Môj účet

Reproduktory Hertz MLK 1650.3

Ø 165 mm, 150/300 W, 4 Ω, 92 dB (2,83V/1m)
Viac o produkte
Pomôžeme vám s nákupom
Reproduktory Hertz MLK 1650.3
TipAktualizované

Komponentné 2pásmové reproduktory Hertz MLK 1650.3

Systém reproduktorov Hertz MLK 1650.3 Legend je dvojpásmový set, ktorého cieľom je dosiahnuť maximálnu konzistenciu v kombinácii s veľmi vysokou dynamikou a extrémne širokou frekvenčnou odozvou. Výhybky Hertz MLCX 2 TW.3 poskytujú schopnosť pripojiť dva oddelené kanály, takže je možné riadiť stredobasový reproduktor a výškový reproduktor samostatne. Okrem toho, vďaka ovládacím prvkom Mid-Contour a Hi-Contour, ktoré sú určené na riadenie medznej frekvencie stredobasu a medznej frekvencie výškového reproduktora, je možné bod kríženia meniť. Vďaka tomu môže byť frekvenčná odozva jemne doladená, prispôsobená podľa rôznych akustických vlastností vozidiel a rôznych umiestnení reproduktorov.

Hlavné vlastnosti výškových reproduktorov ML 280.3 Legend

 • Neodymový magnet optimalizovaný s FEA simuláciou magnetického toku na maximum.
 • Extrémne čistá medená cievka.
 • Tlaková liata hliníková čelná doska s profilom optimalizovaným pomocou simulácií FEA pre zlepšenie frekvenčnej odozvy a vyžarovania.
 • Rámová konštrukcia a zadná záťažová komora - vyrobená na CNC z pevnostného hliníka.
 • Zadná komora dimenzovaná iba na 900 Hz Fs - nízke Fs zaisťuje široké rozšírenie pri nízkej frekvencii.

Hlavné vlastnosti stredobasových reproduktorov ML 1650.3 Legend

 • Neodymový magnet optimalizovaný so simuláciami FEA pre skutočnú dynamiku a maximálnu kontrolu.
 • Dvojvrstvová kmitacia cievka 36 mm navinutá na polyamidovom výlisku pre mimoriadny výkon.
 • Exponenciálna membrána V-cone® s optimalizovanou geometriou pre maximálnu linearitu a rozptyl na stredný frekvenčný rozsah.
 • "Boundary Free" gumový záves IIR pre lepšiu efektivitu a širšiu frekvenciu basov.
 • Membrána z lisovanej buničiny s bavlnenými vláknami kombinujúci tuhosť a ľahkosť.
 • Trojramenný kôš z hliníkovej zliatiny s vetracími otvormi.
 • Elegantná hrana s logom Hertz obrábaná na CNC.
 • Hliníková mriežka s logom Hertz je súčasťou balenia.

Hlavné vlastnosti výhybiek Hertz MLCX 2 TW.3

 • Mid-Contour dvojpolohové nastavenie pre lineárnu stredofrekvenčnú odozvu podľa polohy basov v aute a obľúbeného zvuku poslucháča.
 • Dvojpolohové ovládanie Hi-Contour pre nastavenie výškového reproduktora podľa polohy / uhla výškového reproduktora voči poslucháčovi.
 • Mid-Contour v spojení s Hi-Contour poskytuje možnosť použiť MLCX 2 TW.3 k vytvoreniu dvojpásmového systému.
 • Trojpolohový prepínač pre nastavenie úrovne výškového reproduktora v 2 dB krokoch na jemné doladenie.
 • Regulácia Hi-Boost, voliteľná pomocou vhodného spínača, poskytuje lepšiu linearitu emisie výškového reproduktora nad 10 000 Hz, keď nie je umiestnená na osi s poslucháčom.
 • Extrémne kvalitné, bimetalizované, 160 V, polyesterové, filmové kondenzátory s ultranízkym DF pre maximálnu transparentnosť zvuku a elegantné, stredné / vysoké frekvencie.
 • Indukčná cievka z čistého medeného drôtu s priemerom do 1 mm pre vysokú prahovú hodnotu saturácie magnetického toku a nízkej straty na časti woofera, kde sú požadované vysoké prechodové prúdy.
 • Vysoký výkon rezistora s drôtovým vinutím, ktoré zaisťujú stabilitu výkonu aj pri vysokej prevádzkovej teplote.
Katalógové číslo:MLK 1650.3
ZnačkaHertz
Odkazy:Oficiálna webová prezentácia (anglicky)
Typy reproduktorov Koaxiálne reproduktory:
Koaxiálne reproduktory sa vyznačujú konštrukciou tzv. Všetko v jednom. Výškový a stredobasový reproduktor sú v jednom koši. Výhodou je jednoduchšia montáž, ale vďaka spojeniu resp. blízkosti pásiem v jednom reproduktore, sa zvyčajne zníži kvalita zvuku. Spravidla uprostred stredobasového reproduktora, je výškový reproduktor, ktorého kmitacia cievka pracuje v druhej vzduchovej medzere spoločného magnatického obvodu. Trojpásmový koaxiálny reproduktor sa skladá zo stredobasového reproduktora, v predu na osobitnom nosníka je stredový reproduktor a samostatný výškový.

Komponentné reproduktory:
Komponentné reproduktory sa vyznačujú rozdelením na jednotlivé frekvenčné pásma, výškové + stredobasové + popr. basové pásmo. Jednotlivé reproduktory sa dajú umiestniť úplne oddelene, čo má za výsledok lepší zvukový aj akustický prejav. V drvivej väčšine prípadov komponentných reproduktorov je dodávaná aj externá výhybka, ktorá rozdeľuje výškové, stredové / stredobasové a u třípásma aj basové pásmo popr. umožňuje nastavenie decibelovej úrovne u výškového reproduktoru (napr. +2 dB, 0 dB, -2 dB), strmosti (napr. 6dB / okt. 12dB / okt.) či aktívne alebo bi-amp zapojenia.
Komponentní 2 pásmové
Výkon RMS RMS výkon reproduktorov je stály výkon celého systému, nie iba jedného reproduktora alebo jednej strany. Ide tiež o výkon nepretržitého používania reproduktorov. Ak sa RMS výkon prekročí na dlhšiu dobu, môže dôjsť k nevratnému poškodeniu reproduktorov! 150 W
Max. (maximálny) výkon Špičkový výkon , ktorý dokáže reproduktor zahrať chvíľkovo (cca 0,5 s), napríklad pri údere bicích nástrojov v skladbe. Ak sa max. Výkon prekročí, zvyčajne dôjde k poškodeniu reproduktorov! 300 W
Citlivosť (SPL 2,83V/1m)Citlivosť, senzitivita čiže účinnosť reproduktora.
Citlivosť reproduktorov sa udáva v decibeloch (dB) a zjednodušene povedané znamená, čím vyššia hodnota, tým menšie nároky na výkon zosilňovača. Jedná sa defacto o hodnotení, ako reproduktor prevádza watty na zvuk. Hodnotenie citlivosti sú v úrovňou hluku merané na 1 meter od reproduktora pomocou 1 W (watt energie) alebo pomocou 2,83 voltu na zdroji na 1 meter.
Vyššia Decibelová úroveň znamená, že reproduktor je hlasnejší s nižším výkonom. Pre každý nárast o 3 dB citlivosti, reproduktor vyžaduje polovičnú silu pre reprodukciu rovnaké hlasitosti. Napríklad, ak 88 dB reproduktor potrebuje 100 Wattov na výrobu určitej hlasitosti, potom reproduktor s 91dB citlivosťou potrebuje len 50 wattov, aby sa dostal na rovnakú hlasitosť.
92 dB
Impedancia Impedancia - meranie elektrického odporu. Pri nákupe reproduktorov, je dôležité, aby sa každý ubezpečil, že impedancia je v súlade so zosilňovačom alebo autorádiom, ktorý používate.
Príklad:
2 Ohmový reproduktor nie je možné pripojiť na zosilňovač, ktorý je stabilný len do 4 Ohmov! 4 Ohmový reproduktor je možné bez problémov použiť na zosilňovač, ktorý je stabilný do 2 Ohmov. Najbežnejšia impedancia reproduktorov je dnes 3 - 4 Ohm.
4 Ω
Frekvenčný rozsahSchopnosť reproduktorov zahrať signál od najnižšieho kmitočtu po najvyššie, resp. schopnosť reproduktora verne reprodukovať zvuk v konkrétnom frekvenčnom pásme.
Odborne:
V oblasti kmitočtov od 40 až po 16 000 Hz sa vyskytuje prevažná väčšina základných i alikvotných (harmonických) tónov všetkých hudobných nástrojov. Nás zaujíma, aký je priebeh vyžiareného akustického tlaku v tomto rozsahu frekvencií pri napájaní reproduktorové sústavy konštantným príkonom. Tomuto priebehu hovoríme frekvenčná charakteristika, ktorá nám udáva úroveň vyžiareného akustického tlaku v decibeloch (dB) v závislosti od frekvencie. Najvýstižnejšie možno vyjadriť frekvenčnú charakteristiku reproduktora alebo reproduktorové sústavy grafom.
