Môj účet

Reproduktory Hertz DSK 165.3

komponentné reproduktory, Ø 165 mm, 80 W RMS, 4 Ω, 93 dB (2,83 V/1m), montážna hĺbka 64 mm
Viac o produkte
Pomôžeme vám s nákupom

Komponentné 2pásmové reproduktory Hertz DSK 165.3

Reproduktory Hertz DSK 165.3 vám umožnia vo vašom vozidle počúvať kvalitný audio systém s maximálnou jednoduchosťou montáže. Reproduktory využívajú exkluzívny profil membrány V-cone® pre špičkovú odozvu a detailné rozsah stredných hodnôt. Obvod TPU (termoplastický polyuretán) zabezpečuje linearitu a redukciu nežiaducich rezonancií aj pri vysokom zaťažení. Vysoko výkonné materiály, ako je napríklad neodymový magnet a membrána PEI, zaisťujú rozšírený rozsah vysokých frekvencií. Pasívne filtre sú umiestnené priamo na dodaných prepojovacích kábloch, spolu s bohatým príslušenstvom, ktoré zjednodušujú inštaláciu.

Hlavné vlastnosti výškových reproduktorov Hertz DT 24.3

  • Ø kaloty 24 mm.
  • Vysoko účinná prstencová akustická membrána.
  • Vysoko energetický neodymový magnet.
  • Montážne príslušenstvo pre povrchovú alebo vstavanú montáž je súčasťou balenia.

Hlavné vlastnosti stredobasových reproduktorov Hertz DV 165.3

  • Čistá medená cievka, navinutá na conex, pre maximálnu ľahkosť.
  • V-cone® membrána pre najlepšiu odozvu mimo osi, jasný detail strednej frekvencie a silné basy.
  • Kôš veľkosti DIN chránený lakovaním.
  • Pocínované, vysokoprúdové svorky.
  • Postriebrené olovené vodiče pre maximálnu spoľahlivosť a vodivosť.
  • Ochranný kryt magnetu z butylovej gumy, odolný proti nárazom a oteru.
Katalógové čísloDSK 165.3
ZnačkaHertz
OdkazyOficiálna webová prezentácia
Typy reproduktorov Koaxiálne reproduktory:
Koaxiálne reproduktory sa vyznačujú konštrukciou tzv. Všetko v jednom. Výškový a stredobasový reproduktor sú v jednom koši. Výhodou je jednoduchšia montáž, ale vďaka spojeniu resp. blízkosti pásiem v jednom reproduktore, sa zvyčajne zníži kvalita zvuku. Spravidla uprostred stredobasového reproduktora, je výškový reproduktor, ktorého kmitacia cievka pracuje v druhej vzduchovej medzere spoločného magnatického obvodu. Trojpásmový koaxiálny reproduktor sa skladá zo stredobasového reproduktora, v predu na osobitnom nosníka je stredový reproduktor a samostatný výškový.

Komponentné reproduktory:
Komponentné reproduktory sa vyznačujú rozdelením na jednotlivé frekvenčné pásma, výškové + stredobasové + popr. basové pásmo. Jednotlivé reproduktory sa dajú umiestniť úplne oddelene, čo má za výsledok lepší zvukový aj akustický prejav. V drvivej väčšine prípadov komponentných reproduktorov je dodávaná aj externá výhybka, ktorá rozdeľuje výškové, stredové / stredobasové a u třípásma aj basové pásmo popr. umožňuje nastavenie decibelovej úrovne u výškového reproduktoru (napr. +2 dB, 0 dB, -2 dB), strmosti (napr. 6dB / okt. 12dB / okt.) či aktívne alebo bi-amp zapojenia.
Komponentní 2 pásmové
Výkon RMS RMS výkon reproduktorov je stály výkon celého systému, nie iba jedného reproduktora alebo jednej strany. Ide tiež o výkon nepretržitého používania reproduktorov. Ak sa RMS výkon prekročí na dlhšiu dobu, môže dôjsť k nevratnému poškodeniu reproduktorov! 80 W
Max. (maximálny) výkon Špičkový výkon , ktorý dokáže reproduktor zahrať chvíľkovo (cca 0,5 s), napríklad pri údere bicích nástrojov v skladbe. Ak sa max. Výkon prekročí, zvyčajne dôjde k poškodeniu reproduktorov! 160 W
Citlivosť (SPL 2,83V/1m)Citlivosť, senzitivita čiže účinnosť reproduktora.
Citlivosť reproduktorov sa udáva v decibeloch (dB) a zjednodušene povedané znamená, čím vyššia hodnota, tým menšie nároky na výkon zosilňovača. Jedná sa defacto o hodnotení, ako reproduktor prevádza watty na zvuk. Hodnotenie citlivosti sú v úrovňou hluku merané na 1 meter od reproduktora pomocou 1 W (watt energie) alebo pomocou 2,83 voltu na zdroji na 1 meter.
Vyššia Decibelová úroveň znamená, že reproduktor je hlasnejší s nižším výkonom. Pre každý nárast o 3 dB citlivosti, reproduktor vyžaduje polovičnú silu pre reprodukciu rovnaké hlasitosti. Napríklad, ak 88 dB reproduktor potrebuje 100 Wattov na výrobu určitej hlasitosti, potom reproduktor s 91dB citlivosťou potrebuje len 50 wattov, aby sa dostal na rovnakú hlasitosť.
93 dB
Impedancia Impedancia - meranie elektrického odporu. Pri nákupe reproduktorov, je dôležité, aby sa každý ubezpečil, že impedancia je v súlade so zosilňovačom alebo autorádiom, ktorý používate.
Príklad:
2 Ohmový reproduktor nie je možné pripojiť na zosilňovač, ktorý je stabilný len do 4 Ohmov! 4 Ohmový reproduktor je možné bez problémov použiť na zosilňovač, ktorý je stabilný do 2 Ohmov. Najbežnejšia impedancia reproduktorov je dnes 3 - 4 Ohm.
4 Ω
Frekvenčný rozsahSchopnosť reproduktorov zahrať signál od najnižšieho kmitočtu po najvyššie, resp. schopnosť reproduktora verne reprodukovať zvuk v konkrétnom frekvenčnom pásme.
Odborne:
V oblasti kmitočtov od 40 až po 16 000 Hz sa vyskytuje prevažná väčšina základných i alikvotných (harmonických) tónov všetkých hudobných nástrojov. Nás zaujíma, aký je priebeh vyžiareného akustického tlaku v tomto rozsahu frekvencií pri napájaní reproduktorové sústavy konštantným príkonom. Tomuto priebehu hovoríme frekvenčná charakteristika, ktorá nám udáva úroveň vyžiareného akustického tlaku v decibeloch (dB) v závislosti od frekvencie. Najvýstižnejšie možno vyjadriť frekvenčnú charakteristiku reproduktora alebo reproduktorové sústavy grafom.
Väčšinou ale je frekvenčná charakteristika udávaná uvedením maximálnej tolerancie akustického tlaku v danom frekvenčnom rozsahu, napr. 50 až 15 000 Hz - + 6 dB. Keďže je frekvenčná charakteristika reproduktorov aj sústav všeobecne značne nerovnomerná, neudávajú niektorí výrobcovia z preztižních dôvodov vo svojich kalalozích ani túto maximálnu toleranciu akustického tlaku v decibeloch. Takto ochudobnený údaj je bohužiaľ bezcenný. Čo je platné, že výrobca ponúka reproduktorovú sústavu s kmitočtovým rozsahom 30 až 20 000 Hz, ak sa obáva uviesť maximálne nerovnomernosť akustického tlaku v tomto rozsahu, pretože môže mať toleranciu napr. + - 20 dB.
Nerovnomernost čiže zvlnenie frekvenčného priebehu u dobrých reproduktoprových sústav pre kvalitný prednes hudby nemá prekročiť v pásme 80 až 12 000 Hz + - 3 dB a v pásme 40 až 16 000 Hz + - 6 dB. Väčšia nerovnomernosť už ochudobňuje alebo zdôrazňuje určité tónové oblasti, čo môže spôsobiť počuteľné alebo aj rušivé skreslenie. Mení sa tiež podiel medzi základnými tónmi a vyššími harmonickými, tým sa mení farba zvuku a jednotlivé hudobné nástroje aj celý hudobný obraz znie neprirodzene.
50 - 23000 Hz
Priemer stredobasu alebo koaxiálneho reproduktoraPriemer reproduktora uvádzame ako priemer celého reproduktoru, nie vrátane uchytenia, kedy u menších reproduktorov (87, 100, 130 mm) vyčnievajú ešte naviac úchytky. Niektoré reproduktory sú oválne a tam sa uvádza rozmer v palcoch, vždy najkratšiu strana k najdlhšej strane. Jeden palca je cca. 2,5 cm. 165 mm
Montážna hĺbka stredobasu alebo koaxiálneho reproduktoraMontážna hĺbka reproduktora sa meria od najspodnejšej hrany magnetu až po spodný okraj plechového, plastového alebo liateho koša reproduktora, resp. dosadacej plochy reproduktora. 64 mm
Materiál membrány stredobasu alebo koaxiálneho reproduktoraMateriál, ktorý bol použitý u membrány reproduktora. Nebojte sa papiera, má napodiv veľmi prirodzený a kvalitný zvuk a vďaka povrchovej úprave vydržia bezproblémov aj vlhkosť. Vodoodpudivý lisovaný papír
Celkový priemer výškového reproduktoraCelkový priemer výškového reproduktora sa uvádza ako priemer samostatného výškaču bez inštalačných domčekov. 34 mm
Priemer kaloty výškového reproduktoraČistý priemer kaloty (membrány) výškového reproduktora. 24 mm
Materiál kaloty výškového reproduktoraMateriál kaloty, ktorý bol použitý pri výrobe výškového reproduktora. PEI
Frekvenčná výhybka súčasťou Frekvenčná výhybka je dôležitou súčasťou defacto všetkých reproduktorov. Výhybka zvyčajne obsahuje rôzne hodnoty odporov, veľkosti cievok a typy kondenzátorov, ktoré celkom zásadne upravujú zvuk. Na čo výhybky slúžia popisujeme nižšie.
Komponentné reproduktory:
Súčasťou každého kvalitné komponentného reprosystému je výhybka. Jej úlohou je zabezpečiť rozdelenie frekvencií, ktoré zosilňovač produkuje v celom akustickom spektre kmitočtov tak, aby každý z reproduktorov dostal len tú časť pásma, ktorú môže optimálne zahrať z hľadiska účinnosti a minimálneho skreslenia.
Koaxiálne reproduktory:
U koaxiálnych reproduktorov býva z väčšiny prípadov jednoduchá výhybka (6dB / okt.) Tvorená kondenzátorom u výškového reproduktora.
Ano (plnohodnotná)
OstatnéNeodymový magnet
Cena zaAk je uvedená cena za pár tak súčasťou balenia býva vždy všetko po 2 kusoch, napr. 2x stredobas, 2x výškový reproduktor a 2x frekvenčný výhybka. Pár

Hodnotenie

Celkové hodnotenie
94 %
42 zákazníkov hodnotilo
36×
Mano
26. 5. 2023

Nie som spokojný,také drahé repro a vo vytlmených dverách hrajú pri vyššej hlasitosti úplne že zle, na origo rádii suzuki sx4 s-cross !!! som sklamaný zo znackov hertz,v zadných dverách mám mac audio za ledva 40e a tie hrajú perfektne čisto,hlasno,basovo..no proste paráda..

Daniel Ovšaník
10. 4. 2023

Repráky majú pekný čistý zvuk, ale treba dať do pozornosti, že ak ich chcete proste prehodiť za origo repráky, bez vytĺmenia dverí a kúpenia MDF podložiek, tak v aute nebudete počuť skoro žiadny bass. Neviem ako u ostatných aút, ale v mojej Octavii 1 to je tak. Hrajú pekne, je vidieť že sa snažia biť ako sa len dá, ale bez vytĺmenia sa nepohnem.

Martin Skubík
19. 8. 2022

Zatial skúšam, prvý dojem dobre.

Eduard Babjak
16. 4. 2021

Super repro napojene s aktívnim subwoferom kenwood hraje to super.

Overený užívateľ
31. 8. 2020

Ďakujem za doručenie do 24 hodín, parametre reproduktorov neklamali hraju fantasticky....

Overený užívateľ
11. 11. 2019

Čakal som viac.... Vo vytlmených dverách ... To nehrá zle.. Chýba tomu mäkký bass a tiel kalotové výšký sú ukričané miestami až neprijemné..... Asi ich vymením za hodvábne....

Overený užívateľ
15. 10. 2019

Kvalitne prevedenie reproduktorov, vyborny zvuk. Nevyhoda: tenke kable od vyhybky k reproduktorom

Overený užívateľ
27. 9. 2019

Čakal som viac od takej značky a výkonu,no neviem možno je to autorádiom,ktoré nemá asi taký výkon,ale repráky sú fajnové,môžem len odporučiť..

Ohodnoťte produkt:
Spýtajte sa nás
Vaše údaje použijeme len pre zaslanie odpovede.