Môj účet

Zosilňovač s DSP Match PP 62DSP

6kanálový zosilňovač s DSP procesorom, 4 x 35 / 2 x 70 na 4 Ω / 4 x 50 + 1 x 160 W RMS na 2 Ω, trieda A
Viac o produkte
Pomôžeme vám s nákupom

Zosilňovač s DSP Match PP 62DSP

Match PP 62DSP je najmodernejší zosilňovač s DSP procesorom pre ľahkú montáž systémom Plug & Play. Pripája sa na originálny systém reproduktorov, z ktorých je schopný vytiahnuť maximálnu možnú kvalitu prednesu a výkon. Originálne jednotky sú na tom so zvukom spravidla zle. Ďalej pridáva možnosť pripojiť jednoducho jeden z troch druhov subwooferov, čo na celkovej hĺbke zvuku pridá ešte výraznejšie. Výroba a vývoj prebieha v Nemecku rodinnou firmou s viac ako 28 ročnou tradíciou.

Unikátne funkcie

Toto zariadenie v sebe kombinuje maximálnu kompatibilitu a jednoduchú inštaláciu. Súčasťou balenia je kompletná pripojovacia kabeláž, preto nie je nutné čokoľvek strihať alebo upravovať. Pre pripojenie na váš automobil potom len vyberiete správny konektor z databázy. Unikátna je ďalej aj možnosť nahrať nastavenia priamo do zosilňovača. Je k dispozícii obsiahla databáza už hotových odladených vozidiel, ktorú možno jednoducho zdarma využiť a nahrať pomocou micro SD karty do zariadenia. PP 62DSP ponúka aj ďalšie možnosti rozšírenia pomocou MEC (Match Extension Card) a pripojiť k tomuto zariadeniu Bluetooth modul alebo High Resolution Audio USB, ktoré umožní prehrávanie v maximálnej možnej kvalite. Súčasťou každého zariadenia je potom cinchový výstup pre pripojenie ďalšieho zosilňovača.

MEC HD - modul na prehrávanie hudby v nejvyššej kvalite

Aj najnáročnejší používatelia si tu prídu na svoje. Vďaka profesionálnemu a užívateľsky priateľskému prostrediu softvéru DSP PC-Tool, sa individuálne nastavenie totiž stáva úžasne jednoduché. Ak teda nenájdete v databáze nastavenie presne pre váš automobil alebo ho jednoducho chcete doladiť podľa seba, je tento zosilňovač presne pre vás.

Naprosto žiadny zásah do vozidla!

Moderné vysokoúrovňové vstupy ADEP.2 zaisťujú výrobkom značky Match perfektnú funkčnosť aj v najnovších vozidlách. Niektoré vozidlá totiž majú čidlo na reproduktory a spoznajú nesprávne zapojenie a signál vypnú. To potom vedie k problémom so signálom pre externý zosilňovač. Vďaka režimu úspory energie potom zariadenie automaticky vypína po 60 sekundách, kedy doň neprichádza vstupný signál. V autách s CAN zbernicou potom môže zostať zariadenie „neviditeľne“ zapnuté až 45 minút. Odber je ale znížený na 0,25 A. Nevznikajú tak úplne žiadne problémy s originálnou elektroinštaláciou a vybíjaním batérie.

Slot pre rozširujúcu kartu MATCH

Funkčnosť zosilňovača MATCH PP 62DSP je možné rozšíriť vložením voliteľnej rozširujúcej karty MATCH (MEC) - napríklad Bluetooth® Audio Streaming modul, optický digitálny vstup alebo AUX vstup.

Inteligentný vysokoúrovňový vstup ADEP.2

Najnovšia generácia originálnych autorádií obsahuje sofistikované možnosti diagnostiky pripojených reproduktorov. Pokiaľ bude pripojený bežný zosilňovač, výsledkom sú často chybové hlásenia a strata špecifických funkcií (napr. funkcia fadera). Navyše nové koncepcie výkonových stupňov v niektorých rádiách môžu spôsobiť asymetrické výstupné signály, ktoré vedú k skresleniu AD prevodníkov. Nový obvod ADEP.2 (Advanced Diagnostics Error Protection, 2. generácia) sa všetkým týmto problémom vyhýba bez toho, aby zbytočne zaťažoval výstupy reproduktorov OE rádia pri vysokej hlasitosti.

Režim úspory energie

Režim úspory energie umožňuje výrazne znížiť spotrebu energie PP 62DSP (a akýchkoľvek ďalších pripojených zosilňovačov), pokiaľ nie je na vstupe žiadny signál dlhšie ako 60 sekúnd. Akonáhle je aktívny „Power Save Mode“, vnútorné zosilňovacie stupne PP 62DSP a vzdialený výstup sa vypnú, čím sa výrazne zníži spotreba energie. Zosilňovač sa vráti do normálnej prevádzky do 2 sekúnd, akonáhle je na jeho vstupe hudobný signál. Oneskorenie vypnutia je možné meniť alebo úplne deaktivovať pomocou softvéru DSP PC-Tool.

MicroSD

Čítačka kariet MicroSD umožňuje jednoduchú konfiguráciu DSP vo vnútri zosilňovača bez nutnosti priameho pripojenia osobného počítača. Na www.audiotec-fischer.com je zadarmo k dispozícii veľké množstvo nastavení pre konkrétne vozidlo. Jednoducho si stiahnite požadované nastavenie a skopírujte ho na akúkoľvek kartu MicroSD. Nakoniec vložte MicroSD kartu do PP 62DSP a proces kopírovania sa spustí automaticky. Potom je zosilňovač dokonale naprogramovaný tak, aby dramaticky vylepšil kvalitu zvuku vášho továrenského audio systému automobilu.

Kľúčové vlastnosti

 • Veľmi jednoduché Plug & Play pripojenie k originálnym zvukovým systémom pomocou adaptérových káblov špecifických pre určité vozidlo.
 • Slot pre rozširujúcu kartu MATCH (MEC) pre ďalšie vstupné moduly, ako je streamovanie zvuku cez Bluetooth®, streamovanie zvuku vo vysokom rozlíšení cez USB atď.
 • Výkonný "Fixed Point" audio DSP s 56bitovým rozlíšením.
 • Rozsiahla databáza nastavení špecifických pre vozidlá dostupné online.
 • Voliteľne konfigurovateľný ako 6kanálový zosilňovač s celkom 8 DSP kanálmi.
 • Voľne konfigurovateľný 2kanálový výstup PreOut na pripojenie ďalších zosilňovačov.
 • Nastaviteľná vstupná citlivosť (rozsah ovládania 11V až 5V).
 • Automatický diaľkový spínač.
 • Inteligentný vysokoúrovňový vstup s obvodom ADEP.2.
 • Vysokoúrovňové vstupné EQ.
 • Pripojenie pre voliteľné káblové diaľkové ovládanie, funkcie konfigurovateľné pomocou PC softvéru.
 • Najmodernejšie technológie SMD pre redukovanú konštrukciu a maximálnu spoľahlivosť.
 • Dosky s plošnými spojmi v 4x viacvrstvovej technológii pre optimálny výkon a prenos signálu.

Balenie obsahuje

 • 1 x zosilňovač Match PP 62DSP.
 • 1 x USB kábel.
 • 1 x kabeláž PP-ISO 2 (2,2 m dĺžka).
 • 1 x montážny materiál.
 • 1 x inštruktážny manuál.
Katalógové čísloPP 62DSP
ZnačkaMatch
OdkazyOficiálna webová prezentácia
Počet kanálov zosilňovačaZosilňovače sa rozdeľujú na:
- Monobloky
- 2-kanálové
- 3kanálové
- 4kanálové
- 5kanálové
- 6kanálové
- Viac kanálové
Každý kanál slúži na napájanie jedného reproduktora u koaxialneho typu, popr. jednej strany, keď sa jedná o komponentné reproduktory.
Zosilňovače typu monoblok sa používajú hlavne na subwoofery.
2kanálové sú vhodné ako na subwoofery, tak napríklad na prednej pár reproduktorov v aute.
3kanálové sa používa na predné alebo zadné reproduktory + subwoofer.
4kanálové sa používajú na predné + zadné reproduktory alebo 1 pár reproduktorov + subwoofer.
6 alebo 5kanálové sa používajú na 2 páry reproduktorov + subwoofer, najčastejšie.
Můstkování znamená zapojenie zosilňovače do mostíka, keď sa uplatňuje + pól z jedného kanála a - pól z druhého kanála. Vo väčšine prípadov to býva na zosilňovači znázornenej ako "Bridged".
6
Energetická trieda zosilňovačaZosilňovače sa rozdeľujú na dve základné triedy: analógové a digitálny . Analógové zosilňovače (A / B) majú vyššie nároky na spotrebu, ale majú zvyčajne prirodzenejší zvuk. Digitálne zosilňovače (D) majú výrazne nižšiu spotrebu a vyššiu účinnosť, ale zvuk nemusí byť tak verný ako u klasických analógových zosilňovačov. D
RMS výkon na 4 ΩRMS výkon pri zaťažení reproduktorov alebo subwoofera na 4 Ω. RMS výkon je stály výkon zosilňovača a je to jeden z najdôležitejších parametrov pri výbere zosilňovača. 4 x 35 / 2 x 70 W
RMS výkon na 2 ΩRMS výkon pri zaťažení reproduktorov alebo subwoofera na 2 Ω. RMS výkon je stály výkon zosilňovača a je to jeden z najdôležitejších parametrov pri výbere zosilňovača. 4 x 50 + 1 x 160 W
Max. (maximálny) výkon na 4 Ω špičkový výkon "Max." , ktorý zosilňovač dokáže vyvinúť na veľmi krátky čas. Relatívne nedôležitý parameter. Ide hlavne o marketingový ťah, ako na vysoké čísla nalákať zákazníka. 4 x 70 W
Max. (maximálny) výkon na 2 Ω špičkový výkon "Max." , ktorý zosilňovač dokáže vyvinúť na veľmi krátky čas. Relatívne nedôležitý parameter. Ide hlavne o marketingový ťah, ako na vysoké čísla nalákať zákazníka. 4 x 100 + 1 x 320 W
Frekvenčný rozsahSchopnosť zosilňovače reprodukovať signál od najnižšieho kmitočtu po najvyššie = verne reprodukovať zvuk v konkrétnom frekvenčnom pásme.
Odborne:
V oblasti kmitočtov od 40 až po 16 000 Hz sa vyskytuje prevažná väčšina základných i alikvotných (harmonických) tónov všetkých hudobných nástrojov. Nás zaujíma, aký je priebeh vyžiareného akustického tlaku v tomto rozsahu frekvencií pri napájaní reproduktorové sústavy konštantným príkonom. Tomuto priebehu hovoríme frekvenčná charakteristika, ktorá nám udáva úroveň vyžiareného akustického tlaku v decibeloch (dB) v závislosti od frekvencie. Najvýstižnejšie možno vyjadriť frekvenčnú charakteristiku reproduktora alebo reproduktorové sústavy grafom.
Väčšinou ale je frekvenčná charakteristika udávaná uvedením maximálnej tolerancie akustického tlaku v danom frekvenčnom rozsahu, napr. 50 až 15 000 Hz - + 6 dB. Keďže je frekvenčná charakteristika reproduktorov aj sústav všeobecne značne nerovnomerná, neudávajú niektorí výrobcovia z preztižních dôvodov vo svojich kalalozích ani túto maximálnu toleranciu akustického tlaku v decibeloch. Takto ochudobnený údaj je bohužiaľ bezcenný. Čo je platné, že výrobca ponúka reproduktorovú sústavu s kmitočtovým rozsahom 30 až 20 000 Hz, ak sa obáva uviesť maximálne nerovnomernosť akustického tlaku v tomto rozsahu, pretože môže mať toleranciu napr. + - 20 dB.
Nerovnomernost čiže zvlnenie frekvenčného priebehu u dobrých reproduktoprových sústav pre kvalitný prednes hudby nemá prekročiť v pásme 80 až 12 000 Hz + - 3 dB a v pásme 40 až 16 000 Hz + - 6 dB. Väčšia nerovnomernosť už ochudobňuje alebo zdôrazňuje určité tónové oblasti, čo môže spôsobiť počuteľné alebo aj rušivé skreslenie. Mení sa tiež podiel medzi základnými tónmi a vyššími harmonickými, tým sa mení farba zvuku a jednotlivé hudobné nástroje aj celý hudobný obraz znie neprirodzene.
20 - 22000 Hz
Harmonické skreslenie (THD)Celkový podiel harmonického skreslenia udáva, nakoľko je vstupný signál v zosilňovačmi skreslený. Skreslenie sa prejavujú ako vrchnej vlny, obsiahnuté vo výstupnom signálu. Podiel pôvodne neprítomných častí signálu sa udáva v percentách, typické hodnoty sa pohybujú medzi 0,001% až 0,5%.
Skreslenie sa meria v ich výkonovom pásme. Pokiaľ od určitého výkonu prekročí hranicu 0,7%, je to hodnota výstupného výkonu daného zosilňovača, od ktorej už nehrá neskreslene a od ktorej zvyčajne skreslenie strmo narastá, takže s nejakým ďalším nárastom výkonu sa už nedá počítať. Čím nižšia hodnota, tým lepšie.
< 0,01 %
Odstup signál / šum (S / N ratio)Odstup signálu od šumu znamená, že výstupný signál zakaždým obsahuje šum. Odstup signálu od šumu vyjadruje, aký veľký je podiel tohto šumu v porovnaní s užitočným signálom. Udáva sa tzv. Hodnota A, ktorá neberie toľko do úvahy hlboké a veľmi vysoké frekvencie. To zodpovedá charakteristike ľudského sluchu, ktorý na hlboké frekvencie nie je tak citlivý, najmä pod 1 kHz. Čím vyššia hodnota, tým je na tom zosilňovač lepšie. 103 dB
Vstupná citlivosťAby mohol zosilňovač plniť správne svoju funkciu, vyžaduje vstupný signál určitej urovne, ktorý je u autorádií rôzny. Meria sa vo "Voltoch" (napr. 2 V, 4 V atď.) Čím vyššia hodnota na výstupe predzosilňovača, čiže autorádia, tým sú kladené menšie nároky na výkon zosilňovača. Zosilňovač ale musí práve túto vstupnú citlivosť umožňovať a z toho dôvodu sa uvádza táto hodnota aj u zosilňovače. 5 - 11 V
Damping faktor DF - Damping Factor , čiže činiteľ tlmenia. Je to pomer záťaže (repro + káble, výhybka a pod.) Ku vnútornému odporu zosilňovača. Čim je väčšia DF, tim sú basy kontrolovanejšie. Zosilňovače s nižším DF maj tendenciu zahučívat. Zahučívání spôsobí aj subwoofery s vyšším Q v basreflexu a niekedy aj v uzavřence. > 100
Vstup Hi inputVysokoúrovňový vstup na zosilňovači umožňuje zapojenie priamo na existujúce reproduktory v aute bez dokupovania externého high / low adaptéra. Dôležitá výbava v prípade inštalácie zosilňovača na originálne autorádio. Ano
Funkcia Auto SenseTáto funkcia Vám umožní automatické zopnutie zosilňovača. Ano
Dutinkové vstupné terminályDutinkové terminály umožňujú lepší kontakt kabeláže k zosilňovaču. Ide tiež o bezpečnejšie formu terminálov. Ak doťahuje dutinkové terminály, odporúčame ich po 1 dni opäť pretiahnuť, pretože pripojený kábel sa postupne stláča. Ne
Diaľkové ovládanie súčasťou baleniaNiektoré modely zosilňovačov majú v balení aj káblové diaľkové ovládače, ktoré sa na jednej strane zapájajú do zosilňovača a na strane druhej máte potenciometer, ktorý si môžete ľubovoľne umiestniť do kabíny. Obvyklé miesto, kam sa diaľkový ovládač umiestňuje, je priestor pod volantom. Výhodou je regulácia výkonu, poťažmo hlasitosti, v závislosti na podmienkach jazdy a rozpoloženie posádky v aute. Ne
Vstup pre káblové diaľkové ovládanieV prípade, že zosilňovač má vstup na diaľkový ovládač. Ano
Hodnota poistiek na zosilňovačiZ hodnoty poistiek na zosilňovaču si môžete urobiť pravdivý obraz o reálnom výkone zosilňovača. 1 x 20 A MAXI
Rozmery zosilňovača185 x 44 x 139 mm

Hodnotenie

Celkové hodnotenie
0 %
Nikto zatiaľ produkt nehodnotil
Ohodnoťte produkt:
Spýtajte sa nás
Vaše údaje použijeme len pre zaslanie odpovede.