Väčšinou ale je frekvenčná charakteristika udávaná uvedením maximálnej tolerancie akustického tlaku v danom frekvenčnom rozsahu, napr. 50 až 15 000 Hz - + 6 dB. Keďže je frekvenčná charakteristika reproduktorov aj sústav všeobecne značne nerovnomerná, neudávajú niektorí výrobcovia z preztižních dôvodov vo svojich kalalozích ani túto maximálnu toleranciu akustického tlaku v decibeloch. Takto ochudobnený údaj je bohužiaľ bezcenný. Čo je platné, že výrobca ponúka reproduktorovú sústavu s kmitočtovým rozsahom 30 až 20 000 Hz, ak sa obáva uviesť maximálne nerovnomernosť akustického tlaku v tomto rozsahu, pretože môže mať toleranciu napr. + - 20 dB.
Nerovnomernost čiže zvlnenie frekvenčného priebehu u dobrých reproduktoprových sústav pre kvalitný prednes hudby nemá prekročiť v pásme 80 až 12 000 Hz + - 3 dB a v pásme 40 až 16 000 Hz + - 6 dB. Väčšia nerovnomernosť už ochudobňuje alebo zdôrazňuje určité tónové oblasti, čo môže spôsobiť počuteľné alebo aj rušivé skreslenie. Mení sa tiež podiel medzi základnými tónmi a vyššími harmonickými, tým sa mení farba zvuku a jednotlivé hudobné nástroje aj celý hudobný obraz znie neprirodzene.
40 - 28000 Hz
Priemer stredobasu alebo koaxiálneho reproduktoraPriemer reproduktora uvádzame ako priemer celého reproduktoru, nie vrátane uchytenia, kedy u menších reproduktorov (87, 100, 130 mm) vyčnievajú ešte naviac úchytky. Niektoré reproduktory sú oválne a tam sa uvádza rozmer v palcoch, vždy najkratšiu strana k najdlhšej strane. Jeden palca je cca. 2,5 cm. 165 mm
Materiál membrány stredobasu alebo koaxiálneho reproduktoraMateriál, ktorý bol použitý u membrány reproduktora. Nebojte sa papiera, má napodiv veľmi prirodzený a kvalitný zvuk a vďaka povrchovej úprave vydržia bezproblémov aj vlhkosť. Lisovaná buničina s bavlněnými vlákny
Celkový priemer výškového reproduktoraCelkový priemer výškového reproduktora sa uvádza ako priemer samostatného výškaču bez inštalačných domčekov. 35 mm
Priemer kaloty výškového reproduktoraČistý priemer kaloty (membrány) výškového reproduktora. 28 mm
Materiál kaloty výškového reproduktoraMateriál kaloty, ktorý bol použitý pri výrobe výškového reproduktora. Tetolon
Frekvenčná výhybka súčasťou Frekvenčná výhybka je dôležitou súčasťou defacto všetkých reproduktorov. Výhybka zvyčajne obsahuje rôzne hodnoty odporov, veľkosti cievok a typy kondenzátorov, ktoré celkom zásadne upravujú zvuk. Na čo výhybky slúžia popisujeme nižšie.
Komponentné reproduktory:
Súčasťou každého kvalitné komponentného reprosystému je výhybka. Jej úlohou je zabezpečiť rozdelenie frekvencií, ktoré zosilňovač produkuje v celom akustickom spektre kmitočtov tak, aby každý z reproduktorov dostal len tú časť pásma, ktorú môže optimálne zahrať z hľadiska účinnosti a minimálneho skreslenia.
Koaxiálne reproduktory:
U koaxiálnych reproduktorov býva z väčšiny prípadov jednoduchá výhybka (6dB / okt.) Tvorená kondenzátorom u výškového reproduktora.
Ano (plnohodnotná)
Možnosti nastavenia frekvenčnej výhybkyNepísaným pravidlom býva, že čím drahší reproduktory, tým má výhybka viac možnosti nastavenia zvuku. Najčastejšou možnosťou nastavenia výhybky je útlm na výškovom reproduktore. Vyspelejšie výhybky ponúka aj možnosť nastavenia strmosti na stredobasu a výškovom reproduktore prípadne úpravu frekvenčného rozsahu. Ano
Cena zaAk je uvedená cena za pár tak súčasťou balenia býva vždy všetko po 2 kusoch, napr. 2x stredobas, 2x výškový reproduktor a 2x frekvenčný výhybka. Pár
Krycej mriežky súčasťou baleniaOriginálne krycej mriežky v balení reproduktorov. Ano

Hodnotenie

Celkové hodnotenie
0 %
Nikto zatiaľ produkt nehodnotil
Ohodnoťte produkt:
Spýtajte sa nás
Vaše údaje použijeme len pre zaslanie odpovede.