Môj účet

Reproduktory Hertz K 165

komponentné reproduktory, Ø 165 mm, 75 W RMS, 4 Ω, 93,5 dB (2,83 V/1m), montážna hĺbka 63 mm
Viac o produkte
Pomôžeme vám s nákupom
Reproduktory Hertz K 165
Tip

Komponentné 2pásmové reproduktory Hertz K 165

Hertz Uno K 165 sú vybavené 24 mm neodymovým výškovým reproduktorom s PEI kalotou, ktorá zaisťuje vynikajúcu reprodukciu vysokých frekvencií v kompaktnej veľkosti. Papierová membrána typu V-Cone je optimalizovaná pre výnimočný výkon aj mimo os vyžarovania, čo zaisťuje presný stereofónny zvuk, vysoký výkon a pevné basy. 25 mm kmitacia cievka, poháňaná feritovým magnetom s vysokou hustotou toku, ponúka vysoko dynamické ovládanie výkonu pre silný a neskreslený zvuk. Výhybka 6dB / Oct je integrovaná v tele výškového reproduktora pre rýchlu inštaláciu do vozidla.

Hlavné vlastnosti výškových reproduktorov Hertz T 24

  • Ø kaloty 24 mm.
  • Integrované výhybky 6 dB / Oct.
  • Montážne príslušenstvo pre povrchovú alebo vstavanú montáž je súčasťou balenia.

Hlavné vlastnosti stredobasových reproduktorov Hertz V 165

  • V-cone® dizajn pre najlepšiu odozvu mimo osi, jasný detail s vysokou frekvenciou a silné basy.
  • Vysoká citlivosť a hlboká basová odozva.
  • Medená 25 mm kmitacia cievka.
  • Feritový magnet s vysokou hustotou toku 80 mm (3,15") pre silný a neskreslený zvuk.
  • Lakovaný kôš, ochrana proti oteru aj korózii.
Katalógové čísloK 165
ZnačkaHertz
OdkazyOficiálna webová prezentácia
Typy reproduktorov Koaxiálne reproduktory:
Koaxiálne reproduktory sa vyznačujú konštrukciou tzv. Všetko v jednom. Výškový a stredobasový reproduktor sú v jednom koši. Výhodou je jednoduchšia montáž, ale vďaka spojeniu resp. blízkosti pásiem v jednom reproduktore, sa zvyčajne zníži kvalita zvuku. Spravidla uprostred stredobasového reproduktora, je výškový reproduktor, ktorého kmitacia cievka pracuje v druhej vzduchovej medzere spoločného magnatického obvodu. Trojpásmový koaxiálny reproduktor sa skladá zo stredobasového reproduktora, v predu na osobitnom nosníka je stredový reproduktor a samostatný výškový.

Komponentné reproduktory:
Komponentné reproduktory sa vyznačujú rozdelením na jednotlivé frekvenčné pásma, výškové + stredobasové + popr. basové pásmo. Jednotlivé reproduktory sa dajú umiestniť úplne oddelene, čo má za výsledok lepší zvukový aj akustický prejav. V drvivej väčšine prípadov komponentných reproduktorov je dodávaná aj externá výhybka, ktorá rozdeľuje výškové, stredové / stredobasové a u třípásma aj basové pásmo popr. umožňuje nastavenie decibelovej úrovne u výškového reproduktoru (napr. +2 dB, 0 dB, -2 dB), strmosti (napr. 6dB / okt. 12dB / okt.) či aktívne alebo bi-amp zapojenia.
Komponentní 2 pásmové
Výkon RMS RMS výkon reproduktorov je stály výkon celého systému, nie iba jedného reproduktora alebo jednej strany. Ide tiež o výkon nepretržitého používania reproduktorov. Ak sa RMS výkon prekročí na dlhšiu dobu, môže dôjsť k nevratnému poškodeniu reproduktorov! 75 W
Max. (maximálny) výkon Špičkový výkon , ktorý dokáže reproduktor zahrať chvíľkovo (cca 0,5 s), napríklad pri údere bicích nástrojov v skladbe. Ak sa max. Výkon prekročí, zvyčajne dôjde k poškodeniu reproduktorov! 300 W
Citlivosť (SPL 2,83V/1m)Citlivosť, senzitivita čiže účinnosť reproduktora.
Citlivosť reproduktorov sa udáva v decibeloch (dB) a zjednodušene povedané znamená, čím vyššia hodnota, tým menšie nároky na výkon zosilňovača. Jedná sa defacto o hodnotení, ako reproduktor prevádza watty na zvuk. Hodnotenie citlivosti sú v úrovňou hluku merané na 1 meter od reproduktora pomocou 1 W (watt energie) alebo pomocou 2,83 voltu na zdroji na 1 meter.
Vyššia Decibelová úroveň znamená, že reproduktor je hlasnejší s nižším výkonom. Pre každý nárast o 3 dB citlivosti, reproduktor vyžaduje polovičnú silu pre reprodukciu rovnaké hlasitosti. Napríklad, ak 88 dB reproduktor potrebuje 100 Wattov na výrobu určitej hlasitosti, potom reproduktor s 91dB citlivosťou potrebuje len 50 wattov, aby sa dostal na rovnakú hlasitosť.
93,5 dB
Impedancia Impedancia - meranie elektrického odporu. Pri nákupe reproduktorov, je dôležité, aby sa každý ubezpečil, že impedancia je v súlade so zosilňovačom alebo autorádiom, ktorý používate.
Príklad:
2 Ohmový reproduktor nie je možné pripojiť na zosilňovač, ktorý je stabilný len do 4 Ohmov! 4 Ohmový reproduktor je možné bez problémov použiť na zosilňovač, ktorý je stabilný do 2 Ohmov. Najbežnejšia impedancia reproduktorov je dnes 3 - 4 Ohm.
4 Ω
Priemer stredobasu alebo koaxiálneho reproduktoraPriemer reproduktora uvádzame ako priemer celého reproduktoru, nie vrátane uchytenia, kedy u menších reproduktorov (87, 100, 130 mm) vyčnievajú ešte naviac úchytky. Niektoré reproduktory sú oválne a tam sa uvádza rozmer v palcoch, vždy najkratšiu strana k najdlhšej strane. Jeden palca je cca. 2,5 cm. 165 mm
Montážna hĺbka stredobasu alebo koaxiálneho reproduktoraMontážna hĺbka reproduktora sa meria od najspodnejšej hrany magnetu až po spodný okraj plechového, plastového alebo liateho koša reproduktora, resp. dosadacej plochy reproduktora. 63 mm
Materiál membrány stredobasu alebo koaxiálneho reproduktoraMateriál, ktorý bol použitý u membrány reproduktora. Nebojte sa papiera, má napodiv veľmi prirodzený a kvalitný zvuk a vďaka povrchovej úprave vydržia bezproblémov aj vlhkosť. Vodoodpudivý lisovaný papír
Celkový priemer výškového reproduktoraCelkový priemer výškového reproduktora sa uvádza ako priemer samostatného výškaču bez inštalačných domčekov. 34 mm
Priemer kaloty výškového reproduktoraČistý priemer kaloty (membrány) výškového reproduktora. 24 mm
Celková hĺbka výškového reproduktoraCelková hĺbka samotného výškového reproduktora bez inštalačných domčekov. 20 mm
Materiál kaloty výškového reproduktoraMateriál kaloty, ktorý bol použitý pri výrobe výškového reproduktora. PEI
Frekvenčná výhybka súčasťou Frekvenčná výhybka je dôležitou súčasťou defacto všetkých reproduktorov. Výhybka zvyčajne obsahuje rôzne hodnoty odporov, veľkosti cievok a typy kondenzátorov, ktoré celkom zásadne upravujú zvuk. Na čo výhybky slúžia popisujeme nižšie.
Komponentné reproduktory:
Súčasťou každého kvalitné komponentného reprosystému je výhybka. Jej úlohou je zabezpečiť rozdelenie frekvencií, ktoré zosilňovač produkuje v celom akustickom spektre kmitočtov tak, aby každý z reproduktorov dostal len tú časť pásma, ktorú môže optimálne zahrať z hľadiska účinnosti a minimálneho skreslenia.
Koaxiálne reproduktory:
U koaxiálnych reproduktorov býva z väčšiny prípadov jednoduchá výhybka (6dB / okt.) Tvorená kondenzátorom u výškového reproduktora.
Ano (kondenzátor)
Krycej mriežky súčasťou baleniaOriginálne krycej mriežky v balení reproduktorov. Ne
Cena zaAk je uvedená cena za pár tak súčasťou balenia býva vždy všetko po 2 kusoch, napr. 2x stredobas, 2x výškový reproduktor a 2x frekvenčný výhybka. Pár

Hodnotenie

Celkové hodnotenie
95 %
99 zákazníkov hodnotilo
81×
12×
Andrej R
23. 3. 2024

Menil som ich na Octavii 1 spolu s odhlučnením dverí Comfortmat VESPA, a za tie peniaze maximálna spokojnosť.

Jozef Púček
29. 10. 2023

Vyborny pomer cena vykon , pri dobrej kvalite zvuku

Peter Kelecsényi
9. 9. 2023

Basy trošku slabšie ale inak je zvuk pecka, za tú cenu sa oplatí

Denis
12. 8. 2023

Menil som ich v passate B7 za originalne. Na plechy som dal confortmat gold a penu tsunami za repro. Co sa tyka hlasitosti s origo autoradiom, hraju hlasnejsie bez skreslenia ako originalne, dokonca aj na plnej hlasitosti hraju dobre, originálne to uz nezvladali. Vysky by mohli byt trochu vyraznejsie, v basoch mi chyba jedna dana frekvencia, ktoru na origo bolo pocut, tu je nevyrazna alebo ju ani nepocut. Basy su uspokojive. Celkový dojem je viacmenej dobrý, za tu cenu sa oplatilo vymenit za origo. Dokupim si ich aj do zadnych dveri.

Anonymný užívateľ
2. 4. 2023

Super

Róbert Solárik
23. 1. 2023

Kúpil som ako náhradu za OEM reproduktory v Toyote Yaris 2006. Aplikoval som spolu s Premium setom tlmiacich materiálov. Zvuk je podstatne lepší a zrejme vďaka tlmeniu som sa zbavil tiež rezonancie pri vyšších hlasitostiach. Rozhodne odporúčam

Jan Uher
12. 12. 2022

Výborný pomer kvality a ceny, hrajú výrazne lepšie ako originály, hlavne výšky sú neporovnateľné.

Lukáš Lihocký
13. 6. 2021

Kvalitné ale čakal som trochu viac, už by som si príplatil.

Ivan Mikuš
17. 5. 2021

Osadené v passat b6 v predu aj v zadu +zosilňovač Renegade RXA 1100. VÝBORNÝ zvuk! hlavne BASY, určite odporúčam a namontujem aj do ďalších áut. ??

Overený užívateľ
24. 4. 2021

Špičkové stredy a výšky. Basy niesu veľmi výrazne.

Peter Pauer
28. 12. 2020

Zatiaľ je namontovaný druhý deň. Hrá oproti originálom slušne.

Pavol Grznár
4. 5. 2020

Výborný zvuk , pomer cena výkon TOP , odporúčam.

Overený užívateľ
19. 4. 2020

Super voľba pre náhradu továrenskeho audia za dobrú cenu. Podľa frequency response testov hrajú už od 36hz (iba v dobre vytlmenych dverách). Čistota výšok má tiež prekvapila (na to že tweeter vyzerá tak \"obyčajne\"). Montážne príslušenstvo tiež super!

Branislav Villin
6. 1. 2020

Maximálna spokojnosť. Montované namiesto apm fire na OEM radio Arkamys . Vďaka vysokej citlivosti hrajú výrazne hlasnejšie. Zvuk je krásne čistý. Trošku slabšia je basová stránka nehrajú moc hlboko čo ale môže byť v spojení so subwooferom naopak výhoda. Za tú cenu 1* .

Ivan
23. 12. 2019

Oproti originalom v passate b6 uplny hnoj

Michal Fecko
2. 9. 2019

táka stredná cesta nenadchne ale neurazí za tu cenu ale nieje o čom

Ohodnoťte produkt:

Montáže produktu

Spýtajte sa nás
Vaše údaje použijeme len pre zaslanie odpovede.