Môj účet

Set tlmiacich materiálov na dvere Standard

set obsahuje 4x Comfortmat Standard S2 + 1x Comfortmat Tsunami
Viac o produkte
Pomôžeme vám s nákupom
Set tlmiacich materiálov na dvere Standard
-10 %
Tip

Set tlmiacich materiálov na dvere Standard

Použitie antivibračného materiálu na dvere vozidla je dôležité nielen pre zlepšenie akustiky reproduktorov, ale aj na zamedzenie vibrácií a rezonancií. Antivibračné materiály sú tiež nevyhnutným základom pre odhlučnenie vozidla. Vytlmené dvere poskytnú reproduktorom ideálne podmienky pre reprodukciu zvuku, výrazne sa zlepší basová zložka aj zvuk stredobasového reproduktora. Náš set tlmiacich materiálov na dvere Standard je vhodný na jeden pár dverí a obsahuje:

Ako aplikovať set tlmiacich materiálov na dvere Standard

  1. Najprv demontujte z dverí plastové dverné výplne.
  2. Následne dvere dôkladne vyčistite a odmastite.
  3. Pre jednoduchú aplikáciu odporúčame používať pritláčací valček Comfortmat Roller.
  4. Aplikujte 1 kus antivibračného materiálu Comfortmat Standard S2 na vnútorný plech dverí.
  5. Za reproduktor aplikujte 1/2 akustického materiálu Comfortmat Tsunami.
  6. Na vonkajší plech použite opäť 1 kus materiálu Comfortmat Standard S2.
  7. Nasaďte späť plastové dverné výplne.

Antivibračný tlmiaci materiál Comfortmat Standard S2

Základný antivibračný tlmiaci materiál Comfortmat radu Standard sa skladá zo samolepiacej butyl-gumovej vrstvy a hliníkovej fólie s obdĺžnikovou lisovanou štruktúrou. Nový modelový rad Standard bol uvedený po mnohých rokoch vývoja v laboratóriách Comfortmat s jedinečným zložením S-Formula poskytujúce vstupným materiálom unikátne vlastnosti, ktoré ponúka prémiové materiály konkurenčných výrobcov. Vďaka použitiu účelovo modifikovaného elastoméru disponuje tlmiaci materiál Comfortmat S2 vysokým koeficientom mechanických strát, vyniká vysokou priľnavosťou na kov, je odolný voči vode, vlhkosti, olejom aj extrémnym teplotám, má antikorózne vlastnosti a ponecháva si rovnaké vlastnosti v zime aj v lete.

Akustická pena Comfortmat Tsunami

Comfortmat Tsunami je špičkový akustický materiál z najvyššieho radu Expert, ktorý je určený prioritne do dverí automobilu. Tsunami využijete najmä k absorpcii stojatého vlnenia za reproduktorom, čo má za následok výrazné zlepšenie akustiky reproduktorov vo dverách. Tsunami je možné použiť aj vďaka vysokej schopnosti absorpcie hluku pre celkové odhlučnenie dverí a ďalších plôch, však na tento účel sa používajú oveľa účinnejšie materiály, a preto odporúčame Tsunami aplikovať iba priamo za reproduktor. Tsunami disponuje najnovšou generáciou moderného montážneho lepiaceho tmelu vyvinutého pre sezónu 2018/2019, ktorý zaručuje rovnaký lepiaci účinok pri teplotách od -50 do +150 stupňov. Je teda vylúčené samovoľné odlepenie pri extrémnych teplotách a dokonca aj pod vodou. Materiál je vyrobený špeciálne pre zvislé povrchy dverí, je 100% vodeodolný, nenasáva vodu ani vlhkosť, nehnije a nerozkladá sa.

Náš tip pre aplikáciu odhlučnenia dverí

Tento set je vhodný pre zabezpečenie ideálnych akustických podmienok pre reproduktory vo dverách vozidla. V prípade, že by ste chceli dvere aj odhlučniť, odporúčame nasledujúci postup. Na vnútorny plech dverí použite ako druhú vrstvu na antivibračný materiál Comfortmat Standard S2 protihlukový materiál Comfortmat IntegraNa dvoje dvere sú potrebné dva kusy tohto materiálu. Ďalej postupujte podľa vyššie uvedeného návodu. Odporúčame tiež odhlučnenie plastových výplní dverí pomocou prémiovej pamäťovej peny Comfortmat Soft Wave. Tá plasty nielen perfektne odhluční, ale zamedzí tiež nežiaducim rezonanciám. Na jednu plastovú výplň spotrebujete 1 kus tohto flexibilného penového materiálu.

O tlmiacich materiáloch Comfortmat

Spoločnosť Comformat pôsobí na trhu už vyše 10 rokov a za tú dobu sa rýchlo etablovala do pozície popredného svetového výrobcu antivibračných a tlmiacich materiálov. Najmä v Rusku, teda v krajine, v ktorej má samotné odhlučnenie vozidiel pôvod, sú tlmiace materiály Comfortmat™ momentálne najviac využívané pre profesionálne odhlučnenie vozidiel, a to predovšetkým z dôvodu ich excelentnej účinnosti. Comfortmat priniesol do automobilového priemyslu nové technológie umožňujúce maximálnu efektivitu, nižšiu hmotnosť materiálov, stálu účinnosť aj v extrémnych teplotách a v neposlednom rade veľmi jednoduchú aplikáciu. To všetko bolo možné dosiahnuť len mnohoročným výskumom v laboratóriách Comfortmat, najvyššou kontrolou kvality v každej fáze výroby, modernizáciou výrobných strojov so zapojením popredných svetových odborníkov do automatizácie výrobných liniek a vytvorenie výskumného centra vybaveného najmodernejšími zariadeniami. Vysoko kvalifikovaní odborníci spoločnosti Comfortmat majú rozsiahle vedecké a výrobné skúsenosti, pravidelne vykonávajú potrebné fyzikálne a mechanické skúšky a disponujú odbornými znalosťami z oblasti vibroakustických vlastností automobilov. Vďaka tomu môžu výrobky Comfortmat™ spĺňať tie najnáročnejšie požiadavky súčasného automobilového trhu.

Katalógové čísloSET TLUMENI DVERI

Hodnotenie

Celkové hodnotenie
100 %
82 zákazníkov hodnotilo
80×
Overený užívateľ
1. 8. 2022

na niektorých plátoch sa nedala odlepiť papierová vrstva

Peter Rusnák
26. 7. 2021

Slusna cena. Jednoducha montaz a drzia pevne na plastoch aj kove.

Overený užívateľ
7. 5. 2021

Som veľmi spokojný, vrelo odporúčam.

Peter Pauer
28. 12. 2020

Dobre sa s materiálom pracuje.

Peter Lorincz
16. 6. 2020

Super lehota dodania, tovar spickovo zabaleny. Uz 3x objednany tovar, vzdy max spokojnost

Overený užívateľ
14. 5. 2020

Tlmil som druhý krát v živote a musím povedať,že naozaj potrebujete aj valček na pritlacanie.Za tú cenu vytlmite dvoje dvere a to bolo pre mňa podstatné.Menil som sériové reproduktory a chcel som aby to znelo lepšie takže som spokojný.Ak aj u vás rozhoduje cena tak nemáte nad čím rozmýšľať.

Overený užívateľ
19. 4. 2020

Parádny set. Comfortmat s2 a comfortmat tsunami. Zásadným spôsobom vylepšuje a mení zvuk v aute!

Ohodnoťte produkt:
Spýtajte sa nás
Vaše údaje použijeme len pre zaslanie odpovede.