Môj účet
Košík0
Spôsoby doručenia
Prepravca6 €
Osobný odber BrnoZadarmo

Materiál pohlcujíci hluk SGM Violon PT

materiál pohlcujíci hluk, 1000 x 750 mm, hrúbka10 mm, hmotnosť 0,58 kg/m²
Viac o produkte
Pomôžeme vám s nákupom
Materiál pohlcujíci hluk SGM Violon PT
NovinkaTip

SGM Violon PT materiál pohlcujúci hluk

SGM Violon PT je zvukovoizolačný materiál s vysokou schopnosťou pohlcovať vonkajší a vnútorný hluk. Je vyrobená z akustickej plsti pomocou technológie tepelného lepenia. Vonkajšie zvuky prenikajú materiálom a rozptyľujú sa vďaka jeho štruktúre. Z tohto dôvodu sa hladina hluku niekoľkonásobne znižuje, a to aj preto, že materiál hluk neodráža, ale pohlcuje. Tento typ materiálu je obľúbený najmä u nemeckých a japonských výrobcov automobilov, ktorí ho používajú ako továrenský protihlukový materiál. Vďaka svojej vysokej flexibilite sa dá použiť na odhlučnenie takmer všetkých častí vozidla. Využitie však nachádza aj mimo automobilového priemyslu, napríklad v nahrávacích štúdiách, nástenných inštaláciách atď. Obsahuje odolnú samolepiacu vrstvu, ktorá zostáva stabilná aj pri vysokých teplotách. SGM Violon PT tiež poskytuje ochranu proti vlhkosti a zvyšuje elektrickú a požiarnu bezpečnosť nielen vo vozidle.

Hlavné vlastnosti SGM Violon PT

 • Zvuk pohlcujúci materiál vhodný na odhlučnenie nielen vozidiel.
 • Vysoká schopnosť zvukovej izolácie pri zachovaní veľmi nízkej hmotnosti.
 • Odolnosť voči extrémnym teplotám s rovnakým účinkom lepenia pri teplotách od -40 °C do +100 °C.
 • Vysoká flexibilita materiálu na rýchlu a jednoduchú aplikáciu aj na veľmi reliéfne povrchy.
 • Dokáže tepelne izolovať a chrániť pred tepelnými stratami. 

Technické parametre SGM Violon PT

 • Hrúbka: 4 mm
 • Veľkosť: 1000 x 750 mm 
 • Hmotnosť: ?
 • Špecifická hmotnosť: 0,58 kg/m² 
 • Priľnavosť: 7 N/cm
 • Farba: čierna
 • Cena za: 1 kus

Kde uplatniť SGM Violon PT

SGM Violon PT je určený na odhlučnenie väčšiny priestorov vozidla, okrem priestorov, v ktorých sa drží veľa vlhkosti. Vďaka svojej nízkej hmotnosti sa hodí najmä na inštalácie, pri ktorých nechcete príliš zaťažovať vozidlo, a svoju úlohu zohráva aj nízka cena. Aplikuje sa ako druhá vrstva na antivibračný materiál, aby sa zabránilo vibráciám a hluku pri najnižších frekvenciách (napr. SGM Beta 2 alebo SGM Alpha 2). Najčastejšie použitie zvukovoizolačného materiálu SGM Violon PT:
 • Plastové panely dverí a blatníkov
 • Veko kufra
 • Batožinový priestor
 • Zadné vnútorné podbehy kolies
 • Strop
 • Blatníky

O tlmiacich materiáloch SGM

Ruská spoločnosť SGM Technology bola založená v roku 2006 a odvtedy je jedným z popredných ruských výrobcov zvukových a tepelnoizolačných materiálov pre automobilový, lodný, letecký a stavebný priemysel. Kombinácia vynikajúcich fyzikálnych vlastností materiálov a technologických postupov je výsledkom vysoko efektívneho výkonu špecializovaných pracovníkov spoločnosti SGM, ktorí sú zložení z odborníkov z najlepších ruských technických univerzít. V súčasnosti SGM ponúka viac ako 200 druhov materiálov, ktoré spĺňajú najprísnejšie normy kvality a stability s certifikáciou podľa noriem ISO 9001:2008 a ISO/TS 16949. Dlhodobá spolupráca s takými gigantmi, ako sú Bosch alebo LG, je dôkazom najvyššej kvality výrobkov SGM, ktoré dlhodobo patria medzi najlepšie na súčasnom trhu. Na prelome rokov 2019 a 2020 spoločnosť SGM predstavila hi-tech materiály na ochranu proti hluku z najvyššieho radu Prime, ktoré mierne prekonávajú aj prémiové materiály od lídra na trhu v oblasti zvukovej izolácie, spoločnosti Comfortmat. Výrobky oboch vysoko konkurencieschopných výrobcov, ktorí sa neustále predbiehajú v inováciách v oblasti odhlučnenia vozidiel, si môžete zakúpiť v našom internetovom obchode so zárukou technologicky najvyspelejších a najúčinnejších produktov súčasnosti. Vďaka oficiálnemu zastúpeniu našej spoločnosti pre Českú republiku a Slovensko sa môžete spoľahnúť na dostatočné zásoby a profesionálny servis. 
Katalógové číslo:SGM VIOLON PT
ZnačkaSGM
Odkazy:Oficiálna webová prezentácia
Typ materiáluMateriál pohlcující zvuk
Hrúbka10 mm
Rozmer1000 x 750 mm
Protihluková membránaNe
Hmotnosť 1 kusu
Plošná hmotnosť0,58 kg / m²
Priľnavosť7 N / cm
VodeodolnosťNe
Tepelá izoláciaAno
FarbaČerná
Cena za1 kus
Poradie vstiev2. vrstva

Hodnotenie

Celkové hodnotenie
0 %
Nikto zatiaľ produkt nehodnotil
Ohodnoťte produkt:
Spýtajte sa nás
Vaše údaje použijeme len pre zaslanie odpovede.
Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte.