Môj účet

Stredne tvrdý Clay na čistenie laku Bilt Hamber Auto-Clay-Medium (200 g)

stredne tvrdý clay na čistenie laku, 200 g
Viac o produkte
Pomôžeme vám s nákupom
Stredne tvrdý Clay na čistenie laku Bilt Hamber Auto-Clay-Medium (200 g)
TipAktualizované

Stredne tvrdý Clay Bilt Hamber Auto-Clay-Medium

Claye Bilt Hamber sú navrhnuté pre čo najjednoduchšie navrátenie hladkosti laku. Odborná detailingová verejnosť ocenila Clay Bilt Hamber mnohými pozitívnymi ohlasmi za ich výdrž a pomer cena/výkon. Anglický magazín Auto Express, velikán vo svete motoristických časopisov, udelil Clay od Bilt Hamber hodnotenie „Najlepší Clay“ šesťkrát za sebou!

Bilt Hamber Auto-Clay

Aký clay Bilt Hamber budete potrebovať?

Výber tej správnej tuhosti claya záleží na niekoľkých faktoroch.

 • Tvrdý clay Regular použite vtedy, pokiaľ je auto naozaj veľmi zanesené (nikdy predtým neprešlo dekontamináciou) alebo ak je vonku teplo, zvoľte tvrdý Regular Clay. Clay v horúčave mäkne a v zime zasa tuhne. Menej šetrný k laku.
 • Stredne tvrdý clay Medium zvoľte na lak v slušnej kondícii. Najviac predávaný Clay od Bilt Hamber. Zlatá stredná cesta.
 • Mäkký Soft použite v prípade, keď je lak vo veľmi dobrom stave (pokiaľ clayujete často) alebo pokiaľ je vonku zima. Viac šetrný k laku.

Kedy sa Clay od Bilt Hamber používá?

Pred dekontamináciou laku najprv zhodnoťte stupeň znečistenia - kovové častice, náletová hrdza, nahromadená špina za kolesami atď. Zľahka prejdite končekmi prstov alebo dlaní po laku. Môžete cítiť nerovnosti častíc usadených na laku. Použitím tvrdej, stredne tvrdej alebo mäkkého claya odstránite všetky tieto nečistoty a lak bude opäť krásne hladký. Clay dokáže odstrániť aj malé, ale odolné nečistoty z bežnej prevádzky, ako sú čierne bodky alebo zvyšky hmyzu. Pri práci s clayom používajte dostatočné množstvo lubrikantu a netlačte na clay príliš silno, len ho jemne posúvajte po karosérii. Nielenže bude váš lak po práci s clayom vyzerať oveľa lepšie a bude hebký na dotyk, ale na dekontaminovanom laku sa vám bude oveľa lepšie pracovať počas ďalších fáz údržby a renovácii laku auta (voskovanie, brúsenie atď.). Na takto nachystanom povrchu sa lepšie pracuje s voskom, čističom laku alebo leštidlom. Odporúčame pred mechanickou dekontamináciou laku clayom použiť odstraňovač vzdušnej hrdze Korrosol. Korrosol nastriekajte, nechajte pôsobiť 2 - 3 minúty a následne opláchnite prúdom vody. Použitím Bilt Hamber Korrosol predĺžite životnosť claya.

Bilt Hamber Auto-Clay

Ako sa Clay Bilt Hamber používa?

 • Pred použitím claya auto dôkladne umyte autošampónom.
 • Auto umývajte v tieni a rovnako pracujte aj s clayom, nemalo by byť príliš teplo.
 • Panely karosérie musia byť na dotyk chladné.
 • Clay nepoužívajte celý, časť z neho odtrhnite a vytvorte z neho placku (tvar kamienka).
 • Na panel, ktorý sa má glazúrovať, nastriekajte pomerne malé množstvo maziva a potom začnite glazúrovanú plochu zľahka prechádzať tam a späť. Auto-Clay nesmie bežať na sucho!
 • Na začiatku clayovania môžete počuť znečistenie aj ako jemný zvuk alebo škrípanie, ktoré sa postupne vytráca.
 • Po dekontaminácii skontrolujte končekmi prstov, či sa skutočne odstránili všetky nečistoty.
 • Keď ste si istí, že je lak čistý, vysušte panel pomocou detailerového prípravku a handričky z mikrovlákna.
 • Na samotnom laku môžete vidieť čierne alebo hnedé stopy po dekontaminácii, a to je to, čo chcete vidieť.
 • Clay často prebaľujte, aby sa nečistoty dostali dovnútra a bolo vidieť len čistý clay, pripravený na ďalšie použitie.
 • Clay bar od spoločnosti Bilt Hamber vydrží minimálne 8 až 10 plných vozidiel.

O značke

Bilt Hamber je anglická značka, ktorá možno nemá emocionálny marketing, ale ponúka jedinečné výrobky, často najvyššej možnej kvality v danom cenovom rozpätí. Do sortimentu značky patrí najpredávanejší odstraňovač hrdze Bilt Hamber Korrosol Polish a vynikajúci Doubble Speed Wax, odolný hybridný vosk, ktorý vydrží až rok. Spoločnosť Bilt Hamber sa okrem špičkovej autokozmetiky úzko špecializuje na odstraňovanie hrdze a ochranu podvozkov vozidiel pred koróziou. V tejto oblasti patrí k absolútnej svetovej špičke. Bilt Hamber Laboratories je meno, ktoré stojí za výskumom, inovatívnou chémiou a prísnym testovaním ako aj spôsobom výroby najvýkonnejších produktov. Každý výrobok je pred uvedením do predaja podrobne testovaný a porovnávaný s konkurenciou.
Katalógové čísloBH-006
ZnačkaBilt Hamber
OdkazyOficiálna webová prezentácia

Hodnotenie

Celkové hodnotenie
98 %
65 zákazníkov hodnotilo
58×
Vladimir Kolman
31. 3. 2024

odporucam. je to sila co dokaze odstranit. som spokojny s kupou

Overený užívateľ
3. 3. 2020

Parada

Ohodnoťte produkt:
Spýtajte sa nás
Vaše údaje použijeme len pre zaslanie odpovede.