Košík0
Spôsoby doručenia
Prepravca6 €
Osobný odber BrnoZadarmo
Doprava zdarma od 100 €

Ako sa zapája high/low adaptér a na čo slúži

HIGH/LOW adaptér je prevodník vysokoúrovňového signálu na nízkoúrovňový, ktorý sa zapája cez RCA (cinche) konektory. Používa sa v prípadoch, keď autorádio nemá RCA výstupy na externý zosilňovač. Týka sa to práve originálnych autorádií. High/Low adaptér má vo väčšine prípadov na jednej strane 4 káble rôznych farieb. 2 káble sú plusové a 2 káble sú mínusové. Niekedy býva aj 5. kábel, ktorý je kostra adaptéra. Tieto 4 káble treba paralelne pripojiť k dvom reproduktorom v aute, alebo priamo za samotné autorádio. Pripojenie High/Low adaptéra nemá žiadny vplyv na kvalitu ani funkčnosť existujúcich reproduktorov v aute. Na druhej strane na High/Low adaptéri sú už potom klasické RCA (cinche) konektory, na ktoré zapojíte RCA signálové káble. V našej ponuke nájdete adaptéry od základnej až po vysokú kvalitu.
Autor: Ing. Karel Šudák

Neviete, ako vybrať ten správny zosilňovač? Poradíme Vám!
Pri nákupe zosilňovača do auta je potrebné vedieť, na čo sa bude zapájať, aký je jeho výkon a počet kanálov. Ak by ste potrebovali odbornú montáž, obráťte sa na našu brnenskú dielňu.
Ako a kam zapojím externý zosilňovač či aktívny subwoofer?
Rady a návody s pripojením zosilňovača alebo aktívneho subwoofera.
Ako zapojiť zosilňovač na originálne autorádio
Chcete zapojiť zosilňovač na továrenské autorádio, ktoré nemá RCA výstupy? Riešením je Hi/Low adaptér.
Neviete, ako vybrať to správne autorádio? Poradíme Vám.
Plánujete nákup autorádia? Poradíme Vám na čo si dať pozor, a ako úspešne zvládnuť zapojenie autorádia.
Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte.