Košík0
Spôsoby doručenia
Prepravca6 €
Osobný odber BrnoZadarmo

Ako na zimnú údržbu auta?

Rovnako ako sa staráme o svoje telo či oblečenie, nemali by sme zabúdať ani na svoje autá. Nielen, že čisté vozidlo je dobrou vizitkou vodiča, ale dlhé obdobie bez umývania škodí laku aj karosérii samotnej. Nasledujúci článok Vám jednoducho v troch krokoch popíše, na čo je dobré pri zimnej údržbe pamätať.

1. Umývanie prúdom vody a umývacou rukavicou

Najprv je potrebné vystriekať karosériu a spodok auta vrátane podbehov silnejším prúdom vody. To spôsobí, že sa špina dobre rozmočí a umývanie bude jednoduchšie. Voda by mala byť ideálne vlažná až teplá. Na autošampón nie je dobré príliš šetriť, pretože kvalitný prípravok lak vyživuje. Odporúčať môžeme napríklad Meguiars NXT generation Car Wash. Potom čo je auto umyté umývacou rukavicou a šampónom, je nutné ho znovu opláchnuť prúdom vody. Pamätajte si však, že umývanie vozidlá by ste mali odložiť v prípade, že teplota klesne pod 0°C, hrozí zamrznutie dverí, zámkov a ďalších pohyblivých častí.

2. Vysušenie karosérie

Jednoduchým umytím vodou údržba rozhodne nekončí. Aby na laku nezostali nevzhľadné "mapy," je dôležité auto kvalitne vysušiť. Šikovným pomocníkom je uterák Meguiars water magnet microfiber drying towel, ktorý je z mikrovlákna a absorbuje tak trikrát viac vody ako klasické froté uteráky. Ak to počasie dovolí, je dobré sa s autom krátko prejsť, pretože prúd vzduchu vytlačí zvyšnú vodu z neprístupných miest.

3. Voskovanie

Ešte pred konečným krokom - voskovaním - je potrebné sa zamerať na tesnenie a zámky. Tie je najmä pred zimou nutné ošetriť silikónovým olejom. Nebudete tak mať problémy so zamŕzaním. Pred voskovaním tiež odporúčame karosériu rozleštiť leštidlom. Pomôže so škrabancami a hologramami na laku. Pri voskovaní máte na výber z celého radu produktov. Ani tu sa neoplatí príliš šetriť, pretože kvalitné voskovacie prípravky lak dlhodobo chránia, odpudzujú vodu a podporujú lesk. Navyše kvalitu použitého vosku potom spoznáte pri ďalšom umývaní, pretože pri dobre navoskovanom laku idú nečistoty ľahšie zmyť.

Autor: Ing. Karel Šudák
Kopírovanie fotografií alebo textu je zakázané! Všetky práva vyhradené.

Súvisiace produkty

Dodo Juice Born To Be Mild 250 mlAutošampón Dodo Juice Born To Be Mild 250 mlTipRychlý náhled (46 hodnotenie)pH neutrálny, vysoko koncentrovaný šampón, 250 ml11,07 EURSkladomDodo Juice Soft Touch Drying TowelSušiaci uterák Dodo Juice Soft Touch Drying TowelRychlý náhled (6 hodnotenie)sušiaci uterák, rozmery 60 x 60 cm, gramáž 600 gsm11,81 EURSkladomDodo Juice Captain CanoodleUmývacia rukavica Dodo Juice Captain CanoodleRychlý náhled (18 hodnotenie)umývacia rukavica z mikrovlákna11,07 EURSkladomDodo Juice Captain Crevice Wheel MittDodo Juice Captain Crevice Wheel MittRychlý náhled (10 hodnotenie)rukavice na umývanie kolies a špinavých častí, 1 ks8,85 EURSkladomDodo Juice Orange Plush Drying TowelDodo Juice Orange Plush Drying TowelRychlý náhled (5 hodnotenie)sušiaci uterák, 60x60cm, 1 ks15,89 EURSkladomDodo Juice Basics of Bling Drying TowelDodo Juice Basics of Bling Drying TowelRychlý náhled (7 hodnotenie)základné sušiace uterák, 60x60 cm, 1 ks9,22 EURSkladomDodo Juice Supernatural Drying TowelDodo Juice Supernatural Drying TowelTipRychlý náhled (2 hodnotenie)špičkový sušiace uterák, 120x60 cm, 1 ks27,37 EURSkladomDodo Juice Mr Pink Interior Microfibre MittDodo Juice Mr Pink Interior Microfibre MittRychlý náhled (1 hodnotenie)mirovláknová rukavice do interiéru8,48 EURSkladomDodo Juice Double Touch Drying TowelSušiaci uterák Dodo Juice Double Touch Drying TowelTipRychlý náhled (14 hodnotenie)dvojitý sušiaci uterák, rozmery 60 x 60 cm, gramáž 800 gsm18,11 EURSkladomCarbon Collective Lusso Shampoo 2.0 (500 ml)Autošampón Carbon Collective Lusso Shampoo 2.0 (500 ml)NovinkaTipRychlý náhled (27 hodnotenie)šampón, ktorý neobsahuje oleje a látky zvyšujúce lesk, pH neutrálny, náklady na 1 umytie: 0,50 €.16,49 EURSkladomCarbon Collective Lusso Shampoo 2.0 (1000 ml)Auto šampón Carbon Collective Lusso Shampoo 2.0 (1000 ml)NovinkaTipRychlý náhled (5 hodnotenie)šampón, ktorý neobsahuje oleje a látky zvyšujúce lesk, pH neutrálne, náklady na 1 umytie: 43 centov.29,99 EURSkladomCarbon Collective Onyx Twisted Drying Towel 50 x 80 cmUterák Carbon Collective Onyx Twisted Drying Towel 50 x 80 cmTipRychlý náhled (58 hodnotenie)špičkový sušiaci uterák, gramáž 1 100 gsm, 50 x 80 cm21,99 EURSkladomCarPro Wool Wash MittUmývacia rukavica CarPro Wool Wash MittRychlý náhledprírodná rukavica z vlny Merino pre najjemnejšie umývanie áut29,90 EURSkladomADBL CaremittUmývacia rukavica ADBL CaremittRychlý náhled (1 hodnotenie)umývacia rukavica z mikrovlákna9,20 EURSkladom

Podobné články

Ako správne a bezpečne umyť auto
Správny postup pri umývaní auta je dôležitý nielen pre čistý a lesklý lak bez škrabancov. V našom článku sa dozviete ako auto rýchlo a bezpečne umyť, ale aj usušiť a vyladiť do dokonalosti bez narušenia vosku alebo sealantu.
Celý článok
Ako navoskovať auto
Napísali sme kompletný návod ako navoskovať lak automobilu, vrátane umývania, dekontaminácie laku a prípravy pred voskovaním.
Celý článok
Ako chrániť pneumatiky a udržať ich nový vzhľad
Aplikácia vosku s karnaubou na pneumatiky od Dodo Juice pre matný efekt a ochranu pneumatík.
Celý článok
Návod ako aplikovať tekuté stierače na okno
Tekuté stierače silne odpudzujú vodu i nečistoty, pomáhajú udržiavať okná čisté a umožnia v daždi jazdu bez zapnutých stieračov. V článku sa dozviete ako prípravok správne aplikovať.
Celý článok
Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte.