Môj účet

Reproduktory Hertz CK 165 L

komponentné reproduktory, Ø 165 mm, 100 W RMS, 4 Ω, 91 dB (2,83V/1m), montážna hĺbka 62,5 mm
Viac o produkte
Pomôžeme vám s nákupom

Komponentné 2pásmové reproduktory Hertz CK 165 L

Komponentné 2pásmové reproduktory Hertz Cento CK 165 L disponujú podobnými meničmi ako set Hertz CK 165. Rozdiel je v použitej frekvenčnej výhybke, kde u verzie CK 165 L je menšia a jednoduchšia frekvenčná výhybka na inštaláciu, vďaka ktorej docielite montáž za kratší čas. Je určená iba na výškový reproduktor, stredobas ide full range. Hertz CK 165 ponúka nový výškový reproduktor Hertz C 26 s 26 mm kalotou a 20 mm kmitacou cievkou pre detailnú a prirodzenú reprodukciu stredne vysokých frekvencií. Tím výskumu a vývoja dlho pracoval na optimalizácii charakteristík rozptylu výškového meniča C 26, aby maximalizoval výkon a prirodzené zafarbenie zvuku, ktoré podporuje frekvenčnú linearitu. Mnoho času bolo investovaných aj do výskumu dokonalého materiálu pre membránu stredobasu C 165 L - dlhým procesom bol vybraný SPP-M (Semi Pressed Paper-Mica), ktorý zachováva prirodzený zvuk pololisovaného papiera a prášok Mica zo sľudy zlepšuje tuhosť. Výsledkom je vynikajúca rovnováha medzi ľahkosťou a tlmením, ktorá je nevyhnutná pre výkonný a presný zvuk. Veľký feritový magnet poskytuje vynikajúcu kontrolu aj pri vysokých výkonoch. Stredobasy C 165 L sú uspôsobené pre pohon bez výhybky. Ultrakompaktné frekvenčné výhybky CCX 2T s možnosťou nastavenia výškového reproduktora (0, +3 dB) využívajú vybrané komponenty pre plný a pútavý zvuk. Mriežky CG 165 (obsiahnuté v balení) rozjasní interiér vozidla svojim sofistikovaným dizajnom. Sú vyrobené z vysoko odolného ABS plastu s kovovým pletivom a ponúkajú vysoký stupeň ochrany v kompaktnej veľkosti.

Hlavné vlastnosti výškových reproduktorov Hertz C 26

 • Mäkká kalota Tetolon® 26 mm a 20 mm kmitacia cievka pre prirodzenú a podrobnú reprodukciu hudby.
 • Neodymový magnet s magnetickým tokom s vysokou hustotou, optimalizovaný pre maximálnu reguláciu počas vysokoenergetických dynamických prechodov v strednom vysokofrekvenčnom rozsahu.
 • Geometria membrány je optimalizovaná metódou FEM (Finite Element Modeling) pre lineárnu frekvenčnú odozvu v inštaláciách mimo os alebo v zlom uhle vyžarovania zvuku.
 • Široká ponuka príslušenstva pre jednoduchú inštaláciu je súčasťou balenia.

Hlavné vlastnosti stredobasových reproduktorov Hertz C 165 L

 • 165 mm (6,5") pololisovaná papierová membrána SPP-M (Semi Pressed Paper-Mica), ktorá je obohatená práškom zo sľudy pre dosiahnutie vynikajúcej rovnováhy medzi ľahkosťou a pevnosťou.
 • Feritový magnet s vysokou hustotou v kombinácii s nízkouhlíkovými polárnymi doskami pre zníženie skreslenia pri vysokých výkonoch.
 • 25 mm kmitacia cievka s hliníkovým prvkom.
 • Kompaktný a transparentný, trojramenný kôš akusticky kombinovaný s gumovým krytom magnetu pre úplné tlmenie rušivých vibrácií.
 • Dodáva sa s elegantnou mriežkou z vysoko odolného plastu ABS.
 • Uspôsobené pre pohon bez výhybky, pre full range mód.

Hlavné vlastnosti výhybiek Hertz CCX 2T

 • Nastavenie úrovne výškového reproduktora pomocou dvojpolohového spínača (0, +3 dB).
 • Kondenzátory s nízkymi stratami a nízkoodporovej cievky vyrobenej z čistej medi pre maximálnu priezračnosť zvuku a čisté vysoké frekvencie.
 • Kompaktný dizajn s kovovou povrchovou úpravou pre jednoduchú inštaláciu a s vetracími otvormi pre efektívny odvod tepla.
Katalógové čísloCK 165 L
ZnačkaHertz
OdkazyOficiálna webová prezentácia
Typy reproduktorov Koaxiálne reproduktory:
Koaxiálne reproduktory sa vyznačujú konštrukciou tzv. Všetko v jednom. Výškový a stredobasový reproduktor sú v jednom koši. Výhodou je jednoduchšia montáž, ale vďaka spojeniu resp. blízkosti pásiem v jednom reproduktore, sa zvyčajne zníži kvalita zvuku. Spravidla uprostred stredobasového reproduktora, je výškový reproduktor, ktorého kmitacia cievka pracuje v druhej vzduchovej medzere spoločného magnatického obvodu. Trojpásmový koaxiálny reproduktor sa skladá zo stredobasového reproduktora, v predu na osobitnom nosníka je stredový reproduktor a samostatný výškový.

Komponentné reproduktory:
Komponentné reproduktory sa vyznačujú rozdelením na jednotlivé frekvenčné pásma, výškové + stredobasové + popr. basové pásmo. Jednotlivé reproduktory sa dajú umiestniť úplne oddelene, čo má za výsledok lepší zvukový aj akustický prejav. V drvivej väčšine prípadov komponentných reproduktorov je dodávaná aj externá výhybka, ktorá rozdeľuje výškové, stredové / stredobasové a u třípásma aj basové pásmo popr. umožňuje nastavenie decibelovej úrovne u výškového reproduktoru (napr. +2 dB, 0 dB, -2 dB), strmosti (napr. 6dB / okt. 12dB / okt.) či aktívne alebo bi-amp zapojenia.
Komponentní 2 pásmové
Výkon RMS RMS výkon reproduktorov je stály výkon celého systému, nie iba jedného reproduktora alebo jednej strany. Ide tiež o výkon nepretržitého používania reproduktorov. Ak sa RMS výkon prekročí na dlhšiu dobu, môže dôjsť k nevratnému poškodeniu reproduktorov! 100 W
Max. (maximálny) výkon Špičkový výkon , ktorý dokáže reproduktor zahrať chvíľkovo (cca 0,5 s), napríklad pri údere bicích nástrojov v skladbe. Ak sa max. Výkon prekročí, zvyčajne dôjde k poškodeniu reproduktorov! 300 W
Citlivosť (SPL 2,83V/1m)Citlivosť, senzitivita čiže účinnosť reproduktora.
Citlivosť reproduktorov sa udáva v decibeloch (dB) a zjednodušene povedané znamená, čím vyššia hodnota, tým menšie nároky na výkon zosilňovača. Jedná sa defacto o hodnotení, ako reproduktor prevádza watty na zvuk. Hodnotenie citlivosti sú v úrovňou hluku merané na 1 meter od reproduktora pomocou 1 W (watt energie) alebo pomocou 2,83 voltu na zdroji na 1 meter.
Vyššia Decibelová úroveň znamená, že reproduktor je hlasnejší s nižším výkonom. Pre každý nárast o 3 dB citlivosti, reproduktor vyžaduje polovičnú silu pre reprodukciu rovnaké hlasitosti. Napríklad, ak 88 dB reproduktor potrebuje 100 Wattov na výrobu určitej hlasitosti, potom reproduktor s 91dB citlivosťou potrebuje len 50 wattov, aby sa dostal na rovnakú hlasitosť.
91 dB
Impedancia Impedancia - meranie elektrického odporu. Pri nákupe reproduktorov, je dôležité, aby sa každý ubezpečil, že impedancia je v súlade so zosilňovačom alebo autorádiom, ktorý používate.
Príklad:
2 Ohmový reproduktor nie je možné pripojiť na zosilňovač, ktorý je stabilný len do 4 Ohmov! 4 Ohmový reproduktor je možné bez problémov použiť na zosilňovač, ktorý je stabilný do 2 Ohmov. Najbežnejšia impedancia reproduktorov je dnes 3 - 4 Ohm.
4 Ω
Frekvenčný rozsahSchopnosť reproduktorov zahrať signál od najnižšieho kmitočtu po najvyššie, resp. schopnosť reproduktora verne reprodukovať zvuk v konkrétnom frekvenčnom pásme.
Odborne:
V oblasti kmitočtov od 40 až po 16 000 Hz sa vyskytuje prevažná väčšina základných i alikvotných (harmonických) tónov všetkých hudobných nástrojov. Nás zaujíma, aký je priebeh vyžiareného akustického tlaku v tomto rozsahu frekvencií pri napájaní reproduktorové sústavy konštantným príkonom. Tomuto priebehu hovoríme frekvenčná charakteristika, ktorá nám udáva úroveň vyžiareného akustického tlaku v decibeloch (dB) v závislosti od frekvencie. Najvýstižnejšie možno vyjadriť frekvenčnú charakteristiku reproduktora alebo reproduktorové sústavy grafom.
Väčšinou ale je frekvenčná charakteristika udávaná uvedením maximálnej tolerancie akustického tlaku v danom frekvenčnom rozsahu, napr. 50 až 15 000 Hz - + 6 dB. Keďže je frekvenčná charakteristika reproduktorov aj sústav všeobecne značne nerovnomerná, neudávajú niektorí výrobcovia z preztižních dôvodov vo svojich kalalozích ani túto maximálnu toleranciu akustického tlaku v decibeloch. Takto ochudobnený údaj je bohužiaľ bezcenný. Čo je platné, že výrobca ponúka reproduktorovú sústavu s kmitočtovým rozsahom 30 až 20 000 Hz, ak sa obáva uviesť maximálne nerovnomernosť akustického tlaku v tomto rozsahu, pretože môže mať toleranciu napr. + - 20 dB.
Nerovnomernost čiže zvlnenie frekvenčného priebehu u dobrých reproduktoprových sústav pre kvalitný prednes hudby nemá prekročiť v pásme 80 až 12 000 Hz + - 3 dB a v pásme 40 až 16 000 Hz + - 6 dB. Väčšia nerovnomernosť už ochudobňuje alebo zdôrazňuje určité tónové oblasti, čo môže spôsobiť počuteľné alebo aj rušivé skreslenie. Mení sa tiež podiel medzi základnými tónmi a vyššími harmonickými, tým sa mení farba zvuku a jednotlivé hudobné nástroje aj celý hudobný obraz znie neprirodzene.
50 - 22500 Hz
Priemer stredobasu alebo koaxiálneho reproduktoraPriemer reproduktora uvádzame ako priemer celého reproduktoru, nie vrátane uchytenia, kedy u menších reproduktorov (87, 100, 130 mm) vyčnievajú ešte naviac úchytky. Niektoré reproduktory sú oválne a tam sa uvádza rozmer v palcoch, vždy najkratšiu strana k najdlhšej strane. Jeden palca je cca. 2,5 cm. 165 mm
Montážna hĺbka stredobasu alebo koaxiálneho reproduktoraMontážna hĺbka reproduktora sa meria od najspodnejšej hrany magnetu až po spodný okraj plechového, plastového alebo liateho koša reproduktora, resp. dosadacej plochy reproduktora. 62,5 mm
Materiál membrány stredobasu alebo koaxiálneho reproduktoraMateriál, ktorý bol použitý u membrány reproduktora. Nebojte sa papiera, má napodiv veľmi prirodzený a kvalitný zvuk a vďaka povrchovej úprave vydržia bezproblémov aj vlhkosť. Lisovaný papír - slída
Celkový priemer výškového reproduktoraCelkový priemer výškového reproduktora sa uvádza ako priemer samostatného výškaču bez inštalačných domčekov. 26 mm
Materiál kaloty výškového reproduktoraMateriál kaloty, ktorý bol použitý pri výrobe výškového reproduktora. Tetolon
Frekvenčná výhybka súčasťou Frekvenčná výhybka je dôležitou súčasťou defacto všetkých reproduktorov. Výhybka zvyčajne obsahuje rôzne hodnoty odporov, veľkosti cievok a typy kondenzátorov, ktoré celkom zásadne upravujú zvuk. Na čo výhybky slúžia popisujeme nižšie.
Komponentné reproduktory:
Súčasťou každého kvalitné komponentného reprosystému je výhybka. Jej úlohou je zabezpečiť rozdelenie frekvencií, ktoré zosilňovač produkuje v celom akustickom spektre kmitočtov tak, aby každý z reproduktorov dostal len tú časť pásma, ktorú môže optimálne zahrať z hľadiska účinnosti a minimálneho skreslenia.
Koaxiálne reproduktory:
U koaxiálnych reproduktorov býva z väčšiny prípadov jednoduchá výhybka (6dB / okt.) Tvorená kondenzátorom u výškového reproduktora.
Ano (plnohodnotná)
Možnosti nastavenia frekvenčnej výhybkyNepísaným pravidlom býva, že čím drahší reproduktory, tým má výhybka viac možnosti nastavenia zvuku. Najčastejšou možnosťou nastavenia výhybky je útlm na výškovom reproduktore. Vyspelejšie výhybky ponúka aj možnosť nastavenia strmosti na stredobasu a výškovom reproduktore prípadne úpravu frekvenčného rozsahu. Ano
Krycej mriežky súčasťou baleniaOriginálne krycej mriežky v balení reproduktorov. Ano
Cena zaAk je uvedená cena za pár tak súčasťou balenia býva vždy všetko po 2 kusoch, napr. 2x stredobas, 2x výškový reproduktor a 2x frekvenčný výhybka. Pár

Hodnotenie

Celkové hodnotenie
100 %
4 zákazníci hodnotili
Ohodnoťte produkt:
Spýtajte sa nás
Vaše údaje použijeme len pre zaslanie odpovede.