Môj účet

Antivibračný materiál Comfortmat G4

antivibračný materiál, 700 x 500 mm, hrúbka 4 mm, MLF 0,45, hmotnosť 6,14 kg / m²
Viac o produkte
Pomôžeme vám s nákupom
Antivibračný materiál Comfortmat G4
-20 %
Tip

Antivibračný tlmiaci materiál Comfortmat G4

Pokročilý antivibračný materiál Comfortmat modelového radu Gold, ktorý prešiel v roku 2021 kompletnou inováciou. Na prvý pohľad zaujme nová potlač materiálu, ktorá teraz zodpovedá aktuálnemu dizajnu produktov Comfortmat. Vylepšenie však nezostalo iba pri dizajne a farbe, ktorá je po novom ešte viac zlatá. Inovácie nájdete aj v zložení materiálu, konkrétne jeho vyššej účinnosti a priľnavosti. Modelový rad Gold s jedinečným zložením G-Formula nadväzuje na základný rad Standard a poskytuje vstupným materiálom unikátne vlastnosti, ktoré ponúkajú prémiové materiály konkurenčných výrobcov. Vzhľadom na svoje zloženie majú materiály radu Gold o 300% vyššiu priľnavosť na kovový materiál ako štandardné materiály a zároveň sa znížila aj ich hmotnosť. Vďaka použitiu účelovo modifikovaného elastoméru disponuje tlmiaci materiál Comfortmat G4 vysokým koeficientom mechanických strát, vyniká excelentnou priľnavosťou na kov, je odolný voči vode, vlhkosti, olejom aj extrémnym teplotám, má antikorózne vlastnosti a ponecháva si rovnaké vlastnosti v zime aj v ňom.

Unikátna technológia modelového radu Gold

Comfortmat G4 disponuje špeciálnou fóliou, ktorej výrobný proces využíva technológiu dvojitého tepelného spracovania HotAL II. Tá zaručuje zvýšenú tuhosť fólie pri zachovaní vynikajúcej flexibility pri práci. Nová technológia inFliz pre jednoduchú aplikáciu butylovej zmesi na hliníkovú fóliu umožňuje úplnú absenciu vzduchu medzi vrstvami a vďaka rovnomernejšiemu rozloženiu po celej ploche výrazne zlepšuje vlastnosti materiálov. Vďaka pokročilej technológii miešania zložiek gumeného tmelu GoldMix bolo možné využiť nové komponenty, ktoré predtým nebolo možné použiť v klasickej výrobe. Podarilo sa vylepšiť všetky dôležité ukazovatele, čo má za následok najmä zníženie hmotnosti, pohodlnejšiu inštaláciu a výrazne vyššiu priľnavosť na kov. Potlač na hliníkovej fólii s hrúbkou 100 mikrónov prispieva svojim dizajnom ľahkému strihaniu a rýchlej inštalácii. Materiál je k dispozícii v hrúbke 2,3 mm, 3 mm a 4 mm.

Hlavné vlastnosti antivibračného materiálu Comfortmat G4

 • Antivibračný materiál s hrúbkou 2,3 mm z modelového radu Gold.
 • Až o 300% vyššiu priľnavosť na kov ako u štandardných antivibračných materiálov.
 • Znížená hmotnosť vďaka pokročilej technológii miešania zložiek butylovej vrstvy.
 • Odolnosť voči vode, vlhkosti, olejom a antikorózne vlastnosti.
 • Rovnaké vlastnosti v zime aj v lete vďaka vysokej odolnosti voči extrémnym teplotám.
 • Technológia HotAL II pre zvýšenú tuhosť hliníkovej fólie pri zachovaní vysokej flexibility pri aplikácii.
 • Jednoduchá inštalácia na všetky typy povrchov bez nutnosti zahrievania.
 • Nová technológia inFliz umožňuje úplnú absenciu vzduchu medzi vrstvami butylu a hliníkovej fólie.
 • Unikátny dizajn EarthPrint v zlato-čiernej farbe so špeciálnou sieťkou na ľahké rezanie.

Technické parametre materiálu Comfortmat G4

 • Hrúbka: 4 mm
 • Rozmer: 700 x 500 mm
 • Hmotnosť: 2,15 Kg (6,14 kg / m²)
 • Akustický stratový činiteľ (MLF): 0,45
 • Priľnavosť: 14 až 16 N / cm
 • Ražba: Ingot-M 6 x 12 mm
 • Farba: zlato-čierna
 • Cena za: 1 ks

Kam materiál Comfortmat G4 aplikovať

Antivibračný materiál Comfortmat G4 môžete aplikovať takmer všade, kde je potrebné znížiť vibrácie a rezonancie. Vzhľadom na hrúbku 4 mm a vysoký akustický stratový činiteľ je materiál vhodný najmä pre oblasti s vysokým zaťažením vibráciami. Vhodnou oblasťou použitia je najmä podlaha, motorová prepážka a predné a zadné podbehy. V našom článku "ako vybrať antivibračný materiál" sa dozviete všetky ďalšie informácie o antivibračných materiáloch, ich použití, aj správnom výbere. Na ostatné plochy vozidla je už hrúbka 4 mm zbytočne silná. Pokiaľ si nie ste istí, aké materiály a v akom množstve použiť na odhlučnenie vozidiel, využite náš konfigurátor odhlučnenia. Najčastejšie použitie antivibračného materiálu Comfortmat G4:

 • Podlaha
 • Dno kufra
 • Predné kovové podbehy
 • Zadné kovové podbehy
 • Motorová prepážka
 • Stredový tunel
 • Torpédo

O tlmiacich materiáloch Comfortmat

Spoločnosť Comformat pôsobí na trhu už vyše 10 rokov a za tú dobu sa rýchlo etablovala do pozície popredného svetového výrobcu antivibračných a tlmiacich materiálov. Najmä v Rusku, teda v krajine, v ktorej má samotné odhlučnenie vozidiel pôvod, sú tlmiace materiály Comfortmat™ momentálne najviac využívané pre profesionálne odhlučnenie vozidiel a to predovšetkým z dôvodu ich excelentnej účinnosti. Comfortmat priniesol do automobilového priemyslu nové technológie umožňujúce maximálnu efektivitu, nižšiu hmotnosť materiálov, stálu účinnosť aj v extrémnych teplotách a v neposlednom rade veľmi jednoduchú aplikáciu. To všetko bolo možné dosiahnuť len mnohoročným výskumom v laboratóriách Comfortmat, najvyššou kontrolou kvality v každej fáze výroby, modernizáciou výrobných strojov so zapojením popredných svetových odborníkov do automatizácie výrobných liniek a vytvorenie výskumného centra vybaveného najmodernejšími zariadeniami. Vysoko kvalifikovaní odborníci spoločnosti Comfortmat majú rozsiahle vedecké a výrobné skúsenosti, pravidelne vykonávajú potrebné fyzikálne a mechanické skúšky a disponujú odbornými znalosťami z oblasti vibroakustických vlastností automobilov. Vďaka tomu môžu výrobky Comfortmat™ spĺňať tie najnáročnejšie požiadavky súčasného automobilového trhu.

Katalógové číslo:COM G4
ZnačkaComfortmat
Odkazy:Oficiálna webová prezentácia
Typ materiáluAntivibrační
Hrúbka4 mm
Rozmer700 x 500 mm
Hmotnosť 1 kusu2,15 Kg
Plošná hmotnosť6,14 Kg / m²
Akustický stratový faktor (MLF)Akustický stratový činiteľ (mechanický stratový činiteľ) vyjadruje schopnosť materiálu pohlcovať šíriaci sa zvuk a premieňať energiu vibrácií generovaných zvukom na tepelnú energiu. Teoretický maximálny stratový faktor je 1, čo znamená, že nedochádza k vibráciám. Napríklad 1 mm hrubá nereflexná oceľ má stratový činiteľ približne 0,001 pri frekvencii 200 Hz. Preto čím vyšší je stratový faktor, tým lepšie. Kombináciou tlmiacich materiálov je možné výrazne zvýšiť stratový činiteľ na hodnoty blížiace sa k 1. 0,45
Priľnavosť14 až 16 N / cm
Hliníkové fólieHotAl II 100 μm
VodeodolnosťAno
FarbaZlatá s černým potiskem
Cena za1 kus
Poradie vstiev1. vrstva

Hodnotenie

Celkové hodnotenie
95 %
12 zákazníkov hodnotilo
Ohodnoťte produkt:

Mohlo by vás tiež zaujímať

Spýtajte sa nás
Vaše údaje použijeme len pre zaslanie odpovede.
Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte.