Môj účet

Subwoofer v boxe JL Audio CLS112RG-W7AE

12", 1000 W RMS, 3 Ω, 86,2 dB, uzavretá ozvučnica
Viac o produkte
Pomôžeme vám s nákupom
Subwoofer v boxe JL Audio CLS112RG-W7AE
Tip

Subwoofer v boxe JL Audio CLS112RG-W7AE

Subwooferový systém s JL Audio 12W7AE-3 subwooferom s výkonom 1000 W RMS v uzavretej ozvučnici. Systém ProWedge™ je určený všetkým, ktorí hľadajú maximálnu vernosť basovej zložky v kompaktnom prevedení. Ručne zostavená ozvučnica pre subwoofer JL Audio W7 Anniversary Edition umožňuje produkovať basové tóny s pôsobivou hĺbkou, čistotou, presnosťou a plynulou odozvou. Tento všestranný subwoofer vytvárajúci prvotriedne basy pomocou šiestich patentovaných funkcií a počítačom optimalizovaného dizajnu zostavy motora má nepredstaviteľný vplyv na akúkoľvek hudbu, od jemného tlkotu stand-up basgitary v jazzovom súbore až po uspokojujúce údery kopáka rockovej kapely. Perfektná voľba pre ozvučenie vozidiel s ohľadom na maximálnu kvalitu zvuku aj vysoký výkon.

Ručná výroba v USA

JL Audio používa najmodernejšie automatizované drevoobrábacie zariadenia na výrobu vysoko kvalitnej MDF skrine s odolným automobilovým kobercom, mriežkou z oceľovej siete, päťsmernými spojovacími stĺpikmi a pevnou vnútornou kabelážou. Ozvučnica je vyrobená a kontrolovaná ručne vo výrobnom závode na Floride, aby bolo zaistené, že dostanete basy, ktoré od JL Audio očakávate. W7AE ProWedge™ sa vyznačuje neuveriteľne pevnou ozvučnicou vyrobenou z 1" silnej drevovláknitej dosky strednej hustoty. Lesklá čierna laminátová čelná plocha s vyrazenými logami dodáva nádych extratriedy, zatiaľ čo odolný čierny koberec chráni ozvučnicu pred poškodením. Tri štýlové tyče z kartáčovaného hliníka chránia basový reproduktor. Pozlátené päťsmerné spojky umožňujú pohodlné a bezpečné pripojenie.

O značke JL Audio

JL Audio je americký výrobca spotrebnej audio techniky, ktorý sa špecializuje na ozvučenie domácností, vozidiel a taktiež lodí. Patrí medzi hlavných priekopníkov ozvučenia vozidiel a najznámejší je bezpochyby vďaka svojim high-endovým subwooferom. Spoločnosť bola založená už v roku 1975 a patrí teda medzi najstarších výrobcov v tomto odbore. Pôvodné zameranie bolo na ozvučenie domácností, ale už na prelome sedemdesiatych a osemdesiatych rokov sa začali zaoberať aj car audio segmentom, ktorého popularita vo vtedajšej dobe prudko rástla. Počas svojej bohatej histórie vyrobili v JL Audio množstvo úplne unikátnych a patentovaných subwooferov, ktoré nemali v danej dobe takmer žiadnu konkurenciu. A podobné je to aj v súčasnosti. Subwoofery tohto výrobcu ohromujú svojim výkonom a zároveň úplne špičkovou kvalitou zvuku, unikátnymi patentmi a excelentným spracovaním. Najmä najvyššie rady W6 a W7 patria dlhodobo k tým najzaujímavejším produktom na dnešnom trhu. Zaujmú však aj revolučné ploché subwoofery série TW1 a TW3, ako aj dokonale vyladené subwooferové ozvučnice. Rovnakú kvalitu môžete očakávať aj pri zosilňovačoch a za zmienku stoja aj špičkové produkty určené pre integráciu na továrenské audio systémy. S produktmi JL Audio skrátka neurobíte chybu a môžete sa vždy spoľahnúť na ich vysokú kvalitu a unikátnosť.

Katalógové čísloCLS112RG-W7AE
ZnačkaJL Audio
OdkazyOficiálna webová prezentácia (anglicky)
RMS výkon RMS výkon subwooferu je stály výkon. Ide tiež o výkon nepretržitého používania subwoofera. Ak výkon na dlhšiu dobu prekročíte, môže dôjsť k nevratnému poškodeniu resp. spálenie kmitacej cievky subwoofera! Preťaženie subwoofera spoznáte zakmitáváním membrány subwoofera. 1000 W
Priemer subwoofera v boxe300 mm (12")
Citlivosť (SPL 1W/1m)Citlivosť, senzitivita čiže účinnosť subwoofera.
Citlivosť subwoofera sa udáva v decibeloch (dB) a zjednodušene povedané znamená, čím vyššia hodnota, tým menšie nároky na výkon zosilňovača. Ide de facto o hodnotení, ako subwoofer prevádza watty na zvuk. Hodnotenie citlivosti sú v úrovňou hluku merané na 1 meter od subwoofera pomocou 1 W (watt energie) alebo pomocou 2,83 voltu na zdroji na 1 meter.
Vyššia Decibelová úroveň znamená, že subwoofer je hlasnejší s nižším výkonom. Pre každý nárast o 3 dB citlivosti, subwoofer vyžaduje polovičnú silu pre reprodukciu rovnaké hlasitosti. Napríklad, ak 88dB subwoofer potrebuje 300 Wattov na výrobu určitej hlasitosti, potom subwoofer s 91dB citlivosťou potrebuje len 150 wattov, aby sa dostal na rovnakú hlasitosť.
86,2 dB
Impedancia Impedancia - meranie elektrického odporu. Pri nákupe subwooferu, je veľmi dôležité, aby sa každý ubezpečil, že impedancia je v súlade so zosilňovačom, ktorý na neho zapájate. U subwooferov s dvojitou kmitacou cievkou sa doporučujeme riadiť podľa informácií v poradni!
Príklad:
2Ohmový subwoofer nemožno pripojiť na zosilňovač, ktorý je stabilný len do 4 Ohmov. 4Ohmový subwoofer možno bez problémov použiť na zosilňovač, ktorý je stabilný do 2 Ohmov. Zapojenie 4 Ohm subwoofera na zosilňovač, ktorý je stabilný do 4 Ohmov, tiež bez problémov. Najbežnejšie impedancia subwooferu sú 4 Ohm. Príklad:
2Ohmový subwoofer nemožno pripojiť na zosilňovač, ktorý je stabilný len do 4 Ohmov! 4Ohmový subwoofer možno bez problémov použiť na zosilňovač, ktorý je stabilný do 2 Ohmov. Najbežnejšia impedancia subwooferov je 1 x 4 Ohm.
3 Ω
Typ ozvučnice Uzavretá ozvučnice sa vyznačuje jednoduchou konštrukciou. Uzatvorené ozvučnice bývajú spravidla menších rozmerov ako ozvučnice bassreflexové a na ich tlmenie sa používa špeciálny tlmiaci rúno.
Uzavretá ozvučnice má výhodu v tom, že zabraňuje akustickému skratu medzi vyžarovaním prednej a zadnej strany membrány subwoofera. Nevýhodou je, že uzavretá ozvučnica dvíha vlastné rezonančný kmitočet použitého subwoofera a tým tiež zvyšuje dolná limitná kmitočet. To preto, že je zadná strana membrány pri vyžarovanie subwoofera v uzavretej ozvučnici nútená stláčať a zřeďovat vzduch vo vnútri ozvučnice. Tým sa pridáva k vlastnej tuhosti kmitacieho systému subwooferov ešte tuhosť vzduchu v uzavretej ozvučnici. To spôsobuje zväčšenie tuhosti kmitacieho systému a tým aj zvýšenie rezonančnej frekvencie celého systému: subwoofer -> ozvučnice.
Zvýšenie rezonančného kmitočtu pre daný subwoofer je tým väčšia, čím menší je objem vzduchu v uzavretej ozvučnici. Pomerne malý objem vzduchu v uzavretej ozvučnici pôsobí na subwoofer ako akustická pružina pri vyžarovaní zadnej strany membrány dovnútra uzavreté ozvučnice.
POUŽITIE: Hlavne na kvalitné počúvanie basov v celom pásme s dôrazom na detailnosť a presnú reprodukciu na spodnom pásme.
Klady a zápory:
+ Čistá reprodukcia
+ Malé skrine
+ Jednoduchšie naladenie
- Nízky stupeň účinnosti v hlbokých basoch
- Hlasitosť len za cenu enormného vychýlenie membrány
- Nemožno očakávať výraznejšie akustický tlak
bassreflexovou ozvučnice je riešená rovnako ako uzavretá ozvučnica, ale má navyše ešte tzv. Bassreflexovou nátrubok, čiže "bassreflex". Na tlmenie bassreflexových ozvučníc sa používa ihličkový molitan.
POUŽITIE:
Ideálne použitie je v prípadoch, keď chce poslucháč dosiahnuť vysoké hlasitosti a dobrej úrovne akustického tlaku. Ide o najlepší kompromis medzi kvalitným zvukom a výkonom a je tiež najčastejšie používaná
Klady a zápory:
+ Dobrá účinnosť v hlbokých basoch
+ K veľkej hlasitosti stačí malá výchylka membrány
- Reprodukcie menej presná ako u uzavretých ozvučníc
Uzavřená
Z čoho je ozvučnica vyrobenáSubwooferové ozvučnice sú zvyčajne vyrobené z 18 - 22 mm MDF dosky, prípadne z lisovanej drevotriesky. MDF doska je vďaka vyššiu pevnosti lepším materiálom ako obyčajná drevotrieska. MDF
Rozmery boxuRozmery ozvučnice sú uvádzané ako výška, šírka a hĺbka, ktorá je často na spodnej hrane dlhšia ako na hornej hrane, z dôvodu skosenie zadnej steny. 540 x 419 x 432 / 286 mm
Hmotnosť boxu vr. subwoofera37,1 kg
Skosenie zadnej stenySkosenie zadnej steny je zásadný parameter, ak subwoofer hodláte umiestniť do batožinového priestoru, na miesto zadnej steny zadné sedačky. Ušetríte tým niekoľko centimetrov priestoru v kufri auta. Ano

Hodnotenie

Celkové hodnotenie
0 %
Nikto zatiaľ produkt nehodnotil
Ohodnoťte produkt:
Spýtajte sa nás
Vaše údaje použijeme len pre zaslanie odpovede.