Môj účet

Reproduktory Hertz MPK 1650.3 PRO

Ø 165 mm, 125/250 W, 3 Ω, 93 dB (2,83V/1m)
Viac o produkte
Pomôžeme vám s nákupom
Reproduktory Hertz MPK 1650.3 PRO
Aktualizované

Komponentné 2pásmové reproduktory Hertz MPK 1650.3 PRO

Systém reproduktorov MPK 1650.3 je vrcholom dvojpásmového systému radu Mille PRO. Systém používa výškový reproduktor MP 280.3 s priemerom 28 mm. Geometria Tetolonovej kaloty maximalizuje typickú disperziu počúvania mimo os. Zadná akustická komora s tlmiacim materiálom prispieva k predĺženiu odozvy na nižšie frekvencie a dosahuje rezonančnú frekvenciu iba 900 Hz. Týmto spôsobom sa môže znížiť bod kríženia medzi výškovým a stredobasovými reproduktormi, čo zlepšuje celkový zvukový prejav a samotnú scénu. Masívne neodymový magnet minimalizuje nelinearitu riadenia hudobného programu s veľmi dynamickými prechodmi. CCAW (Copper Clad Aluminium Wire) cievka zaručuje mimoriadne nízku hmotnosť a tuhú pohyblivú zostavu. Tieto technologické prvky vzájomne spolupracujú. Súčasťou balenia je elegantné a kompaktné príslušenstvo uhlového tvaru výškového reproduktora, ktoré umožňuje jednoduchú inštaláciu ako na stĺpiky A, tak na palubnú dosku automobilu. Správny uhol výškového reproduktora zlepšuje stereofónnu scénu, nevyhnutnú na pútavé počúvanie.

Elektroakustické parametre MP 165P.3 stredobasového reproduktora boli vytvorené tak, aby poskytovali čistý a pevný zvuk autentických stredných basov, navrhnutých pre vysoko dynamické systémy. Kmitacia cievka s veľkorysou výškou 14 mm má okrem zvýšeného zdvihu s výkonom nominálnej impedancie 3 Ω. Tieto funkcie umožňujú maximálne využiť výkon zosilňovačov Hertz HCP a HDP a iné 2 Ω stabilné elektroniky. Feritový magnet s priemerom 95 mm umožňuje lineárny výkmit hlasovej cievky +/- 4,5 mm, čo zaisťuje maximálnu kontrolu po celú dobu. "Boundary Free Surround" posúva väčšie množstvo vzduchu a profil membrány V-cone® zlepšuje rozptyl, skutočný stav počúvania vo vozidle. Prepracovaný kôš z hliníkovej zliatiny navyše neutralizuje nežiaduce vibrácie.

Výhybky MPCX 165.3 vytvárajú optimálne vyváženie tónov medzi MP 28.3 výškovým reproduktorom a MP 165P.3 stredobasom. Ovládanie Hi-Contour s dvoma polohami poskytuje možnosť doladiť frekvenčnú odozvu systému optimalizovaným podľa rôznych pozícií reproduktorov v aute. Poslucháči môžu predovšetkým dosiahnuť svojho obľúbeného zvuku vďaka trojpolohovej regulácii úrovne citlivosti výškového reproduktora s 2 dB krokom (+ 2/0 / -2 dB).

Hlavné vlastnosti výškových reproduktorov Hertz MP 28.3

 • Dvojitý, neodymový magnet optimalizovaný pomocou simulácií FEA.
 • Tetolonová kalota optimalizovaná pomocou simulácií FEA pre vynikajúcu dynamiku a rozptyl uhla.
 • Väčšia zadná komora pre zníženie Fs na 900 Hz.
 • Netkaný materiál z prírodných vlákien, na lepšie tlmenie a prirodzenejšie akustické emisie.

Hlavné vlastnosti stredobasových reproduktorov Hertz MP 165P.3

 • Impedancia 3 Ω pre využitie celého výkonu zosilňovača.
 • 14 mm cievka z medeného drôtu navinutá na polyamidovom výlisku, pre výnimočné ovládanie výkonu.
 • Magnet s priemerom 95 mm pre maximalizáciu kontroly.
 • Exponenciálny V-cone® profil membrány z lisovanej buničiny s bavlnenými vláknami kombinuje tuhosť a nízku hmotnosť pre širokú frekvenčnú odozvu. Profil membrány geometricky optimalizovaný pre maximálnu linearitu a rozptyl.
 • Gumový záves "Boundary Free" pre lepšiu účinnosť a širší záber strednej basovej frekvencie.
 • Nízka montážna hĺbka, akusticky transparentný kôš z hliníkovej zliatiny s elegantným logom Hertz.
 • Kovová mriežka s logom Hertz je súčasťou balenia.

Hlavné vlastnosti výhybiek Hertz MPCX 165.3

 • Dvojpolohové ovládanie "Hi-Contour" podľa polohy / uhla výškového reproduktora voči poslucháčovi.
 • Tri svorky pre nastavenie úrovne výškového reproduktora v 2 dB krokoch, na jemné doladenie.
 • Vysoko kvalitné bimetalizované, 160 V, polyesterové, filmové kondenzátory s ultra-nízkym DF, pre maximálnu čitateľnosť zvuku.
Katalógové číslo:MPK 1650.3
ZnačkaHertz
Odkazy:Oficiálna webová prezentácia (anglicky)
Typy reproduktorov Koaxiálne reproduktory:
Koaxiálne reproduktory sa vyznačujú konštrukciou tzv. Všetko v jednom. Výškový a stredobasový reproduktor sú v jednom koši. Výhodou je jednoduchšia montáž, ale vďaka spojeniu resp. blízkosti pásiem v jednom reproduktore, sa zvyčajne zníži kvalita zvuku. Spravidla uprostred stredobasového reproduktora, je výškový reproduktor, ktorého kmitacia cievka pracuje v druhej vzduchovej medzere spoločného magnatického obvodu. Trojpásmový koaxiálny reproduktor sa skladá zo stredobasového reproduktora, v predu na osobitnom nosníka je stredový reproduktor a samostatný výškový.

Komponentné reproduktory:
Komponentné reproduktory sa vyznačujú rozdelením na jednotlivé frekvenčné pásma, výškové + stredobasové + popr. basové pásmo. Jednotlivé reproduktory sa dajú umiestniť úplne oddelene, čo má za výsledok lepší zvukový aj akustický prejav. V drvivej väčšine prípadov komponentných reproduktorov je dodávaná aj externá výhybka, ktorá rozdeľuje výškové, stredové / stredobasové a u třípásma aj basové pásmo popr. umožňuje nastavenie decibelovej úrovne u výškového reproduktoru (napr. +2 dB, 0 dB, -2 dB), strmosti (napr. 6dB / okt. 12dB / okt.) či aktívne alebo bi-amp zapojenia.
Komponentní 2 pásmové
Výkon RMS RMS výkon reproduktorov je stály výkon celého systému, nie iba jedného reproduktora alebo jednej strany. Ide tiež o výkon nepretržitého používania reproduktorov. Ak sa RMS výkon prekročí na dlhšiu dobu, môže dôjsť k nevratnému poškodeniu reproduktorov! 125 W
Max. (maximálny) výkon Špičkový výkon , ktorý dokáže reproduktor zahrať chvíľkovo (cca 0,5 s), napríklad pri údere bicích nástrojov v skladbe. Ak sa max. Výkon prekročí, zvyčajne dôjde k poškodeniu reproduktorov! 250 W
Citlivosť (SPL 2,83V/1m)Citlivosť, senzitivita čiže účinnosť reproduktora.
Citlivosť reproduktorov sa udáva v decibeloch (dB) a zjednodušene povedané znamená, čím vyššia hodnota, tým menšie nároky na výkon zosilňovača. Jedná sa defacto o hodnotení, ako reproduktor prevádza watty na zvuk. Hodnotenie citlivosti sú v úrovňou hluku merané na 1 meter od reproduktora pomocou 1 W (watt energie) alebo pomocou 2,83 voltu na zdroji na 1 meter.
Vyššia Decibelová úroveň znamená, že reproduktor je hlasnejší s nižším výkonom. Pre každý nárast o 3 dB citlivosti, reproduktor vyžaduje polovičnú silu pre reprodukciu rovnaké hlasitosti. Napríklad, ak 88 dB reproduktor potrebuje 100 Wattov na výrobu určitej hlasitosti, potom reproduktor s 91dB citlivosťou potrebuje len 50 wattov, aby sa dostal na rovnakú hlasitosť.
93 dB
Impedancia Impedancia - meranie elektrického odporu. Pri nákupe reproduktorov, je dôležité, aby sa každý ubezpečil, že impedancia je v súlade so zosilňovačom alebo autorádiom, ktorý používate.
Príklad:
2 Ohmový reproduktor nie je možné pripojiť na zosilňovač, ktorý je stabilný len do 4 Ohmov! 4 Ohmový reproduktor je možné bez problémov použiť na zosilňovač, ktorý je stabilný do 2 Ohmov. Najbežnejšia impedancia reproduktorov je dnes 3 - 4 Ohm.
3 Ω
Frekvenčný rozsahSchopnosť reproduktorov zahrať signál od najnižšieho kmitočtu po najvyššie, resp. schopnosť reproduktora verne reprodukovať zvuk v konkrétnom frekvenčnom pásme.
Odborne:
V oblasti kmitočtov od 40 až po 16 000 Hz sa vyskytuje prevažná väčšina základných i alikvotných (harmonických) tónov všetkých hudobných nástrojov. Nás zaujíma, aký je priebeh vyžiareného akustického tlaku v tomto rozsahu frekvencií pri napájaní reproduktorové sústavy konštantným príkonom. Tomuto priebehu hovoríme frekvenčná charakteristika, ktorá nám udáva úroveň vyžiareného akustického tlaku v decibeloch (dB) v závislosti od frekvencie. Najvýstižnejšie možno vyjadriť frekvenčnú charakteristiku reproduktora alebo reproduktorové sústavy grafom.
Väčšinou ale je frekvenčná charakteristika udávaná uvedením maximálnej tolerancie akustického tlaku v danom frekvenčnom rozsahu, napr. 50 až 15 000 Hz - + 6 dB. Keďže je frekvenčná charakteristika reproduktorov aj sústav všeobecne značne nerovnomerná, neudávajú niektorí výrobcovia z preztižních dôvodov vo svojich kalalozích ani túto maximálnu toleranciu akustického tlaku v decibeloch. Takto ochudobnený údaj je bohužiaľ bezcenný. Čo je platné, že výrobca ponúka reproduktorovú sústavu s kmitočtovým rozsahom 30 až 20 000 Hz, ak sa obáva uviesť maximálne nerovnomernosť akustického tlaku v tomto rozsahu, pretože môže mať toleranciu napr. + - 20 dB.
Nerovnomernost čiže zvlnenie frekvenčného priebehu u dobrých reproduktoprových sústav pre kvalitný prednes hudby nemá prekročiť v pásme 80 až 12 000 Hz + - 3 dB a v pásme 40 až 16 000 Hz + - 6 dB. Väčšia nerovnomernosť už ochudobňuje alebo zdôrazňuje určité tónové oblasti, čo môže spôsobiť počuteľné alebo aj rušivé skreslenie. Mení sa tiež podiel medzi základnými tónmi a vyššími harmonickými, tým sa mení farba zvuku a jednotlivé hudobné nástroje aj celý hudobný obraz znie neprirodzene.
40 - 25000 Hz
Priemer stredobasu alebo koaxiálneho reproduktoraPriemer reproduktora uvádzame ako priemer celého reproduktoru, nie vrátane uchytenia, kedy u menších reproduktorov (87, 100, 130 mm) vyčnievajú ešte naviac úchytky. Niektoré reproduktory sú oválne a tam sa uvádza rozmer v palcoch, vždy najkratšiu strana k najdlhšej strane. Jeden palca je cca. 2,5 cm. 165 mm
Montážna hĺbka stredobasu alebo koaxiálneho reproduktoraMontážna hĺbka reproduktora sa meria od najspodnejšej hrany magnetu až po spodný okraj plechového, plastového alebo liateho koša reproduktora, resp. dosadacej plochy reproduktora. 64 mm
Materiál membrány stredobasu alebo koaxiálneho reproduktoraMateriál, ktorý bol použitý u membrány reproduktora. Nebojte sa papiera, má napodiv veľmi prirodzený a kvalitný zvuk a vďaka povrchovej úprave vydržia bezproblémov aj vlhkosť. Kulový lis s bavlněnými vlákny
Celkový priemer výškového reproduktoraCelkový priemer výškového reproduktora sa uvádza ako priemer samostatného výškaču bez inštalačných domčekov. 35 mm
Materiál kaloty výškového reproduktoraMateriál kaloty, ktorý bol použitý pri výrobe výškového reproduktora. Tetolon
Frekvenčná výhybka súčasťou Frekvenčná výhybka je dôležitou súčasťou defacto všetkých reproduktorov. Výhybka zvyčajne obsahuje rôzne hodnoty odporov, veľkosti cievok a typy kondenzátorov, ktoré celkom zásadne upravujú zvuk. Na čo výhybky slúžia popisujeme nižšie.
Komponentné reproduktory:
Súčasťou každého kvalitné komponentného reprosystému je výhybka. Jej úlohou je zabezpečiť rozdelenie frekvencií, ktoré zosilňovač produkuje v celom akustickom spektre kmitočtov tak, aby každý z reproduktorov dostal len tú časť pásma, ktorú môže optimálne zahrať z hľadiska účinnosti a minimálneho skreslenia.
Koaxiálne reproduktory:
U koaxiálnych reproduktorov býva z väčšiny prípadov jednoduchá výhybka (6dB / okt.) Tvorená kondenzátorom u výškového reproduktora.
Ano (plnohodnotná)
Možnosti nastavenia frekvenčnej výhybkyNepísaným pravidlom býva, že čím drahší reproduktory, tým má výhybka viac možnosti nastavenia zvuku. Najčastejšou možnosťou nastavenia výhybky je útlm na výškovom reproduktore. Vyspelejšie výhybky ponúka aj možnosť nastavenia strmosti na stredobasu a výškovom reproduktore prípadne úpravu frekvenčného rozsahu. Ano
Cena zaAk je uvedená cena za pár tak súčasťou balenia býva vždy všetko po 2 kusoch, napr. 2x stredobas, 2x výškový reproduktor a 2x frekvenčný výhybka. Pár
Krycej mriežky súčasťou baleniaOriginálne krycej mriežky v balení reproduktorov. Ano

Hodnotenie

Celkové hodnotenie
95 %
4 zákazníci hodnotili
Ohodnoťte produkt:
Spýtajte sa nás
Vaše údaje použijeme len pre zaslanie odpovede.