassreflex ozvučnica1.124,58 EURObvykle naskladňujeme za 1-2 dniJL Audio ACP108LG-W3v3 Doprava zadarmoAktívny subwoofer JL Audio ACP108LG-W3v3TipRýchly náhľadaktívny subwoofer, 8", 250 W RMS, bassreflex ozvučnica707,92 EURSkladomJL Audio CP108LG-W3v3 Doprava zadarmoSubwoofer JL Audio CP108LG-W3v3TipRýchly náhľad8", 250 W RMS, 4 Ω, bassreflex ozvučnica478,75 EURSkladomJL Audio HO112RG-W3v3 Doprava zadarmoSubwoofer v boxe JL Audio HO112RG-W3v3TipRýchly náhľad12", 500 W RMS, 2 Ω, 87,1 dB, bassreflex ozvučnica791,25 EURSkladomJL Audio HO110RG-W3V3 Doprava zadarmoSubwoofer v boxe JL Audio HO110RG-W3V3TipRýchly náhľad10", 500 W RMS, 2 Ω, 85,3 dB, bassreflex ozvučnica728,75 EURSkladom
Spýtajte sa nás
Vaše údaje použijeme len pre zaslanie odpovede.